Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Időjárás-jelentés  (Megtekintve 177786 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #690 Dátum: 2013. Március 24. - 10:01:15 »

"Trágyanapló"??????   Na ez már tényleg "besza-behu"!!!    Röhög

A teljes igazsághoz azért hozzátartozik, hogy a gazdálkodási naplót nem a parasztok teljes köre köteles vezetni, csak aki részt vesz az AKG programban, meg Naturás területen gazdálkodik.
Az AKG-ban azért a fedezete is megvan, mert elég jelentős összegű támogatást adnak a feltételrendszer betartásáért, amely feltételrendszernek egyik eleme ez a bizonyos gazdálkodási napló. Nálunk sem mi vezetjük, megbízási szerződésünk van egy szaktanácsadóval, aki jórészt erre szakosodott.
Előírás még pl. a permetezési napló vezetése, meghatározott vetésforgó betartása, zöldtrágyázás beiktatása a termeléstechnológiába, a terület bizonyos hányadán pillangós növény termesztése, bizonyos munkaműveleti korlátozások betartása, valamint egy rakás vegyszer használatának a tilalma.

Egyébként a trágyázás ill. ezzel párhuzamosan a műtrágyázás limitálása nem biztos, hogy akkora marhaság ám, mint aminek első olvasatra látszik.
A 70-es években, amikor aránylag olcsó volt a nitrogén műtrágya, nyomtuk is ki nyakra-főre, bizony a magasabban lévő rétegekben ihatatlanná vált a talajvíz a nitrátszennyezés miatt. A nitrogén aránylag gyorsan képes bemosódni a talajba, aztán ha több kerül a területre, mint amennyit a növény felvenni képes, komoly környezetszennyezést tud okozni.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #691 Dátum: 2013. Március 24. - 10:13:21 »

A barackok erősen bimbóznak.
A körték még alszanak.
Asszem, a sárgabaracknak annyi...
A körte sem alszik már, tegnap délután metszettem.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #692 Dátum: 2013. Március 24. - 10:25:10 »

Asszem, a sárgabaracknak annyi...
A körte sem alszik már, tegnap délután metszettem.

Akkor tegnap reggel felébredt.  Ördög
Hét közepén jártam körül a fákat, oltási célzattal, aztán a levélrügyek a Vilmoson is, meg az Alexaderen is teljesen téliesnek tűntek. Igaz, a virágrügyeket nem is figyeltem, csak az oltóágnak szánt un. vízhajtásokat nézegettem.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #693 Dátum: 2013. Március 24. - 10:44:38 »

Akkor tegnap reggel felébredt.  Ördög
Hét közepén jártam körül a fákat, oltási célzattal, aztán a levélrügyek a Vilmoson is, meg az Alexaderen is teljesen téliesnek tűntek. Igaz, a virágrügyeket nem is figyeltem, csak az oltóágnak szánt un. vízhajtásokat nézegettem.
Nálatok ott a Déli Sarkon más világ járja... Havatok is több volt, tán hidegebb is volt.
Ha netán túléli a sárgabarack, egy lemosó permetezés még belefér vagy azzal már végképp elkéstem?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #694 Dátum: 2013. Március 24. - 11:00:49 »

Nálatok ott a Déli Sarkon más világ járja... Havatok is több volt, tán hidegebb is volt.
Ha netán túléli a sárgabarack, egy lemosó permetezés még belefér vagy azzal már végképp elkéstem?

Monilia ellen kellene majd.. mire esetleg virágozna már a bibében legyen a szer.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #695 Dátum: 2013. Március 24. - 11:28:10 »

Nálatok ott a Déli Sarkon más világ járja... Havatok is több volt, tán hidegebb is volt.
Ha netán túléli a sárgabarack, egy lemosó permetezés még belefér vagy azzal már végképp elkéstem?

A gyümölcsfák permetezéséhez egyáltalán nem tudok hozzászólni. Nem is akarom megtanulni.
Az elhagyott hegyi szilvák teremnek önmaguktól, a körtéket igyekszem annyira szétszórtan oltani, hogy ne legyen ültetvényjellege, így talán azok is megélnek, a kajszit  pedig majd meglátjuk. Ha nem él meg szilvaalanyon permet nélkül, akkor veszek annyit gyümölcsként, ami pálinkának kell.
Ja, a cseresznyével sincs vegyszerzési feladat.
Ez a pálinkaszortiment szerintem már elegendő. A többi gyümölcs meg indifferens.  Ördög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #696 Dátum: 2013. Március 24. - 11:31:58 »

Télies útviszonyok
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #697 Dátum: 2013. Március 24. - 11:44:33 »

A gyümölcsfák permetezéséhez egyáltalán nem tudok hozzászólni. Nem is akarom megtanulni.
Az elhagyott hegyi szilvák teremnek önmaguktól, a körtéket igyekszem annyira szétszórtan oltani, hogy ne legyen ültetvényjellege, így talán azok is megélnek, a kajszit  pedig majd meglátjuk. Ha nem él meg szilvaalanyon permet nélkül, akkor veszek annyit gyümölcsként, ami pálinkának kell.
Ja, a cseresznyével sincs vegyszerzési feladat.
Ez a pálinkaszortiment szerintem már elegendő. A többi gyümölcs meg indifferens.  Ördög
Nekem sajnos muszáj. Rossz a kertem elhelyezkedése, a fertőzés is jelen van, ha nem permetezek monilia ellen, nem marad se sárgabarackom, se meggyem.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #698 Dátum: 2013. Március 24. - 11:45:28 »

Nálunk éjfélkor már fehérlett a világ.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #699 Dátum: 2013. Március 24. - 11:53:04 »

Nálunk éjfélkor már fehérlett a világ.

Nálunk is hasonló volt a helyzet (nem túl messze vagyunk egymástól  Ördög ), előtte meg szakadt az eső. Mellesleg most is esik az "hav", némely része vízszintesen.  Nyihi
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #700 Dátum: 2013. Március 24. - 11:54:25 »

Nekem sajnos muszáj. Rossz a kertem elhelyezkedése, a fertőzés is jelen van, ha nem permetezek monilia ellen, nem marad se sárgabarackom, se meggyem.

Apropó, meggy!
40 éve, mikor vettük a telket volt rajta egy cigánymeggy fa, amit később kivágtunk, de a "gyerekei" szétszórtan nőnek! Semmi gondozást nem igényel és terem, mint a bolond, csak kis szemű! Ha vennék mellé nemes meggy csemetét, azt már pátyolgatni kellene, vagy megélne úgy mint a "kisebbségi"?  
Nem vagyok kertész, nem értek hozzá, nem akarok permetezőt se venni, ha sok vele a macera inkább lemondok róla!
 Emelem
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #701 Dátum: 2013. Március 24. - 11:55:29 »

Nálatok ott a Déli Sarkon más világ járja... Havatok is több volt, tán hidegebb is volt.
Ha netán túléli a sárgabarack, egy lemosó permetezés még belefér vagy azzal már végképp elkéstem?

Anyósoméknál hétvégén fogok én is. Szerintem abszolút nincs késő.  Wave (pl. az Agrokén aszongya, hogy azt rügyfakadás környékén is lehet szórni, legfeljebb hígabban. Én Neviként szoktam használni, még sosem volt gond.)

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #702 Dátum: 2013. Március 24. - 12:06:48 »

Apropó, meggy!
40 éve, mikor vettük a telket volt rajta egy cigánymeggy fa, amit később kivágtunk, de a "gyerekei" szétszórtan nőnek! Semmi gondozást nem igényel és terem, mint a bolond, csak kis szemű! Ha vennék mellé nemes meggy csemetét, azt már pátyolgatni kellene, vagy megélne úgy mint a "kisebbségi"?  
Nem vagyok kertész, nem értek hozzá, nem akarok permetezőt se venni, ha sok vele a macera inkább lemondok róla!
 Emelem
Nekem is van egy cigánymeggy a kertben. annak nem árt se fagy, se monília(permetezni se szoktam) oszt mégis terem mint a veszedelem, a nagyszemű, édes gyümölcsű nemesített meggyfáimat meg állandóan pátyolgatni kell mert a moníliára nagyon érzékenyek.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #703 Dátum: 2013. Március 24. - 12:08:57 »

Anyósoméknál hétvégén fogok én is. Szerintem abszolút nincs késő.  Wave (pl. az Agrokén aszongya, hogy azt rügyfakadás környékén is lehet szórni, legfeljebb hígabban. Én Neviként szoktam használni, még sosem volt gond.)


Permeteznék én most is csak ahhoz le kellene verni a havat a fákról, hogy a rosseb egye meg az ilyen márciust... Türelmetlenül
Juteszembe, SándorJózsefBenedek, szégyelljétek magatokat...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #704 Dátum: 2013. Március 24. - 12:10:34 »

Nekem is van egy cigánymeggy a kertben. annak nem árt se fagy, se monília(permetezni se szoktam) oszt mégis terem mint a veszedelem, a nagyszemű, édes gyümölcsű nemesített meggyfáimat meg állandóan pátyolgatni kell mert a moníliára nagyon érzékenyek.

Akkor marad a cigány!
Legalább nem rasszistázhat le senki!  Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: