Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kérdések, melyekre választ várunk  (Megtekintve 133044 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #45 Dátum: 2008. Augusztus 04. - 12:36:18 »

Pedig a naccságos kamara igen keményen tud harcolni ha kell, főleg ha az ő pénzükről van szó! Pl hogy biztositást csak náluk lehessen kötni, azt keresztülvitték tűzön-vizen át.

Tényleg csak náluk lehet?

Mert ez a szalonkadolog asszem kiveri nálam a biztosítékot és a jövő év lesz az, amikor kilépek. Viszont biztosítást kötni meg kell valahol...

Biztosan lehet más biztosítóval is egyedi szerződést kötni, vagy esetleg egy másik, általános élet/balesetbiztositásba belevenni hogy a vadász felelősségbiztositást is tartalmazza, de nem tudom hogy ezt mennyire fogadják el, illetve hogy más biztositók mennyire vannak képben ezügyben. És persze  hogy ezt mennyire minősitik kockázatosnak, tehát mennyit fizettetnek érte.
Aki valamilyen extrém sportot űz és balesetbiztositást akar kötni, annak horror összegeket állapitanak meg a magas kockázat miatt. A vadászat nem számit annak, de az átlagnál veszélyesebbnek tartott tevékenység.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #46 Dátum: 2008. Augusztus 04. - 13:04:03 »

Pedig a naccságos kamara igen keményen tud harcolni ha kell, főleg ha az ő pénzükről van szó! Pl hogy biztositást csak náluk lehessen kötni, azt keresztülvitték tűzön-vizen át.

Tényleg csak náluk lehet?

Mert ez a szalonkadolog asszem kiveri nálam a biztosítékot és a jövő év lesz az, amikor kilépek. Viszont biztosítást kötni meg kell valahol...

Biztosan lehet más biztosítóval is egyedi szerződést kötni, vagy esetleg egy másik, általános élet/balesetbiztositásba belevenni hogy a vadász felelősségbiztositást is tartalmazza, de nem tudom hogy ezt mennyire fogadják el, illetve hogy más biztositók mennyire vannak képben ezügyben. És persze  hogy ezt mennyire minősitik kockázatosnak, tehát mennyit fizettetnek érte.
Aki valamilyen extrém sportot űz és balesetbiztositást akar kötni, annak horror összegeket állapitanak meg a magas kockázat miatt. A vadászat nem számit annak, de az átlagnál veszélyesebbnek tartott tevékenység.

Most lehet, hogy hülyeséget írok, de egyénileg a kamara megkerülésével nem lehet az OTP-nél továbbra is megkötni a biztosítást?
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #47 Dátum: 2008. Augusztus 04. - 13:18:05 »

Szerintem a kamarának olyan megállapodása van, hogy ilyen feltételekkel csak ők köthetnek biztositást. Lehet hogy egyénileg is köthetsz, de valszeg más feltételekkel. Szerintem.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #48 Dátum: 2008. Augusztus 04. - 13:25:00 »

Szerintem a kamarának olyan megállapodása van, hogy ilyen feltételekkel csak ők köthetnek biztositást. Lehet hogy egyénileg is köthetsz, de valszeg más feltételekkel. Szerintem.

Az lehet, hogy más lenne a feltétel (ár), de akkor lehetne hivatkozni arra, hogy ugyan az az ember vagyok, aki eddig, ugyan úgy vadászom, mint eddig és ha a kamarán keresztül ennyi, akkor egyénileg is ennyinek kellene lenni. Nem hiszem, hogy a kamara is benne lenne a biztosítás rendszerében, tehát ő nem vállal felelőséget értünk a biztosító felé, ezért talán lehetne erre az összegre és feltételre hivatkozni.
Azt sem hiszem, hogy új biztosítási feltételeket dolgoznának ki, mikor ott van nekik az eddig bevált formula.
Egy próbát megérne szerintem.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #49 Dátum: 2008. Augusztus 04. - 13:40:45 »

Szerintem a kamarának olyan megállapodása van, hogy ilyen feltételekkel csak ők köthetnek biztositást. Lehet hogy egyénileg is köthetsz, de valszeg más feltételekkel. Szerintem.

Az lehet, hogy más lenne a feltétel (ár), de akkor lehetne hivatkozni arra, hogy ugyan az az ember vagyok, aki eddig, ugyan úgy vadászom, mint eddig és ha a kamarán keresztül ennyi, akkor egyénileg is ennyinek kellene lenni. Nem hiszem, hogy a kamara is benne lenne a biztosítás rendszerében, tehát ő nem vállal felelőséget értünk a biztosító felé, ezért talán lehetne erre az összegre és feltételre hivatkozni.
Azt sem hiszem, hogy új biztosítási feltételeket dolgoznának ki, mikor ott van nekik az eddig bevált formula.
Egy próbát megérne szerintem.

Annyit biztos. Megkérdezed?
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #50 Dátum: 2008. Augusztus 04. - 13:59:55 »

Szerintem a kamarának olyan megállapodása van, hogy ilyen feltételekkel csak ők köthetnek biztositást. Lehet hogy egyénileg is köthetsz, de valszeg más feltételekkel. Szerintem.

Az lehet, hogy más lenne a feltétel (ár), de akkor lehetne hivatkozni arra, hogy ugyan az az ember vagyok, aki eddig, ugyan úgy vadászom, mint eddig és ha a kamarán keresztül ennyi, akkor egyénileg is ennyinek kellene lenni. Nem hiszem, hogy a kamara is benne lenne a biztosítás rendszerében, tehát ő nem vállal felelőséget értünk a biztosító felé, ezért talán lehetne erre az összegre és feltételre hivatkozni.
Azt sem hiszem, hogy új biztosítási feltételeket dolgoznának ki, mikor ott van nekik az eddig bevált formula.
Egy próbát megérne szerintem.

Annyit biztos. Megkérdezed?

Megfogom, mert ez a kamarai hozzáállás és az érte adott pénz, hát egy kicsit bosszant.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #51 Dátum: 2008. Augusztus 04. - 15:58:40 »

Kicsit én is valószínűleg utána fogok menni, mert inkább a biztosítónak fizetek esetleg kicsivel többet, de ennek a kamarának egy vasat se...

Mennyi most a biztosítás meg a kamarai tagdíj?  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #52 Dátum: 2008. Augusztus 04. - 16:02:19 »

Kicsit én is valószínűleg utána fogok menni, mert inkább a biztosítónak fizetek esetleg kicsivel többet, de ennek a kamarának egy vasat se...

Mennyi most a biztosítás meg a kamarai tagdíj?  Vállat von

Ha jól emlékszem 13.000,-, de lehet hogy 14.000,- összesen.
Ebből a biztosítás 1.000,-
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #53 Dátum: 2008. Augusztus 04. - 16:04:23 »

Kifelejtettem a legfontosabbat, ezért a pénzért megkapjuk az évkönyvet is! Nyihi
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #54 Dátum: 2008. Augusztus 04. - 16:30:37 »

Kicsit én is valószínűleg utána fogok menni, mert inkább a biztosítónak fizetek esetleg kicsivel többet, de ennek a kamarának egy vasat se...

Mennyi most a biztosítás meg a kamarai tagdíj?  Vállat von

Ha jól emlékszem 13.000,-, de lehet hogy 14.000,- összesen.
Ebből a biztosítás 1.000,-

Szerintem évi 1000 Ft-ért saját úton nem ad biztosító "vadász" biztosítást... Fejvakarás
Naplózva

Üdv End
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #55 Dátum: 2008. Augusztus 04. - 16:36:35 »

Kicsit én is valószínűleg utána fogok menni, mert inkább a biztosítónak fizetek esetleg kicsivel többet, de ennek a kamarának egy vasat se...

Mennyi most a biztosítás meg a kamarai tagdíj?  Vállat von

Ha jól emlékszem 13.000,-, de lehet hogy 14.000,- összesen.
Ebből a biztosítás 1.000,-

Szerintem évi 1000 Ft-ért saját úton nem ad biztosító "vadász" biztosítást... Fejvakarás

Szerintem se, de egy próbát megér. Ha a kamarán keresztűl ad, akkor tulajdonképpen adhat egyéni úton is.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #56 Dátum: 2008. Augusztus 04. - 17:21:24 »

[Szerintem évi 1000 Ft-ért saját úton nem ad biztosító "vadász" biztosítást... Fejvakarás

Ne adjon. Adjon 3000-ért, 1500-ért megveszem az évkönyvet, ha esetleg úgy érezném, hogy anélkül nem élet az élet.
Kiváltom a vadászjegyet, aztán cső.

Ha a biztosító elviszi amit a kamarán spórolok még mindig jó.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #57 Dátum: 2008. Augusztus 04. - 17:50:13 »

 Üdv ! Tudomásom szerint egy ezressel kerül többe ,tagság nélkül. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #58 Dátum: 2008. Augusztus 04. - 18:21:41 »

Ebből a 13 - 14000-ből mennyi a biztosítás, mennyi a kamarai tagdíj és mennyi a vadászjegy?

Mert ebből a háromból tevődik össze, nem?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #59 Dátum: 2008. Augusztus 04. - 19:24:21 »

Az érvényesítés során fizetendő díjak:

Vadászjegy:        10 000 Ft
Biztosítás:             1 000 Ft
Kamarai tagdíj:     3 000 Ft (A kamarai tagság nem kötelező
Ezt találtam 2007,de az idén is igy volt
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: