Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 150   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkések  (Megtekintve 436385 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #75 Dátum: 2008. Július 06. - 21:32:05 »

No, majd hetfén Kapszli komám hátha tud valami biztatót mondani... Mosolyog

 Vállat von Fejvakarás
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #76 Dátum: 2008. Július 08. - 12:38:45 »

Ez nagyon tetszik nekem:

Polar 80
Rozsdamentes acél penge.

80x24x3mm
A markolattüske hossza: ~124mm

HRC 59 C-0,81 Mn-0,56 S-0,004 P-0,01 Si 0,35 V-0,161 Cr-0,54

A kérdésem az lenne, mennyire használható vadászati célra 80mm hosszúságú penge? Nekem valahogy ez 100mm-re asszociálódik, de hogy miért?  Vállat von
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #77 Dátum: 2008. Július 08. - 12:53:57 »


A kérdésem az lenne, mennyire használható vadászati célra 80mm hosszúságú penge? Nekem valahogy ez 100mm-re asszociálódik, de hogy miért?  Vállat von


Balázs, emlékszel még a késemre?
Hát az is valahol a 80 - 90 mm. között van.
Most ha azt mondom, hogy azzal a késsel már 50-60 disznó, jópár gím (bika, tehén, ünő) és ki tudja hány őz lett zsigerelve, akkor szerintem mindent elmondtam.
Miért lenne hátrány a rövidebb penge? Szerintem a rövid, kezes késsel sokkal könnyebb zsigerelni, mint a hosszabbal, de ez csak a zsigerelésre és a nyúzásra értendő.
A szétbontáshoz és porciózáshoz viszont a hosszú penge a jobb.

Persze ez csak az én véleményem. Wave
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #78 Dátum: 2008. Július 08. - 12:57:22 »


A kérdésem az lenne, mennyire használható vadászati célra 80mm hosszúságú penge? Nekem valahogy ez 100mm-re asszociálódik, de hogy miért?  Vállat von


Balázs, emlékszel még a késemre?
Hát az is valahol a 80 - 90 mm. között van.
Most ha azt mondom, hogy azzal a késsel már 50-60 disznó, jópár gím (bika, tehén, ünő) és ki tudja hány őz lett zsigerelve, akkor szerintem mindent elmondtam.
Miért lenne hátrány a rövidebb penge? Szerintem a rövid, kezes késsel sokkal könnyebb zsigerelni, mint a hosszabbal, de ez csak a zsigerelésre és a nyúzásra értendő.
A szétbontáshoz és porciózáshoz viszont a hosszú penge a jobb.

Persze ez csak az én véleményem. Wave

Nekem a jövőbeni terveimben épp zsigereléshez, nyúzáshoz kellen, a "nehezebb munkára" majd vennék úgyis egy olcsó munkakést, pl. Morát. Arra egy egyedi kést nem fognék be. Ezek szerint egy ilyen pengehossz megfelelne nekem... Nagyon köszi a választ!  Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #79 Dátum: 2008. Július 08. - 17:21:19 »

Balázs!

Ez a pengehossz, nemhogy rövid, hanem ideális a zsigereléshez.
Nekem az általad feltett pengében a szélessége tűnik nagyon soknak...
Amikor töröd fel a vadat és a hasüregnél be kell tenni a kés élét és úgy visszafelé vágni a bőrt - tehát felnyitni a hasüreget - akkor sokkal jobb egy kicsit intenzívebben hegyesedő és keskenyebb pengéjű kés.
A felfújódott gyomorba könnyebben beleszalad egy vastagabb pengéjű kés, aminek nem érezni úgy a hegyét és kisebb a kés hegye felé az él rádiusza.
Ma Mora tulajdonos lettem.
Addig vacilláltam, hogy melyik lenne jó, amíg egy "összeesküvés" áldozata lettem.
A pengéje kiváló alakú és a minősége is nagyon jónak tűnik.
Teszek fel képet, ha végre megtalálom a gépet amit a nejem "elpakolt".
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #80 Dátum: 2008. Július 08. - 18:49:57 »

Balázs!

Ez a pengehossz, nemhogy rövid, hanem ideális a zsigereléshez.
Nekem az általad feltett pengében a szélessége tűnik nagyon soknak...
Amikor töröd fel a vadat és a hasüregnél be kell tenni a kés élét és úgy visszafelé vágni a bőrt - tehát felnyitni a hasüreget - akkor sokkal jobb egy kicsit intenzívebben hegyesedő és keskenyebb pengéjű kés.
A felfújódott gyomorba könnyebben beleszalad egy vastagabb pengéjű kés, aminek nem érezni úgy a hegyét és kisebb a kés hegye felé az él rádiusza.
Ma Mora tulajdonos lettem.
Addig vacilláltam, hogy melyik lenne jó, amíg egy "összeesküvés" áldozata lettem.
A pengéje kiváló alakú és a minősége is nagyon jónak tűnik.
Teszek fel képet, ha végre megtalálom a gépet amit a nejem "elpakolt".

Szia Roli! Köszönöm a tanácsokat! Valóban, kicsit nagyobb élrádiuszú, enyhébben, hosszabban ívelő penge jobb lenne - már csak kinézetre is, de a használat által támasztott követelményeket logikusan végiggondolva is. Zolival is emaileztem ez ügyben, teljesen hasonlóan vélekedett... A fene tudja, legfeljebb átköszörülöm Kacsint
A Morához egy kalappal és jó egészséget kívánok, a fotót várom(várjuk)  Igen

Találtam Mora pengét is igen kiválóakat, jó áron - de sajna az USA-ban Szomorú
https://www.brisa.fi/portal/index.php?option=com_oscommerce&osMod=index&cPath=94_32
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Atti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #81 Dátum: 2008. Július 08. - 18:52:44 »

Ha már "munkakés" meg ha már olcsó kés. Ezer forint alatt vettem ezt ma (kilencszázegynehányért, egy horgászboltban):
http://www.rapalaworld.com/knife.php?s=aWQ9MTMmc2l2dT1rbml2ZXMmdHlwZT0xJnA9MSZoPTdFTWNoUW9M
Igaz, hogy nem szép a színe de elég masszívnak tűnik és gyárilag jó éles (Horgászó vadászoknak a Rapala név elég sokat mondhat). Szerintem az a Mora kategória, olcsó, de működik, nem sajnálja az ember használni.
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #82 Dátum: 2008. Július 08. - 21:20:20 »



Szerintem a kes kifejezi azt, hogy ki vagy  Azt is hogy ki/mi szeretnel lenni. En nem tettem kulonbseget a munkakes es "diszkes " kozott. Amit vettem, szereztem azt hasznaltam is.
Aki fel hasznalni a keset az ne vegyen. Ha nem pont funkcionalis akkor is tudod hasznalni.
Shooter ne kerd ki senki velemenyet. A kesed az te vagy  gyozo Olyan kest vegyel ami kozel all hozzad. Ha Elveszted vagy tonkremegy akkor lesz helyette masik. Ahogy te valtozol ugy valtoznak a keseid is ( atyam micsoda keseim voltak ,ma mar ha utnenek se viselnem/ hasznalnam de akkor buszken tettem).
A jelenlegi vadaszatra hasznalt kesemet mar feltettem korabban. Ez itt egy masik szerintem nem kell magyarazni mire valo.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #83 Dátum: 2008. Július 08. - 21:44:17 »

Én rövidnek tartom a nyolc centis pengét. Amikor a szegycsontot vágja fel az ember, a rövid penge hamar "kiér", csak kurta vágásokat tudsz csinálni vele. A másik probléma, hogy amikor a gyomor már egy kicsit felfúvódott és benyomul a bordák közé, a rövid pengét könnyebben belefordítod, a hosszúval meg jól előre tudsz nyúlni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #84 Dátum: 2008. Július 08. - 21:48:24 »

Ez itt egy masik szerintem nem kell magyarazni mire valo.


Szalonnázáshoz jónak tűnik!  Nyihi Nyihi Nyihi Ördög
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #85 Dátum: 2008. Július 08. - 21:55:16 »

Boar  Igen ( bar a mostani kesem nekem is rovid )

Anti : Eppen arra valo Ördög Ördög Ördög
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #86 Dátum: 2008. Július 08. - 21:56:35 »

Ez a C/K Dragon leginkább semmire sem való de arra tökéletes... Ördög
Hiába Crawford-Kasper design, leginkább szerintem a vásárlók szemének lett tervezve, nem a célszerűségnek.
Ez az egyenes vágóél csak akkor műxik ha iszonyat éles, a hegy sérülékeny...a civilian v. a harpy jut eszembe erről a geometriáról...azoknak is állandóan letört a hegye...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #87 Dátum: 2008. Július 08. - 21:59:43 »

Pedig ez egy nagyon celszeru kes. Igaz semmi masra nem jo  Ördög Ördög Ördög
A hagymat mar ovatosan kell vagni a szalonnahoz Ördög
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #88 Dátum: 2008. Július 08. - 22:10:04 »

Pedig ez egy nagyon celszeru kes. Igaz semmi masra nem jo  Ördög Ördög Ördög
A hagymat mar ovatosan kell vagni a szalonnahoz Ördög
Valahogy olyan "egyszerhasználatosnak" tűnik.
Taser, ne válaszolj, ha nem akarsz, de öltél már késsel? Akár állatot is? Még egy Puma skinmaster a bumfordi kerek pengélyével is valami félelmetes könnyedséggel hatol be a testbe. e
Egy átlagos geometriájú kés tökéletesen alkalmas a szúrásra, semmi de semmi előnyt nem nyújt ez a fullánk alak. Az "odacsapó" vágásoknál jól jöhet, hogy az egyenes él miatt jobb a hegy hatásfoka, de ezzel szerintem nem nyernek annyit mint amennyit vesztenek a minden másra alkalmatlan geometria miatt.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #89 Dátum: 2008. Július 08. - 22:12:45 »

Nekem is úgy tűnik, hogy szúráshoz lett tervezve.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 150   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: