Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 304716 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #345 Dátum: 2012. Január 17. - 01:02:59 »

Kedves Bence!

Derék dolog amit a kis tacsival produkáltok!!!! Minden elismerésem! Tanuljon a koma az  a ényeg! Annak ellenére, hogy a tacsi jellemzően éves, másféléves korban komolyodik meg. Persze vannak kivételek. Az utánkereső ruhát érő kritikával ne foglalkozzál. Szerintem tökéletes, sőt a tacsi nyakörve is. Nem is értem miért fikázzák az éltesebb vadásztársak....
Dani leírta, úgy ven rendjén!
H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #346 Dátum: 2012. Január 17. - 07:44:08 »

Kedves Bence!

Derék dolog amit a kis tacsival produkáltok!!!! Minden elismerésem! Tanuljon a koma az  a ényeg! Annak ellenére, hogy a tacsi jellemzően éves, másféléves korban komolyodik meg. Persze vannak kivételek. Az utánkereső ruhát érő kritikával ne foglalkozzál. Szerintem tökéletes, sőt a tacsi nyakörve is. Nem is értem miért fikázzák az éltesebb vadásztársak....
Dani leírta, úgy ven rendjén!
H

Köszi szépen Horrido, igyekszünk. A nyakörvet egy barátomtól kaptam, igazából ilyen biciklis karszallag, kis piros ledek vannak rajta, így mindig látom merre jár a kutya, ha meg rávilágítok, még fényvisszaverős is.
 Emelem
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #347 Dátum: 2012. Január 17. - 08:01:51 »

Kedves Bence!

Derék dolog amit a kis tacsival produkáltok!!!! Minden elismerésem! Tanuljon a koma az  a ényeg! Annak ellenére, hogy a tacsi jellemzően éves, másféléves korban komolyodik meg. Persze vannak kivételek. Az utánkereső ruhát érő kritikával ne foglalkozzál. Szerintem tökéletes, sőt a tacsi nyakörve is. Nem is értem miért fikázzák az éltesebb vadásztársak....
Dani leírta, úgy ven rendjén!
H

Hogy miért fikázom ? Mert ugratni jó !  Röhög Azért fórum a fórum !
A lényeg ! Én minden vadat megpróbálok még az éjjel a lövés után megkeresni mint ahogy Bencéék is tették ! Több oka van ennek, idő és pénz másnap kimenni megromolhat, ellophatják,kikezdhetik a ragadozók de fő és ez már nem biztos hogy jó (nem követendő) az ADRENALIN . Namost ezért nem viszek magammal egy másik váltás ruhát és nem öltözök át .Még belegondolni is szörnyű hogy a téli ruhából ott a terepen kihámozzam magam és átöltözzek  egy óra alatt aztán legtöbbször 5 perc alatt vagy annyi se megvan a vad.Meg aztán minek a láthatóság ha egyedűl vagyok a sűrűbe ! A klasszikus utánkeresés az más kérdés akkor már én is felveszem a harci színeket . A kutyára egyedüli utánkeresésnél is célszerű és ajánlott a világító  vagy fényvisszaverő nyakörv. Wave
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #348 Dátum: 2012. Január 17. - 08:40:26 »

Kedves Bence!

Derék dolog amit a kis tacsival produkáltok!!!! Minden elismerésem! Tanuljon a koma az  a ényeg! Annak ellenére, hogy a tacsi jellemzően éves, másféléves korban komolyodik meg. Persze vannak kivételek. Az utánkereső ruhát érő kritikával ne foglalkozzál. Szerintem tökéletes, sőt a tacsi nyakörve is. Nem is értem miért fikázzák az éltesebb vadásztársak....
Dani leírta, úgy ven rendjén!
H

Éltesebb tudodki....  Woest  Tasli
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #349 Dátum: 2012. Január 18. - 17:02:59 »

Gratulálok, sok kitartást a következetes és fokozatos munkához! Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #350 Dátum: 2012. Január 23. - 13:36:49 »

Sziasztok!

Úgy tűnik Soma újra a régi. A hétvégi terelés alkalmával volt lehetőségünk kicsit visszarázódni a régi kerékvágásba.
Kiskutyám már az érkezéskor helyre igazított egy helybéli fiatal hannoveri vérebet. Később mikor az autóban maradt a rangidős bajor vérebbel egy rövid időre, akkor azt is a Niva hátsó üléséről csomagtartóba szorította  Vigyorog. Szóval önbizalomban nem volt hiány. A teríték viszonylag szűkös volt, mivel már sokadjára tartottak ezen a környéken hajtást, riglizést. Nem is akadt csak kettő sebzés. A nap érdekességét főként az adta, hogy ismét térkép és elmondás alapján kellett megtalálni a rálövések helyeit. Szerencsére ebben már nagy gyakorlata van a vérebes kolléganőnek, így rám csak a "kiutalt" szolgálati Niva vezetésének élménye maradt a nem éppen hétköznapi terepen. Az orosz csoda - külsejét meghazudtolva - becsülettel helytállt.
Az első rálövés olyan helyen volt, amire azt mondtuk, hogy a hallani vélt becsapódás valószínű csak a lövedék fába csapódásának hangja lehetett. Én legalábbis nem kockáztattam volna kb 150 méterre a fák közé való belövést egy ilyen helyen. Egyéb támpont híján a megadott 10-11 óra irányában igyekeztünk megtalálni a lőjeleket, ami abból állt, hogy az előttünk lévő hegyoldalon elindultunk felfelé, hátha valamelyik kutya belebotlik a sebzett disznó csapájába. Már-már valószínűtlen távolságban találtunk néhány jól járt keresztváltót, ahol több vad is elhaladhatott aznap. Végül az elől haladó véreb megtalálta a vért. Zsuzsi aztán nagyon előzékenyen átadta a lehetőséget, és Somával kicsapáztuk az 560 méter távolságban lévő kis babos kant. Néhány kisebb törésen kívül nem volt semmi különös, a disznó váltókon igyekezett, megkerülte a hegyoldalt és pechjére belefutott a másik puskás sorba is, így hamar befejezte a pályafutását, bár az elsőként kapott gyomorlövéssel amúgy sem volt sok esélye.
Aztán kellemes ebéd, melegedés a hatalmas máglyánál, ismerkedés a helyi erőkkel  Nyihi. EGy néprajzkutató számára egy ilyen esemény felérne egy kéjutazással, abban egészen biztos vagyok.  Röhög
A másik sebzés délután még az elsőnél is könnyebb eset volt. A magaslesről az előtte lévő völgyben elterülő csipkés sűrűbe lőtt bele a sebző/elejtő. Itt is a megközelítés, aztán a hely betájolása volt, ami érdekessé tette a dolgot, mivel itt sem nézték meg a rálövés helyét. Megmutatták, hogy ott 11 óra irányában, vagy 120 méterre annál a magasabb fánál valahol. Na ott minden fa egyforma volt, de még egyforma lombtalan is. Kinéztem egy fát, amire úgy gondoltam, hogy az lehet, aztán nekivágtunk Somával, hogy majd Zsuzsi odairányít. Hát éppen semmit nem láttam lentről a völgyből, se a lest, se az "irányítót", a kinézett fát is szem elől veszítettem már az első métereken, mert nem akartam orra esni a nagy figyelésben  OOO. Na azért volt lent egy szimpatikus vadcseresznyefa, az valahol ott volt, meg aztán fentről is úgy látszott, hogy jó helyen járok. Megvártam Zsuzsit, mindketten kiválasztottunk egy-egy  szimpatikus váltót, hogy majd csak keresztezzük megint a sebzett nyomát, és meg lesz a csapa. Mivel a disznó visított a rálövés után, gerinc vagy vese lövésre gyanakodtunk. Tán 10 lépést tettem, amikor Zsuzsi kiáltott, hogy ott a disznó szemben előtte a váltón, Szöcske kiszúrta légszimattal. Mivel puska csak nálam  volt, gyorsan visszafordultam és előre mentem, de már nem volt szükség lövésre. A mázsa körüli koca már éppen befejezte földi pályafutását, még egészen meleg volt. Talán épp minket várt "harcállásba helyezkedve", csak elfogyott az ideje... Jobb is, hogy nem abajgatták, mert vagy megszalajtotta volna őket, vagy kiment volna a világból. Soma aztán nagy bátran úgy megrángatta, mint a papucsomat szokta reggelenként.  Okos



Üdv, Dani
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #351 Dátum: 2012. Január 23. - 14:15:40 »

Dani !  Igen  Örülök hogy rendbejött  Soma !   Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #352 Dátum: 2012. Január 23. - 14:35:58 »

Dami, Soma! Igen Emelem Piál


Minden tiszteletem az utánkeresőknek!


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #353 Dátum: 2012. Január 23. - 14:36:47 »

Én is örülök, hogy rendbe jött Soma! Gratulálok az utánkereséshez!  Emelem
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #354 Dátum: 2012. Január 23. - 14:38:32 »

Dani, a térképeket mivel csinálod? Kutyához van GPS-ed?
 Emelem
Naplózva

Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #355 Dátum: 2012. Január 23. - 15:18:32 »

Gratulálok!

Vazzzze! Mik vannak...

Ez ám a szervezés!
Mit csinált a felvezető, ha se a rálövés helyét nem nézték meg, se egy szalag vagy zsebkendő nem volt, hogy kb. hol lehet???

Azon meg, hogy hova tesznek lövést emberek teljes önbizalommal (csakodalövöknekivazze - azévagyokitt - elsesüssemapuskátapénzemér'), azon nem kell csodálkozni... Sajnos...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #356 Dátum: 2012. Január 23. - 15:33:14 »

Gratulálok!

Vazzzze! Mik vannak...

Ez ám a szervezés!
Mit csinált a felvezető, ha se a rálövés helyét nem nézték meg, se egy szalag vagy zsebkendő nem volt, hogy kb. hol lehet???

Azon meg, hogy hova tesznek lövést emberek teljes önbizalommal (csakodalövöknekivazze - azévagyokitt - elsesüssemapuskátapénzemér'), azon nem kell csodálkozni... Sajnos...

Szia!

Lehet látni csuda dolgokat manapság, de a személyzetet meg kell, hogy védjem ebben az esetben. Volt nekik feladat kiosztva bőven ahogy hallottam és ha a vendégek (nem fizető) időben érkeznek, akkor talán idejük is lett volna rá, hogy elvégezzék, esetleg a rálövés helyét is pontosabban megjelöljék. A lényeg, hogy a körülményekhez képest elég jól elmondták, hogy mit és hol kell keresni, így két vaddal több feküdt a terítéken.  Emelem

Köszönöm mindenkinek a gratulációt, de amint látjátok nem kellett nagy tudás ehhez a naphoz. Az emlékezetes számomra az, hogy Soma teljesen egészségesen, csillogó szemekkel tette újra azt, amit a legjobban szeret(ünk).

Bence neked írtam külön a nyomonkövetéssel kapcsolatban.

 Emelem
Naplózva

Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #357 Dátum: 2012. Január 23. - 16:10:25 »

Szia!

Lehet látni csuda dolgokat manapság, de a személyzetet meg kell, hogy védjem ebben az esetben. Volt nekik feladat kiosztva bőven ahogy hallottam és ha a vendégek (nem fizető) időben érkeznek, akkor talán idejük is lett volna rá, hogy elvégezzék, esetleg a rálövés helyét is pontosabban megjelöljék. A lényeg, hogy a körülményekhez képest elég jól elmondták, hogy mit és hol kell keresni, így két vaddal több feküdt a terítéken.  Emelem

Köszönöm mindenkinek a gratulációt, de amint látjátok nem kellett nagy tudás ehhez a naphoz. Az emlékezetes számomra az, hogy Soma teljesen egészségesen, csillogó szemekkel tette újra azt, amit a legjobban szeret(ünk).

Bence neked írtam külön a nyomonkövetéssel kapcsolatban.

 Emelem

 Igen Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #358 Dátum: 2012. Január 23. - 20:49:50 »

 Igen Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #359 Dátum: 2012. Január 24. - 12:16:23 »

Gratulálok Dani!

Jó, hogy újra a régi a Soma. Mitől jött végül rendbe?
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: