Oldalak: 1 ... 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 [431] 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 ... 1437   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vaddisznós élményeink  (Megtekintve 2760260 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #6450 Dátum: 2010. December 21. - 14:37:59 »

Hello,

 A 165 kg vaddisznó Franciaországban:

 Régiónk ismert a szelídgesztenye qulité.

 Ez a kan volt, hogy fogyasszon sok:

http://www.lamastre.net/2010/11/30/chasse-au-sanglier/

 Boldog Karácsonyt

René


Köszöntünk nálunk René!
Franciaországban vadászol?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
lalogne
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #6451 Dátum: 2010. December 21. - 15:11:32 »

Igen, én vagyok a vadász Franciaországban.
 Van egy csomó vaddisznó Magyarországon?
 Már elnézést a magyar. Google tükrözi.
Naplózva
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #6452 Dátum: 2010. December 21. - 15:20:50 »

Köszönöm a gratulációkat, és a modit!
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #6453 Dátum: 2010. December 21. - 18:34:55 »

 Emelem Igen Emelem a sikeres vadásznak!
Naplózva

Don´t eat yellow snow
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #6454 Dátum: 2010. December 21. - 19:07:14 »

Látom van gasztro topik is, de a tegnapihoz kapcsolódik, ezért csak félOFF bocs Mosolyog
 
Végy egy fiatal sertevad májat,
vágd a legjobb késeddel 4mm- vékony szeletekre.
boritsd el egy tálkában 2dl tejjel amibe egy fokhagyma gerezdet nyomtál
pihentesd hütőben 2órát
egy marék lisztbe dobj egy kávéskanál borsot, keverd össze, forgasd bele a szeleteket
sekély, forró olajon piritsd mindkét oldalát 2-3percig (izlés szerint)
sózd!

Jó étvágyat!








Bocs az egyszerű teritékért, nem az volt a lényeg Vigyorog
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #6455 Dátum: 2010. December 21. - 19:13:54 »

Hú, de jól néz ki  Taps
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #6456 Dátum: 2010. December 21. - 19:43:12 »

Ezt mind meg akarod enni? Tasli
Nagyon egészségtelen!! Ördög

Naplózva
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #6457 Dátum: 2010. December 21. - 20:28:54 »

Ezt mind meg akarod enni? Tasli
Nagyon egészségtelen!! Ördög



4 szelet maradt...
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 21. - 20:34:18 írta Sakac » Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #6458 Dátum: 2010. December 21. - 21:40:25 »

Gratulálok vaddisznóvadászok!  Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #6459 Dátum: 2010. December 22. - 11:02:22 »

Üdvözlök minden kedves Fórumozót!

December 20. -án hosszú idő után, újra rám mosolygott a szerencse.

Édesapámmal nagy lelkesedéssel mentünk ki a területre, mert nagyon szeretjük a téli tájat, a téli vadászatokat. Viszonylag korán, már 16.15 felé elfoglaltuk a leshelyeinket. Én egy a víz miatt leszedetlen kis területet elfoglaló kukoricaföld szélén lévő magaslesre ültem fel. Gyönyörű volt a havas táj, előttem kezdett a Hold felkúszni minél magasabbra, egyszerűen csodaszép volt. A kukoricaföld keleti oldaláról vártam a vadat, mert ott kezdődött egy végeláthatatlan erdőrengeteg széle.
Még csak szürkült, de az őzek tempósan közeledtek a kukoricához, nem csodálom ebben a hideg téli időben. Azt veszem észre itt is 3 suta, a másik oldalon is 2 újabb jön, megjelent egy igen jó kondiban lévő szürke csuhás bak is. Szépen bebattyogtak a kukoricába és már csipkedtek is. Az első 1-1.5 óra az őzek megfigyelésével történt, közben kicsit beborult az ég, a Hold egyszer előbújt, egyszer eltűnt. Egy viszonylag közeli rókasikítás gondoskodott az izgalmakért. Nem lehetett messze, csak nem akart előjönni a biztonságot nyújtó sűrűből. Körülbelül 1 órán keresztül csinálta ezt a ravaszdi, kisebb nagyobb szünetekkel. Eltelt egy újabb óra, néhány újabb őzet fedezek fel. Kicsit hosszabb szünet következik, néha kicsit zajonganak az őzek a kukoricában, kergetik egymást. Egyszer csak újra megszólalt a róka, de ez már nem lehetett messzebb 100-150 méternél. Megfordultam a lesen a róka irányában, de egyszerűen nem tudtam megtalálni a ravaszdit, bárhogy is próbálkoztam, jól el tud sunnyogni az alacsony gazosban. Ahogy a rókával foglalkozom, nem is gondoltam másra, a kukoricából nagy erőteljes törést hallok. Egyből tudtam, hogy disznóval lesz dolgom, egyből vissza is fordultam a kukorica irányába. Újabb erőteljes törések, szuszogás, kisebb röffenés és közeledik a les felé. Eközben felvettem a puskámat, előrenyomtam a gyorsítót és kioldottam a biztosítóját. Még ahol mozgott a disznó, nagy volt a kukorica még nem láthattam, de nem lehetett messzebb 30 méternél. De Ő csak egyre közeledett és akkor vettem észre, amikor a kukorica közepén körülbelül egy 25m x 25m-es befagyott tócsa széléhez ért, ott kisebb volt a kukorica, pillanatra megállt, nekem a lapockáját mutatva. Nem haboztam én se, elengedtem a lövedéket. Nagy durranás és látom, hogy a disznó beváltott újra a nagy kukoricába, hatalmas törések, ez már a halálvágtája volt. Még hallom a nagy töréseket, amikor egyszer visszafordul és ugyanoda kiszalad, ahol a lövést kapta. Ott végleg elhagyta az ereje és mozdulatlanul feküdt. Hálás lehetek a 2-3 éves forma kaninak, mert ugyebár nem kellett keresni a kukoricában és plusz azért is, mert az ereje a befagyott tócsa szélén hagyta el és nem a közepén.  Kacsint Telefonáltam Édesapámnak, kis időn belül oda is ért hozzám. Megnéztük a kanit, megkaptam a gratulációt, megadtuk a végtisztességet és miután elrendeztük, beszállítottuk a vadászházhoz.

A lövést 19.44 -kor engedtem el, 20 méterről magas lapockalövéssel ejtettem el a kanit. A kaliber 30.06, a lőszer 11,7-es SAKO Super Hammerhead. (Megjegyzés: Sajnos a rálövés helyén egy csepp vért se találtunk, igaz nem kellett keresni, de ha nem a tisztább részen feküdt volna el a kani, akkor lehet, hogy nehezebben találtuk volna meg. Ez nem túl kecsegtető a Super Hammerhead részére.) Az agyarakat kivettem, ma főzöm le őket, majd beszámolok róla.)

Kívánok Mindenkinek hasonlóan szép és eredményes téli vadászatokat!

Kép:











 
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #6460 Dátum: 2010. December 22. - 11:09:14 »


A lövést 19.44 -kor engedtem el, 20 méterről magas lapockalövéssel ejtettem el a kanit. A kaliber 30.06, a lőszer 11,7-es SAKO Super Hammerhead. (Megjegyzés: Sajnos a rálövés helyén egy csepp vért se találtunk, igaz nem kellett keresni, de ha nem a tisztább részen feküdt volna el a kani, akkor lehet, hogy nehezebben találtuk volna meg. Ez nem túl kecsegtető a Super Hammerhead részére.) 

Gratulálok! Emelem

A lövésről annyit azért beszéljünk még, hogy átütötte-e a disznót?
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #6461 Dátum: 2010. December 22. - 11:19:04 »

Gratulálok Ádi! Emelem
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #6462 Dátum: 2010. December 22. - 11:23:21 »

Látom van gasztro topik is, de a tegnapihoz kapcsolódik, ezért csak félOFF bocs Mosolyog
Átraktam a Receptgyűjtemény rovatba is, hogy könnyebben megtalálható legyen a későbbiekben, ha valakinek szüksége van egy ilyen receptre Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6463 Dátum: 2010. December 22. - 11:41:57 »

Üdv Mindenkinek! Emelem
Tegnap egy nagyon hangulatos és rendkívül sikeres terelő vadászaton vettem részt. A nap történései dióhéjban:
Első mozdítás: Egy ritkás, galagonyás katlan tetején lévő lest kapok a felvezetőtől. A hajtásterület első harmadában vagyok, a hajtók fél óra alatt érnek hozzám, majd még kb. másfél óra, mire vége lesz a hajtásnak. A többi lőállás felé sűrű, akácos-tölgyes újulatok, mellettem 30 méter széles 15 év körüli akác-sövény, azon túl szántó terület.. Meghallom a hajtás zaját, majd kisvártatva 2 róka érkezik a sövényben. Igen szaporázzák a komák. Duplagolyósom jobb csövét a hátsóra sütöm, mire parádés bukfenccel elterül a hóban. Sajnos mire a másikat célba vehetném, eltűnik egy kis törésben, amit addig észre sem vettem. Nagyon örülök, régen volt lehetőségem hajtásban rókát elejteni. Gímbika-rudli érkezik a stufferen túli szántóm, azokat nézegetem, mikor újabb rókára leszek figyelmes. De olyan furcsán, kóvályogva fut......azannya, hiszen ez az "én rókám"!!!! Lányos zavaromban duplára elhibázom. Mintegy 2 percnyi, mozdulatlan fekvés után életre kelt és meg sem lett. (Az első rálövés helyén pár szál szőrt találtam csak, valahol éppen csak megüthette a lövedék, átmeneti sokkot okozva neki. Remélem azóta már teljesen kiheverte az élményt) Miközben a lelépett ravazdin bosszankodom, a másik oldalon a katlanban megpillantok egy nagy konda disznót. Elől egy hatalmas koca, mögötte 6 eléggé kis termetű malac/süldő átmenet, majd a végén egy kisebb termetű szürke disznó robog a konda után. Kapkodva töltöm újra a Merkelt és a malacok közül az utolsónak lövök egy olyant mögé, hogy csak na! Közel sem voltak, lassan sem jöttek, többet kellett volna elényúlnom. Mivel a koca vezette "szerelvény" eléri a sűrű erdőt, a bal cső tartalmát a lemaradva robogó szürkeségnek címzem. Hangos becsapódással és rövid, de erős visítással jelzi, hogy ez a lövés már jobb helyre talált az előzőnél. Aztán fél perc múlva a második sorról kollégám ad le egymás után 3 lövést, majd jó két perc múlva még egyet. Már rezeg is a telefonom, tájékoztat róla, hogy a tőlem sebzetten távozó kis kocát (pedig seinte biztos voltam benne, hogy kis kancsi lesz) sikeresen terítékre hozta, az már csak alig-alig vánszorgott elé a kissé hátracsúszott lövéssel. Közben hozzám értek a hajtók és már lassan távolodtak is. Szeretek "rükstandon" állni, habár ennyi élmény után mit várhatnék még? Hosszú várakozás után (közben láttam gímszarvas bikákat és tarvadat is, csak ők nagyon messze mentek és nem akartam bizonytalan lövéssel elrontani a nap hangulatát) újból zizeg a telefonom, a hajtásvezető kolléga jelzi, hogy kiértek a végére. Lassan elkezdek összepakolni, amikor a felső szántón keresztül 5 disznó vágódik be a stufferba és mellettem 50 méternyire szaporázzák a menedéket adó galagonyás felé a tempót. Első lövésem célt téveszt, egy vastag akác kérgét forgácsolja. Újabb lövés helyett inkább gyorsan pótolom a kilőtt töltényt, majd a koca mögötti első vöröses süldőt sikerül úgy karikára lőnöm, ahogyan az a nagy könyvekben meg vagyon írva. Mivel itt már több lövésre nincsen szükség, a menekülők útját fürkészem és találok is egy lukat a fák között, ahol érdemes megpróbálni még a bal csővel egy lövést. Átengedem a kocát, majd a következő süldőt megpllantva elengedem a golyót. Jó becsapódás hangja érkezik vissza. Kezem lábam remeg az izgalomtól. 5 percnyi várakozást követően lemászok a lesről és megnézem a karikát vető disznót. Magas lapockán érte a lövés, gyors véget ért, szenvedés nélkül. Majd elindulok a mintegy 100 méternyire lévő társa feltételezett helye felé. Odaérve hamar megtalálom a széles vérnyomot a hó tetején. Követem vagy 30 métert és megpillantom az oldalán fekvő, még lélegző vadat. Helyzetet váltok, oldalt kerülök. A ropogásra felemelkedne, de egy gyors lövéssel megváltom a szenvedésétől. Mivel kissé srégen haladt a lövés pillanatában a távolság és a sebesség miatt a bemenet a hátsó comb előtt volt, a kilövés pedig közvetlen a lapocka mögött.  ha várok még 10 percet, akkor biztosan bevégzi, de nem szerettem volna ha tovább szenved. Soha nem sikerült még egy napon 3 disznót elejtenem hajtásban, pláne nem egy hajtáson belül, ezért érthető módon igen boldogan fogadtam az értem érkező vadásztársaimat.
A második terelést egy róka hibázással sikerült jegyeznem.
Az erdei ebéd után a harmadik hajtáson egy régi szőlőhegy oldalában ültem le lesszékemen egy akácfa tövében, szintén visszatörő vadhoz való lőálláson. Jó órányi nézelődés és hallgatózás után egyszer csak szinte velem szemben egy hatalmas disznó lopakodik felém. A száraz csalánszárak fölé emelkedik hátvonala, óvatosan tolja súlyos testét a hóban. Az ütő megállt bennem, idejét nem tudom, mikor volt ehhez hasonló vadászlázam lövés előtti pillanatban. A 3x-os nagyításra állított kis hajtótávcsöven látómezejét már teljesen kitölti a közeledő vad feje! De az agyarából még semmit sem látok. Lassan lecsavarom 1,25-re az optikát és úgy várok tovább, hogy megbizonyosodhassak az agyarak meglétéről, vagy hiányáról. Mikor 12 lépésnyi távolságba ér hozzám, már látom, hogy egy kivételes méretű koca lett izgalmaim érkező tárgya. Pfffffffff.........a hangos sóhaj úgy szakadt ki belőlem, hogy apró szemeivel egyből rám nézett. Majd pár másodperc töprengés után flegmán tovább lépkedett. Igaza is van, ha nem lenne a puska a kezemben, egyáltalán nem lennénk egy súlycsoportban. Később a hajtók beszámoltak róla, hogy egy legalább 150 kilós disznót láttak felém ballagni. Hát annyi szerintem is meglehetett.
Összességében egy fantasztikus napot zártunk, a kürtjeink 27 nagyvad terítéke mellett búcsúztatták ezt a vadászévet.
Minden vadásztársamnak hasonló élményeket és Békés karácsonyt kívánok Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
kornis lorand
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68


WWW
« Új üzenet #6464 Dátum: 2010. December 22. - 11:59:16 »


Lóránd! Hol a folytatás?? Emelem

Szia!

Nem írom meg,  mert a magyarországi vadászlapokban benne lessz a sztorija a nagy kannak , és én nem akarom hogy előtte megjelenjen.

Üdv,
Loránd
Naplózva
Oldalak: 1 ... 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 [431] 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 ... 1437   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: