Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1020351 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #375 Dátum: 2009. április 25. - 11:43:50 »

Sziasztok!
Az én tapasztalatom az, hogy a vendégnek ki kell nyalni a fenekét, hogy jövőre is visszajöjjön!! Ha ő nem akar valamit az általa elejtett vaddal, és hajlandó kifizetni, akkor az nem is történik meg!! Nem gondolom, hogy a vadásztató újjat húz egy jó vendéggel egy fotó miatt.
Üdv

Nem is arról van szó, hogy ujjat kell húzni a fizetős vendéggel, nem eszik olyan forrón a kását!

De esetleg a vadásztató előre közölheti, hogy minden -a területen elejtett- bakról szeretne képet, hogy később felhasználhassa a terület reklámozására, vagy azért hogy nyomon tudják követni egy bizonyos területrészen a trófeák alakulásást... ezek normális, elfogadható indokok.

Ha a vendég nem egy született ősbunkó, akkor erre nem mond nemet.

Amúgy szerintem a vendégekkel az a helyzet, hogy hiába nyalják ki a hátsóját, ha emellett nem tudnak vele olyan vadat lövetni amilyet szeretne. Másik eset: ha a vendég meglövi amit szeretne, és az árral is elégedett, akkor általában visszatér, mégha a kinyalás elmaradt is. 
Persze ez csak olyan vendégekre vonatkozik, akik nem a kiskirálykodásért vadásznak, hanem magáért a vadászatért, vagy a trófeáért.


Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #376 Dátum: 2009. április 25. - 14:35:42 »

"Ha a vendég nem egy született ősbunkó, akkor erre nem mond nemet."

Jani itt nem elsősorban erről van szó, hogy valaki bunkó-e vagy sem.

...mert lehetséges, hogy nem szeretne azzal "képernyőre kerülni" neki milyen sok pénze van.  Kacsint

És ha meglövi a nagy bevételt hozó trófeás vadat, szerintem ne kössük ki neki feltételként, hogy márpedig erről aztán képet fogunk csinálni ha tetszik ha nem.
...mert ha ezt teszed, akkor ő meg veszi a kalapját és azt a nagy bevételt lehetséges, hogy jövőre máshol költi el. Kacsint
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #377 Dátum: 2009. április 25. - 16:22:14 »

"Ha a vendég nem egy született ősbunkó, akkor erre nem mond nemet."

Jani itt nem elsősorban erről van szó, hogy valaki bunkó-e vagy sem.

...mert lehetséges, hogy nem szeretne azzal "képernyőre kerülni" neki milyen sok pénze van.  Kacsint

És ha meglövi a nagy bevételt hozó trófeás vadat, szerintem ne kössük ki neki feltételként, hogy márpedig erről aztán képet fogunk csinálni ha tetszik ha nem.
...mert ha ezt teszed, akkor ő meg veszi a kalapját és azt a nagy bevételt lehetséges, hogy jövőre máshol költi el. Kacsint

Azzal hogy lefotózod a bakot, még nem kell képernyőre kerülni az elejtőnek. Hányszor látni vadászújságokban olyan képet, hogy bemutatják a trófeát, és csak annyit írnak hogy belföldi vadászvendég hozta teritékre? Sokszor. Ettől nem sérülnek az elejtő jogai.

A másik fele, hogy amíg nem volt lehetőségem a mostani területen vadászni, én is csak fizetősen tudtam trófeás vadat lőni. Első bakom is fizetős volt.
Vendégként sosem igényeltem hogy körbeugráljanak, csak azt, hogy olyasmi bakot mutassanak amiben megegyeztünk, és a fizetésnél ne vágjanak át. Szerintem az átlagos belföldi vendégek legnagyobb része ugyanígy van ezzel.

Szerintem az hibás szemlélet, hogy a vendégnek mindent meg kell engedni, mert különben nem jön vissza. Ahol korrekt feltételeket teremtenek a vadászathoz, és reálisak az árak, ott mindig lesz vendég. Ezt most általánosságban értem, nem csak a bakra. Abban teljesen biztos vagyok, hogy nem lesz olyan év, amikor Gemencen vagy Lábodon nem lesz vendég bőgésben bikára. Pedig biztos hogy ott nem engednek meg mindent a vendégnek, akármennyire pénzes is.
Vannak olyan területek, ahol -akár a vadállomány, akár más okok miatt- nem tudnak olyan magas szinvonalú vadászatot biztosítani a vendégnek, és a terület gyengébb adottságait, vagy a vadászat bizonytalan voltát úgy kívánják kompenzálni, hogy olyan dolgokat is megengednek a vendégnek, ami nem szokványos. Ez szerintem zsákutca.

Azzal maximálisan egyetértek, hogy a vendéget korrekt módon ki kell szolgálni, ne érezze úgy, hogy a lehúzásra megy az egész vadászat. Az is világos dolog, hogy ha ő nem szeretne a médiában szerepelni, akkor ezt tiszteletben kell tartani, nevét-arcát nem szabad közzétenni. Ez egyértelmű.
De az, hogy egy vadászatra jogosult ne fényképezhesse la a saját bakját, az már egyfajta hisztéria szerintem. És az ilyesminek nem szabadna teret engedni, mert semmi jóra nem vezet.

Bár én ilyet még nem tapasztaltam, az általam kísért vendégek általában szívesen fényképezkedtek. Olyan már volt, aki megkért hogy a netre ne tegyem fel a képet, de olyan aki kerek-perec megtiltotta a fotózást, olyan még nem. Remélem nem is lesz.

Naplózva
égő
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #378 Dátum: 2009. április 28. - 01:50:23 »

Feltettem az eddig beküldött fotókat a gyűjteménybe.  http://ozbakok.uw.hu
Köszönet a beküldőknek!

Ha szabad kérnem töltsétek meg a fiókomat minél többel!
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #379 Dátum: 2009. Május 03. - 14:38:25 »

Sziasztok!
Tegnap kora este(19,30h kor) sikerült elejteni számomra az idei első bakot.
Korán indultunk ki a területre bizva a kedvező időjárasi feltételekben(egy kicsit hüvős enyhe szél 16C fok),hogy esetleg korán meg indulnak az Őzek.Ehelyet csak két csapat Qvad os két nyáj birka túrista stb.Hosszas autózás követöen egy öreg lesre ültűnk fel a kisérőmmel bizva a szerencsénkben ,hátha kedvez és számomra is tetszetős(hatos bakot nem akartam lőni) bakkal hozz bennünket össze.Az első órát az esély latolgatásával tőltöttük és sürü távcsővezés mellet próbáltuk birálgatni tanakodni a gabonábol,lucernábol és garádbol iváltó bakok merre indulnak el és milyenek is valójában.Ebben nagyon sokat segitett a spektiv(ami igaz csak 22x70 es de többet mutatt mint a kereső).Evvel sikerült meg állapitani,azt is hogy a barkás elsö agancsos bak nem sutát hajt,hanem egy nála jóval kisebb gomb nyársast.
Aztán meg jelent az mostmár mondhatom,hogy az én bakom és el kezdte a barkást bakot terelgetni tisztes távolbol.Ez úgy zajlot,kb mindig volt közöttűk 10m és a kezdeti 220-250m apródonként fogyasztoták el olyan kb 140-150m amikor is a helyzet ugy kivánta,hogy meg probálkozni a lővéssel mert nem a les fele tartottak már hanem elkezdtek oldalazni.
A lesről leadótt lővés valósággal felboritótta a bakot (tűzbe rogyott 30-06 11,7g Norma Vulkán).
A vigtísztesség meg adása után(töret,utólsófalat) egy pár fotót készitettünk még.
Köszőnet Dianának és a sorsnak nem utolsó sorban a kisérőmnek Lengyel Józsefnek a sikeres vadászatért.Üdv HSanyi
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #380 Dátum: 2009. Május 03. - 14:51:42 »

Gratulálok  Emelem Emelem Emelem
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Sziju
Vendég
« Új üzenet #381 Dátum: 2009. Május 03. - 15:00:58 »

Gratulálok Sanyi!  Igen Igen :OK Emelem Képet!
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #382 Dátum: 2009. Május 03. - 16:11:16 »

 Hegedűs Sándor bakja. Igen
 





Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #383 Dátum: 2009. Május 03. - 16:18:02 »

Jóóó bak ez Sanyi! Kedvemre való Taps, és a korban is benne van már. Lesről hoztad terítékre, nem autó mellől....mit is lehetne ehez még hozzá tenni? Gratulálok  Emelem, és üdv a vadásznak Wave.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #384 Dátum: 2009. Május 03. - 16:18:22 »

Sanyi!  Igen Igen Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #385 Dátum: 2009. Május 03. - 16:29:49 »

Sanyi! Gratulálok, remek bak, igazán jó kilövés.
Csak egy apróság..... milyen növény az a lőseben?
Üdv:
O.L.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #386 Dátum: 2009. Május 03. - 16:52:16 »

Jó bak, gratula!

A növényt igencsak védettnek nézem, de persze nam arról szól a fotó, így nem biztos. Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #387 Dátum: 2009. Május 03. - 17:19:46 »

Gratulálok a bakhoz!

A növényt mocsári zsurlónak nézem.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #388 Dátum: 2009. Május 03. - 17:43:18 »

(tavaszi hérics zöldje is hasonló) Talán szerencsésebb a keményfa lombos ágát választani erre a célra, már ha akad a közelben. Mindez azonban talán itt lényegtelen, hiszen ez a gratula fórum. Mosolyog
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #389 Dátum: 2009. Május 03. - 18:03:44 »

De jó bak Sándor!

Üdv a Vadásznak!   Emelem  Afro
Naplózva
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: