Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Nyest  (Megtekintve 65194 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #60 Dátum: 2010. Május 09. - 09:17:26 »

http://vadaszforum.net/forum/index.php?topic=371.0

Ide nem fért volna bele szerinted?
Naplózva
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #61 Dátum: 2010. Május 09. - 09:39:33 »

 Végül is de.... csak gondoltam, másnak is sikerült/sikerül majd lefotóznia, vagy jó sztori van hozzá, de át is lehet rakni a nyestbe Körömrágás.
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Sziju
Vendég
« Új üzenet #62 Dátum: 2010. Május 09. - 10:30:10 »

Karcsi!  Emelem
Ez a döglött mormota... rémes. Nem szól szám
Naplózva
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #63 Dátum: 2010. Május 09. - 10:46:34 »

 Szerintem mókus, de akárhogy is, rosszul járt az biztos!  Viszont a g.i. joe-katonáknak is enni kell valamit! Nyihi Vadász
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #64 Dátum: 2010. Május 09. - 10:47:17 »

 Köszi az áthelyezést! Emelem
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #65 Dátum: 2010. Május 09. - 13:25:08 »

Virágkoszorú!

Nyest lesz az, hidd el!
Írhat felőlem bármit a szakirodalom (orrszín, fül alak, torokfolt lefutása stb stb.), egy a lényeg: ha a torokfolt fehér akkor nyest, ha sárga akkor meg nyuszt.
 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #66 Dátum: 2010. Május 09. - 13:41:09 »

Szia BErik!
 
Hm.. még akkor is úgy hiszem, hogy nyuszt volt. Nyestet rengeteget láttunk itthon, volt pár éve, hogy a holdfényben kergetőztek a háztetőnkön, 2 éve meg a szomszéd házfelújításánál a betontéglák közé fészkeltek és nappal is kint futkostak, nem beszélve a többi esetről, mikor találkoztam nyesttel, és ez biztos hogy nem az volt! De tudod mit? legközelebb is kimegyek oda, ahol találkoztam vele, és jól megnézem, megpróbálom lencsevégre kapni megint, meglátjuk mi lesz! Mosolyog Kitartok az állításom mellett, amíg teljesen biztos nem lesz!  :Mosolyog  Vigyorog  Wave  Emelem
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #67 Dátum: 2010. Május 09. - 13:56:59 »

Érdekes dolog ez.
Nálunk tavaly télen hajtásban esett egy nyest, amit el is vittem egy jónevű preparátorhoz.
Ha tudnék keverékekről (nyest x nyuszt) akkor ez tipikusan az lett volna.
Nézegettem a szakirodalmat, internetet hogy mit mond.
Egyik jegye nyest, a másik nyuszt, volt ám  Fejvakarás
Mikor odavittem a preparátorhoz, az kioktatott:
Nézheted fülét, orrát, fejét, farkát, talpát, a folt alakját meg mindent, de ha egyszer a torokfolt fehér, az nyest függetlenül a többi jegytől.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #68 Dátum: 2010. Május 09. - 13:59:23 »

Hát Marder-nek Marder, az biztos...! Ördög Ördög Emelem
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #69 Dátum: 2010. Május 09. - 14:16:39 »

Aber Stein- oder Baum?? Mosolyog
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #70 Dátum: 2010. Május 09. - 15:00:36 »

Stein !
( de a Baum szegte be a fülit...) Ördög Vigyorog Emelem
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #71 Dátum: 2010. Május 09. - 15:23:22 »

 Bion
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #72 Dátum: 2010. Május 09. - 20:05:51 »

Szerintem Virágkoszorú jól határozta meg a fajt.
Egyértelműen nyuszt,legalábbis szerintem. A torokfolt szine az nem mérvadó(a fehér torokfolthoz amugy azért ragaszkodnak meghatározásnál annyira,mert a természetvédelem is ezt veszi alapul),mert már találkoztam olyan faluban fogott nyesttel aminek sárga torokfoltja volt.Nekem anno úgy tanította Édesapám a két faj megkülönböztetését,ha meg tudom nézni a nyuszt feje mindig szögletesebb,míg a nyest kerekebb.
A testalkata is nyusztra utal,a nyusztnak mindig  hosszabb a lába mint a nyestnek.
Nyusztot eddig sajnos vadon csak kétszer láttam,de nyestet már többször láttam,de sajna mindig csak faluban   Rííí (így még mindig nem sikerült puskavégre kapnom egy nyestet sem,de ami késik nem múlik...   legalábbis remélem Kacsint
Én amondó vagyok hogy Virágkoszorú nagyon szerencsés volt!
Gratulálok a képekhez és az élményhez!!!
 Emelem

Naplózva
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #73 Dátum: 2010. Május 09. - 20:36:03 »

 Köszönöm ! Én is így vélem, láttam már nyestet, az nem ilyen! de hogy teljesen biztos legyek, amint tudok megint kimegyek, és eldöntjük véglegesen!  Bion Wave Emelem
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Hergó
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190


« Új üzenet #74 Dátum: 2010. Május 09. - 20:55:59 »

Hogy döntöd el Virágkoszorú behozod boncolásra a kis pimaszt?  Ördög  Fejvakarás
Bocs!
Sok sikert az újjab fotókhoz a nyusztról!  Igen
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: