Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 33   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mutassuk meg, mit művelnek.  (Megtekintve 99228 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #150 Dátum: 2011. Február 09. - 08:26:00 »

Ez a "rügyrágó fíreg" az agancsveréssel is nagy károkat okoz az erdőgazdáknak ... Nyihi Ördög Vigyorog

 Emelem
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #151 Dátum: 2011. Február 09. - 08:42:15 »

Ez nem kéreghántás?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #152 Dátum: 2011. Február 09. - 10:02:05 »

Dehogynem Kama ! Wave
Csak "szenyózok" ! Ott a gonoszkodó smile !  Vigyorog
 Emelem
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #153 Dátum: 2011. Július 25. - 13:59:37 »

A hétvégén beköltöztek a disznók az egyik kukoricatáblába(a terület közepén, két vízzel teli turján között):





Körbesétáltam és ezeket a nyomokat találtam befelé(meg még egy jónéhányat Ördög):


Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #154 Dátum: 2011. Július 25. - 14:45:18 »

A hétvégén beköltöztek a disznók az egyik kukoricatáblába(a terület közepén, két vízzel teli turján között):

Szia Gergő!

Ezek után ne kerülgesd ezt a disznó vadászatot, mint a forró kását, csapj a közepébe! Ilyen területen nem "disznóvadászni", vétek!  Wildboar  Sam6  Lő Sorozat
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #155 Dátum: 2011. Július 25. - 15:12:23 »

Szia Gergő!

Ezek után ne kerülgesd ezt a disznó vadászatot, mint a forró kását, csapj a közepébe! Ilyen területen nem "disznóvadászni", vétek!  Wildboar  Sam6  Lő Sorozat
Járok én ki lesre -este is , hajnalban is... de mit csináljak, ha csak a rókák jönnek? Ördög Azokat sem lehet szó nélkül hagyni Nyihi
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #156 Dátum: 2011. Július 25. - 15:45:20 »

Járok én ki lesre -este is , hajnalban is... de mit csináljak, ha csak a rókák jönnek? Ördög Azokat sem lehet szó nélkül hagyni Nyihi

 Igen
Merre vannak a lesek? A Mezg. területeken? Ha nem, akkor inkább kis székkel, vagy bálára elfeküdve próbálkozz. Nálunk már kint vannak a széleken, az eper leérett, nem tartja őket az erdőben. A kukoricából a friss tarló, vagy a víz mozgathatja ki, arra ülj rá! Figyeld a szelet!
Nálam a kaliber dönti el, hogy mire vadászom. Ha a 222-es jön, akkor róka, ha a 30-06, akkor a disznó. Pár rókát végignéztem elsétálni a 30-06-ossal a kezemben a "nemesebb" cél érdekében. Utólag aztán  Woest ha nem jött disznó!  Nyihi
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #157 Dátum: 2011. Július 25. - 17:24:11 »

Igen
Merre vannak a lesek? A Mezg. területeken? Ha nem, akkor inkább kis székkel, vagy bálára elfeküdve próbálkozz. Nálunk már kint vannak a széleken, az eper leérett, nem tartja őket az erdőben. A kukoricából a friss tarló, vagy a víz mozgathatja ki, arra ülj rá! Figyeld a szelet!
Nálam a kaliber dönti el, hogy mire vadászom. Ha a 222-es jön, akkor róka, ha a 30-06, akkor a disznó. Pár rókát végignéztem elsétálni a 30-06-ossal a kezemben a "nemesebb" cél érdekében. Utólag aztán  Woest ha nem jött disznó!  Nyihi

Hát én a 0.22-esből és a 7,62-esből válogathatnék. Az előző jó, de elég ritkán jön a ravaszdi 50m-en belülre, akkor meg már inkább sörétes. A legtöbb lesnél az a helyzet, hogy a rókák a lestől 100-200-re pockoznak, egerésznek, így csak a nagy golyóssal tudok rájuk lövést tenni.

Az alábbi rész a területünk közepe:


A pirossal határolt terület a nagyobb kukorica táblákat mutatja, a kék pedig cirkot jelöl.
Körben szántókkal, kaszálókkal, legelőkkel, turjánokkal, tagolt erdő van, szóval szinte bárhonnét érkezhetnek a disznók(szoktak is). Tuti irány nincs. Ha kiülök az északi részre, akkor délről jönnek, vagy ha netalán mégis felőlem érkeznének, akkor meg annyi erdősáv húzódik a táblák között, hogy simán elslisszolhatnak a közelemben. De azért próbálkozom. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #158 Dátum: 2011. Július 25. - 17:30:04 »

A lest érts: leshely(mobil les, fix les, kisszék, ácsorgás egy bokor tövében, stb.)  Figyelmes olvasás
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #159 Dátum: 2011. Július 25. - 19:22:08 »

A pirossal határolt terület a nagyobb kukorica táblákat mutatja, a kék pedig cirkot jelöl.

Íme a 21. századi vadász, nagyon tetszik a szemléltetés!  Taps
Egy táblát figyelembe véve sincs tuti hely. Meg kell keresni a váltójukat a nyomok alapján. Ha jól látom, vannak jó kis erdőcsíkok, azok megvezetik őket, erre számíthatsz!
A sok tapasztalat fogja megmutatni, hogy hova ülj, így térképről nehéz tanácsot adni. Én beülnék abba az erdőcsíkba a kukoricák és a cirok között, ha jó a szél, és a nagy erdőre figyelnék, hacsak már nincs bent a disznó a kukoricába, de onnan arra is rálátsz!   Kacsint
Naplózva
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #160 Dátum: 2011. Július 25. - 19:47:12 »

Szerintem abból az erdősítésből járnak ki, de olyan részt keressetek, ahová senki sem mászkál, gödrös, csalános, nádas esetleg, netán árok van ott. Ha megvan a váltó, és járt váltó, iziben ülj rá mert soká nem tartják. Disznót seggel lehet lőni!  Eb a vadász...
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #161 Dátum: 2011. Július 25. - 23:30:06 »

...

A pirossal határolt terület a nagyobb kukorica táblákat mutatja, a kék pedig cirkot jelöl.
Körben szántókkal, kaszálókkal, legelőkkel, turjánokkal, tagolt erdő van, szóval szinte bárhonnét érkezhetnek a disznók(szoktak is). Tuti irány nincs. Ha kiülök az északi részre, akkor délről jönnek, vagy ha netalán mégis felőlem érkeznének, akkor meg annyi erdősáv húzódik a táblák között, hogy simán elslisszolhatnak a közelemben. De azért próbálkozom. Wave



Üdv!

Ne csak próbálkozz, a disznó kreatív, légy te is az!   Vigyorog

Lehet hogy nálatok, más jellegű területen nem működik, de leírom hogy nekem mi vált be legjobban: éjjel megyek ki, amikor már biztosan benne vannak. Végigjárom a táblákat, már messziről (60-80m-ről) lehet hallani, hogy melyikben törnek. Csak a szélirányra kell figyelni, semmi másra. A sötétben meglátni nem fognak, és evés közben akkora zajt csapnak, hogy meg sem hallanak. Szépen rájuk megyek, meg-megállva. Amikor meglátom a sötét foltot, -ha nem egyértelmű a dolog- rávillantok egy pillanatra valami gyengécske kis lámpával, hogy meglássam mekkora, és merre áll. Én sima kis ledes fejlámpával csinálom. Aztán ha minden stimmel, mehet a gyöngygolyó, úri nevén brenneke. Kacsint

Eszközök szempontjából két hibát lehet elkövetni, az egyik ha túl komoly lámpát viszel. A sűrű kukoricában nagyon zavaró az erős fény, összevissza verődik a levelekről. A másik ha golyós puskával mész. Általában olyan közelről kell lőni, hogy a céltávcsőben semmi sem látszik - a sörétessel amúgy is könnyebb mozogni ilyen helyen, ha meg elmegy a disznó, könnyebb követni.

Disznó persze nem garantált, de az adrenalin igen.  Pláne ha sikerül odamenni 5-6m-re, és akkor jössz rá, hogy malacos koca.  Nyihi  Nyihi

Általában ilyen akcióra ketten megyünk, hogy ha történne valami malőr legyen segítség, de még sosem volt gond. Próbáld ki, nagyon jó!
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #162 Dátum: 2011. Július 26. - 06:44:10 »

Üdv!
Ne csak próbálkozz, a disznó kreatív, légy te is az!   Vigyorog

Lehet hogy nálatok, más jellegű területen nem működik, de leírom hogy nekem mi vált be legjobban: éjjel megyek ki, amikor már biztosan benne vannak. Végigjárom a táblákat, már messziről (60-80m-ről) lehet hallani, hogy melyikben törnek. Csak a szélirányra kell figyelni, semmi másra. A sötétben meglátni nem fognak, és evés közben akkora zajt csapnak, hogy meg sem hallanak. Szépen rájuk megyek, meg-megállva. Amikor meglátom a sötét foltot, -ha nem egyértelmű a dolog- rávillantok egy pillanatra valami gyengécske kis lámpával, hogy meglássam mekkora, és merre áll. Én sima kis ledes fejlámpával csinálom. Aztán ha minden stimmel, mehet a gyöngygolyó, úri nevén brenneke. Kacsint

Eszközök szempontjából két hibát lehet elkövetni, az egyik ha túl komoly lámpát viszel. A sűrű kukoricában nagyon zavaró az erős fény, összevissza verődik a levelekről. A másik ha golyós puskával mész. Általában olyan közelről kell lőni, hogy a céltávcsőben semmi sem látszik - a sörétessel amúgy is könnyebb mozogni ilyen helyen, ha meg elmegy a disznó, könnyebb követni.

Disznó persze nem garantált, de az adrenalin igen.  Pláne ha sikerül odamenni 5-6m-re, és akkor jössz rá, hogy malacos koca.  Nyihi  Nyihi

Általában ilyen akcióra ketten megyünk, hogy ha történne valami malőr legyen segítség, de még sosem volt gond. Próbáld ki, nagyon jó!

Efféle vadászatnál arra is kell ügyelni, nehogy olyan is arra "vadásszon", aki nem szokta használni a beírókönyvet, s esetleg Téged (Titeket) néz kukoricazabálónak.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #163 Dátum: 2011. Július 26. - 08:07:15 »

Meg ismerek olyan embert, akinek a kukoricában 4 m-ről lapockán lőtt kan vágott p.nát a lábikrájára...

Úgyhogy csak óvatosan! Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #164 Dátum: 2011. Július 26. - 08:56:41 »

Íme a 21. századi vadász, nagyon tetszik a szemléltetés!  Taps
Egy táblát figyelembe véve sincs tuti hely. Meg kell keresni a váltójukat a nyomok alapján. Ha jól látom, vannak jó kis erdőcsíkok, azok megvezetik őket, erre számíthatsz!
A sok tapasztalat fogja megmutatni, hogy hova ülj, így térképről nehéz tanácsot adni. Én beülnék abba az erdőcsíkba a kukoricák és a cirok között, ha jó a szél, és a nagy erdőre figyelnék, hacsak már nincs bent a disznó a kukoricába, de onnan arra is rálátsz!   Kacsint

Akkor ez még jobban fog tetszeni Ördög Kibővítettem pár infóval, hátha így több mindent tudtok kiötölni nekem- a sárga a vizes, turjános terület, a zöld vonalak meg azok a helyek, ahol tegnap este nyomokat találtam(+az irányuk). Pénteki körsétámból kiindulva számítottam rá, hogy sok nyom lesz és össze-vissza, de ennyire nem gondoltam. Fejvakarás A nyomok a legtöbb esetben magányosak, csak a repcénél találtam kondára utaló nyomokat.






Üdv!

Ne csak próbálkozz, a disznó kreatív, légy te is az!   Vigyorog

Lehet hogy nálatok, más jellegű területen nem működik, de leírom hogy nekem mi vált be legjobban: éjjel megyek ki, amikor már biztosan benne vannak. Végigjárom a táblákat, már messziről (60-80m-ről) lehet hallani, hogy melyikben törnek. Csak a szélirányra kell figyelni, semmi másra. A sötétben meglátni nem fognak, és evés közben akkora zajt csapnak, hogy meg sem hallanak. Szépen rájuk megyek, meg-megállva. Amikor meglátom a sötét foltot, -ha nem egyértelmű a dolog- rávillantok egy pillanatra valami gyengécske kis lámpával, hogy meglássam mekkora, és merre áll. Én sima kis ledes fejlámpával csinálom. Aztán ha minden stimmel, mehet a gyöngygolyó, úri nevén brenneke. Kacsint

Eszközök szempontjából két hibát lehet elkövetni, az egyik ha túl komoly lámpát viszel. A sűrű kukoricában nagyon zavaró az erős fény, összevissza verődik a levelekről. A másik ha golyós puskával mész. Általában olyan közelről kell lőni, hogy a céltávcsőben semmi sem látszik - a sörétessel amúgy is könnyebb mozogni ilyen helyen, ha meg elmegy a disznó, könnyebb követni.

Disznó persze nem garantált, de az adrenalin igen.  Pláne ha sikerül odamenni 5-6m-re, és akkor jössz rá, hogy malacos koca.  Nyihi  Nyihi

Általában ilyen akcióra ketten megyünk, hogy ha történne valami malőr legyen segítség, de még sosem volt gond. Próbáld ki, nagyon jó!

Igyekszem mindig kreatív lenni-ezért készítgetem a térképeket is rókához, bakokhoz, szarkafészkekhez és most már disznóhoz is.
Eddig nem volt lehetőségem egyedül cserkelni, de most, hogy már mehetek bármikor, ki szoktam menni. Ált. hétvégente köszönt rám kint a hajnal. Érdekes ez a disznóvadászat!-kerülgetjük egymást az első disznómmal Ördög Látni már láttam kétszer is disznót, de vagy messze volt-és nem tudtam rácserkelni-, vagy nem volt nálam puska, mert csak nézelődni voltam kint. De ami késik, nem múlik! Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 33   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: