Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 226827 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #900 Dátum: 2020. Augusztus 23. - 20:40:35 »

Egy elég ritka, komoly észlelés...











Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #901 Dátum: 2020. Augusztus 23. - 20:43:05 »

Egy elég ritka, komoly észlelés...



Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
ptomi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #902 Dátum: 2020. Augusztus 24. - 07:04:34 »

Egy elég ritka, komoly észlelés...


Én sem láttam még sünt, amelyik fel tudott mászni a tetőre, ráadásul ekkora bagollyal a hátán... Vigyorog

Komolyra fordítva, tényleg ritka... Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #903 Dátum: 2020. Szeptember 07. - 10:07:43 »

https://168ora.hu/itthon/fuzer-hataraban-farkasfalkat-lattak-video-is-keszult-190604
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #904 Dátum: 2021. Július 07. - 12:14:59 »

https://berek.hu/2021/07/06/medvetamadas-puska-megmenekult/
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #905 Dátum: 2021. Július 07. - 12:26:38 »

https://caminosteve.hu/medve-a-balaton-felvideken/

avagy:

Hogyan lesz 3-4 őz/dám/vaddisznó nyomból medvenyom...

Én mondjuk nem vagyok medveszakértő, pláne nem erdélyi, ha jól meggondolom még medvenyomot se láttam igaziból, de erről akkor is ordít, hogy nem az.  Vállat von
Kíváncsi lennék ki volt az a jeles szakértő, aki erre rámondta, hogy medvenyom...

Hihetetlen, hogy mennyi világmegváltójelölt hülye kódorog ebben az országban!...  Rííí
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #906 Dátum: 2021. Július 07. - 17:03:11 »

https://caminosteve.hu/medve-a-balaton-felvideken/

avagy:

Hogyan lesz 3-4 őz/dám/vaddisznó nyomból medvenyom...

Én mondjuk nem vagyok medveszakértő, pláne nem erdélyi, ha jól meggondolom még medvenyomot se láttam igaziból, de erről akkor is ordít, hogy nem az.  Vállat von
Kíváncsi lennék ki volt az a jeles szakértő, aki erre rámondta, hogy medvenyom...

Hihetetlen, hogy mennyi világmegváltójelölt hülye kódorog ebben az országban!...  Rííí

Nyugi Ördög tudja ő is, hogy nem az, de akkor ki a rosseb klikkelne az oldalára. ja: megmutatta szakiknak aztán, hogy azok mit mondtak arról nincs infó. Az ilyen fazonokat jobb meghagyni a hitükben, mert ha kizökkentik őket akkor csak rosszabb sül ki belőle. A faszi egy reneszánsz ember, mindenhez IS ért.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #907 Dátum: 2021. Július 08. - 13:34:33 »

https://index.hu/belfold/2021/07/08/nyomoz-a-nemzeti-park-a-matranovak-melletti-vadallat-tamadasa-ugyeben/
Aha...nyomoz...
El tudom képzelni azt az igyekezetet... Nem
Idézet
Azt is leszögezik, hogy bár a nemzeti park igazgatósága nem tartója a vadon élő védett állatoknak, tehát azok esetleges kártételéért nem felelős
Na ezek ők...
A gazdálkodónak meg joga van tűrni...egy darabig. Aztán majd arra ébred a gombkötő, hogy a kerítésén szárad egy farkasbőr...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #908 Dátum: 2021. Július 08. - 21:40:18 »

https://index.hu/belfold/2021/07/08/nyomoz-a-nemzeti-park-a-matranovak-melletti-vadallat-tamadasa-ugyeben/
Aha...nyomoz...
El tudom képzelni azt az igyekezetet... :NONNa ezek ők...
A gazdálkodónak meg joga van tűrni...egy darabig. Aztán majd arra ébred a gombkötő, hogy a kerítésén szárad egy farkasbőr...

Nem is tudtam, hogy nyomozati jogkörrel ruházták fel a nemzeti parkokat, há vaze ezek az igénytelen, megfelelési kényszerrel megáldott, betű szaporítók mindenre képesek. Még a végén arra ébredek, hogy halaszthatatlan nyomozati cselekmény keretében házkutatást foganatosítanak, vagy felismerésre bemutatás keretében sorba állítanak a ház előtt, hogy kiválassza a tanu a bűnöst, édes mákoskifli. OOO
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #909 Dátum: 2021. Július 09. - 12:09:39 »

https://hvg.hu/elet/20210709_medve_eszleles_balaton_felvidek_kali_medence_nemzeti_park_igazgatosag?s=hk
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #910 Dátum: 2021. Július 09. - 12:29:00 »

Nem is tudtam, hogy nyomozati jogkörrel ruházták fel a nemzeti parkokat, há vaze ezek az igénytelen, megfelelési kényszerrel megáldott, betű szaporítók mindenre képesek. Még a végén arra ébredek, hogy halaszthatatlan nyomozati cselekmény keretében házkutatást foganatosítanak, vagy felismerésre bemutatás keretében sorba állítanak a ház előtt, hogy kiválassza a tanu a bűnöst, édes mákoskifli. OOO
Nyilván már megvan az eredmény is, mely szerint a környéken garázdálkodó vérszomjas palotapincsi galeri a felelős a mészárlásokért. Csak azért nem merték még nyilvánosságra hozni mert a kínai vonal diplomáciai problémákat indukálhat... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #911 Dátum: 2021. Július 09. - 12:37:37 »

https://index.hu/belfold/2021/07/08/nyomoz-a-nemzeti-park-a-matranovak-melletti-vadallat-tamadasa-ugyeben/
Aha...nyomoz...
El tudom képzelni azt az igyekezetet... :NONNa ezek ők...
A gazdálkodónak meg joga van tűrni...egy darabig. Aztán majd arra ébred a gombkötő, hogy a kerítésén szárad egy farkasbőr...

Javítsatok ki ha tévednék, de az elmúlt 10-15 évből én nem emlékszem, hogy lett volna északkeletről olyan hír, hogy kóborkutyák haszonállatokra támadtak volna.  Vállat von

Most meg hirtelen?...
Pont a farkasok megjelenésével egyidőben?...

Erre kérdezett vissza a mamóka a viccben, hogy "-Hány éves vagy királyfi?"
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #912 Dátum: 2021. Július 09. - 12:43:54 »

Kicsit belegondolva...

Lehetett/lehet olyan folyosói pletykákat hallani, hogy az Északi Középhegységben hirtelen megjelent (betelepített  Fejvakarás ) nagyszámú farkas igazából nem tisztavérű, hanem a farkas és a kutya hibridje. Ez lehet a magyarázat a sokszor tapasztalt túlságosan szelíd, bizalmas viselkedésre.

Tulajdonképpen zseniális, nem?

Ha kárt okoz, akkor ki lehet mutatni, hogy kutya, ha kutatási milliárdokat kell rá tarhálni, akkor meg farkas...

Persze fenti gondolatmenet csak egy, a forróság által fölforralt agy képzeletének szüleménye, a valósággal való bárminemű hasonlóság csak a véletlen műve...  Ördög
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #913 Dátum: 2021. Július 09. - 12:57:00 »

Kicsit belegondolva...

Lehetett/lehet olyan folyosói pletykákat hallani, hogy az Északi Középhegységben hirtelen megjelent (betelepített  Fejvakarás ) nagyszámú farkas igazából nem tisztavérű, hanem a farkas és a kutya hibridje. Ez lehet a magyarázat a sokszor tapasztalt túlságosan szelíd, bizalmas viselkedésre.

Tulajdonképpen zseniális, nem?

Ha kárt okoz, akkor ki lehet mutatni, hogy kutya, ha kutatási milliárdokat kell rá tarhálni, akkor meg farkas...

Persze fenti gondolatmenet csak egy, a forróság által fölforralt agy képzeletének szüleménye, a valósággal való bárminemű hasonlóság csak a véletlen műve...  Ördög

https://hvg.hu/elet/20210709_medve_eszleles_balaton_felvidek_kali_medence_nemzeti_park_igazgatosag
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
táborilelkész
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #914 Dátum: 2021. Július 09. - 14:14:01 »

Nekünk édesmindegy, hogy tisztavérű-e vagy hibrid, hozták-e vagy magától jött, de itt vannak. Olyannyira itt vannak, hogy a muflonok eltűntek és a szarvasoknak is jó ha harmada itt van még. A disznót ugye lenullázta az ASP. Egyértelmű, hogy előbb-utóbb mire fogunk vadászni. A megmaradás erősebb a hülye törvénynél. A gazdálkodókat sem ejtették a fejükre és ha a segítség okos tanácsokban merül ki (villanypásztor, amin simán átmennek vagy tenyésszél kuvaszt, komondort ami két-három év után mutatja meg hány zsákkal telik) akkor lépni fognak. Ők majd mérgeznek keményen. Sőt a vérmesebbje meg sem várja. Köztünk is akadnak jópáran, akik kiakasztanák a szakértő kerítésére a zsákmányt, ahogy Feri jövendölte.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: