Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ahol a nagyvad jól érzi magát - dagonyák, szórók és társaik  (Megtekintve 187171 alkalommal)
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #45 Dátum: 2009. Március 16. - 20:57:26 »

A régi jó söröshordók birnák csak már nem nagyon van.Nekem még van kettő,de bornak.Még soha nem kellett dagasztani.
Meg az az apró problémája van, hogy a régi hordók alumíniumból vannak, tehát nem biztos, hogy sokáig ellátná a funkcióját.
Naplózva
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #46 Dátum: 2009. Március 16. - 21:03:17 »

Meg az az apró problémája van, hogy a régi hordók alumíniumból vannak, tehát nem biztos, hogy sokáig ellátná a funkcióját.
Még arról beszélek amit az aluminium előtt használtak.5-6 cm-es tölgyfa dongákból van.Lovaskocsiról guritották lemegtöltve és semmi baja se lett.
Tényleg nem kellett dagasztani,abroncsot húzni rajta.Olyan mint amikor 15 éve kaptam őket.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #47 Dátum: 2009. Március 16. - 21:23:41 »

Még arról beszélek amit az aluminium előtt használtak.5-6 cm-es tölgyfa dongákból van.Lovaskocsiról guritották lemegtöltve és semmi baja se lett.
Tényleg nem kellett dagasztani,abroncsot húzni rajta.Olyan mint amikor 15 éve kaptam őket.
Akkor így már értem.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #48 Dátum: 2009. Március 16. - 21:47:39 »

Még arról beszélek amit az aluminium előtt használtak.5-6 cm-es tölgyfa dongákból van.Lovaskocsiról guritották lemegtöltve és semmi baja se lett.
Tényleg nem kellett dagasztani,abroncsot húzni rajta.Olyan mint amikor 15 éve kaptam őket.
Gyanús is lett a dolog, bort tartani alu hordóban?  Fejvakarás
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #49 Dátum: 2009. Március 16. - 21:52:12 »

Gyanús is lett a dolog, bort tartani alu hordóban?  Fejvakarás
A mai világban már semmin sem szabad csodálkozni! Kacsint
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #50 Dátum: 2009. Március 18. - 22:13:09 »

Üdv!

A szóróhordó készítéséről röviden, hátha valakit érdekel:
kell egy legalább 25l-es műanyag vagy fémhordó. A régi 200l-es olajoshordó már nem teljesen jó, mert a súlya miatt nehezebben mozditják meg a disznók, pláne ha van benne bőven kukorica. A 25l-nél kisebb pedig azért nem praktikus, mert hamar kifogy.
12-15mm-es fúróval 4-5 sorban kifúrom a hordót. Helyenként 1-1 nagyobb lyuk is lehet rajta. A lyukak mérete és száma szabályozza a kifolyó kukorica mennyiségét.



A fúrás során keletkező forgácsot távolítsuk el.
A furatok belső szélén keletkező sorja megakadályozhatja a kukorica szabad kifolyását, ezért ezt is el kell távolítani. Erre alkalmas szemzőkés, körmölőkés, konzervnyitó vagy bármi aminek visszafelé görbülő pengéje van.



Fémhordó esetében ugyanezt reszelővel a legjobb csinálni. A fúrás és egyéb megmunkálás során keletkező sorját, forgácsot, egyéb hulladékot alaposan távolítsuk el a hordó belsejéből.
Ezután már csak a lánc rögzítése van hátra, ennek lényeges része, hogy legyen benne több forgó szem, hogy minél nehezebben tudjon felcsavarodni. Kihelyezés előtt ajánlatos egy próbát csinálni, hogy az elképzelésünknek megfelelő mennyiségű szem jön-e belőle.

Egy hordó kihelyezve:

Naplózva
Kalmár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


Vadász


« Új üzenet #51 Dátum: 2009. április 11. - 09:29:00 »

Nekem az első prototípusom egy 5l műanyag kannából készült (amibe az ioncserélt vizet is árúlják).
Egy napot bírt ki Bion Bion Bion, a cimborám egy közeli lesen ült aznap, és másnap kérdésemre, hogy mi volt csak anyit mondott, hogy valakik b@.kodta az erdőben vagy a fene se tudja mit csináltak de csörgörr minden és hazament.... Bion Bion
Utánna már csináltam többfélét, egy biztos, hogy nem baj ha kemény anyagból van a tároló és jól rögzítve van mert különben gyorsaqn kivégezi egy konda... Nyihi
Egy esetben láttam, ahogy a borzasztó próbálkozik vele. Hát mit mondjak, majdnem leestem a lesről úgy röhögtem, ezután rámentem fényképezővel, de az elem lemerűlt Tasli, a borz még akkor sem akarta othagyni... Nyihi úgy birkozott vele mintha olimpián lenne... Bion
Amúgy meg a keze száradna le annak aki még ezt sem hadja ott, mert sajna még felénk is elviszik néha, pedig nem megy le hamarabb a nap...

 Emelem

Én is megpróbáltam egy 10 l-es kannából csinálni egy etetőt. Kifurkáltam 10-es és 12-es fúróval, és egy lánccal kikötöttem egy csipkebokorhoz.
Eleinte jól működött, csak a töltése volt körülményes a kis szája miatt, de egyik alkalommal egy nagy lyukat találtam az egyik sarkán, gondoltam a disznó az agyarával ütötte rajta. Innentől rohamosan fogyott a benne tárolt kukorica és csak akkor jöttem rá a lyuk eredetére, mikor egérpiszkot találtam a kanna belsejében. Szóval ha nem lopják el, akkor a vashordó tartósabb.

Most arra készülök, hogy a Níva lefutott külsőjét csinálom meg etetőnek. Az egyik oldalára erősítek egy nyitható fedőt, és hogy súlya is legyen a belsőt feltöltöm vízzel. A disznó csak akkor férhet a lefektetett kerékben lévő kukoricához, ha tologatja. Előnye, hogy nem tud eldugulni, és ha elég nehézre todod csinálni (pl Traktorgumi) akkor még lánc sem kell.

 Vigyorog
Naplózva

C30, szamorodni, Mannana, 30-06 és az életed nem fog unalmasan eltelni...
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #52 Dátum: 2009. április 11. - 19:21:36 »

Én is megpróbáltam egy 10 l-es kannából csinálni egy etetőt. Kifurkáltam 10-es és 12-es fúróval, és egy lánccal kikötöttem egy csipkebokorhoz.
Eleinte jól működött, csak a töltése volt körülményes a kis szája miatt, de egyik alkalommal egy nagy lyukat találtam az egyik sarkán, gondoltam a disznó az agyarával ütötte rajta. Innentől rohamosan fogyott a benne tárolt kukorica és csak akkor jöttem rá a lyuk eredetére, mikor egérpiszkot találtam a kanna belsejében. Szóval ha nem lopják el, akkor a vashordó tartósabb.

Most arra készülök, hogy a Níva lefutott külsőjét csinálom meg etetőnek. Az egyik oldalára erősítek egy nyitható fedőt, és hogy súlya is legyen a belsőt feltöltöm vízzel. A disznó csak akkor férhet a lefektetett kerékben lévő kukoricához, ha tologatja. Előnye, hogy nem tud eldugulni, és ha elég nehézre todod csinálni (pl Traktorgumi) akkor még lánc sem kell.

 Vigyorog
Ha teherautó gumiból csinálod, akkor is jó, mert még azt is átfordítják néha úgy, hogy benne van egy zsák kukorica.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #53 Dátum: 2009. április 12. - 12:32:12 »

Most arra készülök, hogy a Níva lefutott külsőjét csinálom meg etetőnek. Az egyik oldalára erősítek egy nyitható fedőt, és hogy súlya is legyen a belsőt feltöltöm vízzel. A disznó csak akkor férhet a lefektetett kerékben lévő kukoricához, ha tologatja. Előnye, hogy nem tud eldugulni, és ha elég nehézre todod csinálni (pl Traktorgumi) akkor még lánc sem kell.

A nivakereket szerintem lazán dobálják majd.
Én a traktorgumit is kikötném lánccal, mert következő alkalommal lehet, hogy hosszan kéne "utánkeresni"  Nyihi

Jók ezek, csak sima placc kell nekik, az meg szórón nem mindig jellemző.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
kalandtura
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



WWW
« Új üzenet #54 Dátum: 2009. április 12. - 19:09:44 »

Januárban felhelyeztük a karácsonyra kapott forgótányéros szóró rendszerű önetetőt. Az eredmény magasan felülmúlta a várakozásaimat. Eszméletlenül meghúzta a vadat a környező völgyekből. Én minden másnap vagy minden nap hordtam ki takarmányt a vadaknak és ez nagyon sok ráfordítást igényelt. Még mindig hordom, de az önetetős szótóhoz csak heti egy két alkalommal megyek ellenőrizni. Naponta csak pár kiló szemes kukoricát szór ki, de ez így is elég ahhoz hogy minden nap megjelenjen a szarvas is és a disznó is. Nem késlekedem, amint lesz egy kis pénzem, az összes szóróhoz fogok ilyen létesítményt kitenni.
     Nem tudom hogy mások tapaszalták e ? De valamiért az idei évben nagyon el voltak kényezve a disznók.. Nem tudom miért, de december hónapban nem voltak hajlandók felenni még a törtszemet sem. Egész januárban csak a csöves és szemes kukoricát ették. Mondjuk abban nem volt panasz. Nem is az volt a lényeg, hogy sok legyen a szórón, csak, az hogy szemes legyen. Akkor fölették.. Nem kaptak többet, mint fél zsákkal, és tökéletes volt. A szárítóból hozott ocsus szemetes kukoricához végképp oda sem szagoltak..
Most februárra annyit javult a helyzet hogy a szárított törtszemet is jóízűen feleszik..
Volt másnak is efféle tapasztalata?


Szia!
Ha érdekel olcsó szóró megoldás akkor keres meg és tudok segíteni.
Vadász üdvözlettel
Laci
Naplózva
kalandtura
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



WWW
« Új üzenet #55 Dátum: 2009. április 13. - 11:55:50 »


Ez a 6V verzió! 24 óránként 1x szór.
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #56 Dátum: 2009. április 13. - 19:29:48 »


Ez a 6V verzió! 24 óránként 1x szór.
Te gyártod, mennyi az ára, és hány literes hordóra szerelhető?
Naplózva
kalandtura
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



WWW
« Új üzenet #57 Dátum: 2009. április 13. - 19:53:07 »

Igen én gyártom, nem akarom itt reklámot csinálni,de azért jóval olcsóbban kihoztam mind a gyári.Én 30 -35l hordóra szereltem mert ezt 1 ember könnyen felhúzza egy ágas fára.
24 óránként 1x szór az szórási időt lehet egy Jumperrel állítani 1/2per vagy 1 perc.Ez idő alatt bőven elegendő kukoricát kiszór.Ez tulajdonképpen nem etető hanem szóró.
skypon vagy msn elérhető vagyok.Ott többet tudok esetleg mondani róla.Az ára 20.000ft. a 12V verziónak ,a 6Vpedig 17.000 ft.ezek egy darabos árra értendők.
Üdv.
Laci
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #58 Dátum: 2009. április 13. - 20:02:53 »

Igen én gyártom, nem akarom itt reklámot csinálni,de azért jóval olcsóbban kihoztam mind a gyári.Én 30 -35l hordóra szereltem mert ezt 1 ember könnyen felhúzza egy ágas fára.
24 óránként 1x szór az szórási időt lehet egy Jumperrel állítani 1/2per vagy 1 perc.Ez idő alatt bőven elegendő kukoricát kiszór.Ez tulajdonképpen nem etető hanem szóró.
skypon vagy msn elérhető vagyok.Ott többet tudok esetleg mondani róla.Az ára 20.000ft. a 12V verziónak ,a 6Vpedig 17.000 ft.ezek egy darabos árra értendők.
Üdv.
Laci
Köszönöm.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #59 Dátum: 2009. április 13. - 20:24:24 »

Szia Laci!

A kereskedelmi reklámot valóban nem szeretjük, de minden olyan ötlet, lehetőség amely a vadgazdálkodást, vadászatot elősegíti, szívesen látott dolog a Fórumon!
A részleteket már magánban intézzétek! Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: