Oldalak: 1 ... 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 [145] 146 147 148 149 150   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkések  (Megtekintve 436387 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2160 Dátum: 2018. Október 19. - 17:39:10 »


Attila, Stefi!

Ti ezekkel a pichányi "fűrész"-ekkel tudtok dolgozni???  Fejvakarás
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4587



« Új üzenet #2161 Dátum: 2018. Október 19. - 18:12:08 »

Attila, Stefi!

Ti ezekkel a pichányi "fűrész"-ekkel tudtok dolgozni???  Fejvakarás

Gondolom csak zsigereléshez kell, nem hentesmunkára.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #2162 Dátum: 2018. Október 19. - 18:24:46 »

Gondolom csak zsigereléshez kell, nem hentesmunkára.

Igen!  Csak zsigereléskor, ha valami öreg vadat lövök, és nem akarom szétverni a kezem a keresztcsonton!  Arra ezek bőven elegek!  Máshoz meg nem igazán kell fűrész!  Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
S.Zoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



« Új üzenet #2163 Dátum: 2018. Október 20. - 07:52:28 »

Szia,
Hova viszed magaddal ? Nekem nincs Extrema Ratio kesem. Lattam oket egy SWAT uzletbe. A Desert Warfare volt $200.  Hatalmas a valasztekjuk a palettan.


Szia, baromi jók az Extrema-k, nekem több is van, a búvár késük is zseniális (már ha szereted a tengeri vadászatot😂). Nekem a vadász autómban az ajtóban bent van egy Extrema machete is😂 Hajós késekben is az egyik legjobb, de egy vadász fórumba mégse tennék be róluk képeket😂
Naplózva

🦆🐗🐺🦁🐘🐐🐏🐇
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2164 Dátum: 2018. Október 20. - 09:35:19 »

Attila, Stefi!

Ti ezekkel a pichányi "fűrész"-ekkel tudtok dolgozni???  Fejvakarás

Amire kell arra elég - és ez van kéznél - mindig az oldalamon lesen, cserkelés közben , keresés és utánkeresés esetén vagy ha csak kint vagyok körülnézni .   Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2165 Dátum: 2018. Október 20. - 09:44:10 »

Szia Stefi!
Én ezt használom már évek óta , igaz nagyvadat még nem zsigereltem vele, de szerintem azzal is elbánna.
Két vadászbarátomnak is adtam már ajándékba vendégvadászat viszonzásaként, és ők is nagy megelégedéssel használják:



 Emelem
Tamási Zoltán

Kösz !  Már én is kinéztem végső megoldásként .  Mosolyog  Tulajdonképpen nem sok felesleges van rajta .  Fejvakarás Legfeljebb van egy "tartalék" éles penge és a dugóhúzó se mindig felesleges !  ( sőt néha nagyon hiányzik )   Röhög
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2166 Dátum: 2018. December 19. - 22:48:29 »

Igen, ezzek és hasonszőrű társaik vannak ott egy vitrinben vagy huszan...
Ki nem nyittattam, de legközelebb megsasolom neked és csinálok képeket is...

 Emelem

Csináltam ma képeket és elküldtem Stefinek...
Akit még érdekel írjon privátot.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2167 Dátum: 2019. április 08. - 12:24:48 »

 Emelem

Szabó Zoli barátom új modellje a "Grabowski" egykezes bicsak (folder).
Egyszerű, nagyon eltalált forma, legál méret, mindennapos használatra - is. Vigyorog
Anyagok: N690; G10

Megsétáltattam:





Egy darabig biztos Ő lesz a "zseblakó".  Kacsint

 Wave


Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2168 Dátum: 2019. április 08. - 14:30:05 »



Szép, de azok a töltények mintha újak lennének, vagy lemaradtam valamiről???   Kacsint
 Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2169 Dátum: 2019. április 08. - 14:36:33 »

Szép, de azok a töltények mintha újak lennének, vagy lemaradtam valamiről???   Kacsint
 Emelem

 Wave

Á, semmi komoly, csak egy kutyaközönséges 9,3x66 Sako... Ördög

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #2170 Dátum: 2019. április 08. - 20:10:15 »

Wave

Á, semmi komoly, csak egy kutyaközönséges 9,3x66 Sako... Ördög



Mindegy milyen, csak az "eleje" 9,3-al kezdődjön... Stoel Vigyorog
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Betyár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #2171 Dátum: 2019. Május 18. - 11:03:11 »

Érdeklődnék, hogy használ-e közületek valaki agancsnyelű német vadászbicskát?
Késpengét, csontfűrészt, zsigerelő pengét és dugóhúzót építenek be a különböző gyártók általában(Böker, Puma, Hartkopf, stb.).
A jobb minőségűek ára 200€ környékén kezdődik, nálunk alig kaphatóak.
Sajnos megtámadott a "hülyebogár", és tehetetlen vagyok, talán egy negatív hozzászólás megmenthetne, de sajnos ezeknek a késeknek általában jó a minősége, így a megmenekülésem kizárt.
Valószínű, hogy inkább csak mélyebbre lök a lejtőn.
Az egyik régi tanáromnak volt egy Pumája, még szénacél pengével, emlékszem, amikor elővette a csoport minden tagjának a szemét mágnesként vonzotta magához.
Több német vadásznál is láttam ilyen késeket...
A memóriám két hete állandóan ilyen régi képsorokat tölt be, szóval mindegy.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #2172 Dátum: 2019. Május 18. - 13:14:04 »

Nekem volt egy olyan Pumám mint amiről írsz, azon volt még kacsabelező is.Ez már a rozsdamentes változat volt, de én nem szerettem.  Nagyon nehéz volt élezni, és egy őz zsigerelés már kivette az élét. Lehet, hogy csak  nekem nem volt hozzá szerencsém! Van egy szintén Puma tőröm is, annak ezerszer jobb a pengéje, pedig az is rozsdamentes!   Az agancs nyél csúszott, és nagyon nehéz volt kitakarítani belőle a vért.  Igazán enni volt jó, arra meg minek ennyi kütyü bele! 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #2173 Dátum: 2019. Május 18. - 13:35:15 »

Én eleve nem szeretem a bicskát zsigerelőkésnek a nehéz tisztítás miatt. És mennél több kütyü van rajta, annál több helyre jut be a vér, zsír stb.
Ettől függetlenül persze van egy a kocsiban, a hülyebogár megvetette velem...  Ördög
Amíg nem igazán lehetett hozzáférni a "nyugati" cuccokhoz, egy egész generáció használta a mikov vadászbicskákat. Agancs utánzat nyéllel, a szar éltartósság miatt rommá élezett pengével...ez és a "csehcsizma" jelentették nekünk a pumát meg a "lösamut".
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2174 Dátum: 2019. Május 18. - 14:03:07 »

Érdeklődnék, hogy használ-e közületek valaki agancsnyelű német vadászbicskát?
Késpengét, csontfűrészt, zsigerelő pengét és dugóhúzót építenek be a különböző gyártók általában(Böker, Puma, Hartkopf, stb.).
A jobb minőségűek ára 200€ környékén kezdődik, nálunk alig kaphatóak.
Sajnos megtámadott a "hülyebogár", és tehetetlen vagyok, talán egy negatív hozzászólás megmenthetne, de sajnos ezeknek a késeknek általában jó a minősége, így a megmenekülésem kizárt.
Valószínű, hogy inkább csak mélyebbre lök a lejtőn.
Az egyik régi tanáromnak volt egy Pumája, még szénacél pengével, emlékszem, amikor elővette a csoport minden tagjának a szemét mágnesként vonzotta magához.
Több német vadásznál is láttam ilyen késeket...
A memóriám két hete állandóan ilyen régi képsorokat tölt be, szóval mindegy.

Szia! Nekem is volt ilyen bogaram, A fehován lakott jól, egy Magyar puma utánzattal (kacsabelezős). Minőségi darab 30 körűl volt. De pár disznó után tele lett a ... takarításával, azóta kajálni használom én is.  Vettem egy svájcit, nem túl bonyolúltat és azóta azt használom leginkább. A fűrésze szenzációs.
Naplózva

Jó szelet!
Oldalak: 1 ... 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 [145] 146 147 148 149 150   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: