Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 33   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mutassuk meg, mit művelnek.  (Megtekintve 99233 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #90 Dátum: 2010. Január 19. - 08:04:08 »

No, ez már igazi "kutyamunkának" látszik.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #91 Dátum: 2010. Január 19. - 10:04:53 »

Ezt viszont garantáltan kutyák csinálták

Szia!

Hát nagy szerencse, hogy sikerült ezt a két rabsic kutyát kiszednek, mert rossz belegondolni, hogy mit műveltek volna még, pláne gidázáskor....hiszen ők ráérnek egész nap vadászgatni.  Szomorú
  Emelem
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #92 Dátum: 2010. Január 19. - 11:55:26 »

Szia!

...hiszen ők ráérnek egész nap vadászgatni.  Szomorú

Se munkahely, se asszony! Ördög Ördög Ördög
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #93 Dátum: 2010. Január 19. - 12:03:20 »

No, ez már igazi "kutyamunkának" látszik.

Sajnos múltkor nekem is egy gidát meg kellett szúrnom Rííí, az bizony ugyanígy nézett ki, bár ott a bőrt is megbontották Szomorú
Naplózva

Üdv End
Sziju
Vendég
« Új üzenet #94 Dátum: 2010. Január 19. - 14:31:42 »

Antiszoc!  Igen  Igen Tiszta ügy.


Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #95 Dátum: 2010. Január 19. - 15:58:20 »

Se munkahely, se asszony! Ördög Ördög Ördög

Szokták is mondani, hogy kutya-élet! Nyihi
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
kisvadasz1
Vendég
« Új üzenet #96 Dátum: 2010. Január 24. - 18:50:36 »

Gratulálok Gabi!!!!!!!!!!!!! Emelem Emelem Emelem

Min 20 őzzel, és legalább dupla annyival több nyúl marad ezekután a határban! Szép munka!  Igen

Szeretem a kutyákat, de ha a határban látom őket kajtatni, akkor bizony  Lő

Üdv. Pista



Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #97 Dátum: 2010. Január 24. - 18:59:31 »

Van egy ismerősöm, felügyelő volt a kezdetekkor.
Egyszer kiment egy társas vadászatra és bizony beállt a hajtásba, szóval végigment a hajtással. (ilyet is kellett csinálni...)

Elmondta utána, hogy egy akác fiatalosban mentek, amikor egyszercsak felpattant 3 kutya, már messzebbről látszott, hogy valamilyen vadtetemtől.
Olyannyira "félt" a társaság, hogy a jelenlétében nem mert senki sem lőni a kutyákra.
Sajnos egy frissen lerántott tar bak volt... Szomorú

Persze amikor látta az ismerős, hogy kutyák és honnan ugrottak el, kiabált, hogy "lőjétek!!!" de senki sem mert mégsem lőni.

Hát ide jutott ez a k.rvanagy demokáré, meg ombudsman, meg állatvédelem meg mittudom én micsoda.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #98 Dátum: 2010. Január 24. - 19:33:20 »

Üdv ! Jó pár hónapja olvastam ,azt hiszem romániában történt . Egy kutya tulajdonos feljelentést tett ,lelötték a kutyáját kint a területen . A Bíró  megbüntette ,mit keresett szabad területen a kutya .Kb. ennyi ,csak nem találom ,mert felszerettem volna tenni . Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #99 Dátum: 2010. Január 24. - 19:37:35 »

Tán idevágó téma.
Van egy barátom, ki napnyugta után, sétálgatva cserkészgetett a vadászterületük szívében egy kocsiúton. Tacskó kutyája hosszú vezetéken az övéhez csatolva.
Egyszer csak, a kétoldali sűrűvel övezett erdei út kanyarjában, egy rotweiler jön szemben, nyakörv rajta, sehol senki. A tacskó persze menne neki, a nagy dög meg jön, húzza vissza barátom a vezetéket, de a nagy kutya ráront a tacskóra és elkezdi rázni a levegőben. Barátom ledermed egy pillanatra. ráordít…..majd lekapja a puskát.
A harmadik, már csővégről lőtt, 17 grammos mannlichertöltény után engedi csak el a nagy dög a kiskutyát. Mindkét kutya mozdulatlan. Barátom lerakja a karabélyt és öleli a tacskóját, miközben ordítva rohan feléje az út kanyarulatából egy emancipált szőke, makulátlan futócuccban…
Alig bírja távol tartani. Üt vág, sikoltozik, gyilkosozik, megőrültmagázik…..majd mire a szépen feszülő Nike cucc bal alsó lábszáráról, a szépen epilált bőr meghagyva – a nagy zenebonára feleszmélő és gazdit bántó ellenséget látó tacskó – azonnal lekapja a szreccsanyagot, fut el nagy ordítozás közepette…
Barátom arcára mosoly kerül, a kiskutya jól van, megy neki a dögnek, csak kicsit rázza a fejét, nyilván a közeli lövéstől.

Történet folytatódik, hívás vadászmester, jegyző (kis községben mindig lehet) és körzeti megbízott. Kigyünnek, megnézik, jegyzőkönyv, egyebek.
Másnap szőke és nagyállat barátja be a Polgármesteri Hivatalba, nagy ordibálás, rendreutasítás majd jönnek ki a 20 ezres csekkel…..
Még próbálkozik szőkebarát nagyállat a barátomat befenyíteni, de hamar rádöbben, hogy nem is olyan nagy állat.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #100 Dátum: 2010. Január 25. - 09:54:27 »

 Emelem a jegyző előtt! Igen

A legtöbb helyen a barátodat hurcolták volna meg! Szomorú
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #101 Dátum: 2010. Január 25. - 10:56:45 »

Szia Horrido!

Hát kemény helyzetbe került a barátod! Még szerencse, hogy a nagydarabjóbarát nem futott együtt a hosszúkörművel...
Nemrég én is hasonló helyzetbe kerültem. Ránk szaladt  egy ilyen tuskóagyú kutya, én a tacskóim és a bunkó kutya közé vetettem magam, és szerencsére a gazda is megérkezett az utolsó pillanatban, amikor már kezdett belemelegedni a betonagyú a tacskóimba...
Hihetetlen, hogy hányon sétáltatják szabadon ezeket a teljesen neveletlen, igen erős fizikumú kutyákat...de a legjobb az, amikor egy 45 kilós kiscsaj teszi ezt...

Le a kalappal a jegyző előtt, hogy józan ésszel mérlegelt!  Igen Emelem
Naplózva
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #102 Dátum: 2010. Január 25. - 14:03:37 »

Ártatlan kutya lövés miatt egy vadásztársamnak 3 évig pihent a felszerelése,mire ejtették az ügyet. Még örülhetett,hogy nem kellett újra vizsgáznia.
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #103 Dátum: 2010. Január 25. - 15:36:09 »

Wetzlar !
   "   Olyannyira "félt" a társaság, hogy a jelenlétében nem mert senki sem lőni a kutyákra.  "
Ma ez van    ???    Nálunk három !!!!  kutya került a körbe a fácántelep melletti lucerna földön .....-és senki még csak rá sem emelte a puskáját.
Ha lőtt vona bármelyikünk is akkor lagalább a fele előkapta volna a nyavalyás kis p.cs mobilkáját és buzgón fótózgatta volna a tényállást....
Nem mindenki de sokan képesek és visszaélnének vele ha úgy adódna .Kell a tagság a sógornak,a cimbinek, és egyebek ,sosem tudni merről fúj a szél.   Vállat von
Mikor kezdtem vadászni nem volt ilyen gond ,ha bekerült a körbe akkor annak a sorsa  Vadász      Elnökünk betette a terepjárójába és elszállította a megfelelő helyre .Senki nem foglalkozott tovább a dologgal,folytatták a vadászatot.
Változott a világ és az nem mindig a jó irányba tart . Ezért vigyázni kell magunkra is .......nem kell a kabaré senkinek sem.
Vadászüdvözlettel. bütyök.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #104 Dátum: 2010. Január 25. - 15:40:48 »

Wetzlar !
   "   Olyannyira "félt" a társaság, hogy a jelenlétében nem mert senki sem lőni a kutyákra.  "
Ma ez van    ???    Nálunk három !!!!  kutya került a körbe a fácántelep melletti lucerna földön .....-és senki még csak rá sem emelte a puskáját.
Ha lőtt vona bármelyikünk is akkor lagalább a fele előkapta volna a nyavalyás kis p.cs mobilkáját és buzgón fótózgatta volna a tényállást....
Nem mindenki de sokan képesek és visszaélnének vele ha úgy adódna .Kell a tagság a sógornak,a cimbinek, és egyebek ,sosem tudni merről fúj a szél.   Vállat von
Mikor kezdtem vadászni nem volt ilyen gond ,ha bekerült a körbe akkor annak a sorsa  Vadász      Elnökünk betette a terepjárójába és elszállította a megfelelő helyre .Senki nem foglalkozott tovább a dologgal,folytatták a vadászatot.
Változott a világ és az nem mindig a jó irányba tart . Ezért vigyázni kell magunkra is .......nem kell a kabaré senkinek sem.
Vadászüdvözlettel. bütyök.

Szerintem az ilyesmit nem társasvadászaton kell rendezni...
Meg lehet őket találni másnap is...a hivatásosnak.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 33   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: