Oldalak: 1 ... 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 [1182] 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 ... 1398   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 1161571 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #17715 Dátum: 2018. Június 10. - 11:52:20 »

Ha mesélhetnék.... Röhög
Hát ne fogd vissza magad.
Jó lesz név nélkül is Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #17716 Dátum: 2018. Június 10. - 12:25:37 »

Hát ne fogd vissza magad.
Jó lesz név nélkül is Ördög

Mérnök ember excelben nem tud összeadni, mert szöveg kategóriában vannak az adatok. Egy makrót nem tudnak megírni.... az egyik végzettségem szerintük csak word és excel tanfolyam.
Levelező rendszerben nem tudják hogy lehet csoportosan is törölni.  Ördög Arról az alapról hogy egy Windowst telepítsenek ne is beszéljünk. Kacsint
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #17717 Dátum: 2018. Június 10. - 12:36:50 »

Mérnök ember excelben nem tud összeadni, mert szöveg kategóriában vannak az adatok.....
Ördög
Volt olyan, iskolai végzettségét tekintve erősen "felülreprezentált" kolléga, akihez mentem volna be, de visszafordított integetve az iroda ajtóból, hogy most ne zavarjam, mert számol.
Mentem vissza negyed óra múlva, megint integet, hogy még ne zavarjam, mert számol...feltűnt, hogy a monitort bámulja, de egy papírra jegyzetel.
Hát mondok, már csak meglesem, miben mesterkedik.
Excel előtte, azon szám oszlopok, aztán onnan másol papírra és szenved a számológéppel Fejvakarás
Mondom, mialóf@szt csinál?
Aszongya, hogy átlagot próbál számolni, már harmadszor adja össze azt a Qrva oszlopot, de mindig más az eredmény és már nagyon határidős a munka... Fej a falba   
Kitéptem a kezéből a rágcsálót, egy pillanat alatt ott vigyorgott alul az átlag, csak azt kérdeztem tőle, hogy hány tizedest szeretne látni?
Komolyan mondom, úgy nézett rám, mint ha egyenesen az Orion csillagképből zuhantam volna mellé Ördög
És állítólag volt neki ECDL tanfolyamról pappppírja Stoel
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #17718 Dátum: 2018. Június 10. - 13:19:36 »


És állítólag volt neki ECDL tanfolyamról pappppírja Stoel

Olyanom nekem sincsen.  Röhög
Készíteni akar windows telepítőt nézem egy dvd repül ki az irodából fél óra múlva a következő sorban így három négy is. Megyek hozzá mi a búbánat van, mondja nem tudja megírni a telepítőt mert rosszak a korongok és nem fér fel rá. Mondom neki ember nem tűnik fel hogy nagyobb a felirandó méret mint a tárolókapacitás??  Mire ő hát ide az van írva hogy xy.dvd.iso akkor az egy dvdre rá kell hogy menjen.....tedd rá akkor inkább egy pendrive-ra azt próbáltam rámásoltam de nem bootol. Meglepődött Meglepődött
 A kedvencem viszont az amikor 6 víruskeregető kergeti egymást egyszerre a gépen. Mert így biztos védve van.  Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #17719 Dátum: 2018. Június 10. - 13:43:38 »

Ha valaki '95-ben summa cum laude szerzett diplomát egy nem szakirányú egyetemen, akkor az általatok citált dolgokból még egy büdös bötüt nem tanult.
Ha pedig nem volt rá szüksége, nem törvényszerű, hogy megtanult magától pl. makrót írni visual basicben. Igen, ezen segíthet egy "word és excel" tanfolyam de nem ez az általános műveltség alapköve.
Szakbarbárként persze le lehet nézni azokat, akik nem értenek a szakterületünkhöz de ezzel önmagunkról állítunk ki szegénységi bizonyítványt. Nem
Sanyi!  Tasli
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #17720 Dátum: 2018. Június 10. - 13:48:50 »


És állítólag volt neki ECDL tanfolyamról pappppírja Stoel
B+, nekem "Rendszerprogramozó" papírom is van. Nem, nem tudok "rendszerprogramozni", az utolsó működő programomat basic-ben írtam valamikor a nyolcvanas évek végén. Ennek ellenére levizsgáztam, kiadták a papírt arról, milyen okos vagyok de pl. az excel használatát évekkel később autodidakta módon szedtem össze amikor olyan területre sodort az élet ahol jelentősen megkönnyítette a dolgomat. És azért magamtól szedtem össze mert nem nagyon volt kitől kérdezni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #17721 Dátum: 2018. Június 10. - 13:52:30 »

Ha valaki '95-ben summa cum laude szerzett diplomát egy nem szakirányú egyetemen, akkor az általatok citált dolgokból még egy büdös bötüt nem tanult.
Ha pedig nem volt rá szüksége, nem törvényszerű, hogy megtanult magától pl. makrót írni visual basicben. Igen, ezen segíthet egy "word és excel" tanfolyam de nem ez az általános műveltség alapköve.
Szakbarbárként persze le lehet nézni azokat, akik nem értenek a szakterületünkhöz de ezzel önmagunkról állítunk ki szegénységi bizonyítványt. Nem
Sanyi!  Tasli


Én akartam kérni ezt a Sanyit, hogy fordítsa le magyarra a mondandóját, de nem mertem!  Röhög

Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #17722 Dátum: 2018. Június 10. - 13:59:43 »

Ha valaki '95-ben summa cum laude szerzett diplomát egy nem szakirányú egyetemen, akkor az általatok citált dolgokból még egy büdös bötüt nem tanult.
Ha pedig nem volt rá szüksége, nem törvényszerű, hogy megtanult magától pl. makrót írni visual basicben. Igen, ezen segíthet egy "word és excel" tanfolyam de nem ez az általános műveltség alapköve.
Szakbarbárként persze le lehet nézni azokat, akik nem értenek a szakterületünkhöz de ezzel önmagunkról állítunk ki szegénységi bizonyítványt. Nem
Sanyi!  Tasli


Név nélkül írtam de erősen szakmámbeli....
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #17723 Dátum: 2018. Június 13. - 09:31:41 »

Folytatódik a biztosítási cécó Rííí
Bezarándokoltam ma a városi káendhá fiókba, hogy kérjek egy másolatot a wagonR kötelezőjéről.
Nézi a hölgy a gépen, majd közli, hogy felmondták a kgfb-met, mert fedezetlendég volt az előző biztosításon, valami 77 ezer forint.
Mivan?!
Édesanyámnak dec 31-ig volt befizetve a díja.
Én hagyatékátadó végzést kaptam január utolsó napjaiban, február 5-én kötöttem új éves biztosítást, amivel át is írták a nevemre az autót!?
Telefon ide, telefon oda....
Újabb infó: díj-nemfizetés miatt szűntették meg, mert az általam befizetett éves díjat átrakták a fedezetlenségi számlára.
Megajókurvaanyátokat!
Kössek biztosítást, mert különben semmit nem tudok csinálni, más biztosítóhoz nem mehetek, mert visszaraknak ezekhez.
Fasza.
De mivel az én általam megkötött és felmondott biztosításon is van már fedezetlenségi hátralék, a negyedéves díjjal együtt újabb 73 ezer
forintot kell fizetnem.
Erre már nem tudtam mit mondani Nem
Mivel az autót napi szinten használom, kellett a biztosítás.
Most írhatok egy méltányossági kérvényt, mellékelve halotti bizonyítványt és hagyatéki végzést, hogy az eredeti hátralékot méltóztassanak
elengedni.....

Üdv Mindenkinek!
Ha már az elején elszállt az agyam és még titeket is untattalak a biztosítási baromságommal, megosztom veletek a végkifejletet is.
Felhívtam egy motoros ismerősömet, aki 25 éve biztosítási szakember, hogy adjon tanácsot, egyáltalán van-e értelme hadakozni a biztosítóval?
Mondott pár dolgot, én meg annak megfelelően nem kérelmet írtam a helyi fióknak, hanem egy panaszos levelet az országos központ részére.
Nem voltam túl finomkodó benne, igyekeztem nem bunkó lenni, de felhívtam a figyelmüket, hogy itt a végeken valami nagyon nincs rendben náluk.
Napokon belül válaszoltak, teljesen normális hangvételben, és kértek még pár dokumentum másolatot.
Megküldtem mindent és hosszabb várakozásra berendezkedve vártam a reakciójukat.
EGY NAP múltán a következő választ kaptam:

Kedves Gálos Csaba úr!

Köszönjük válaszát, a kért dokumentumok megküldését!

A levele mellékleteként csatolt jogerős hagyatéki végzés alapján megállapítottuk, hogy a 2018.02.05-i kockázatviselés kezdettel megkötött 44121070 kötvényszámú szerződésre felvezetett fedezetlenségi díj nem jogos, a szerződése díjnemfizetés történő törlése nem helytálló.

Fentiek alapján szerződését az eredeti feltételek mellett, fedezetlenségi díj nélkül, 2018.02.05-i kockázatviselés kezdettel a 46483092 kötvényszámon indítottuk újra. A tévesen törölt szerződésre befizetett 35.248,- Ft díjat átkönyveltük az újraindított szerződésre, mely alapján biztosítása évfordulóig, 2019.02.03-ig díjrendezetté vált.

A 2018.05.23-i kockázatviselés kezdettel megkötött 44150037 kötvényszámú szerződést érvénytelenítettük, a befizetett 72.708,- Ft visszaküldéséről levelünkkel egy időben gondoskodtunk.

A levele további mellékleteként csatolt és befizetett 6.000,- Ft bírság megtérítéséről is gondoskodunk.

Levelünk mellékleteként küldjük az újraindított szerződés kötvényét, a befizetést igazoló Nemzetközi Zöldkártyát hamarosan postázzuk a 7193 Regöly, Erzsébet utca 14. címre.

 
Bízunk benne, hogy tájékoztatásunkat és intézkedésünket megfelelőnek tartja és elfogadja.

Üdvözlettel

Lippainé Galambos Julianna
panaszkezelési szakértő


Mi tagadás, egy kicsit meglepődtem.
Abban teljesen biztos voltam, hogy hibáztak, de nem gondoltam, hogy ilyen gördülékenyen és európai módon intézik majd a problémám kezelését.
Voltam már nagyon komoly, éveken át húzódó kárrendezési procedúrában "ellenfele" egy nagy biztosítónak, akkor az volt a benyomásom, hogy
mindennek tekintenek, csak ügyfélnek/partnernek nem.
Ez most egészen másként zajlott, köszönet érte.
 
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #17724 Dátum: 2018. Június 13. - 10:40:27 »


............
Mi tagadás, egy kicsit meglepődtem.
Abban teljesen biztos voltam, hogy hibáztak, de nem gondoltam, hogy ilyen gördülékenyen és európai módon intézik majd a problémám kezelését.
........
 

Biztos, hogy itthon intézted az ügyedet?  Mosolyog  Igen meglepődtem, hogy ilyen biztosító is létezik.  Én 40 éve fizetek biztosítást, de ha tíz évente van valami károm, hát a tököm elhagyom mire elintézem velük. 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #17725 Dátum: 2018. Június 13. - 14:57:35 »

Szia Csaba! Én év elején három hónapot küzdöttem két biztosítóval, mert az egyik nyilvánvalóan hazudott. Ez 68.000 forintomba került volna, így az utolsó két hétben már naponta többször inzultáltam őket telefonon és e-mail-en keresztül, már alkusszal is fenyegetőztem. Utolsó előtti nap, amikor díj be nem fizetése miatt megszűnt volna a biztosításom, végül mégiscsak valami csoda folytán kiderült, hogy nekem van igazam. Az volt a vicc az egészben, hogy papírokkal is tudtam bizonyítani, de sajnos csak a vállukat vonogatták. Két nagymúltú biztosítóról beszélek, nem újkeletű aranyásókról.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #17726 Dátum: 2018. Június 13. - 18:49:42 »


Mi tagadás, egy kicsit meglepődtem.

 

 Emelem
Nem csodálom! Vigyorog
Két éve cseréltem autót.
Március 31-ig volt befizetve a kötelezőm az előzőre, április 1-én vettem a másik autót. Ördög
Hazafelé  menet felmondtam a régi autó kötelezőjét.
Egy hét múlva kaptam egy levelet, amiben azt kérték, hogy fizessem be a pár 10 forintos napidíjat. OOO
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #17727 Dátum: 2018. Június 15. - 09:40:25 »

Mondjuk, tisztán látni tudományos bizonyíték nélkül is:


https://librarius.hu/2018/06/14/most-mar-tudomanyos-bizonyitek-van-az-emberiseg-elbutul/
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #17728 Dátum: 2018. Június 15. - 11:17:49 »

Nnna...a második körös ASP képzésre csak eljutottam...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #17729 Dátum: 2018. Június 15. - 12:09:20 »

Nnna...a második körös ASP képzésre csak eljutottam...

Elkaptad?  Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 ... 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 [1182] 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 ... 1398   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: