Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 352836 alkalommal)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #75 Dátum: 2008. Október 30. - 14:27:27 »

Köszönöm!
A hidrogén peroxidot használtam a fehérítéshez, az nem is zavar annyira hogy nem tökéletesen fehér, az már inkább hogy a szemfogak hosszanti irányban megpattantak, de már túltettem magam rajta.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #76 Dátum: 2008. Október 30. - 19:30:30 »

Szia Erik!
Gratulálok a sakálodhoz,a havas képen ugynézki mint egy "törpe farkas"  em véletlen,hogy az elödeink nádi farksnak vagy népies nevén toportyánnak hivták.
Üdv HSanyi
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #77 Dátum: 2008. Október 30. - 20:54:54 »

Köszönöm. Hát igen. Vannak hasonlóságok a farkassal. Úgy kinézetben mint viselkedésben.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #78 Dátum: 2008. Október 31. - 19:42:36 »

Nekem ma bebizonyosodott az a mondás, hogy jó tett helyébe jót várhat az ember.
Mint nyáron megírtam, elengedtem egy kifejlett sakált, mert nem akartam „pocsékká” lőni a nagyobb kaliberű puhább lövedékkel és azt mondtam, majd télen.
Azóta meglett 222 Rem. IZS-18-asom, lett hozzá Cody lőszer is.
Úgy volt, hogy egy kukoricatarlóhoz megyek, tarvadat vagy disznót lesni. De mivel egy vendég szeretett volna oda menni, így én egy vadföldhöz mentem. Itt pár hete a hiv. vadász vendéggel volt, és 2 sakált a leshez cincogott. Nem lőttek, mert bikára vártak.
Ha már így alakult a 222-est vittem magammal, ma először, mióta megvan.
Még világosban egy bak, szürkületkor egy suta jött ki. Nézegettem a kicsi Zeiss távcsővel, próbálgattam a 11-es szálkereszttel a távolságbecslést az őz testéhez viszonyítva. Hasznosnak tartom, mert ha ráérzek, akkor a későbbiekben ez egy jó támpont.
Már majdnem szedelőzködni akartam, mikor előttem megjelent valami. Keresőben egy pillanat alatt láttam, hogy sakál, talán még 50 m-re se volt. Messzebb nem is láttam volna a céltávcsőben. Így is alig. Lövést talán elkapkodtam, talán az elsütés szokatlan még, de hibáztam. Keresővel még jó 150 m-t láttam elfutni, tehát nem sebeztem. Szerencsére!
Már épp kezdtem volna verni a fejemet a les oldalába, amikor láttam, hogy a sakál helyén - vagy talán még közelebb - áll egy másik. Ahogy tudtam, lőszert kotorásztam a zsebemből, megtörtem a puskát, hüvelyt ki, lőszert be, visszacsukás, és már a célon is vagyok. Hát nem sokat célozgattam most sem. Lövésre ez is elszalad a les mellett be a soros akácosba. De minthogyha hirtelen megszűnt volna a zörgés. Talán megvan és csak elvitte a lövést. Leszálltam a lesről és elsétáltam az autóhoz lámpáért. A keresőlámpa akksija teljesen lemerült, mindig a zsebemben lévő fejlámpa most is ott van, csak otthon a mellényemben. Maradt a telefon. Visszaérve ráálltam egy sorközre és pár lépés után már láttam is, hogy fehérlett 3 sorral arrébb. Odaléptem hozzá és levett kalappal elgondolkodtam felette. „Béna” voltam, és mégis itt fekszik előttem. Mióta megjelent a területen, azóta szerettem volna lőni. És sikerült. Talán túl könnyen is! Nem fagyoskodtam érte órákat a holdvilágos téli éjszakákon, nem jártam utána hónapokat. De ilyen a vadászszerencse! Talán a múltkori miatt mosolygott ma rám…

 Holnap világosban majd csinálok jobb képeket is.
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #79 Dátum: 2008. Október 31. - 19:46:51 »

Szia Gangocs csak gratulálni tudok. Wave
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #80 Dátum: 2008. Október 31. - 19:55:25 »

Gratulálok Gangocs?
Hol lőtted? Csak nem Vas megyében?
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #81 Dátum: 2008. Október 31. - 19:56:37 »

Köszönöm!

De igen, Kemenesmihályfa mellett!
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #82 Dátum: 2008. Október 31. - 20:00:09 »

Nekem ma bebizonyosodott az a mondás, hogy jó tett helyébe jót várhat az ember.
 Mióta megjelent a területen, azóta szerettem volna lőni. És sikerült. Talán túl könnyen is! Nem fagyoskodtam érte órákat a holdvilágos téli éjszakákon, nem jártam utána hónapokat. De ilyen a vadászszerencse! Talán a múltkori miatt mosolygott ma rám…
 Holnap világosban majd csinálok jobb képeket is.

Csabi! Gratulálok  Igen
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #83 Dátum: 2008. Október 31. - 20:02:39 »

Csabi! Igen Igen Igen
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #84 Dátum: 2008. Október 31. - 20:07:30 »

Kemenesmihályfa az kb 30 km!
Pár év és nálunk is lesznek!
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #85 Dátum: 2008. Október 31. - 21:24:55 »

Gratulálok Gangocs!  Igen Igen Igen Igen Igen Igen

Jobb avatást el sem lehet képzelni a puskának! Taps
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #86 Dátum: 2008. Október 31. - 22:16:17 »

Csabi, gratulálok!

Ha emlékszel a minjap a chaten írtam Neked: "Csabi, lesz sakál?" - mire Te: "remélem sikerül"... Hát sikerült...  Igen Igen
Szigorú kérés a gerezna és a koponya kikészítése Kacsint  Vigyorog

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #87 Dátum: 2008. Október 31. - 23:56:45 »

...ilyen a vadászszerencse! Talán a múltkori miatt mosolygott ma rám…


Gratulálok!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #88 Dátum: 2008. November 01. - 11:28:22 »

Gratulálok Csabi! Igen
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #89 Dátum: 2008. November 01. - 11:46:53 »

 Igen
(Hol érte a lövés és mennyit ment el?)
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: