Oldalak: 1 ... 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 [1205] 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 1213 1214 1215 1216 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 1224 1225 ... 1398   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 1166607 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #18060 Dátum: 2018. November 20. - 16:17:59 »

Mint ahogy puskát sem lehet átírni érvényes műszaki kártya híján. Márpedig az minden általad leírt adatot tartalmaz.  Az ügyintézők zöme a billenőcsövűt sem tudja megkülönböztetni a tolózárastól. Saját tapasztalat volt anno, mikor még be kellett mutatni a puskát. A hölgy kijelentette, hogy ő annyit ért hozzá, hogy az egycsövű az golyós, a kétcsövű meg sörétes. Ezen aztán ki is alakult köztünk egy jó kis pikáncs beszélgetés.

Fegyverügyi előadónak illenék érteni a fegyverhez  még ha a műszaki kártyán tényleg minden (?) rajta van . ( Már csak azért is mert a műszaki óta meg is buherálhatták . tárkapacitás , félautomata golyós stb.) Azért már nem olyan bátran megy a buherátor az irodába ha tudja hogy az ügyintéző ért is hozzá . ( még ha ott nem lövöldöznek akkor is ) Na és a helyszíni ellenőrzéseken se hátrány a hozzáértés pláne nem hátrány illegális fegyverek lefoglalásakor . Kire számíthatnak a nem szakképzett helyszínelők ha nem a "fegyverügyesre" . Az egységesség meg különösen jó lenne és azt nem lehet úgy megvalósítani hogy minden megye fő fő fegyverügyese a saját elképzeléseit plántálja a kapitányságok fegyverügyeseibe .   Emelem
Naplózva
Dudás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 142


Erdő hallgató


« Új üzenet #18061 Dátum: 2018. November 20. - 16:32:32 »

Ezekkel én nem is vitatkozom! Legyen egységes, legyen felkészült és szakszerű!
De, ha lehet legyen gyorsabb egy picurkát!
Naplózva

"Apának háta van!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #18062 Dátum: 2018. November 20. - 18:49:41 »

Csak a bürokráciától ments meg Uram!
Elindultam fegyvert átíratni, mert a kedd a relative "szabad" napom, még a középső lányomat is magammal vittem, hogy a feleségem kissé fellélegezhessen.
A .....i rendőrségen a portánál megállok, mert ha belépek már tudom leüvöltik a fejem. Cövek közeg telefonál, nem frusztrálja, hogy rá várok...
Gyanakodni kezdek. A szokott ablak előtt nincsenek várakozók. Csekély szellemi képességeim ismét cserben hagytak! - ma nincs ügyfélfogadás.
Irány tehát az autó, elmesélem a két évesemnek, hogy ma csak kirándulni jöttünk ide.
Azért egy próbát teszek, holnap ugyanis vadászni megyek, a cserkelő időt jó volna nem a rendőrségen tölteni, ezért telefonálok.
Kapcsolja is Cövek döbbenetes gyorsasággal az ügyintéző hölgyet, aki a hang alapján felrémlik az emlékezetemben.
Tényleg szimpatikus, magán életben biztosan rendkívül kedves nő lehet. Orgánumommal játszva, legbúgóbb hangomon foglalom össze a helyzetet röviden, megvallva a tévedésemet:
- ...tehát tudom, hogy az átiratás ma nem lehetséges, de ha van rá mód egy csekket szeretnék kérni tisztelettel, hogy holnapra befizessem és ezzel meggyorsítsam az ügyintézést.
- Egyet eladott, egyet vett? Hú, az bonyolult! Azt nem lehet! Majd csak holnap, mert egyébként is a vett puskát be kell hoznunk szemlére. Addig elmegy a postára befizetni!
Cseket előre nem adhatok.

Tényleg nem szeretek indokolatlanul méltatlankodni!
De azzal a csekkel kilépni fél perc lett volna. A szemle (két embert igényel, ahogy láttam) azt jelenti, hogy egy ember leolvassa a sorozatszámot, a másik felírja.
A bonyodalom pedig az, hogy egyet kihúzunk a nyilvántartásból, egyet pedig felveszünk. Nyilván pluszban a fegyverkönyvben is mindezt meg kell tenni.
Tudom, hogy több nem lesz a fizetése a bértábla szerint dolgozónak, de kevesebb sem, ha megtesz egy parányi kb 15 méternyi sétát.
Vagy talán én nem értem, érzem át ennek az egész ügymenetnek a rendkívüli súlyát???
 Stoel

Azért azt mégse várhatod el, hogy egy RENDŐRKAPITÁNYSÁGON kártyaleolvasó legyen, mint a legutolsó sarki zsidó szatócsboltban!  Röhög Röhög Röhög Szentendrén is elzavarnak a postára a csekkel, pedig annak a városnak 2000 az irányítószáma!   Ördög Ördög Ördög
Naplózva
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #18063 Dátum: 2018. November 20. - 19:53:00 »

Én Szombathelyen felhívtam  a fegyverügyest, megkértem tegyen már ki egy csekket a portára a nevemre, munka után beugranék érte.
Kitette, befizettem, másnap 3 perc alatt végeztünk. Itt ez teljesen bevált eljárás, úgy gondolom. Van olyan vadászbolt, ahol a fegyverhez - ha helyi a vásárló- automatikusan adják a csekket. Volt már hogy onnan kértem, mikor elfeledtem előző nap nap közben telefonálni.
Naplózva
Dudás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 142


Erdő hallgató


« Új üzenet #18064 Dátum: 2018. November 20. - 20:05:14 »

Azért azt mégse várhatod el, hogy egy RENDŐRKAPITÁNYSÁGON kártyaleolvasó legyen, mint a legutolsó sarki zsidó szatócsboltban!  Röhög Röhög Röhög Szentendrén is elzavarnak a postára a csekkel, pedig annak a városnak 2000 az irányítószáma!   Ördög Ördög Ördög

Tudom dolgoztam és éltem pár évet Szentendrén is.
Nem vagyok fontos ember, de azt szoktam meg, ha valakivel találkozom, akkor kezet fogunk, legyen az a polgármester, vagy a skanzen igazgatója.
Egyszer valami autó ügyben bementem a rendőrségre, az ügyeletes tiszti helység a bejárattól jobbra van, a középen a pultban álló rendőr mondja, hogy várjak, mindjárt jön az üti. Jött is fél óra múlva, de tőle addig se ki, se be senki.
Megfeledkezve magamról nyújtottam a kezem, amikor bemutatkoztam, ő ezt zsebre dugott kézzel fogadta.
Elmeséltem, hogy miért jöttem.
A válasz: "és én most mit csináljak?"
Itt kissé elszakadt a cérna, de fékezve magam elmondtam, ha hozzám jön be valaki az irodámba, akkor azt várja, hogy foglalkozzak az elvárásával.
Ez olyan döbbenetes infó volt számára, hogy fel is állt végre székéből és egyek lábáról a másikra hintáztatta magát zavarában, magáról kiállítva a pszichológiai kórképet.
A rendőr barátaimat azóta is osztom az ilyen sztorikért.

Szentendrén, vagy környékén élsz?
Privátban ajánlhatom az egyik kezdő vadász barátomat a figyelmedbe?
Naplózva

"Apának háta van!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #18065 Dátum: 2018. November 21. - 09:36:08 »

Azért azt mégse várhatod el, hogy egy RENDŐRKAPITÁNYSÁGON kártyaleolvasó legyen, mint a legutolsó sarki zsidó szatócsboltban!  Röhög Röhög Röhög Szentendrén is elzavarnak a postára a csekkel, pedig annak a városnak 2000 az irányítószáma!   Ördög Ördög Ördög

Van ahol már működik a kártyás befizetés . Ha a közlekedési járőr gépkocsikban meg tudták oldani a az internetes kapcsolatot és a bírság beszedését helyben kártyáról  :Mosolyog  akkor nem túl nagy elvárás hogy az ügyintéző is megtehesse az épületben .    Nem szól szám    Emelem
Naplózva
Dudás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 142


Erdő hallgató


« Új üzenet #18066 Dátum: 2018. November 21. - 09:42:04 »

Van ahol már működik a kártyás befizetés . Ha a közlekedési járőr gépkocsikban meg tudták oldani a az internetes kapcsolatot és a bírság beszedését helyben kártyáról  :Mosolyog  akkor nem túl nagy elvárás hogy az ügyintéző is megtehesse az épületben .    Nem szól szám    Emelem

2003, vagy 2004 körül már az egyetem melletti arab boltban működött a kártyás fizetés (azt hiszem 500 forint felett engedték).
Egy körzeti rendőrkapitányságon vajon nincs annyi forgalom, hogy ez megérje?
Mindegy!
Ma megyek és meghajtom a fejem a bürokrácia szentéje előtt...
 Stoel
Naplózva

"Apának háta van!"
Dudás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 142


Erdő hallgató


« Új üzenet #18067 Dátum: 2018. November 23. - 17:10:29 »

https://m.facebook.com/1597553033853612/posts/2218762391732670/

Valaki úgy küldte, hogy "te biztosan lelőtted volna!"

Aztán osztottam neki kicsit az észt...
"Na! Még egyszer, utoljára elmagyarázom, hogy ne maradj tudatlan...

De előtte annyit tisztázzunk: te nem ölnéd meg, én megölöm. Ez tényleg kardinális különbségnek hat...

De tényleg ez az igazi különbség?

Te pl. és főként a sok sötét zöld mit tett a vadakért???
És mit tesz a vadász valójában?
Csak a magam példáját mondom:
Zöldséget, gyümölcsöt adtam nekik enni. A szervezetük számára nélkülözhetetlen sót ők sokkal kevésbé tudják beszerezni (nem bányásznak, kereskednek) én több 10 kiló sót tettem már ki.
Ahhoz, hogy az emberi táplálékot megóvja az ember villanypásztorral, gázágyúval riasztja a vadat. Ha mégis belemegy a búzába, kukoricába risztja, a legkissebb számban kilövi.
Ahhoz, hogy táplálékhoz jussanak én már sok-sok 100 kiló gabonát kitettem. (Nem a számukra is káros csokis kekszet kapták.)
Na és mi van a betegségekkel? Sajnos az ellen nem tudunk tenni.
De tudunk a betegséget és rettenetes lassú, kínzó halált okozó rüh és kullancsok ellen.
Én, hogy a nyári száraz időben, hogy legyen hol dagonyázzanak az erdőben ástam egy gödröt, ami több ezer litet vizet kivittem, amiből részint ittak, dagonyáztak és mikor keményre taposták az alját egy idő után már az eső víz is természetes módon ott gyült meg, így száraz időben is tartotta a nedves sarat.
Ezt tovább segítendő bükkfakátránnyal kenteü a közeli fákat, amit folyamatos vakarózás közben kentek magukra. Ettől a rossz hangzás ellenére az állatnak nem, hogy baja nem lesz, hanem pont, hogy megszabadúl a makacs élősködőktől.

És emellett, hogy néha, néha kiveszünk az álományból a túlszaporulatot megállítandó egyet-egyet, aminek a kimúlása pillanatok alatt történik az elenyésző ahhoz képest, amit én is és a vadászok többsége tesz értük. (Az pl kötelező, hogy a beteg, sérült állatot ki kell venni.)

És hidd el, hogy én sokkal többet gyönyörködöm a természetben és az állatokban hallgató puska mellett, mint bármelyik nagyokos!"
Naplózva

"Apának háta van!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #18068 Dátum: 2018. November 23. - 19:36:39 »

Szervusz Rollo! Emelem

Mivel a bemutatkozáshoz nem szoktunk hozzászólni, itt megteszem. Remélem megtalálod és elolvasod!
Én a magam részéről szívesen olvasnám leírásaidat, nézném az általad készített északi képeket.  Az, hogy ott más a trófea, vad, és az egész vadászat megítélése, az természetes."Ahány ház annyi szokás"

Vadászüdvözlettel Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #18069 Dátum: 2018. November 24. - 12:12:20 »

Szervusz Rollo! Emelem

Mivel a bemutatkozáshoz nem szoktunk hozzászólni, itt megteszem. Remélem megtalálod és elolvasod!
Én a magam részéről szívesen olvasnám leírásaidat, nézném az általad készített északi képeket.  Az, hogy ott más a trófea, vad, és az egész vadászat megítélése, az természetes."Ahány ház annyi szokás"

Vadászüdvözlettel Attila


Csatlakozom de én oda is írtam .   Emelem    Majd törlik ha olyan nagy baj ! Jobb ötletem nem volt de tényleg érdekel főként a "hozzáállásuk" a vadászathoz .   Vállat von
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #18070 Dátum: 2018. November 24. - 13:31:14 »

Szervusz Rollo! Emelem

Mivel a bemutatkozáshoz nem szoktunk hozzászólni, itt megteszem. Remélem megtalálod és elolvasod!
Én a magam részéről szívesen olvasnám leírásaidat, nézném az általad készített északi képeket.  Az, hogy ott más a trófea, vad, és az egész vadászat megítélése, az természetes."Ahány ház annyi szokás"

Vadászüdvözlettel Attila

Nagyon szívesen olvasnám az északi történeteket.
Számomra valahol szimpatikus az, hogy nem költenek a vadászat köré hagymázas pátoszt és lila ködöt.
Vadásznak, ahogyan mindig is vadászrak, mert vadászni kell.
Semmi "vankalapja-nincskalapja, miértazonazoldalánfekszik,zúgjonneki,hubertuszdiana,stb..."
Nekem ezektől, a sokszor mar túlzásokba csapkodó, az esetek java részében csak a külvilág felé prezentált  pótcselekvésektől nagyon elegem kezd lenni.
Úgyhogy Skandináviára fel! Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #18071 Dátum: 2018. November 24. - 14:07:38 »

Nagyon szívesen olvasnám az északi történeteket.
Számomra valahol szimpatikus az, hogy nem költenek a vadászat köré hagymázas pátoszt és lila ködöt.
Vadásznak, ahogyan mindig is vadászrak, mert vadászni kell.
Semmi "vankalapja-nincskalapja, miértazonazoldalánfekszik,zúgjonneki,hubertuszdiana,stb..."
Nekem ezektől, a sokszor mar túlzásokba csapkodó, az esetek java részében csak a külvilág felé prezentált  pótcselekvésektől nagyon elegem kezd lenni.
Úgyhogy Skandináviára fel! Wave

    Igen  Úgy úgy !  Biztos van ellenpélda is de nekem tetszenek azok Skandináv és Orosz  stb. videók amik a folytatásos 5 másodpercenként karikára lőtt disznókat mutatókhoz képest egyeseknek tán még unalmasak is lehetnek . Ahol a három hajtásba összesen lőnek 1- 2 vadat és őszintén örülnek . közösen szétosztják és egy részét már ott helyben vidáman elfogyasztják .  Nincs irigység , pénzszámolgatás , látványos teríték , kürtszó , és semmi . Nyilván őszintén örülnek hogy legalább 1 vadat sikerült ejteniük amiből megkoronázzák a napot  és nyilván sikeresnek tartják is mert nem tennék fel a közösségi oldalakra . Ez olyan , természetes lehet náluk . Többet ér mint a halomra lőtt neylon fácán és a kerítések közt lepuskázott disznók százai .   Emelem
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #18072 Dátum: 2018. November 25. - 11:59:52 »

Nagyon szívesen olvasnám az északi történeteket.
Számomra valahol szimpatikus az, hogy nem költenek a vadászat köré hagymázas pátoszt és lila ködöt.
Vadásznak, ahogyan mindig is vadászrak, mert vadászni kell.
Semmi "vankalapja-nincskalapja, miértazonazoldalánfekszik,zúgjonneki,hubertuszdiana,stb..."
Nekem ezektől, a sokszor mar túlzásokba csapkodó, az esetek java részében csak a külvilág felé prezentált  pótcselekvésektől nagyon elegem kezd lenni.
Úgyhogy Skandináviára fel! Wave
Igen
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #18073 Dátum: 2018. November 25. - 12:22:39 »

Semmi "vankalapja-nincskalapja, miértazonazoldalánfekszik,zúgjonneki,hubertuszdiana,stb..."

Mint mindent, ezt is lehet normálisan csinálni illetve túl is lehet tolni. Az élet más területén is vannak tradíciók amiket betartunk, sokszor úgy, hogy észre sem vesszük, annyira természetesek. A vadászatban nem ilyen magától értetődőek a hagyományok mert nagyon kevés kivételtől eltekintve nem azokon szocializálódunk kisgyermek korunktól kezdve.
Tradíciók nélkül a vadászat a kivagyi bunkók és a pszichopaták technikai sportja.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #18074 Dátum: 2018. November 25. - 19:57:27 »

Nyilván láttunk már ezt azt. Ugyanakkor a hagyomány az hagyomány. Volt szerencsém édesapámtól tanulni, ki szintén felmenőjétől tanulta.
Lányomnak, fiamnak is megtanítom, amit tanultam a vadászat terén. Majd kiderül mivé lesz az egész....
Addig is nem tiposom meg a kalapomat és húzok bézbólsapkát, meg nem hajítom a sarokba a duplagolyósomat és kanyarítok a hátamra egy műanyag esőpuskát. Csak mert svédben ezt csinálják, természetközelien, fenntartható módon.....
Nyet.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 [1205] 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 1213 1214 1215 1216 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 1224 1225 ... 1398   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: