Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverágyazás  (Megtekintve 140216 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #615 Dátum: 2017. április 26. - 17:13:06 »

Sajnos a CZ ilyen . Én is a fórumon kapott infók alapján távolítottam el a lakkozást és viaszoltam  . Bánom hogy nem korábban . Hogy ne kelljen sokat keresned .

"Én úgy csináltam, hogy fogtam a méhviaszt (ismerőstől kaptam műlépet, az már teljesen tiszta), és csak simán kézzel rányomkodtam-kenegettem foltokban, aztán pl hőlégfúvóval ráolvasztottan, és így folyékony állapotában elkenegettem, dörzsöltem, hogy mindenhol legyen vékonyan. Aztán puha ronggyal dörzsölgetve lejön a felesleg, és fényesedik. Nem lesz csillogó, inkább selyemfényű (én ezt szeretem).
A fórum keresőjében keress rá a.viaszolásra, mert van itt aki jobban tudja ezt." (Dobasszus)

Jó tanács volt a viaszolásra keresés ! Neked is ajánlom !    Emelem

Köszönöm, ha véget ér a kukorica vetési őrület(vadelhárítókárvadászat Rííí) akkor elkezdek vele foglalkozni.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #616 Dátum: 2017. április 26. - 17:23:29 »

Köszönöm, ha véget ér a kukorica vetési őrület(vadelhárítókárvadászat Rííí) akkor elkezdek vele foglalkozni.

Egy képet feltennél a jelenlegi állapotról? Nekem is 550-esem van és egy gyufafejnyi kis területen jön fel a lakk. Olyan, mintha légbuborék keletkezett volna lakkozás során. Kíváncsi vagyon, hogy ez csak gyártási hiba,de most szúrt szemet, vagy az, amit írtál.
Köszi!

 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #617 Dátum: 2017. április 26. - 18:11:20 »

Egy képet feltennél a jelenlegi állapotról? Nekem is 550-esem van és egy gyufafejnyi kis területen jön fel a lakk. Olyan, mintha légbuborék keletkezett volna lakkozás során. Kíváncsi vagyon, hogy ez csak gyártási hiba,de most szúrt szemet, vagy az, amit írtál.
Köszi!

 Emelem

Igen, az az, olyan légbuborék szerűen, biztos nem fizikai hatás érte, de ez csak vagy egy éve kezdődött, a fegyver az 2009-es és én vagyok az első tulaj. Nehéz fényképezni mert nem adja vissza a jelenséget csak ha fény felé forgatod. Komolyan mondom, már ezen jelenség előtt is szemeztem a műanyag tusokkal de most már kifejezetten kedvelem őket. Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #618 Dátum: 2017. április 26. - 18:21:16 »

Egyedül a halszálkázásra/rovátkázásra vagy mire nincs megnyugtató megoldásom ha újracsiszolod,de a tusa gyönyörű lesz,legalábbis az enyémet dicsérte mindenki.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #619 Dátum: 2017. április 26. - 19:08:52 »

Egyedül a halszálkázásra/rovátkázásra vagy mire nincs megnyugtató megoldásom ha újracsiszolod,de a tusa gyönyörű lesz,legalábbis az enyémet dicsérte mindenki.


Jól mondja Bátya, a csiszolás gerlefütty........ üvegdarab, smirglik, víz.... és nagy türelem. Három agyat csináltam meg viszonylag kevés kézügyességgel, mind nagyon szép, sima lett. A halszálkázásnak nem mertem nekiállni, pedig állítólag a két vágóéles fischautolóval mélyíteni csak a régit.... nem lehet elcseszni. Elég kis pénzért kapható. Én azért elcseszés terén nagy mester vagyok, ezért ezt szakembernek vittem el......
De, ha bevállalós vagy megpróbálhatod.... és elmondod sikerült-e?  Stoel Stoel Ördög Ördög
 Emelem
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #620 Dátum: 2017. április 26. - 22:15:13 »

Sajnos a CZ ilyen . Én is a fórumon kapott infók alapján távolítottam el a lakkozást és viaszoltam  . Bánom hogy nem korábban . Hogy ne kelljen sokat keresned .

"Én úgy csináltam, hogy fogtam a méhviaszt (ismerőstől kaptam műlépet, az már teljesen tiszta), és csak simán kézzel rányomkodtam-kenegettem foltokban, aztán pl hőlégfúvóval ráolvasztottan, és így folyékony állapotában elkenegettem, dörzsöltem, hogy mindenhol legyen vékonyan. Aztán puha ronggyal dörzsölgetve lejön a felesleg, és fényesedik. Nem lesz csillogó, inkább selyemfényű (én ezt szeretem).
A fórum keresőjében keress rá a.viaszolásra, mert van itt aki jobban tudja ezt." (Dobasszus)

Jó tanács volt a viaszolásra keresés ! Neked is ajánlom !    Emelem

Az olajos beeresztés nem játszik?
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #621 Dátum: 2017. április 26. - 22:17:00 »

Egyedül a halszálkázásra/rovátkázásra vagy mire nincs megnyugtató megoldásom ha újracsiszolod,de a tusa gyönyörű lesz,legalábbis az enyémet dicsérte mindenki.

Erre a cápázó a legjobb eszköz.
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #622 Dátum: 2017. április 27. - 08:11:13 »


A korábban említett mester a régi tusom toldással együtt 8,000 Ft-ért csinálta. Szeretek és is bütykölni dolgokkal, de ennyiért nekem bőven megérte, hogy neki se álljak, főleg nehogy elcsesszem.
Ráadásul egy tust lehet simán postázni is neki, ha nagyon messze lenne az emberfia.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #623 Dátum: 2017. április 27. - 08:20:19 »


Kollega meg annyira szeret bütykölni - szabadidejében órákat gyárt - hogy nem pöcsölt, és csinált egy tust magának az Anschützhöz...
Igaz azt már mondta félúton, hogy még egyszer tuti nem állna neki  Röhög

Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #624 Dátum: 2017. április 27. - 16:10:36 »

Igen, az az, olyan légbuborék szerűen, biztos nem fizikai hatás érte, de ez csak vagy egy éve kezdődött, a fegyver az 2009-es és én vagyok az első tulaj. Nehéz fényképezni mert nem adja vissza a jelenséget csak ha fény felé forgatod. Komolyan mondom, már ezen jelenség előtt is szemeztem a műanyag tusokkal de most már kifejezetten kedvelem őket. Ördög


Biztos hogy lakkozva van!   

A lakkot eltávolítani csiszolás nélkül ,     kromofággal ( már nem kapni) , vagy hőlégfúvóval lehet !  Mindkét eljárásnál úgy kell lekaparni a lakkot a felületről   erre az un asztalosipari szerszám a citling a legalkalmasabb  ( én  egy rossz  munkavédelmi bakancs talpából bányásztam ki az acéllemezt, abból csináltam )     , ha finoman van csinálva akkor a farész egyáltalán nem sérül ( a kromofág használata után  a   fát  át   kell mosni benzinnel)  !     A rovátlolásból szépen kijön , ahhoz egy vékonyszálú réz kefét kell használni !

Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #625 Dátum: 2017. április 27. - 16:36:43 »



Biztos hogy lakkozva van!   

A lakkot eltávolítani csiszolás nélkül ,     kromofággal ( már nem kapni) , vagy hőlégfúvóval lehet !  Mindkét eljárásnál úgy kell lekaparni a lakkot a felületről   erre az un asztalosipari szerszám a citling a legalkalmasabb  ( én  egy rossz  munkavédelmi bakancs talpából bányásztam ki az acéllemezt, abból csináltam )     , ha finoman van csinálva akkor a farész egyáltalán nem sérül ( a kromofág használata után  a   fát  át   kell mosni benzinnel)  !     A rovátlolásból szépen kijön , ahhoz egy vékonyszálú réz kefét kell használni !




Mondom, hogy üveg!!! Egyenesrevágott üvegdarab. Ha valamin, akkor az Anscützön olyan vastag békebeli lakk volt, hogy a fa is, meg a vas is kirohadt alóla, de a lakk egybetartotta!! Kacsint Kacsint Hidd el, olyantól lestem el, aki nem volt kezdő buzi a gőzben..... Vigyorog Vigyorog
Gyönyőrűen hámozza a lakkot!
A halszálkához én is részkefét használtam.
 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #626 Dátum: 2017. április 27. - 16:57:41 »



Biztos hogy lakkozva van!   

A lakkot eltávolítani csiszolás nélkül ,     kromofággal ( már nem kapni) , vagy hőlégfúvóval lehet !  Mindkét eljárásnál úgy kell lekaparni a lakkot a felületről   erre az un asztalosipari szerszám a citling a legalkalmasabb  ( én  egy rossz  munkavédelmi bakancs talpából bányásztam ki az acéllemezt, abból csináltam )     , ha finoman van csinálva akkor a farész egyáltalán nem sérül ( a kromofág használata után  a   fát  át   kell mosni benzinnel)  !     A rovátlolásból szépen kijön , ahhoz egy vékonyszálú réz kefét kell használni !



Már tisztul a kép minden tekintetben. Lassan kitanulom a szakmát. Egy kérdésem volna hányas: bakancsot vegyek Stoel Ördög bocs ezt csak amolyan kitérő volt. Anno nagyapámat láttam amint a a kapanyelet öreganyám kezéhez igazítja üveggel, majd felidézem az emlékeimben. Sajnos famegmunkálás terén, saját korlátaim mint, mint mondottam volt, kihívásokkal küszködöm, ezért több vonalon próbálok megoldást keresni, ha minden kötél szakad jön a "gumitus".
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #627 Dátum: 2017. április 27. - 18:24:08 »


Mondom, hogy üveg!!! Egyenesrevágott üvegdarab. Ha valamin, akkor az Anscützön olyan vastag békebeli lakk volt, hogy a fa is, meg a vas is kirohadt alóla, de a lakk egybetartotta!! Kacsint Kacsint Hidd el, olyantól lestem el, aki nem volt kezdő buzi a gőzben..... Vigyorog Vigyorog
Gyönyőrűen hámozza a lakkot!
A halszálkához én is részkefét használtam.
 Emelem


Oké-Oké!  Üveg !    Igen 

 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #628 Dátum: 2017. április 27. - 18:28:26 »


Mondom, hogy üveg!!! Egyenesrevágott üvegdarab. Ha valamin, akkor az Anscützön olyan vastag békebeli lakk volt, hogy a fa is, meg a vas is kirohadt alóla, de a lakk egybetartotta!! Kacsint Kacsint Hidd el, olyantól lestem el, aki nem volt kezdő buzi a gőzben..... Vigyorog Vigyorog
Gyönyőrűen hámozza a lakkot!
A halszálkához én is részkefét használtam.
 Emelem


Az üveg az biztos alkalmas a feladatra, csak azon gondolkodom, hogy egy íves felület és egy egyenes felület találkozása esetén(az egy ponton találkozik max), felmerül a kérdés bennem, hogy a kör és annak érintőjéből eredő matematikai kontextus miatt minimum 2r X Pí X kell egy adott szakaszon elhúzni az üveget és akkor sem biztos, hogy az ív sima lesz, most ezt komolyan kérdem Vigyorog Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #629 Dátum: 2017. április 27. - 19:47:23 »

Az üveg az biztos alkalmas a feladatra, csak azon gondolkodom, hogy egy íves felület és egy egyenes felület találkozása esetén(az egy ponton találkozik max), felmerül a kérdés bennem, hogy a kör és annak érintőjéből eredő matematikai kontextus miatt minimum 2r X Pí X kell egy adott szakaszon elhúzni az üveget és akkor sem biztos, hogy az ív sima lesz, most ezt komolyan kérdem Vigyorog Emelem

Biztonság kedvéért megnéztem az előszobatükörben, hogy most akkor tollas lenne a hátam?..... és ha igen, akkor te ezt honnan látod? Fejvakarás Vállat von
De megnyugodtam...
Pucoltál már almát egyenes pengéjű késsel?  Fejvakarás Lehet? Ördög

Ha ezt matematikai képletekkel gondolod megközelíteni, akkor inkább használj smirglit.... az biztos ráhajlik az ívekre, de vegyél egy pár négyzetmétert, mert a lakk biztos nem tömi el a smirglit.  Kacsint Ördög Bocsánat, csiszolóvászon.
De mégis hátha komolyan kérdezed.... tehát az üveg csak a lakk nagyját hivatott eltávolítani.
Ha durva smirglivel kezdenéd, olyan mély barázdákat csinálnál, amit már nehéz lenne finommal helyrehozni.....

Egyébként tudod a jolly joker választ..... úgy csinálod, ahogy neked legjobban tetszik!!

 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: