Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ahol a nagyvad jól érzi magát - dagonyák, szórók és társaik  (Megtekintve 187045 alkalommal)
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #120 Dátum: 2012. Július 22. - 17:57:20 »

Én láttam ilyent működni! Vadásztam is mellette. Zseniális dolog! Igen Igen Igen Kacsint Kacsint Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #121 Dátum: 2012. Július 22. - 18:33:36 »

Baromság! Ha az automatikával ellátott (200l-es) hordó szórótányérja köré nem teszel csirkehálót,egy-két nap alatt kipörgetik belőle a cinegék,verebek,gerlék,fakuszok,harkályok! a szemes terményt! Aztán ha van annyi vad a környékben akkor elfogy a kupac,ha nincs,akkor lapátolhatod vissza!
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #122 Dátum: 2012. Július 22. - 23:08:10 »

Szerintem jobb az, amit a disznó maga működtet.
Az csak akkor szór, ha van disznó az etetőn.
Meg a csörgésével is jelez a lesen szundikáló vadásznak.  Ördög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #123 Dátum: 2012. Július 23. - 10:56:46 »

Szerintem jobb az, amit a disznó maga működtet.
Az csak akkor szór, ha van disznó az etetőn.
Meg a csörgésével is jelez a lesen szundikáló vadásznak.  Ördög
De abból a szarvas,muflon,őz nem eszik...
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #124 Dátum: 2012. Július 23. - 12:02:45 »

Én 27 szórót és etetőt kezeltem , télen kedden és pénteken , nyáron csütörtökön , - 40-50 kiló - jól szétszórva !  10 perc múlva már jöttek is a kosztosok . . . !   Igen  Igen







 Emelem
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #125 Dátum: 2012. Július 26. - 13:33:26 »

De abból a szarvas,muflon,őz nem eszik...

Dehogynem!

Egy kolléga mesélte, hogy télen napközben ment ellenőrizni egy ilyen disznóknak készült "önetetőt". Már messziről hallotta, hogy marhanagy puffanások jönnek abból az irányból. Mintha vashordót ütnének tiszta erőből kalapáccsal.

Aztán mikor odaért, akkor látta, hogy egy nyáj muflon volt ott, és a kosok ugráltak fejjel neki a hordónak, és az így kipergett szemet csipegették. Arra nem jöttek rá, hogy az alul lévő "motollát" tekerve hullik a kaja. Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #126 Dátum: 2012. Július 26. - 15:57:36 »

Arra nem jöttek rá, hogy az alul lévő "motollát" tekerve hullik a kaja. Vigyorog
Vigyorog
A hülye birkája . . . !!!    Nyihi Ördög Röhög
Naplózva
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #127 Dátum: 2012. Július 27. - 21:40:15 »

Mindig azt mondják,hogy... használd a fejed... Stoel Ördög Wave
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #128 Dátum: 2012. Július 30. - 15:41:36 »

Vigyorog
A hülye birkája . . . !!!    Nyihi Ördög Röhög

 Ördög Röhög Ördög
Naplózva

Üdv End
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #129 Dátum: 2012. Augusztus 14. - 08:33:45 »

Üdv az Uraknak!

Adjatok tanácsot légy szíves!
A nagy aszály miatt készítettem egy dagonyát még tavaly, kiásott gödör, aljára fekete fólia, valamennyi föld visszatöltve! Egész jó lett, 2 m3 víz elfért benne! Jól is működött egészen addig amíg a partja mentén a vad csülke ki nem szúrta a fóliát!
Azóta elmegy belőle a víz igen hamar! Szomorú
Geotextília megoldás lehet?

Köszönettel: Bence
Naplózva

Üdv: Bence
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #130 Dátum: 2012. Augusztus 14. - 08:40:51 »

Nálunk tófóliával kezdtünk, belehajtott a birkás, odalett. Meg akartuk beszélni vele, hogy ne az erdőben legeltessen a vaditató pedig tabu. Erre kiröhögött. -Ami birkát az erdőben meg tudok fogni legyen a enyém.
Persze egy évig nem jött arra.
Szóval most tgk ponyvát terítettünk a régi alá, ami szál erősített. Egyenlőre jó.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #131 Dátum: 2012. Augusztus 14. - 08:58:08 »

Geotextília megoldás lehet?
Nem.
Jó mélyre tófólia, vagy ahogy csontmetsző írta ponyva, arra jó sok föld, hogy lehetőleg ne a beterített anyagon járjon a vad.
De sok dagonyát készíttettem a disznókkal-szarvasokkal úgy is, hogy a kiásott gödörbe visszatermeltem fél méternyi agyagot, arra az első évben 1-2 havonta szórtam egy zsák sót és a dagonyázó nagyvad elintézte a többit.
Ezek a mai napig működnek, mindenféle bélés nélkül.
Főleg ha valamilyen természetes vízelfolyás nyomvonalában készülnek, mert akkor a természet nagy eséllyel megoldja a víz utánpótlást is.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #132 Dátum: 2012. Augusztus 14. - 09:07:07 »

Nem.
Jó mélyre tófólia, vagy ahogy csontmetsző írta ponyva, arra jó sok föld, hogy lehetőleg ne a beterített anyagon járjon a vad.
De sok dagonyát készíttettem a disznókkal-szarvasokkal úgy is, hogy a kiásott gödörbe visszatermeltem fél méternyi agyagot, arra az első évben 1-2 havonta szórtam egy zsák sót és a dagonyázó nagyvad elintézte a többit.
Ezek a mai napig működnek, mindenféle bélés nélkül.
Főleg ha valamilyen természetes vízelfolyás nyomvonalában készülnek, mert akkor a természet nagy eséllyel megoldja a víz utánpótlást is.
 Emelem

Köszi a válaszokat!
Ha vízfolyás lenne, nem lenne létfontosságú a dagonya, sajnos a talaj is elég köves, a talaj se több fél méternél! Mindenesetre leások az alapkőzetig, aztán onnan építkezek fölfelé!
De ez a só jó ötlet, fogom alkalmazni!

 Emelem
Naplózva

Üdv: Bence
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #133 Dátum: 2012. Augusztus 14. - 10:36:41 »

Sózó körül, agyagos talajon, szinte üzembiztosan kialakul a dagonya.
Sajnos a szántó közepén is, ahova a trehány hivatásos vadász kidobja a kockasót bőgés előtt.
A traktoros pedig a nyakát (meg a gép tengelyét) szegi, amikor váratlanul belehajt.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #134 Dátum: 2012. Október 13. - 16:53:18 »

Üdv az Uraknak!

Adjatok tanácsot légy szíves!
A nagy aszály miatt készítettem egy dagonyát még tavaly, kiásott gödör, aljára fekete fólia, valamennyi föld visszatöltve! Egész jó lett, 2 m3 víz elfért benne! Jól is működött egészen addig amíg a partja mentén a vad csülke ki nem szúrta a fóliát!
Azóta elmegy belőle a víz igen hamar! Szomorú
Geotextília megoldás lehet?

Köszönettel: Bence


Szia Kalcsob! Emelem

Nos, már lehet, hogy megoldásra került valahogy a dolog, de ha mégsem, akkor hadd mutatok valamit! Kacsint
A szóróm környékén bár van egy széles patak, benne sástengerrel, de a vízállása mondhatni rabszódikus. Ha van benne, akkor helyenként hason felül ér. Most persze egy csepp sincs benne. Ennek megfelelően a vad sem járja túl gyakran a szórót és környékét. Én is gondolkoztam korábban dagonya és itató készítéséről, de olvasva a hozzászólásodat és a barátaim hasonló tapasztalatait, még vártam vele, hátha kiötlök valamit. Nos ez meg is történt és szerintem működni is fog.

Az alábbi teknőnek csak egyszer kell kiásni a helyet, de akkor aztán nagyot. Az alja 170x70 cm, a felső szélei 250x150 cm hosszúak. Műanyagiparban tevékenykedő ismerősömmel készíttettem 6 mm vastag KPE műanyagból, mely -40 és +60 fok között abszolút tartja brutális teherbíróságát, vízállóságát és UV-ellenállóságát is. A gödröt már megástam neki (meztelen karomon dagadtak is az erek, mire az agyagos és betonkemény legelőn ezt megejtettem Ördög), már csak bele kell tennem és persze meghordom földdel, majd vízzel. Ebből a víz nemigen megy el magától, maximum ha kiisszák belőle, vagy pedig elpárolog. :Mosolyog

Ha lesznek tapasztaltok, majd beszámolok róla.


Vadászüdvözlettel.: Beregi Emelem

Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: