Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ahol a nagyvad jól érzi magát - dagonyák, szórók és társaik  (Megtekintve 187063 alkalommal)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #135 Dátum: 2012. Október 13. - 17:04:45 »

Hát ez biztosan működni fog.
Más kérdés, hogy szerintem egy egyszerű "földi halandónak" a gatyája túl drága lenne, ha ilyet csináltatna.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #136 Dátum: 2012. Október 13. - 17:38:49 »

Jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó!
Mi hasonlókat csináltunk betonból. Kicsit nagyobb, és laposabb.

Ehhez hasonló vadszállító ládát el tudnék képzelni a terepjárók platójára!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #137 Dátum: 2012. Október 13. - 17:45:15 »


Hát ez biztosan működni fog.
Más kérdés, hogy szerintem egy egyszerű "földi halandónak" a gatyája túl drága lenne, ha ilyet csináltatna.

Nem tudom, hogy milyen árfekvést feltételeztél, mindenesetre nekem bruttó áron nem érte el a 20.000 Ft-ot. Szerintem ez az ár azért nem olyan bikavadító, tekintve hogy 5 évnél többet kellene, hogy kiszolgáljon. Mondjuk én szeretném, ha ennél tovább bírná. Szóval én is "földi halandó" vagyok, nincs sok elpocsékolni való pénzem.

Természetesen ez baráti ár volt!
Az illető már készített erdészeteknek ilyet, csak valamivel kisebbeket. Nem mondta meg, hogy nekik menyiért készítette, de ha esetleg a duplájáért, akkor sem járunk még bruttó 40.000 Ft fölött, s ezt legalább át lehet telepíteni bárhová, ha szükséges, nem megy gallyra a mozgatástól, mint a fólia. Ha nem válna be, akkor pedig bőven megfelel cefre érlelésére, vagy akár gabona csávázására, vagy bármire.
Más kérdés az, hogy ha nekem sem baráti áron készítette volna el, hát hagytam volna a dagonyát a fr@ncb@. Viszont nekem a fenti árért bőven megérte, ennyiért kár lett volna kihagyni. Vállat von
 
Persze azt is érdemes végiggondolni, hogy a tófólia se filléres dolog, s ha évente csak egyszer kell "restaurálni" az egészet, akkor szerintem azért elgondolkodtató a dolog, mert ami pénz, idő és munka benne van, az nem semmi. S mindezt évente egyszer, vagy akár többször is eljátszani...

Én úgy vagyok vele,hogy egyszer csinálok meg valamit, de akkor tisztességesen, vagy inkább nem csinálok semmit. Persze részemről az idő nagy része az agyalással megy el, hogy hogy lehetne azt minél olcsóbban megúszni. Nem mindig jön össze, de most sikerült. Mosolyog

 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 13. - 18:19:53 írta galoscsabus » Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #138 Dátum: 2012. Október 13. - 17:52:49 »


Ehhez hasonló vadszállító ládát el tudnék képzelni a terepjárók platójára!

Szia Attila!

Kétséged ne legyen, meg is oldanák. Élelmiszeripari minősítésük is van, oda is gyártanak tároló egységeket, ha jól tudom. Tervek alapján bármit megcsinálnak. És hihetetlen brutál-erős ez az anyag! Kacsint
Az enyém lópikula, mondta a technikus, hogy 1 cm anyagvastagsággal is bármit megoldanak. Azt már szerintem szétverni se lehet..

 Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #139 Dátum: 2012. Október 13. - 18:47:54 »


Hát ez biztosan működni fog.

Üdv Beregi Vadász!
Az ötlet és a kivitelezés nagyon jó! Emelem
És megvolt a "testedzés" is! Ördög Ördög Ördög
A víznél jobb "csalogató", nem nagyon van.
Figyelembe véve, hogy milyen száraz nyarak voltak (és lehet, hogy lesznek is) biztosan busásan megtérül
a fáradozásod! Én minden esetre szurkolok Neked!
Ha meg nem válna be....
Szívesen elfogadom fürdőkádnak... Röhög
Üdv: J. vadász Emelem

 
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #140 Dátum: 2012. Október 13. - 18:51:44 »

Hát ez biztosan működni fog.

Üdv Beregi Vadász!
Az ötlet és a kivitelezés nagyon jó! Emelem
És megvolt a "testedzés" is! Ördög Ördög Ördög
A víznél jobb "csalogató", nem nagyon van.
Figyelembe véve, hogy milyen száraz nyarak voltak (és lehet, hogy lesznek is) biztosan busásan megtérül
a fáradozásod! Én minden esetre szurkolok Neked!
Ha meg nem válna be....
Szívesen elfogadom fürdőkádnak... Röhög
Üdv: J. vadász Emelem

  

Végül is di..di... dagonyának készült! Röhög Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #141 Dátum: 2012. Október 13. - 19:20:31 »

 Ördög
Ha nem válik be, a Tiétek a "fürdőkád".
Majd beszappanozzátok egymást... Röhög Stoel
 Kacsint
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #142 Dátum: 2012. Október 13. - 19:29:28 »

Én NEM is akartam benne  fürödni!   Vállat von  Sőt! Fürdeni? Víz?  brrrrrrrrrrrrrr
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #143 Dátum: 2012. Október 13. - 20:16:39 »

Én NEM is akartam benne  fürödni!   Vállat von  Sőt! Fürdeni? Víz?  brrrrrrrrrrrrrr

Semmi gond, J.vadász-nak a szappant és a törölközőt azért odakészítettem, ha nem lennék itthon, mikor jönni szeretne Vigyorog

Viccet félretéve: Attila, nálatok a betonkádakat hamar megszokták? Szimpla itatóként, vagy dagonyaként funkcionáltak a készségek? Kb. milyen méretűek?

Üdv.: Beregi  Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #144 Dátum: 2012. Október 13. - 20:28:26 »

Semmi gond, J.vadász-nak a szappant és a törölközőt azért odakészítettem, ha nem lennék itthon, mikor jönni szeretne Vigyorog

Üdv Beregi Vadász!
Szerintem igen meglepődnél ha a disznó helyett egy félkopasz szőrös figurát "találnál a "teknyőben"!
A szappan meg árt a bőrnek.... Röhög
Üdv: J. vadász Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 13. - 20:36:35 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #145 Dátum: 2012. Október 13. - 20:33:38 »

Szia! Emelem

A dagonyákat egy régebbi teületünkön csináltuk anno. Legjobban egy nagy lapostányérra hasonlítottak, olyan 2,5 m átmérőjűek. Szinig töltve földel, és rendszeresen locsolva feltűnően hamar! megszokták olyan helyen  ahol volt a természetes dagonya is!

Mostani területünkön az itatók kb 2,5 x 1,5 méteresek. A két hosszú és az egyik rövid oldala olyan 45 fokos szögben dől kifelé, az alja pedig kb 50 cm mélységről indulva kifut nullára, az oldalak magasságáig. (nem tudom érthető e?) Így mindég van alejtő alján víz, és bármi könnyedén ki, illetve belesétál inni.

 Wave

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #146 Dátum: 2012. Október 13. - 20:43:09 »

Hogy Ti mire nem vetemedtek! 
Szappan??  Hány

B. P. A . Barátom szokta volt mondani: "A vadász akkor az igazi, ha mókusszaga van!"
A kosz különben is egy idő után egyben lehúzható mint a pikkely, a maradékot meg a paplan is lekoptatja! Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #147 Dátum: 2012. Október 13. - 23:37:20 »

"A vadász akkor az igazi, ha mókusszaga van!"

"A jó vadőr az véres és hagymaszagú !" , a kosz meg csak egy darabig nő , utána meg kopik ... !   Nyihi  Vigyorog

 Emelem
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #148 Dátum: 2012. Október 14. - 10:42:06 »

Hogy Ti mire nem vetemedtek! 
Szappan??  Hány

B. P. A . Barátom szokta volt mondani: "A vadász akkor az igazi, ha mókusszaga van!"
A kosz különben is egy idő után egyben lehúzható mint a pikkely, a maradékot meg a paplan is lekoptatja! Stoel
Merre ténykedik mostanában BPA? Rég' nem láttam az öreget,pedig szeretem hallgatni a hülyeségeit!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #149 Dátum: 2012. Október 14. - 22:33:17 »

Merre ténykedik mostanában BPA? Rég' nem láttam az öreget,pedig szeretem hallgatni a hülyeségeit!

Ha csak a hülyeség jut róla az eszedbe, csak sajnálni tudlak!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: