Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 150   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkések  (Megtekintve 436383 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #60 Dátum: 2008. Július 05. - 22:00:29 »

Az elevenben kapsz mora pengét is és csinálhatsz hozzá markolatot ha úgy tetszik.

Feri! Erről írhatnál kicsit bővebben nekem, ha tudsz, akár privátban is! Érdekelne nagyságrendi ár, esetleg kép valahonnan. Persze ha tudsz részleteket.
Köszi szépen!
 Wave

szia!
Régen jártam már náluk, nem tudom, mennyi van még és mennyiért... Hívd fel őket, a www.elevenv.hu oldalon találsz telefonszámot.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #61 Dátum: 2008. Július 05. - 22:02:19 »

Az elevenben kapsz mora pengét is és csinálhatsz hozzá markolatot ha úgy tetszik.

Feri! Erről írhatnál kicsit bővebben nekem, ha tudsz, akár privátban is! Érdekelne nagyságrendi ár, esetleg kép valahonnan. Persze ha tudsz részleteket.
Köszi szépen!
 Wave

szia!
Régen jártam már náluk, nem tudom, mennyi van még és mennyiért... Hívd fel őket, a www.elevenv.hu oldalon találsz telefonszámot.

Köszi szépen, utánanézek! Épp ma hoztam nyélanyagot, szeretnék egy olyan kést készíteni/készíttetni, aminek a nyele a pengétől kezdődően sorban 2cm körtefa, 1cm agancs, a többi amerikai dió. A nyélhez minden anyagom megvan, és ha lehetne egy jó pengét venni, akkor el tudnám magam készíteni... Kacsint

Köszönöm még egyszer!  Igen Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #62 Dátum: 2008. Július 05. - 22:05:47 »

Az elevenben kapsz mora pengét is és csinálhatsz hozzá markolatot ha úgy tetszik.

Feri! Erről írhatnál kicsit bővebben nekem, ha tudsz, akár privátban is! Érdekelne nagyságrendi ár, esetleg kép valahonnan. Persze ha tudsz részleteket.
Köszi szépen!
 Wave

szia!
Régen jártam már náluk, nem tudom, mennyi van még és mennyiért... Hívd fel őket, a www.elevenv.hu oldalon találsz telefonszámot.

Köszi szépen, utánanézek! Épp ma hoztam nyélanyagot, szeretnék egy olyan kést készíteni/készíttetni, aminek a nyele a pengétől kezdődően sorban 2cm körtefa, 1cm agancs, a többi amerikai dió. A nyélhez minden anyagom megvan, és ha lehetne egy jó pengét venni, akkor el tudnám magam készíteni... Kacsint

Köszönöm még egyszer!  Igen Wave
Ezzel az a baj, hogy az agancshoz kell csiszolnod a fát és ott fura lesz az illesztés mert az agancs felülete nem homogén.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #63 Dátum: 2008. Július 05. - 22:10:55 »

Az elevenben kapsz mora pengét is és csinálhatsz hozzá markolatot ha úgy tetszik.

Feri! Erről írhatnál kicsit bővebben nekem, ha tudsz, akár privátban is! Érdekelne nagyságrendi ár, esetleg kép valahonnan. Persze ha tudsz részleteket.
Köszi szépen!
 Wave

szia!
Régen jártam már náluk, nem tudom, mennyi van még és mennyiért... Hívd fel őket, a www.elevenv.hu oldalon találsz telefonszámot.

Köszi szépen, utánanézek! Épp ma hoztam nyélanyagot, szeretnék egy olyan kést készíteni/készíttetni, aminek a nyele a pengétől kezdődően sorban 2cm körtefa, 1cm agancs, a többi amerikai dió. A nyélhez minden anyagom megvan, és ha lehetne egy jó pengét venni, akkor el tudnám magam készíteni... Kacsint

Köszönöm még egyszer!  Igen Wave
Ezzel az a baj, hogy az agancshoz kell csiszolnod a fát és ott fura lesz az illesztés mert az agancs felülete nem homogén.

Úgy terveztem, hogy agancsból vágok egy olyan korongot, aminek az átmérője a késnyél magasságának megfelelő körülbelül. A nyélanyag tömbben van ugye, ésorban kimarva fölfőzöm a 2 cm vastag körtelapot, az 1 cm vastag, kb 3cm átmérőjű agancslapkát, majd hátra rátolom a diót. Az egészet műgyantával nyomom tele fűzés előtt, majd összefűzve az egészet a hegyhez szorítózom, így a "tömbösítés" is hellyel-közzel megoldott. Nem csináltam még ilyet, ez csak elképzelés, de ha azt mondod, nehézség, akkor inkább valami egzotikus fadarabot szerzek az agancs helyett, ami nagyon világos vagy nagyon sötét. Mondjuk egy ében megdobogtatná a szívem  :Mosolyog Ördög Vajon működne a dolog így fával, ha aganccsal nem? Agancsból valami ágvég környéki részt néztem, ahol a nyél vastagságát kialakítva még mindig csont maradna, nem pedig a belső szivacsos rész.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #64 Dátum: 2008. Július 05. - 22:21:23 »

Az alapanyag (vadkörte és dió):

Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #65 Dátum: 2008. Július 05. - 22:29:51 »

Az elevenben kapsz mora pengét is és csinálhatsz hozzá markolatot ha úgy tetszik.

Feri! Erről írhatnál kicsit bővebben nekem, ha tudsz, akár privátban is! Érdekelne nagyságrendi ár, esetleg kép valahonnan. Persze ha tudsz részleteket.
Köszi szépen!
 Wave

szia!
Régen jártam már náluk, nem tudom, mennyi van még és mennyiért... Hívd fel őket, a www.elevenv.hu oldalon találsz telefonszámot.

Köszi szépen, utánanézek! Épp ma hoztam nyélanyagot, szeretnék egy olyan kést készíteni/készíttetni, aminek a nyele a pengétől kezdődően sorban 2cm körtefa, 1cm agancs, a többi amerikai dió. A nyélhez minden anyagom megvan, és ha lehetne egy jó pengét venni, akkor el tudnám magam készíteni... Kacsint

Köszönöm még egyszer!  Igen Wave
Ezzel az a baj, hogy az agancshoz kell csiszolnod a fát és ott fura lesz az illesztés mert az agancs felülete nem homogén.

Úgy terveztem, hogy agancsból vágok egy olyan korongot, aminek az átmérője a késnyél magasságának megfelelő körülbelül. A nyélanyag tömbben van ugye, ésorban kimarva fölfőzöm a 2 cm vastag körtelapot, az 1 cm vastag, kb 3cm átmérőjű agancslapkát, majd hátra rátolom a diót. Az egészet műgyantával nyomom tele fűzés előtt, majd összefűzve az egészet a hegyhez szorítózom, így a "tömbösítés" is hellyel-közzel megoldott. Nem csináltam még ilyet, ez csak elképzelés, de ha azt mondod, nehézség, akkor inkább valami egzotikus fadarabot szerzek az agancs helyett, ami nagyon világos vagy nagyon sötét. Mondjuk egy ében megdobogtatná a szívem  :Mosolyog Ördög Vajon működne a dolog így fával, ha aganccsal nem? Agancsból valami ágvég környéki részt néztem, ahol a nyél vastagságát kialakítva még mindig csont maradna, nem pedig a belső szivacsos rész.
Működik így a tömbösítés, nekem más fenntartásaim vannak. Szóval ha az agancs felületét nem akarod elcsiszolni, akkor nehéz összedolgozni a szomszédos anyagok felületével. Ha az agancsot is csiszolod, akkor egybefüggő felületet kapsz viszont elveszti a jellegét.
Akkora darab ébent tudok adni neked amekkorából csinálsz egy gyűrűt, de optikailag nem sokat jelent, homogén fekete felület és k.rvakemény.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #66 Dátum: 2008. Július 05. - 22:34:48 »

Akkora darab ébent tudok adni neked amekkorából csinálsz egy gyűrűt, de optikailag nem sokat jelent, homogén fekete felület és k.rvakemény.

Most esett le, mire gondolsz. Természetesen azzal számoltam, hogy ha összecsiszolom, egy hagyományos fehér "csontgyűrű" marad csak az agancsból... De hogy felvetetted a problémát, inkább a ragasztás terén is maradnék a fánál. Azzal az ébennel kapcsolatban lehet, hogy számítanék Rád Mosolyog Írok egy privátot!
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #67 Dátum: 2008. Július 05. - 22:49:27 »


 Üdv Marksman !A rózsagyökér is szép.,de nem tudom hol lehetne szerezni?
 Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #68 Dátum: 2008. Július 05. - 22:51:57 »


 Üdv Marksman !A rózsagyökér is szép.,de nem tudom hol lehetne szerezni?
 Wave

Na azt én sem... De valóban szép, olyan "madárszemmintás"...  Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #69 Dátum: 2008. Július 06. - 09:33:22 »

A 2-es szamu (kek betettel) rozsdamentes, a 4-es (piros betettel) szenacel. ezeknek a fogasa sokkal jobb mint az masik kettoe. Megeri a kulonbseget!

Én elhiszem, hogy megéri a különbséget, de a nyele annak is sötét.
Két késemet hagytam el - persze ez nem a kés hibája - és ha lehet akkor többet nem hagynék el...vagyis ha elhagyom adnék esélyt magamnak arra hogy megtaláljam, ezért kellene a feltűnű színű nyél.
Asszem egy olyan piros szerkezetet rendelek majd.

Boar!

Jó ez az íjászbolt, de a "kések" felirarta kattintva az ég világon semmi sem jelenik meg, ergo nem tudom mi a felhozatal... :-\

üdv.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #70 Dátum: 2008. Július 06. - 10:25:58 »

Jó ez az íjászbolt, de a "kések" felirarta kattintva az ég világon semmi sem jelenik meg, ergo nem tudom mi a felhozatal... :-\
üdv.

Szia Roli!

Rámész a kések menüre, és a menüben akkor feljön hogy Mora, stb... ott kiválasztod a márkát és látod a kínálatot!
A nyél bevonására valamilyen feltűnő színű anyaggal (pl világos bőr) gondoltál már? Mert akkor választhatnád a jobb minőséget, és a feltűnő szín is meglenne.

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #71 Dátum: 2008. Július 06. - 12:38:33 »

A 2-es szamu (kek betettel) rozsdamentes, a 4-es (piros betettel) szenacel. ezeknek a fogasa sokkal jobb mint az masik kettoe. Megeri a kulonbseget!

Én elhiszem, hogy megéri a különbséget, de a nyele annak is sötét.
Két késemet hagytam el - persze ez nem a kés hibája - és ha lehet akkor többet nem hagynék el...vagyis ha elhagyom adnék esélyt magamnak arra hogy megtaláljam, ezért kellene a feltűnű színű nyél.
Asszem egy olyan piros szerkezetet rendelek majd.

Boar!

Jó ez az íjászbolt, de a "kések" felirarta kattintva az ég világon semmi sem jelenik meg, ergo nem tudom mi a felhozatal... :-\

A 2-4 es az 1-3 nem azonos categoria "fogas" (nyel) szempontjabol. Volt kezemben mindketto. A szines resz a 2-4 -nel igaz, hogy nem nagy de eleg ahhoz, hogy a zold hattertol elusson.

üdv.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #72 Dátum: 2008. Július 06. - 20:50:00 »

Így sem jelenik meg nekem semmi...
De a keresővel rákerestem a Morára és kidobta...csak ott meg nincs ez a piros nyelű szörnyeteg. Bibíí
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #73 Dátum: 2008. Július 06. - 21:15:02 »

Így sem jelenik meg nekem semmi...
De a keresővel rákerestem a Morára és kidobta...csak ott meg nincs ez a piros nyelű szörnyeteg. Bibíí

http://www.elevenv.hu/index.php?action=leaf&id=22

Bár piros nyelű nincs a képek közt valóban ... Szomorú
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #74 Dátum: 2008. Július 06. - 21:30:15 »

No, majd hetfén Kapszli komám hátha tud valami biztatót mondani... Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 150   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: