Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gavallérok  (Megtekintve 221343 alkalommal)
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #120 Dátum: 2008. November 20. - 05:07:50 »

Szia Viktor,
a BOSS segítségével a csőhossz változtatható oda-vissza, és így az adott lőszer, fegyver kombinációból a legkisebb szóráskép kihozható.
Ezt a szórásképet ki lehetne keresni a cső lassú fokozatos rövidítésével is, ebben az estben a töltény az állandó. Van másik megoldás is, az egyedi tölténykészítés  az adott fegyverhez, ahol a fegyver az állandó, és a  töltény (lövedéksebesség) a változó.
A csőhossz nagy mértékben függ a kalibertől is. Nagy sebességű magnum töltények könnyű lövedékkel hosszú csővel hozzák a kívánt értéket, rövid csőnél jelentősen csökken a torkolati sebesség, viszont jelentősen megnő a torkolati nyomás, dörej, visszarúgás, és a pontosság is csökken. A könnyebb megérthetőség végett egy összehasonlítás.
6,5 x 68-nál a hüvely köbtartalma 86 grains vízzel megegyező, a váll szöge kb. 29 fok.
6,5 x 63 Messner magnumnál a hüvely köbtartalma 83,5 grains vízzel megegyező, a váll szöge kb 58 fok.
Naplózva

Üdv : Juszuph
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #121 Dátum: 2008. November 20. - 05:39:48 »

folytatás:
az utóbbit azért csinálta Messner, mert a 6,5 x 68 teljesítményét rövidebb, azaz 60 cm hosszú csőből akarta kihozni, mert a magashegyi vadászatnál, ahol gyakran nagy távolságra kell lőni, és a puskát cipelni is kell hegymászás közben, nagyon zavarta és akadályozta a hoszzú ügyetlen fegyver. A két töltény azonos gáznyomású, ráadásul a Messner kisebb köbtartalmú is. Természetesen az utóbbi azonos   csőhossznál valamivel gyorsabb mint a 6,5 x 68. Mindkettő kellemetlen velejárója az igen nagy torkolati nyomás és dörej.
A fegyverhossz az ismétlőknél közel azonos ( kivétel pl. Mauser 66, Blaser R 93 stb..) szerkezetükből adódóan a bokkzáras és billenőcsövű fegyverek lényegesen rövidebbek, azonos csőhosszt feltételezve a puska 6-8 cm-vel is rövidebb lehet.
Általános gyakorlati megfigyelések alapján a vastag, nehéz rövid csövek a legpontosabbak, ebből kell egy jó kompromisszumot kialakítani.
Lőtérre más a kedvezőbb mint vadászatra. Vadáűszatnál különösen fontos a fegyverek jó kisúlyozása, mert ez is nagymértékben hat a szórásképre, meg még sok minden más. Pár példa. Az elsütő szerkezet működési ideje, amit egészen egyszerű költségkímélő megoldásokkal lehet jelentősen csökkenteni,, a jó sütés, a jó ágyazás, a jó és precíz szerelék, és a jó minőségű egyenletes lőszer, és ekkor a lövőről még nem is beszéltünk. Sütéstechnika, idegállapot, stb. Hirtelen ennyit.
Üdv : Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
perdix
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Új üzenet #122 Dátum: 2008. November 20. - 15:47:54 »

Juszuph! Nagyon Emelem! Itt vannak (remélem) a fotók az IZS-18 .308W,balos tus, 52cm-re kurtítva.
Naplózva

Amióta az eszemet tudom VADÁSZOM!
perdix
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Új üzenet #123 Dátum: 2008. November 20. - 15:50:41 »

és még egy!
Naplózva

Amióta az eszemet tudom VADÁSZOM!
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #124 Dátum: 2008. November 20. - 15:52:44 »

Tetszetős darab lett, le a kalappal! Igen Emelem
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #125 Dátum: 2008. November 20. - 15:54:15 »

Azt kell mondjam: csinos! Igen

A távcső milyen rajta?
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #126 Dátum: 2008. November 20. - 15:55:48 »

 Igen Így van!

Tényleg jó rövid az enyémmel összehasonlítva!
Naplózva
perdix
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Új üzenet #127 Dátum: 2008. November 20. - 16:22:25 »

Jelenleg egy 4x32-es Meopta, de visszarakom rá az eredeti tust és eladom! Mivel van egy Mosinom(7,62x54R) is, arra akarom áttenni a tust és le lesz az is kurtítva! Majd megy rá egy 8x56-os S&B. Még nem tudom de lehet, hogy oldható szerelékkel a disznóhajtások végett, bár kicsit ódzkodom tole, hogy mennyire stabil?!
Naplózva

Amióta az eszemet tudom VADÁSZOM!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #128 Dátum: 2008. November 20. - 16:35:22 »

Jelenleg egy 4x32-es Meopta, de visszarakom rá az eredeti tust és eladom! Mivel van egy Mosinom(7,62x54R) is, arra akarom áttenni a tust és le lesz az is kurtítva! Majd megy rá egy 8x56-os S&B. Még nem tudom de lehet, hogy oldható szerelékkel a disznóhajtások végett, bár kicsit ódzkodom tole, hogy mennyire stabil?!

Én több okból sem javasolnám az Általad írtakat.

- a 8x56-os otromba jószág, teljesen agyonnyomná a kis kurtályt. Max. 6x42-est javasolnék...
- a gavallér nem való hajtásba. Tudom hogy van aki kiviszi, de azok is expressz gyorsasággal kezdenek hajtani legalább egy ismétlőre.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #129 Dátum: 2008. November 20. - 17:21:54 »

Hűűű, de mokány kis lőcs!  Igen
Szerintem ha jól lő, ne add el... Kacsint
Naplózva
perdix
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Új üzenet #130 Dátum: 2008. November 20. - 20:13:27 »

Ugye?! De nem járok én annyit hajtásba! Sajnos! Pedig jó kutyáim is vannak. Foxi és tacskókopó, na meg egy breton vizsla (spániel), apróvadra. Gyakoribb a lesvadászat, azis csak meghívásra. Nálam csak apróvad van, káros meg ozvad. Azokra meg mást használok. Ezért gondolkodom az oldható szerelékben!
Naplózva

Amióta az eszemet tudom VADÁSZOM!
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #131 Dátum: 2008. November 22. - 05:28:19 »

Szia Perdix,
gratulálok,  Igen fáin darabnak tűnik és ahogy látom jól egyben van. Érdekelne így ahogy a képen látható milyen nehéz, a súlypontja hova esik, és végül a sütést hogyan és mennyire finomítottad le.
Üdv : Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
perdix
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Új üzenet #132 Dátum: 2008. November 22. - 16:05:53 »

Helló Juszuph! Orulok ha tetszik! A súlya 3,75 kg így (52 cm-es cso, 4x32 Meopta, acél szerelék, új tus, szíj). A súlypontja pontosan a ravaszvédo elott (a cso felé) van. A ravasz keménységén nem volt finomítva, csak annyit finomítottunk rajta, hogy ne akadozzon, folyamatosan lehessen elsutni. Azon a pasztán gondolkodom én is, amit emlegettél, hogy vennék Toled én is! Hátha még jobb lesz!
Naplózva

Amióta az eszemet tudom VADÁSZOM!
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #133 Dátum: 2008. November 22. - 16:38:14 »

Szia Perdix,
szerintem ehhez a kaliberhez vadászatra ez ideálisnak mondható. Az én 7 x 57 R suhli gavallérom 65 cm csőhosszal Zielvier Zeiss céltávcsővel 3 dkg eltéréssel ugyanilyen nehéz. A sütés  attól a pasztától csak jobb lehet.  Könnyebb lesz a billentyűnél és jobban érzékelhető,finomabb célzást enged meg, mivel  a raszt-nyugasz mérete nem változik, így a biztonságnak sem  megy kárára. Még egyszer gratulálok hozzá.
Üdv : Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Paledog
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #134 Dátum: 2008. November 25. - 23:18:50 »

Helló! Milyen pasztáról is van szó? Ja és még 1 kérdés. Én végigagyazott tust szeretnék de nem szeretnék kurtítani a pukkin. Nem lesz nagyon orrnehéz vagy esetleg a kinézettel nem leszek megelégedve(a hosszára gondolok)? Nincs vkinek képe illenyről? Képet!
Naplózva

Minden fegyver annyira vadászias,amennyire a forgatója!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: