Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 408127 alkalommal)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #315 Dátum: 2010. Január 06. - 11:44:31 »

Norbi, Lacus, Horrido, Forend!!! Köszönöm, nagyon szórakoztató és tanulságos történetekkel ismerkedtem meg általatok!!!  Taps  Emelem
Nekm az a legnagyobb élvezet, amikor valami kuriózumnak számító halat fogok. (Aztán visszaengedem...) Fogtam már magyar bucót, selymes durbincsot, küllőféléket. Sajnos ide kell sorolnom az aranykárászt is. (Gyerekkoromban az ozorai Molnár-tó tele volt vele, sokáig nem is láttam ezüstkarkót. Aztán az okos és hozzáértő horgászvezetőink a Sióból oldották meg a fehérhal utánpótlást. Így belekerült a tóba egy elsőre jelentéktelennek tűnő ezüstkárász mennyiség. 10 év alatt eltűnt a tóból a magyar kárász!!!) De compót sem fogtam már 20 éve. Réti csíkot még nem is láttam, sajnos...
Viszont Erdélyben még a védetté nyilvánítás előtt fogtam egy jókora tiszai (erdélyi) ingolát kézzel, miután a megfogott pisztrángot a patak vizében tisztítottam meg... A vér illata vonzhatta oda...
A Balatonon minden küszíváskor ott vagyok, hogy angolnát foghassak. Valamiért nagyon szeretem fogni is és enni is ezt a különleges halat. A legnagyobb példányt 2000-ben fogtam, sajnos a súlyát nem tudom, de 84 cm hosszú volt és csuklóvastag. Egy pickerbottal, 12-es előkével és csonticsokorral akasztottam meg. Aki fárasztott már angolnát, az tudja, hogy nem lehetett egyszerű mutatvány.  Ördög
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #316 Dátum: 2010. Január 06. - 12:08:03 »

Akkor egy pár érdekes csalit én is felteszek...
Mindkettő elég bizarr, de adott jó halakat.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #317 Dátum: 2010. Január 06. - 12:09:19 »

Karácsonyfa, és beigli?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #318 Dátum: 2010. Január 06. - 15:48:32 »

Én ilyenkor télen nagyon szerettem a tavak befolyóinál sügerezni,csontival gilisztával,érzékeny úszós felszereléssel.
Ilyen alkalmakkor nagyon sok gyönyörű kapitális sügeret sikerült fognom,csak felfedezték a helyeimet a gyerökök Tasli aztán a legkisebb sügérig mindent kipusztítottak onnan  Rííí

De ez így szokott menni,talál az ember egy jó helyet,aztán idővel másolnak is szemet szúr hogy mit csinálhat ott az a fazon....  Felfedezik hogy ott halat is lehet fogni, és addig járnak oda, ameddig a legutolsó ivadék halat is ki nem fogják onnan Rííí .

Utána amikor már nemfognak ott semmit, akkor szépen lassan elfelejtik azt a helyet,a "kifosztás" után általában az ilyen helyek 2-3 éven belül teljesen regenerálódnak,utána kezdőik az egész elölről, mert akármilyen óvatos az ember,csak idő kérdése hogy valakinek újból szemet szúrjon hogy ott valaki horgászik.

Személyes tapasztalataim alapján ,mindig azok a helyek a legjobbak, ahol a kutya se gondolná hogy ott hal is lehet.
Pl: Fadd-domboriban a strand melletti hínaras nádasban fogtam a szebbnél szebb pontyokat 1kg.-os tömegtől 4kg.-os ig 50cm-es vízben.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 06. - 18:11:25 írta Boar » Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #319 Dátum: 2010. Január 06. - 21:57:07 »

 Bobakos, mi van a harisnyában??? Elég keményen néz ki... Vigyorog  Meglepődött
Az idei év undorversenyén előkelő helyezést értem el a következőkkel: csirkebél és napon, üvegben érlelt csirkemáj... Azt hiszem, hogy az mindent elmond, hogy anyám lenemvagynormáliskisfiamozott, és, hogy gumikesztyűben csaliztam... jól van De mindkettő meghozta a maga - nem túl nagy, ellenben finom - harcsáját. Bár a májat harisnyába kellett csomagolnom, mert a gébek pillanatok alatt lepucolták volna. Azért volt egy enyhe hányingerem... Ördög
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #320 Dátum: 2010. Január 06. - 22:07:06 »

Bobakos, mi van a harisnyában??? Elég keményen néz ki... Vigyorog  Meglepődött
Az idei év undorversenyén előkelő helyezést értem el a következőkkel: csirkebél és napon, üvegben érlelt csirkemáj... Azt hiszem, hogy az mindent elmond, hogy anyám lenemvagynormáliskisfiamozott, és, hogy gumikesztyűben csaliztam... jól van De mindkettő meghozta a maga - nem túl nagy, ellenben finom - harcsáját. Bár a májat harisnyába kellett csomagolnom, mert a gébek pillanatok alatt lepucolták volna. Azért volt egy enyhe hányingerem... Ördög

A májat már én is próbáltam, bár azt nem jutott eszembe harisnyázni. Pedig még dobótávot is lehet vele nyerni.
A csirkebél mindenre jó. Amíg lehetett nagyon sok etetőanyag tartalmazta, meg a csirketrágyát is. Nagyon kevés anyagot hasznosít a csirke, és ez volt az egyik lehetőség az újrafelhasználásra.
Ami a harisnyán belül van az sem túrós lepény. Rákpaszta, halliszttel, pörköltszaft kockával és halolajjal összegyúrva.
Tudod te mit kell ahhoz inni, hogy ez eszedbe jusson? ??? OOO
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #321 Dátum: 2010. Január 06. - 22:33:43 »

Megint tanultam valamit...  Vigyorog Ez a csirkebél dolog...
Mondjuk abban biztos voltam, hogy ilyen kompozíciót ember józanul nem képes kitalálni... Ördög
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #322 Dátum: 2010. Január 07. - 08:38:56 »

A Tiszán volt egy idős paraszt ember.Az minden reggel kitolta a vizre amit kitakaritott a disznók alól.Annyi halat senki nem fogott mint Ő.Etethettek azon a részen a legjobb etetőanyaggal,mégse fogtak annyit.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #323 Dátum: 2010. Január 07. - 09:22:34 »

A Tiszán volt egy idős paraszt ember.Az minden reggel kitolta a vizre amit kitakaritott a disznók alól.Annyi halat senki nem fogott mint Ő.Etethettek azon a részen a legjobb etetőanyaggal,mégse fogtak annyit.

Az persze más kérdés, hogy mennyire tesz jót a víznek, ha a sertéstárgya a vízben bomlik el...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #324 Dátum: 2010. Január 07. - 09:34:44 »

Az persze más kérdés, hogy mennyire tesz jót a víznek, ha a sertéstárgya a vízben bomlik el...

Amíg megvolt az egyesületünk bányatava, rendszeresen trágyáztuk csónakból, marhatrágyával.
A tiszta vizet csak a strandolók szeretik, abban nincs táplálék.  Nyihi
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #325 Dátum: 2010. Január 07. - 09:52:07 »

A Tiszán volt egy idős paraszt ember.Az minden reggel kitolta a vizre amit kitakaritott a disznók alól.Annyi halat senki nem fogott mint Ő.Etethettek azon a részen a legjobb etetőanyaggal,mégse fogtak annyit.
Ez fogás szempontjából biztos jó, ám ezeknek a halaknak a gasztronómiai értéke... Vállat von
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #326 Dátum: 2010. Január 07. - 10:41:02 »

 Üdv ! A halastavakba is kell a jó trágya ,nem is kevés .Tavasszal feltőltés előtt , mikor jön a kihelyezés már van táplálék bőven .Minél több a természetes táplálék ,annál jobb a takarmányozási együttható ! Karácsonykor meg megy a bográcsba  Ördög semmi utóhatása nincs . Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #327 Dátum: 2010. Január 07. - 11:21:29 »

Üdv ! A halastavakba is kell a jó trágya ,nem is kevés .Tavasszal feltőltés előtt , mikor jön a kihelyezés már van táplálék bőven .Minél több a természetes táplálék ,annál jobb a takarmányozási együttható ! Karácsonykor meg megy a bográcsba  Ördög semmi utóhatása nincs . Wave

Nem is olyan finom a gazdaságos pontyból készített halászlé, mint amit élő vízen fogtak. Lehet azért, mert az nem kapott a nyakába(ha lenne) egy kis trágyát? Nyihi
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #328 Dátum: 2010. Január 07. - 11:27:35 »

Micsoda nagy élmény  úszkáló lócitromok közt horgászni .  Ördög
Egyszer volt hozzá szerencsém. Fogtunk is belőle szépen . Halat sajna nem.  Fejvakarás
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #329 Dátum: 2010. Január 07. - 11:34:59 »

Nem is olyan finom a gazdaságos pontyból készített halászlé, mint amit élő vízen fogtak. Lehet azért, mert az nem kapott a nyakába(ha lenne) egy kis trágyát? Nyihi

Úgy gondolod, hogy az élővizben nem kapnak a nyakukba? Fekáliát gazdagon, elhiheted.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: