Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ami mellett elmegyünk......  (Megtekintve 67348 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #255 Dátum: 2012. Június 15. - 22:28:51 »

"Lesz valaki közel 300 év múlva ki gondol ránk?"

Szerintem nem. De talán nincs is meg erre az igénye a ma emberének. Ha meglenne, ma is piramist meg katedrálist emelne.
A mai kor embere nem alkot, hanem fogyaszt, "konzumál", ahogy Márai megfogalmazta.
Eszeveszett tempóban éli fel a föld maradék természeti kincseit és teljesen hidegen hagyja, hogy maradt-e utána valami az utókornak.
A mi "kultúránkból" az utókornak nem marad semmi. Mi maradna?
Óriásplakát? Kockapláza? Panelház? Pár milliárd byt? Plazma TV? Valóságshow?
Ha él még pár ezer év múlva ember a földön, tudósok ezrei fogják kutatni, hogy hová tűnt az emberiség történetéből egy-két évszázad.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #256 Dátum: 2012. Június 16. - 08:30:47 »

Csaba  Emelem iszonyat szép festői fotók, még ez a gyenge minőség is emeli a hangulatot... (ihletet kaptam  Ördög ) a szarvasok is szépek!
Hát még ott helyben......amikor a fotón látható nagy sötétkék felhőtömb szele lecsapott, mint ha egy hatalmas korbáccsal rávágtak volna a ringó búzatengerre.
Egyszerre, pulzálva, ütemesen kezdett hullámozni az egybefüggő élő zöldtömeg, amíg a szem ellát.
Aztán varázsütésre abba is hagyta és újból síri csend volt.
Ezek felemelő pillanatok, ugyanakkor emlékeztetnek rá minket (nagyon helyesen), hogy milyen kis ssemmik vagyunk ezen a világon Igen
 Wave

Ha ebből az ihletből bármi születne, arra kíváncsi lennék!!!
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #257 Dátum: 2012. Június 16. - 08:43:50 »

"Lesz valaki közel 300 év múlva ki gondol ránk?"
Szerintem nem. De talán nincs is meg erre az igénye a ma emberének. Ha meglenne, ma is piramist meg katedrálist emelne.
Lajos!
Nem biztos, hogy így van.
Szerintem a maradandóságra ma is megvan az igény.
Csak az a hatalmas gőg, ami a mai kor emberiségébe beleszorult elhiteti velünk, hogy ez automatikusan meglesz.
Pedig egy frászt, azért tenni kell....nem keveset.

Tavaly nyáron bemotoroztuk Tunéziát.
Nagyon jó volt az időpontválasztásunk, a polgárháború leszálló ágában nem sok turistával kellett osztoznunk az élményeken Ördög
Fantasztikus helyeken jártunk, ahová általában a charter-járatos, tengerparton bőrrákra hajtó színtársulat nem jut el.
Minden közhelyet félretéve állíthatom, hogy ott tényleg megérintett a múlt.
40 hektáros rómaiak alapította városban bóklásztunk kettesben (pár sakállal és kóbor macskával együtt) és ha tehetném, még most is ott lennék.
Csodálatos utazás volt, egy igazi "életre szóló" élmény.



















Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #258 Dátum: 2012. Június 16. - 11:09:11 »

Üdv Mindenkinek!
" Csak az hal meg, akit elfelejtenek" szól a bölcselet, amiben nagy igazság van.
Van akinek sikerül évszázadokra szóló maradandót alkotni, van olyan is akinek nem.
Én abban bízom, hogy a gyerekemnek sikerül minden olyat átadni és megmutatni, ami valamilyen formában érték.
Ő pedig ezekre a beszélgetésekre, pillanatokra és helyekre még akkor is emlékezni fog, amikor én már nem leszek mellette...
Ha pedig ilyenkor visszaemlékezik rám, akkor már hagytam magamról valami kis emléket.
És még szobrot sem kellett érte faragnom... Ördög
Üdv: J.vadász
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #259 Dátum: 2012. Június 16. - 13:29:36 »

Hát még ott helyben......amikor a fotón látható nagy sötétkék felhőtömb szele lecsapott, mint ha egy hatalmas korbáccsal rávágtak volna a ringó búzatengerre.
Egyszerre, pulzálva, ütemesen kezdett hullámozni az egybefüggő élő zöldtömeg, amíg a szem ellát.
Aztán varázsütésre abba is hagyta és újból síri csend volt.
Ezek felemelő pillanatok, ugyanakkor emlékeztetnek rá minket (nagyon helyesen), hogy milyen kis ssemmik vagyunk ezen a világon Igen
 Wave

Ha ebből az ihletből bármi születne, arra kíváncsi lennék!!!
 Emelem

Születni fog... Megpróbálom vászonra felvinni, (csak a szemünk kedvéért, többet az sem bír sajna Kacsint)majd megmutatom... Viszont ez számodra felejthetetlen élmény, pillanat volt és ezek miatt a pillanatok miatt érdemes élni!!! Aki ilyet nem érez, az nem is élt! Én 25 éves koromig egy ösztönös hülyegyerek voltam, csak úgy pörögtek az órák a napok az évek értelmetlen módon... azóta egy szerencsétlenségnek "köszönhetően" minden megváltozott. Mikor a természetbe kimegyek, megpróbálom "megállítani az időt", Vigyorog és ez néha sikerül is... A természet sokmindent megmutat, beszél hozzám, megmutatja az igazi "földi értéket", az élet értelmét, és ez csodálatos érzés, leírhatatlan, olyankor azt érzem amiről beszélsz... milyen kis semmi pontok vagyunk, és köszönettel tartozunk, hogy részesei lehetünk ennek a hatalmas csodának amiből mi is születtünk...  Wave
Naplózva

" There is good out there "
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #260 Dátum: 2012. Június 16. - 13:46:12 »

Születni fog... Megpróbálom vászonra felvinni, (csak a szemünk kedvéért, többet az sem bír sajna Kacsint)majd megmutatom... Viszont ez számodra felejthetetlen élmény, pillanat volt és ezek miatt a pillanatok miatt érdemes élni!!! Aki ilyet nem érez, az nem is élt! Én 25 éves koromig egy ösztönös hülyegyerek voltam, csak úgy pörögtek az órák a napok az évek értelmetlen módon... azóta egy szerencsétlenségnek "köszönhetően" minden megváltozott. Mikor a természetbe kimegyek, megpróbálom "megállítani az időt", Vigyorog és ez néha sikerül is... A természet sokmindent megmutat, beszél hozzám, megmutatja az igazi "földi értéket", az élet értelmét, és ez csodálatos érzés, leírhatatlan, olyankor azt érzem amiről beszélsz... milyen kis semmi pontok vagyunk, és köszönettel tartozunk, hogy részesei lehetünk ennek a hatalmas csodának amiből mi is születtünk...  Wave
Elaccc, ezt szépen megfogalmaztad! Igen Igen Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #261 Dátum: 2012. Június 16. - 19:46:44 »

Üdv Mindenkinek!
" Csak az hal meg, akit elfelejtenek" szól a bölcselet, amiben nagy igazság van.
Van akinek sikerül évszázadokra szóló maradandót alkotni, van olyan is akinek nem.
Én abban bízom, hogy a gyerekemnek sikerül minden olyat átadni és megmutatni, ami valamilyen formában érték.
Ő pedig ezekre a beszélgetésekre, pillanatokra és helyekre még akkor is emlékezni fog, amikor én már nem leszek mellette...
Ha pedig ilyenkor visszaemlékezik rám, akkor már hagytam magamról valami kis emléket.
És még szobrot sem kellett érte faragnom... Ördög
Üdv: J.vadász


Ez egy nagyon szép gondolat, továbbmegyek szép kötelesség, hogy utódokat nevelünk, próbáljuk útjukat a legjobb belátásunk szerint egyengetni, aztán ha ez sikerült, talán hálás szívvel emlékeznek ránk.
Ám ez az emlék nem több 1, max. 2 generációnál.
A maradandót alkotni szerintem azért sokkal több ennél.

Érdekes gondolat - nem emlékszem hirtelen kinek az írásában olvastam - hogy ez a "maradandót alkotni" kifejezetten európai "betegség".
A hindukat hozza ellenpontként, akiknek eszük ágában sincs semmilyen önmegvalósítás, alig várják, hogy szent tehén képében szülessenek újjá.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #262 Dátum: 2012. Június 16. - 20:02:48 »

A hindukat hozza ellenpontként, akiknek eszük ágában sincs semmilyen önmegvalósítás, alig várják, hogy szent tehén képében szülessenek újjá.
Ők azt is tartják, hogy a világi cifraság, a túlzott és szerintük szükségtelen mértékű magántulajdon gúzsba köti az embert.
És ha jól magunkba nézünk, hát nem igazuk van???
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #263 Dátum: 2012. Június 16. - 20:15:13 »

Üdv Lajos!
Ha egy-két generáció visszaemlékszik majd rám, már akkor megérte. :
Mindenesetre igyekszem érte mindent megtenni.
Üdvözlettel: J.vadász
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #264 Dátum: 2012. Június 16. - 20:19:19 »

"Lesz valaki közel 300 év múlva ki gondol ránk?"

Szerintem nem. De talán nincs is meg erre az igénye a ma emberének. Ha meglenne, ma is piramist meg katedrálist emelne.


Szia Lajos !
Légyszives ne adj tippeket , mert mert még "valaki" komolyan veszi ! Ördög
Elég lessz a népnek az Ócsai beruházást kinyögni és a stadionokról még ne is beszéljünk ! Röhög
 Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #265 Dátum: 2012. Június 16. - 20:31:09 »

Üdv Lajos!
Ha egy-két generáció visszaemlékszik majd rám, már akkor megérte. :
Mindenesetre igyekszem érte mindent megtenni.
Üdvözlettel: J.vadász

Teljesen igazad van, tégy meg érte mindent.
"Jó szóval oktasd, játszani is engedd, szép, komoly fiadat."
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #266 Dátum: 2012. Június 16. - 20:32:26 »

Szia Lajos !
Légyszives ne adj tippeket , mert mert még "valaki" komolyan veszi ! Ördög
Elég lessz a népnek az Ócsai beruházást kinyögni és a stadionokról még ne is beszéljünk ! Röhög
 Emelem

Zoltán kérem, nem politizálunk!  Vigyorog
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #267 Dátum: 2012. Június 16. - 20:44:29 »

 Stoel
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #268 Dátum: 2012. Június 18. - 12:33:34 »



Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #269 Dátum: 2012. Június 18. - 13:01:28 »

"Lesz valaki közel 300 év múlva ki gondol ránk?"

Szerintem nem. De talán nincs is meg erre az igénye a ma emberének. Ha meglenne, ma is piramist meg katedrálist emelne.
A mai kor embere nem alkot, hanem fogyaszt, "konzumál", ahogy Márai megfogalmazta.
Eszeveszett tempóban éli fel a föld maradék természeti kincseit és teljesen hidegen hagyja, hogy maradt-e utána valami az utókornak.
A mi "kultúránkból" az utókornak nem marad semmi. Mi maradna?
Óriásplakát? Kockapláza? Panelház? Pár milliárd byt? Plazma TV? Valóságshow?
Ha él még pár ezer év múlva ember a földön, tudósok ezrei fogják kutatni, hogy hová tűnt az emberiség történetéből egy-két évszázad.


A hétvégén téglát pakoltam (egy jóbarátomnak van fölösben, nekem meg kelleni fog), és hihetetlen volt látni azokon a grófi téglákon a pl. 1848-as, vagy néhol 1764-es évszámokat.
És még most is tégla. Igaz itt-ott megtörve-megkopva, de olyan csengése van, hogy még laikus füllel is öröm hallani.

Az, hogy mondjuk 2254-ben 2002-es bontott téglát nem fognak fölhasználni, az asszem bátran borítékolható.
De ezekből még lehet, hogy lesz pár darab...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: