Oldalak: 1 ... 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 [149] 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 559648 alkalommal)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #2220 Dátum: 2013. Március 22. - 07:52:43 »

 Taps Taps Igen Táncol Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #2221 Dátum: 2013. Március 22. - 07:56:12 »

Javítva Kacsint

Norbi hogy ugyanaz a madár lenne nem tudom, de emlékezz vissza a fejünk felett vettük mindig észre és jobbról jött...
A szitu most is ugyan az volt.
Igen, emlékszem. Bár nem sok esélyt látok rá, hogy ugyanaz lenne, dehát ki tudja... Fejvakarás


Kapszli! Igen Vigyorog Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #2222 Dátum: 2013. Március 22. - 11:20:45 »

Gratulálok a sikeres szalonkavadászoknak!  Igen Igen  Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #2223 Dátum: 2013. Március 22. - 12:05:58 »

Sanyi, Csaba!  Igen Emelem  Piál Piál Piál Piál  Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #2224 Dátum: 2013. Március 22. - 21:35:37 »

Sziasztok! Emelem

Ma este 6 db látott szalonka:

18.21-kor egyes madár, korrogva, pisszegve
18.23-kor hangtalan cvikk
18.27-kor korrogó egyes madár
18.29-kor egyszerre jött, két irányból egy-egy madár, majd pont felettünk összetalálkozva, párba állva folytatták útjukat. Pisszegve jött mindkettő.

Szép este volt! Igen Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
fulop.zsolt15
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Új üzenet #2225 Dátum: 2013. Március 22. - 21:37:32 »

Üdv. 
Az eső ellenére kimentünk. 18:05kor magányos cippogó nagyon messze. 18:10 nagy hanggal érkező kettes cvikk, most apa volt velem( a többi vadász otthon volt a meleg szobába, míg mi eláztunk, de megérte), első lövés, egy madár, második lövés, másik madár. Kint volt velünk a barátom is, ő az egyikért, én a másikért szaladtam. Sikeresen felvettük mind a kettőt. Hosszú ideig semmi, már nem bíztunk több madárban, majd 18:21kor ismét veszekedő cvikk jött elénk, de alacsonyan, esély nem volt lövésre. Le is szálltak tőlünk nem messze, majd újra fel, sípot is fújtam nekik  Ördög, lehet hogy kicsit megzavarodtak, de ez alatt távolról is hallottunk cippogást! Így az este a két elejtett madárral együtt 5 látott és 1 hallott!

Borult idő, szakadó eső, néha feltámadó szél. B-A-Z megye, Csernely  Kacsint
 Emelem

Gratulálok a madarakhoz! Lenne egy kérdésem a madarak sípra jöttem??? Mert most vásároltam egy sípot és még nincs vele tapasztalatom!!!! Nevet
Naplózva
vadaszfun
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 197


« Új üzenet #2226 Dátum: 2013. Március 22. - 22:23:05 »

Idézet
Gratulálok a madarakhoz! Lenne egy kérdésem a madarak sípra jöttem??? Mert most vásároltam egy sípot és még nincs vele tapasztalatom!!!! Nevet
Hát ez a sípolásos dolog igen érdekes. Nekem az elmúlt években egyszer sem volt olyan, hogy jött a szalonka, rásípoltam, és oda fordult volna felénk. Idén már voltak gyanús esetek. Első az volt, mikor hallottuk, hogy pisszegve jön egy madár. Gyorsan rásípoltam, majd ismét pisszegett a szalonka, majd megint én, és csend. Majd kb  5 másodperc múlva odarepült a szalonka mellénk az útra. Tisztán láttam, hogy szalonka. Nem volt messzebb 5 méternél. Ezt követő napon ugyan ez volt az eset, csak máshonnan jött a szalonka, majd 2 sípolás után az is csendbe lett. Az volt a különbség, hogy előttünk kifordult lövésre, és szegény le is esett. Harmadnap is ugyan így volt, 2 sípolás után csend, csak azt a madarat már későn vettük észre, hogy mögöttünk fordul el, ment is rá lövés, de már hiába. A tegnapi látott cvikk is ott kergetőzött előttünk, le is szállt, hogy a sípolás miatt-e, azt nem tudom. Ilyenkor jön az a kérdés, hogy ha nem fújom, akkor is felénk jött volna-e vagy nem ?! http://www.xeno-canto.org/browse.php?query=Scolopax+rusticola  Ez egy príma oldal, szalonka hangok vannak rajta, hallgatás után lehet gyakorolni a síppal .
 Kacsint
 Emelem
Naplózva
fulop.zsolt15
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Új üzenet #2227 Dátum: 2013. Március 23. - 08:32:10 »

Hát ez a sípolásos dolog igen érdekes. Nekem az elmúlt években egyszer sem volt olyan, hogy jött a szalonka, rásípoltam, és oda fordult volna felénk. Idén már voltak gyanús esetek. Első az volt, mikor hallottuk, hogy pisszegve jön egy madár. Gyorsan rásípoltam, majd ismét pisszegett a szalonka, majd megint én, és csend. Majd kb  5 másodperc múlva odarepült a szalonka mellénk az útra. Tisztán láttam, hogy szalonka. Nem volt messzebb 5 méternél. Ezt követő napon ugyan ez volt az eset, csak máshonnan jött a szalonka, majd 2 sípolás után az is csendbe lett. Az volt a különbség, hogy előttünk kifordult lövésre, és szegény le is esett. Harmadnap is ugyan így volt, 2 sípolás után csend, csak azt a madarat már későn vettük észre, hogy mögöttünk fordul el, ment is rá lövés, de már hiába. A tegnapi látott cvikk is ott kergetőzött előttünk, le is szállt, hogy a sípolás miatt-e, azt nem tudom. Ilyenkor jön az a kérdés, hogy ha nem fújom, akkor is felénk jött volna-e vagy nem ?! http://www.xeno-canto.org/browse.php?query=Scolopax+rusticola  Ez egy príma oldal, szalonka hangok vannak rajta, hallgatás után lehet gyakorolni a síppal .
 Kacsint
 Emelem
Nagyon szépen köszönöm!!!!!  Emelem
Naplózva
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #2228 Dátum: 2013. Március 23. - 09:57:31 »

Kürtösünk is volt! Táncol A fiatalember elnézést kér az öltözékért, de fürdés ellőt volt és az anyukája már nem engedte átöltözni! Ördög
Azért köszönjük neki a közreműködést! Piál Ördög

  Csaba  gratulálok! Emelem
  A  kürtösnek  meg  külön is  gratulálok,  már  ha  az  apja  nem  tudja fújni, hát  ő  megmutatja. Ördög Ördög
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #2229 Dátum: 2013. Március 23. - 11:38:51 »

 Türelem rózsát vagy inkább szalonkát terem! Ma reggel negyed hat tájban meglett az első húzáson lőtt (összességében második) szalonkám! Nagyon nagyon rég nem örültem ennyire! Tegnap este két cvikket is volt módomban látni, de nem lőttem rájuk, messze voltak. Hajnalban egy kissé odébb álltam le, még szinte sötétben láttam ismét kettőt kergetőzni, majd jött egy magányos pisszegő madár. Szent Hubertusz nagyon kegyes volt hozzám, mert lassan imbolyogva jött, nem túl messze, tisztán láthatóan. Még a magafajta mérsékelten tehetséges sörétlövőnek is esélyt adva. Az öreg Izsben is feltámadhatott a régi virtus, mert a tízes sörét (apróbb nem volt raktáron) gyönyörűen lehozta. Igaz, hogy ez a savanyú böjti szél kifagylalt, mint a szalonnát, de megérte. Végre én is feltűzhetem kalapomra az idei első ecsettollakat. Jobban örülök neki mint egy disznónak!
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #2230 Dátum: 2013. Március 23. - 11:41:28 »

Türelem rózsát vagy inkább szalonkát terem! Ma reggel negyed hat tájban meglett az első húzáson lőtt (összességében második) szalonkám! Nagyon nagyon rég nem örültem ennyire! Tegnap este két cvikket is volt módomban látni, de nem lőttem rájuk, messze voltak. Hajnalban egy kissé odébb álltam le, még szinte sötétben láttam ismét kettőt kergetőzni, majd jött egy magányos pisszegő madár. Szent Hubertusz nagyon kegyes volt hozzám, mert lassan imbolyogva jött, nem túl messze, tisztán láthatóan. Még a magafajta mérsékelten tehetséges sörétlövőnek is esélyt adva. Az öreg Izsben is feltámadhatott a régi virtus, mert a tízes sörét (apróbb nem volt raktáron) gyönyörűen lehozta. Igaz, hogy ez a savanyú böjti szél kifagylalt, mint a szalonnát, de megérte. Végre én is feltűzhetem kalapomra az idei első ecsettollakat. Jobban örülök neki mint egy disznónak!
Igen Emelem Piál


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #2231 Dátum: 2013. Március 23. - 11:45:23 »

Türelem rózsát vagy inkább szalonkát terem! Ma reggel negyed hat tájban meglett az első húzáson lőtt (összességében második) szalonkám! Nagyon nagyon rég nem örültem ennyire! Tegnap este két cvikket is volt módomban látni, de nem lőttem rájuk, messze voltak. Hajnalban egy kissé odébb álltam le, még szinte sötétben láttam ismét kettőt kergetőzni, majd jött egy magányos pisszegő madár. Szent Hubertusz nagyon kegyes volt hozzám, mert lassan imbolyogva jött, nem túl messze, tisztán láthatóan. Még a magafajta mérsékelten tehetséges sörétlövőnek is esélyt adva. Az öreg Izsben is feltámadhatott a régi virtus, mert a tízes sörét (apróbb nem volt raktáron) gyönyörűen lehozta. Igaz, hogy ez a savanyú böjti szél kifagylalt, mint a szalonnát, de megérte. Végre én is feltűzhetem kalapomra az idei első ecsettollakat. Jobban örülök neki mint egy disznónak!

 Igen Igen Igen Piál Piál Piál
 Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #2232 Dátum: 2013. Március 23. - 11:48:25 »

Türelem rózsát vagy inkább szalonkát terem! Ma reggel negyed hat tájban meglett az első húzáson lőtt (összességében második) szalonkám! Nagyon nagyon rég nem örültem ennyire! Tegnap este két cvikket is volt módomban látni, de nem lőttem rájuk, messze voltak. Hajnalban egy kissé odébb álltam le, még szinte sötétben láttam ismét kettőt kergetőzni, majd jött egy magányos pisszegő madár. Szent Hubertusz nagyon kegyes volt hozzám, mert lassan imbolyogva jött, nem túl messze, tisztán láthatóan. Még a magafajta mérsékelten tehetséges sörétlövőnek is esélyt adva. Az öreg Izsben is feltámadhatott a régi virtus, mert a tízes sörét (apróbb nem volt raktáron) gyönyörűen lehozta. Igaz, hogy ez a savanyú böjti szél kifagylalt, mint a szalonnát, de megérte. Végre én is feltűzhetem kalapomra az idei első ecsettollakat. Jobban örülök neki mint egy disznónak!

Gratulálok, nagyon örülök, hogy sikerrel jártál!!!  Igen Emelem  Piál Piál Piál Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #2233 Dátum: 2013. Március 23. - 12:01:33 »

Tavaly óta amikor Gergely Imre jóvoltából belekóstoltam ebbe műfajba vágyok rá hogy egyszer beiratkozzak a "szalonka klubba". Kovács Zoli bátyám meg Salánkon a hetvenes években elképesztő eredményeket ért el. Igaz, az öreg bokrászva is lőtte a madarat a Borzsa árterén, de akkor is naponta 8-1O szalonka az én ízlésemnek egy kicsit sok. Nagy spíler volt az öreg, a Jóisten tartsa meg sokáig (már lassan a kilencedik X-et pedzegeti).
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #2234 Dátum: 2013. Március 23. - 12:02:58 »

Tavaly óta amikor Gergely Imre jóvoltából belekóstoltam ebbe műfajba vágyok rá hogy egyszer beiratkozzak a "szalonka klubba". Kovács Zoli bátyám meg Salánkon a hetvenes években elképesztő eredményeket ért el. Igaz, az öreg bokrászva is lőtte a madarat a Borzsa árterén, de akkor is naponta 8-1O szalonka az én ízlésemnek egy kicsit sok. Nagy spíler volt az öreg, a Jóisten tartsa meg sokáig (már lassan a kilencedik X-et pedzegeti).

Gratulálok a Madárhoz!
Merre vadászol?
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Oldalak: 1 ... 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 [149] 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: