Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gondolatok a vadászat helyzetéről  (Megtekintve 143397 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #990 Dátum: 2013. Június 16. - 17:13:31 »

Azzal egyetértek, hogy az ember hoz magával egy bizonyos kultúrát,vagy arra való hajlandóságot, de azzal nem, hogy ez nem tanítható! . . .  talán nem véletlenül vannak a főzőversenyek, találkozók, falunapok,....stb. Ezek nélkül hamarosan foggal fogjuk tépni a zsákmányt!
Fej a falba He? Vigyorog
Talán elfelejtetted a vadászjelöltséget és az első években csak sörétes puskát ?!!  Méghogy falunap , meg főzőverseny , meg még vadásznap is . . . !!!   Vigyorog  Ördög  Ördög


Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #991 Dátum: 2013. Június 16. - 18:08:07 »

Fej a falba He? Vigyorog
Talán elfelejtetted a vadászjelöltséget és az első években csak sörétes puskát ?!!  

Ezt talán ránk kényszerítették? Törvény tiltotta meg, vagy mi hagytuk el a gyors belépési díjakért cserébe?
Csak halkan jegyzem meg, nálunk most is másfél év a tagjelöltség, és az új tag két évig soha nem mehetett ki (ma sem mehet)  a területre golyóssal csak kísérővel! Mosolyog

De azt hiszem Karcsi , kár is nekünk itt vitatkozni, ha csak kötözködni akarsz. Nagyon jól érted Te, hogy mi a franc miatt irkálok itt, csak tartod magad ahhoz amit már oly sokszor leírtál, hogy Te nem tanítgatsz senkit. Ha segíteni nem akarsz senkinek, a Te dolgod, de legalább ne demoralizálj!
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 16. - 20:27:10 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #992 Dátum: 2013. Június 16. - 20:13:29 »

. . .  Te nem taníthatsz senkit. Ha segíteni nem akarsz senkinek, a Te dolgod, de legalább ne demoralizálj!

RENDBEN !  Nehéz lesz , de megpróbálom !!!   Koccint Wave  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #993 Dátum: 2013. Június 16. - 20:26:29 »

RENDBEN !  Nehéz lesz , de megpróbálom !!!   Koccint Wave  Emelem

Bocsánat, a taníthatsz szót elírtam, tanítgatsz -ot akartam írni!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #994 Dátum: 2013. Június 16. - 20:28:09 »

Azzal egyetértek, hogy az ember hoz magával egy bizonyos kultúrát,vagy arra való hajlandóságot, de azzal nem, hogy ez nem tanítható! Csakhogy a vadászatnál maradjunk, teríték, töret, öltözködés,... nagyon sokat változott az elmúlt 20-30 évben, és ahogy látom egyre több embernek van erre igénye még egyéni vadászaton is.  Aki pedig valóban igénytelen, az nem közénk való.
Nagyfokú vakság lenne a részemről, ha nem vennék tudomást arról, hogy az egész világot a pénzuralom, a rohanás, az önös érdek  hajtja, és egyre kisebb az igény az "értékeink" iránt, de  azt is látni kell, hogy mégis egyre többünkben támad fel az igény ezekre a külsőségekre is, pontosan a sivár rohanó élet miatt. Szerintem nem véletlenül éli reneszánszát az íjászat, a  a solymászat, nem véletlenül szólal meg egyre több vadászkürt, és talán nem véletlenül alakulnak a klf. vadászklubok, Diánák, vadásztársaságok szövetségei, talán nem véletlenül vannak a főzőversenyek, találkozók, falunapok,....stb. Ezek nélkül hamarosan foggal fogjuk tépni a zsákmányt!
"Ahhoz, hogy az emberiség képes legyen a tudásából következő megnövekedett felelősségének megfelelni, társadalmán belül fejlett közösségi szellemre és erkölcsre van szüksége. A közösségi szellem, közös akaratot, közös távlati célt jelent, valamint hatékony együttműködést ennek megvalósításában, a közös erkölcs pedig olyan értékrendet, amely viszonyítási alapot szolgáltat a helyes és helytelen, káros és hasznos cselekedetek megítéléséhez."
Adott szituációban az elvárásoknak megfelelni,azoknak megfelelően viselkedni-ezt lehet megtanulni.De ami nem tanulható,az az,hogy akkor is helyesen cselekedjünk,ha erre semmilyen elvárás nem kényszerít minket...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #995 Dátum: 2013. Június 16. - 20:30:26 »

"Ahhoz, hogy az emberiség képes legyen a tudásából következő megnövekedett felelősségének megfelelni, társadalmán belül fejlett közösségi szellemre és erkölcsre van szüksége. A közösségi szellem, közös akaratot, közös távlati célt jelent, valamint hatékony együttműködést ennek megvalósításában, a közös erkölcs pedig olyan értékrendet, amely viszonyítási alapot szolgáltat a helyes és helytelen, káros és hasznos cselekedetek megítéléséhez."
Adott szituációban az elvárásoknak megfelelni,azoknak megfelelően viselkedni-ezt lehet megtanulni.De ami nem tanulható,az az,hogy akkor is helyesen cselekedjünk,ha erre semmilyen elvárás nem kényszerít minket...

Így értem! Igaz! Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #996 Dátum: 2013. Június 17. - 07:55:20 »

Mint frissen vizsgázott, kezdő vadász (inkább vadászjelölt, mert még nincs meg az "első") én is sokat nézegetem a lehetőségeket. Nem tartozom a pénzesek közé, de szerencsére azért nem keresek rosszul. Ettől függetlenül nem tudok befizetni jelenleg 700 ezer - 2 millió erős magyar forintot egyik társaságnál se belépőnek.
Elkezdtem nézegetni a vadkáras lehetőségeket, de megmondom őszintén, teljesen értelmetlenül állok sok társaság ajánlata előtt. Sírnak, hogy hatalmas a vadkár, sokba van nekik, de 100 ezer Ft-ot kérnek el kizárólag vadkáras kiülésekre, amiért lőhető 10db disznó, de 18cm felett már rá kell fizetni. És nagyon sok ehhez hasonló, (szerintem) irreális ajánlattal találkoztam. Ha van egyáltalán! Mert van olyan is, hogy sírnak, hogy nagy a vadkár, de még akkor se engednék, hogy kiüljek, ha nem keveset fizetek nekik. Ha ekkora probléma a vadkár, miért nem adnak lehetőséget kicsit kedvezőbben? 50-80 ezret simán kifizetnék egy évre kizárólag vadkárra, dúvadra, esetleg tarvadra, de ne keljen már egy 18cm-es agyarral rendelkező disznóra még több tízezret kifizetnem, mert akkor igen meggondolom, hogy vadkáron mire emelek puskát. Aztán esetleg, ha lényeges a dúvad irtása és az ilyen tag igen jól kivette a részét a gyérítésből, akkor 2-3 évente kaphatna egy selejt bakot kedvezményes áron (tehát ezt se ingyen, ajándékba!). Elfogadom, hogy a vadászat pénzbe kerül (mondják, többe mint a horgászat, de amit én horgászatra költök, ebben sem vagyok biztos  Vigyorog), ezt már tudtam akkor, amikor nekivágtam a tanfolyamnak, de sokszor irreálisnak látom az árakat. Persze, egy jó bak, kapitális bika ne legyen két fillér, de meg lehetne teremteni az elérhetőbb lehetőségeket is, amik jelenleg szerintem sok helyen hiányoznak. Én teljesen elfogadhatónak tartom a differenciált befizetést és a hozzá rendelt lehetőségeket.

(Megjegyzem, a horgászatban sok tavon már működik. X összegért fogható Y mennyiségű hal. Ha elérted a kvótát év közben és még szeretnél fogni, akkor veszel még egy jegyet X összegért, amiért ismét foghatsz Y halat. Szerintem nincs ezzel semmi gond, akinek van pénze és szeretné, az megteheti. Akinek kevesebb a pénze, beosztja az első jegy Y mennyiségét egész évre.)

Erre még szeretnék reagálni, remélem megérted amit írok (sírok), mondjuk, hogy most én egy motoros fórumos oldalra regisztráltam és írok. Tisztában vagyok egy jó motor árával, tisztában vagyok egy jó bukósisak árával, tisztában vagyok a benzinárakkal, a teljesítmény adóval, súlyadóval...stb.

Tehát írom a motoros fórumon: Mint frissen vizsgázott, kezdő motoros (inkább csak motoros jelölt, mert még nincs meg az "első" túrám) én is sokat nézegetem a lehetőségeket. Nem tartozom a pénzesek közé, de szerencsére azért nem keresek rosszul.
Megszereztem a jogsimat közel 200 000 ft. Vettem egy vadiúj Honda CBF 600-at 2 milla. Vásároltam hozzá bukósisakot, protektoros ruhát negyed milla. Befizettem az összes adót, még amit már a pénzem összegyűjtögetése közben is befizettem. Vagyonosodási illeték, súlyadó, biztosítás...stb negyed milla. Nyíregyházán vásároltam Szász Karcsinál a  Honda szalonba, teletankoltam, és bejárattam a motoromat! De miért van az, hogy ilyen drága a benzin? Miért kell állandóan 6000-e szervizre vinni a motoromat ami iszonyat összeg? Ráadásul lekell mennem a szalonba, mert ott hitelesebb minden, meg az ottani szerelőkbe bízom. Miért kell gumit cserélni ha elkopik 80 vagy 100 forintért? Miért kell a műszaki, és miért kell állandóan tankolni, pedig 6-ot eszik százon, hiszen drága a benzin, kopik a motor is...stb.

Érzel-e irántam sajnálatot a sírásaim miatt? Ha egy minimálbérből élő ember ezt elolvassa szerintem sajnálni fog?

Legyél már tisztában azzal, hogy nem a vadászat van érted, hanem te vagy a vadászatért! Ha vadászni akarsz, az egy költséges "Úri" hobbi mindig is az volt!

Szánalmas az ilyen sírás, hogy sok a tagdíj, meg sokba kerül egy vaddisznó lelövése! Ha nem bírod kifizetni add le a puskád és menj el pecázni, az olcsóbb valamivel! Én is eladtam a motoromat, mert nem tudtam fenntartani, majd ha újra helyrejövök anyagilag (ami ebbe a sz@r országba egyre valószínűtlenebb) veszek megint... Ennyi... Közben nem sajnálom magam, mert a  környezetemben, sokan éheznek és télen a saját házukba fagynak meg, mert nincs fűtésre való fa sem, nem csak kajára való!

Na remélem nem voltam, bunkó, vagy érzéketlenül őszinte?  Fejvakarás Nyihi




Naplózva

" There is good out there "
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #997 Dátum: 2013. Június 17. - 08:34:45 »

Szerintem Somfire írása messze van a sírástól.  Fejvakarás

Ahogy én olvastam, inkább a VT-knél, FTK-knál levő önellentmondásokra akart kitérni, nem a borsodi mélyszegénységre, vagy egy motor fenntartására.  Vállat von

Egy mondatban: hiszti van a vadkár miatt, de reális áron eladni nem akarjuk a vadat/ vadászatot, hogy a vadkárt csökkentsük.

A mai világban szerintem már nem úri huncutság a vadászat (persze, ha évente akarsz bikát, bakot, kost, kant lőni, akkor az), ha emberi léptékben óhajta folytatni a tisztelt démosz.

 Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #998 Dátum: 2013. Június 17. - 09:05:01 »

Ja és még valami:  Vigyorog

Valaki látott már szegénységben élő vadászt, vadőrt?

Itt Heves Borsodban én még nem! Persze láttam már (meg ismerek is) olyan vadőrt akinek a szolgálati terepjárója mellett csak egy személyautója van, (de ez nem szegénység!!!) de én olyan vadászt, (mindegy milyen beosztásban van) még nem láttam aki szegény. Az én szótáramban a szegénység azt jelenti, mikor valaki vagy annak az illetőnek a családja éhezik, vagy télen fázik. Márpedig ha valaki azt mondja nekem, hogy ő, vagy van egy barátja aki vadászik és éhezik, meg télen fázik, nem tudja beszerezni a fűtéshez szükséges faanyagot azt nem hiszem el!

Maradjunk annyiban, hogy ha egy vadász árakra panaszkodik simán megteheti, miért ne tehetné, de az önsajnálat, panaszkodás ebben az esetben a szememben álszentség.

Az országban sok VT. kínálatából lehet válogatni és mindenki a saját zsebéhez valót válassza! És örüljön, hogy van zsebe és van is benne vadászatra való!

A kis pénzes ember falát pedig ne díszítse szarvastrófea! Esetleg ha a vaterán hagyatékból megveszi!  Wave

(Az itteni VT. is 150 000 ft-ért már lőhető gímbika!)  Lassan már úgy kezelik a szarvast mintha egy kártékony dúvad volna! EZ NAGY BAJ!!! Ezért veszít a vadászat a varázsából, az értékéből!
Naplózva

" There is good out there "
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #999 Dátum: 2013. Június 17. - 09:15:34 »

Tehát írom a motoros fórumon.......
.....
Érzel-e irántam sajnálatot a sírásaim miatt? Ha egy minimálbérből élő ember ezt elolvassa szerintem sajnálni fog?
Üdv Elacc!
Mint "motorosvadász" Vigyorog lenne egy hozzáfűzni valóm amellett, hogy alapjaiban egyetértünk:
Motorozni nem, de vadászni KELL.
Jelen állapot szerint Magyarországon a gím, a dám és a vaddisznó állománya erősen meghaladja a fenntartható mennyiséget és jelenleg is növekszik.
Ezt próbálja meg a Vadászati Hatóság a nem túl népszerű, de szükséges előírásaival megállítani, majd visszafordítani.
Ehhez vadászok kellenek, mert a villamoskalauz, a tanár, a tejbáros és a műkörmös nem sokat tehetnek az ügy érdekében.

A jelenlegi vadásztársasági forma nagy hibája, hogy szinte csak a vagyoni helyzettől függ, kiből lehet vadász és kiből nem, ha bele döglik sem.....

De amelyik földtulajdonos a ruháját szaggatva zokog a közgyűlésen, hogy neki mennyi vadkárja van (egy év alatt 20x volt kint a kötelező vadkárelhárításokkal együtt vadászni és 3 db nagyvadat ejtett el, ebből 2 kompetencia "konyhamalacot"),
ő tépi a legjobban a pofáját, hogy nehogymár felvegyünk új tagokat úgy, hogy mérsékeljük, netán elengedjük az 1 milliós beugrót, mert anélkül nem lehet senki vadász!!
Ugyan ez az ember tele pofával kardoskodik a "vagyonrész" megszerzése miatt, mondván ingyen senki zsebébe ne tegyünk 500 eft-ot (ugyan a tényleges vagyon ennél jóval kevesebb, az egész csak elvi humbug), és többször felhozza az így elbukott 1 milliót, amit akkor szenvedne el a társaság, ha a 2 tagjelöltet (akik ha megfeszülnek sem tudnak a mai körülmények között 1 gurigát kitenni az asztalra, mer tisztességes, kétkezi munkán sínylődő családfenntartók) 500-500 eft-ért felvennénk az 1-1- illa helyett.
Ugyan ez az ember a füle botját sem mozgatja akkor, amikor elmesélem, hogy a tagok inaktivitása miatt, az el nem ejtett vadmennyiség vadhús értékén buktunk egy év alatt 1 milliót!!!
A két új tag (akik évek óta járnak hozzánk hajtani, társadalmizni és néha vadászni is vendégként) a lelkesedésüket figyelembe véve max. két év alatt "behozná az árát", de akkor sem lehet, mert "A főőőd és a vagyon a mienk, senkiháziakra nincs szükségünk" (ez szó szerinti idézet, még mielőtt a szenzitívebb földtulajdonosok kardot rángatnak).
Szóval vannak itt bajok.....
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1000 Dátum: 2013. Június 17. - 09:22:38 »

Szerintem Somfire írása messze van a sírástól.  Fejvakarás

Ahogy én olvastam, inkább a VT-knél, FTK-knál levő önellentmondásokra akart kitérni, nem a borsodi mélyszegénységre, vagy egy motor fenntartására.  Vállat von

Egy mondatban: hiszti van a vadkár miatt, de reális áron eladni nem akarjuk a vadat/ vadászatot, hogy a vadkárt csökkentsük.

A mai világban szerintem már nem úri huncutság a vadászat (persze, ha évente akarsz bikát, bakot, kost, kant lőni, akkor az), ha emberi léptékben óhajta folytatni a tisztelt démosz.

 Wave

Azért ha kiolvastad az írásából, azért ő csak a saját buxájához mérten szeretné átrendezni az árakat ezért teszi szóvá!

Na de ha van egy 2 millás motorom és azt tankolgatom, az m3-as autópálya mellett 450 ft a benzin, Pétervásárán 410, vitatkozhatunk ezen, meg háboroghatok, csak...

Zalai VT.-nél egy 12 kg-os trófeás bika elejtése 20 000 eu környékén mozgott tavaly, ha jól emléxem, somogyba van olyan VT. ahol ugyan ez a trófeás 5-10 000 eu. Itt a Mátraalján szerintem 1 milláért vagy kevesebbé odaadnák, ha volna, de miért ne lehetne beugorhatna akármikor. Tételezzük fel, hogy egy vadász 100%-ra tudná, hogy bármelyik területen kilőné, ha fizetne. Szerinted hol lőné meg? Aztán Zalába is lekellene venni az árat 1 millára, mert senki nem menne oda, aztán méglejjebb itt, méglejjebb ott! ÉN AZT MONDOM MARADJON A ZALAI ÁR, Aki nem tudja megfizetni az meg váltson horgászjegyet és várja a 25 kilós pontyot!

A vadkár meg egy totál jó "búvóhely" ami mögé nagyon sok vadász vagy VT. bújik, mindenféle ürüggyel. Természetesen létezik is! Errefelé is, csak errefelé kb. 20%-ban nem többen! A többi 80% csak ürügy valamire, vagy "fedezék"! Dunántúlon nem tudom mi a helyzet e téren...
Naplózva

" There is good out there "
Hazelwood
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233



« Új üzenet #1001 Dátum: 2013. Június 17. - 09:24:50 »


Maradjunk annyiban, hogy ha egy vadász árakra panaszkodik simán megteheti, miért ne tehetné, de az önsajnálat, panaszkodás ebben az esetben a szememben álszentség.


Nekem sem tűnt olyan sarkosan panaszkodásnak az a hozzászólás (bár hozzáteszem a panaszkodós fajta ember panaszkodni fog, még akkor is ha kolbászból van a kerítés!), és értem a Te nézőpontodat is. De hogy színesítsem a hozzászólásokat el kell mondjam, hogy igenis van egy rakat szegény (vagy szegénynek tűnő, esetleg kispénzű, erősen panaszkodó) ember, aki vadászik. Számos vadásztársaság cipel magával a multból olyan embereket, akik annak idején jó helyen voltak jó időben és bizony ma is évi 50 ezres tagdíj mellet vadásznak kiváló nagyvadas területen és bizony meglövik azt az évi 10-20 nagyvadat, úgy hogy a háziszabályzatnak megfelelően viszi is haza a vadászrészt rendesen. Ezzel még nem is lenne gond, ha nem berzenkednének a tagdíj emelés vagy a trófeás vad kilövésének korlátozása ellen, holott a társaságnak igen nagy szüksége lenne plusz jövedelemre a vadkáras terhek miatt. Arról nem is beszélve, hogy a kötelező vadkáras kiüléseket is csak adminisztrálják, mert mia francnak üljön ő Holdtalan éjszakán a buzaföld szélén pirkadatig. A változtatás meg ugye nehézkes mert minden egyes ilyen ember szavaz és a palotaforradalom szervezése körültekintést igényel, főleg akkor ha a háziszabályzat túlságosan demokratikusra sikeredett...

Szóval, nem ellentmondani akartam a korábbi hozzászólásoknak, viszont megjegyzem, hogy ma hazánkban a vadászat egyrészt úri huncutság, másrészt a sunyiság és az élősködés melegágya.
Naplózva

A városi élet egy aberráció!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1002 Dátum: 2013. Június 17. - 10:05:16 »

Üdv Elacc!
Mint "motorosvadász" Vigyorog lenne egy hozzáfűzni valóm amellett, hogy alapjaiban egyetértünk:
Motorozni nem, de vadászni KELL.
Jelen állapot szerint Magyarországon a gím, a dám és a vaddisznó állománya erősen meghaladja a fenntartható mennyiséget és jelenleg is növekszik.
Ezt próbálja meg a Vadászati Hatóság a nem túl népszerű, de szükséges előírásaival megállítani, majd visszafordítani.
Ehhez vadászok kellenek, mert a villamoskalauz, a tanár, a tejbáros és a műkörmös nem sokat tehetnek az ügy érdekében.

A jelenlegi vadásztársasági forma nagy hibája, hogy szinte csak a vagyoni helyzettől függ, kiből lehet vadász és kiből nem, ha bele döglik sem.....

De amelyik földtulajdonos a ruháját szaggatva zokog a közgyűlésen, hogy neki mennyi vadkárja van (egy év alatt 20x volt kint a kötelező vadkárelhárításokkal együtt vadászni és 3 db nagyvadat ejtett el, ebből 2 kompetencia "konyhamalacot"),
ő tépi a legjobban a pofáját, hogy nehogymár felvegyünk új tagokat úgy, hogy mérsékeljük, netán elengedjük az 1 milliós beugrót, mert anélkül nem lehet senki vadász!!
Ugyan ez az ember tele pofával kardoskodik a "vagyonrész" megszerzése miatt, mondván ingyen senki zsebébe ne tegyünk 500 eft-ot (ugyan a tényleges vagyon ennél jóval kevesebb, az egész csak elvi humbug), és többször felhozza az így elbukott 1 milliót, amit akkor szenvedne el a társaság, ha a 2 tagjelöltet (akik ha megfeszülnek sem tudnak a mai körülmények között 1 gurigát kitenni az asztalra, mer tisztességes, kétkezi munkán sínylődő családfenntartók) 500-500 eft-ért felvennénk az 1-1- illa helyett.
Ugyan ez az ember a füle botját sem mozgatja akkor, amikor elmesélem, hogy a tagok inaktivitása miatt, az el nem ejtett vadmennyiség vadhús értékén buktunk egy év alatt 1 milliót!!!
A két új tag (akik évek óta járnak hozzánk hajtani, társadalmizni és néha vadászni is vendégként) a lelkesedésüket figyelembe véve max. két év alatt "behozná az árát", de akkor sem lehet, mert "A főőőd és a vagyon a mienk, senkiháziakra nincs szükségünk" (ez szó szerinti idézet, még mielőtt a szenzitívebb földtulajdonosok kardot rángatnak).
Szóval vannak itt bajok.....
 Emelem

 Emelem  Azért az egy nagyon fontos dolog, hogy látjátok, felismeritek a problémákat, nagy előrelépés az is, viszont az iszonyat idegesítő lehet, hogy valami miatt nem tudsz változtatni rajta... ez is ilyen... Ha a kullancs az élősködő, a vérszívó tövig bedugja a bőröd alá a fejét, nehéz megszabadulni tőle, főleg ha már a gazdatestet is megvette, kifizette!!!  Nyihi

Az érdekes az egészben, hogy az itteniek is ugyan úgy látják a problémákat, de mindenki csak vár, arra várnak, hogy hátha megoldódnak maguktól a dolgok,  Vállat von senki nem mer úgy belehasítani mint az Attila, mert bár nagy segítség a jövőnek, iszonyat sok bors a saját orrod alatt, meg veszélyes is. Ha valaki egyszer véletlenül, valamiben félrelépett, vagy hibázott, azokat most rögtön előszedik " Te se vagy különb" címen. Pedig makulátlan ("tökéletes") ember nincs is ebben az országban! Aztán ahhoz megint születni kell, határozottnak, (egyéniségnek kell lenni) hogy valaki elismerje: igen én is hibáztam de változtatni akarok, Attila ebben is jeleskedik, így lehet haladni, csakhát ezeket kevesen merik bevállalni. "Sok Erdőjáró Molnár  Attilát kívánok a vadászok közé mindenfelé az országba!"  Talán akkor megtisztul a vadásztársadalom is, és jobb élet vár az állatokra is... Wave Emelem

Én meg találok szép nagy agancsokat errefelé...   Nooormalis? Vigyorog Wave Tasli Röhög

Naplózva

" There is good out there "
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1003 Dátum: 2013. Június 17. - 10:09:48 »

. "Sok Erdőjáró Molnár  Attilát kívánok a vadászok közé mindenfelé az országba!" 
Kezdésnek tán mindjárt fel is négyelhetnénk.....
Jutna belőle 4 vadászház ormára 1-1 darabka, intő jelnek  Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1004 Dátum: 2013. Június 17. - 10:21:22 »

Kezdésnek tán mindjárt fel is négyelhetnénk.....
Jutna belőle 4 vadászház ormára 1-1 darabka, intő jelnek  Ördög

Szerintem az a bizonyos 80% biztos szeretné!  Nyihi

Én szurkolok neki, hogy elérje a céljait és ne 4 darabba végezze  Nyihi  Keményebb Ő attól! Erre is ilyen határozott, kemény emberek kellenének, mert akiket én ismerek, az itteni 20%   Nyúl Pihi  Vadász
Naplózva

" There is good out there "
Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: