Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mutassuk meg, mit művelnek.  (Megtekintve 99228 alkalommal)
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #165 Dátum: 2011. Július 26. - 09:54:59 »

A nyomok a legtöbb esetben magányosak, csak a repcénél találtam kondára utaló nyomokat.

Az a sok egyes 20-as kan pfujj, de kibirító lehet!  Taps  Röhög
Gergő!
Ezért írtam korábban, hogy a víz kimozdítja a disznót a kukoricából. Vagy az erdő kontra kukorica váltóra ülj rá, vagy a kukorica kontra víz részre. Pirossal a térképen!



Ahogyan Jan is írta plusz szél figyelése!
Természetesen nem tudom eldönteni, hogy ezeken a helyeken jó-e a kilátás, de 2 dimenzió és a jelzett nyomok alapján én ezeket választanám.
Még egy dolog: Ha kivált a disznó a nyílt terepre, lehet, hogy kocogóra fogja, de általában a sűrűbe való belépés előtt megtorpan, majd úgy vált be, ezt is kihasználhatod!
Disznó persze nem garantált, de az adrenalin igen. 
Azért ehhez a módszerhez kell vér a pucában, szerintem ne itt kezd!  Ördög

Ekkora területet végigjártál a nyomok után?
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #166 Dátum: 2011. Július 26. - 10:34:39 »

Akkor tovább bővítve a sort:
A világoskék pontok a mobil és a fix lesek helyét jelölik, a sötétkék pedig ahol én szoktam leülni, vagy beállni egy-egy bokorba, fa mellé.


Ezeket a helyeket úgy választottam/választottuk meg, hogy körbejártuk a kukoricákat és oda tettük, ahol a nyomok alapján a legesélyesebb a találkozás.
Tegnap nem az egész körzetet sétáltam körbe csak kb. a felét. A másik felét még vasárnap hajnalban mértem fel Bion Nem árt, ha új emberként felderítem magamnak a területet a vadászat szempontjából is.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #167 Dátum: 2011. Július 26. - 10:55:52 »

Tegnap nem az egész körzetet sétáltam körbe csak kb. a felét. A másik felét még vasárnap hajnalban mértem fel Bion Nem árt, ha új emberként felderítem magamnak a területet a vadászat szempontjából is.

Gergő!

Nem kell itt segíteni, jól gondolkodsz! Talán csak annyi, hogy egy-két sötétkék pötty távolabb van a kukoricától, lehet, hogy ennyi időd nem lesz, ha kilép a disznó. Túl nagy a távolság.
Lesz itt eredmény, csak el ne felejts sok vadász kihívni  Elver
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #168 Dátum: 2011. Július 26. - 11:07:11 »

Gergő , ha rám hallgatsz oda ülsz ahova akarsz  Igen  Stoel Röhög Röhög 
Én a sárga " kockához legközelebbi kék lesre ülnék , ott a szél sem zavarna ,.
 Igen Addig is keresünk valami jó vastag hajlékony mogyoró husángot  Igen Igen Igen Igen Röhög Röhög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #169 Dátum: 2011. Július 26. - 11:33:51 »



Igyekszem mindig kreatív lenni-ezért készítgetem a térképeket is rókához, bakokhoz, szarkafészkekhez és most már disznóhoz is.
Eddig nem volt lehetőségem egyedül cserkelni, de most, hogy már mehetek bármikor, ki szoktam menni. Ált. hétvégente köszönt rám kint a hajnal. Érdekes ez a disznóvadászat!-kerülgetjük egymást az első disznómmal Ördög Látni már láttam kétszer is disznót, de vagy messze volt-és nem tudtam rácserkelni-, vagy nem volt nálam puska, mert csak nézelődni voltam kint. De ami késik, nem múlik! Wave

Nem értem miért akarsz annyira disznót lőni. Vállat von Büdös is, ronda is, meg nehéz is, amikor húzni kell. Ráadásul összevérezed a ruhádidat, akkor meg a "zasszon" morog!   Stoel Ördög
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #170 Dátum: 2011. Július 26. - 11:38:39 »

Nem értem miért akarsz annyira disznót lőni. Vállat von Büdös is, ronda is, meg nehéz is, amikor húzni kell. Ráadásul összevérezed a ruhádidat, akkor meg a "zasszon" morog!   Stoel Ördög

 Röhög Röhög Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #171 Dátum: 2011. Július 26. - 11:48:06 »

Nem értem miért akarsz annyira disznót lőni. Vállat von Büdös is, ronda is, meg nehéz is, amikor húzni kell. Ráadásul összevérezed a ruhádidat, akkor meg a "zasszon" morog!   Stoel Ördög

1. mert mostanában érzem úgy, hogy ideje lenne -eddig nem is nagyon erőltettem.
2. majd széllel szemben húzom, a hátam mögött lesz húzáskor, úgysem látom, nyúzás után meg inkább gusztusos, húzni meg... na, ezzel gondban vagyok.
3. nem én mosok, hanem a mosógép
4. a "zasszony" azért morog, mert még nem lőttem disznót
Ördög Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #172 Dátum: 2011. Július 26. - 11:53:17 »

Komolyan mondom, nagyon bejön ez a térkép.
Gergő!

Azért a nyomokat folytonos zöld vonal helyett illet volna egyesével feljelölni!  Ördög
Ha a mosómedvék várható vándorlási irányával is upgrade-eled a térképet, akkor full!
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #173 Dátum: 2011. Július 26. - 15:04:40 »

Gergő, ne légy felületes, nagyon hiányos a térkép!

Nincs rajta a méretarány, sem az uralkodó szélirány, sem a legközelebbi kocsma nagy piros X-el jelölve!  Vigyorog
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #174 Dátum: 2011. Július 26. - 15:54:18 »

Azt hiszitek kifogtok rajtam? Ördög Ördög Ördög
A kocsmának csak az irányát tudtam jelölni, mert nincs a térképen(Lacus ismeri a helyet, egy kedves, pletykás néni a tulaj/csapos).
Lila: uralkodó szélirány (ÉNY-DK)
Barna: a mosómedvék várható vándorlási útvonala(nem vicc! ÉNY felől haladnak várhatóan a Tisza irányába Figyelmes olvasás Nyihi)



Méretarány: 1:807
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 26. - 16:48:14 írta St.Girgesz » Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #175 Dátum: 2011. Július 26. - 16:39:22 »

Áztákurv@ ezt a tudományos disznóvadászatot... Ördög
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #176 Dátum: 2011. Július 26. - 16:55:01 »

Áztákurv@ ezt a tudományos disznóvadászatot... Ördög


Röhög

Te Girgi! Este ezt az 56 színt hogy látod?  Szegény gyesznók nem is tudják, mekkora hadműveleti fondorlat készül ellenük  Vigyorog Igen

Nem mellékesen: lőirány? röppálya? Sör ára?  Türelmetlenül

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #177 Dátum: 2011. Július 26. - 17:04:35 »



Röhög

Te Girgi! Este ezt az 56 színt hogy látod?  Szegény gyesznók nem is tudják, mekkora hadműveleti fondorlat készül ellenük  Vigyorog Igen

Nem mellékesen: lőirány? röppálya? Sör ára?  Türelmetlenül

 Emelem

Jóvanmá'! Van már éjjellátó is a világon, lőirány arra van amerre repül a golóbis, a sör árát viszont pontosan tudom: 200Ft/üveg az Arany Ászok, 220 az Amstel és a Dreher, alkoholmentest meg nem iszunk Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #178 Dátum: 2011. Július 26. - 18:02:01 »

Jóvanmá'! Van már éjjellátó is a világon, lőirány arra van amerre repül a golóbis, a sör árát viszont pontosan tudom: 200Ft/üveg az Arany Ászok, 220 az Amstel és a Dreher, alkoholmentest meg nem iszunk Bion

Viszont péntekenként a korsó árát is pohár árában kapod!!!  Kacsint
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #179 Dátum: 2011. Július 26. - 18:36:07 »

A II. Világháború Fronttérképei a halál f@szán sincsenek! Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: