Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tévéműsorok  (Megtekintve 63928 alkalommal)
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #210 Dátum: 2013. Március 07. - 19:12:26 »

Meg a kanos kanok! Kacsint Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #211 Dátum: 2013. Március 07. - 19:20:51 »

Most hallottam a híradóban, hogy nagyon vigyázni kell erdőben a menstruáló asszonyoknak, mert a szarvasok megtámadhatják őket!

Miket meg nem tud az ember.  Ördög

Pár éve lehet, hogy ezért volt szerencsém a hölgy szarvasvadásszal?
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9992



« Új üzenet #212 Dátum: 2013. Március 07. - 19:21:00 »

Most hallottam a híradóban, hogy nagyon vigyázni kell erdőben a menstruáló asszonyoknak, mert a szarvasok megtámadhatják őket!

Volt ilyen történet, talán valamikor az ötvenes években, több asszonyt is megtámadott egy őzbak. Halottak is voltak a történetben.
Vagy A  század nevezetes bűnügyei, vagy a Bűnügyi múzeum című könyvben olvasható a történet. Ha jól emlékszem Szabó László szerkesztette ezeket a könyveket, korabeli dokumentumok, tehát nem szájról szájra járó legendák alapján.  
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #213 Dátum: 2013. Március 07. - 19:23:02 »

Volt ilyen történet, talán valamikor az ötvenes években, több asszonyt is megtámadott egy őzbak. Halottak is voltak a történetben.
Vagy A  század nevezetes bűnügyei, vagy a Bűnügyi múzeum című könyvben olvasható a történet. Ha jól emlékszem Szabó László szerkesztette ezeket a könyveket, korabeli dokumentumok, tehát nem szájról szájra járó legendák alapján.  

És mint tudjátok gyerekek, ha az őzbak megnő szép nagy szarvas lesz belőle!
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #214 Dátum: 2013. Március 07. - 19:24:41 »

Volt ilyen történet, talán valamikor az ötvenes években, több asszonyt is megtámadott egy őzbak. Halottak is voltak a történetben.
Vagy A  század nevezetes bűnügyei, vagy a Bűnügyi múzeum című könyvben olvasható a történet. Ha jól emlékszem Szabó László szerkesztette ezeket a könyveket, korabeli dokumentumok, tehát nem szájról szájra járó legendák alapján.  

Ha jók az emlékeim, akkor az egy háznál nevelt bak volt.  Vállat von
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9992



« Új üzenet #215 Dátum: 2013. Március 07. - 19:33:06 »

És mint tudjátok gyerekek, ha az őzbak megnő szép nagy szarvas lesz belőle!

Persze. A kacsából jövőre liba, később hattyú.
Az egérből meg patkány, később nutria.

De az őzbakos történet az nem esti mese.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #216 Dátum: 2013. Március 07. - 19:39:07 »

Persze. A kacsából jövőre liba, később hattyú.
Az egérből meg patkány, később nutria.

De az őzbakos történet az nem esti mese.

Talán elkerülte a figyelmedet, hogy "szarvas"-ról volt szó a tv-ben. Én nem sok szarvast lőttem életemben, de úgy emlékszem kicsit másabb, mint az őz!
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #217 Dátum: 2013. Március 07. - 19:44:21 »

Szomszéd is tart egy fiatal bakot a hátsó kertben.  Fejvakarás
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #218 Dátum: 2013. Március 07. - 19:45:42 »

Talán elkerülte a figyelmedet, hogy "szarvas"-ról volt szó a tv-ben. Én nem sok szarvast lőttem életemben, de úgy emlékszem kicsit másabb, mint az őz!

Ezt Te tudod, de egy "átlagpógár"?

Egy autópályás eset:

Éjjel telefon, van egy őz, ami mozgásképtelen, le kéne lőni, aztán elszállítani. Odaérek, mit találok ott? Egy spíszerbikát. Kérdem az ott levő autópályást, hogy most mi is van. Azt feleli, Ő úgy jelentette, hogy fiatal szarvas....
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #219 Dátum: 2013. Március 07. - 20:17:01 »

"Ezt Te tudod, de egy "átlagpógár"?"----Pont ezért írtam hozzászólásomat, mert az ostoba tv-műsorokról beszélgettünk! Riport elején egy gazda panaszkodott, hogy leették a szarvasok az almafái kérgét, nem lesz termése idén!
Majd a műsor szerkesztői bevágtak két mauunikasó-szökevényt, akik az alábbi értelmes nyilatkozatot tették!
Mindezt az ország lakosságának hiteles tájékoztatása érdekében! Eszembe nem jutott volna, hogy egy vadászfórumon a beszélgetés ilyen irányba terelődik.  Vállat von
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #220 Dátum: 2013. Március 07. - 20:18:05 »

Talán elkerülte a figyelmedet, hogy "szarvas"-ról volt szó a tv-ben. Én nem sok szarvast lőttem életemben, de úgy emlékszem kicsit másabb, mint az őz!
A gyulaji fővadászi laknál volt egy házi vadasparkunk a '90-es években.
Benne élt Tóni-bika, aki egy bőszénfai, 6-7 évesen befogott gímbika volt. Felfúvódott kora tavasszal egy búzatáblán, onnan vittük be, de a gyógykezelés alatt tönkrementek az ízületei, így a park lakója maradt.
Évek alatt valamelyest "megszelidült", de azért inkább volt vad, mint domesztikált.
Sok iskolás, szakmai tanulmányi csoportot vezettem akkoriban, az egyik állomás a park volt.
Egy gödöllői csoport addig kunyizott, míg bementem velük a parkba, az állatok közé.
Bent sétáltunk talán 10 percet, mikor Tóni gyanúsan közelített (augusztus elejét írtuk, az agancsa más készen volt, de még nem volt lefűrészelve) a külön csoportosuló 6-7 lány felé. Nyalogatta az orrát és tologatta elő a cerkát.
Aztán leszegte a fejét és nekik rontott. Ordítottam nekik, hogy futás a kapuhoz és én is feléjük futottam, menet közben a szénarács egyik lógó akác-stafniját leszakítva és magammal víve.
Mire beértem őket, Tóni szabályosan, egy lányt követve próbálta őt "leválasztani a rudliról", még szerencse, hogy a rossz térdei miatt nem volt elég gyors.
Amikor beértem, akkor éppen kétlábon állt a csajtól 2-3 méterre, táguló orrlikakkal és álló répával.
Elkezdtem kezelni a stafnival és közben ordítanom kellett a csajjal is, aki ledermedt a rémülettől.
Aztán hosszas csörte után a lány is kiért a kapun, meg én is utána. Tóni még párat odaakasztott a drótfonatnak mellettünk, aztán teli torokból belebőgött a pofámba. Vigyorog
A kísérő tanár kérdezte ki a lányokat és kiderült, hogy a megtámadott lány éppen menstruált.
Akkor nem vettük nagyon komolyan a dolgot, de így utólag belegondolva akár nagyobb baj is lehetett volna belőle.
Az minden esetre nem volt gyenge, hogy kettétörtem a fején a kb. 3x5-ös stafnit és még csak nem is nagyon lassította meg a bikát Meglepődött
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #221 Dátum: 2013. Március 07. - 20:24:09 »

A gyulaji fővadászi laknál volt egy házi vadasparkunk a '90-es években.
Benne élt Tóni-bika, aki egy bőszénfai, 6-7 évesen befogott gímbika volt. Felfúvódott kora tavasszal egy búzatáblán, onnan vittük be, de a gyógykezelés alatt tönkrementek az ízületei, így a park lakója maradt.
Évek alatt valamelyest "megszelidült", de azért inkább volt vad, mint domesztikált.
Sok iskolás, szakmai tanulmányi csoportot vezettem akkoriban, az egyik állomás a park volt.
Egy gödöllői csoport addig kunyizott, míg bementem velük a parkba, az állatok közé.
Bent sétáltunk talán 10 percet, mikor Tóni gyanúsan közelített (augusztus elejét írtuk, az agancsa más készen volt, de még nem volt lefűrészelve) a külön csoportosuló 6-7 lány felé. Nyalogatta az orrát és tologatta elő a cerkát.
Aztán leszegte a fejét és nekik rontott. Ordítottam nekik, hogy futás a kapuhoz és én is feléjük futottam, menet közben a szénarács egyik lógó akác-stafniját leszakítva és magammal víve.
Mire beértem őket, Tóni szabályosan, egy lányt követve próbálta őt "leválasztani a rudliról", még szerencse, hogy a rossz térdei miatt nem volt elég gyors.
Amikor beértem, akkor éppen kétlábon állt a csajtól 2-3 méterre, táguló orrlikakkal és álló répával.
Elkezdtem kezelni a stafnival és közben ordítanom kellett a csajjal is, aki ledermedt a rémülettől.
Aztán hosszas csörte után a lány is kiért a kapun, meg én is utána. Tóni még párat odaakasztott a drótfonatnak mellettünk, aztán teli torokból belebőgött a pofámba. Vigyorog
A kísérő tanár kérdezte ki a lányokat és kiderült, hogy a megtámadott lány éppen menstruált.
Akkor nem vettük nagyon komolyan a dolgot, de így utólag belegondolva akár nagyobb baj is lehetett volna belőle.
Az minden esetre nem volt gyenge, hogy kettétörtem a fején a kb. 3x5-ös stafnit és még csak nem is nagyon lassította meg a bikát Meglepődött


Ez nagyon izgalmas történet, de ugye nem akarod azt mondani, hogy valaha is hallottál szabad területen igazán "vad" szarvasról ilyet?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #222 Dátum: 2013. Március 07. - 21:18:14 »

Volt ilyen történet, talán valamikor az ötvenes években, több asszonyt is megtámadott egy őzbak. Halottak is voltak a történetben.
Vagy A  század nevezetes bűnügyei, vagy a Bűnügyi múzeum című könyvben olvasható a történet. Ha jól emlékszem Szabó László szerkesztette ezeket a könyveket, korabeli dokumentumok, tehát nem szájról szájra járó legendák alapján. 

Bakóczi Antal: Vadorzók c. könyvében írja le egy gyilkos őzbak támadásait. Dány -Kóka környékén egy háznál nevelt őz támadott meg több asszonyt, és ha jól emlékszem egyet halálra is szurkált. Az agancsa most is ki van állítva a Mosonyi utcában a Bűnügyi Múzeumban! Az agancs egy ág nélküli kb 12-13 cm, talán első éves baké!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #223 Dátum: 2013. Március 07. - 22:20:06 »

2 ilyen támadó őzbakhoz is volt "szerencsém" még a nyolcvanas években.
Az első sértett az utcánkban lakott, a férje kombájnos volt, aratásnál vitte haza a gidát, amely eleinte békésen élt az udvar lakóival. A tenyerünkből evett, rendszeresen látogattam. Aztán vagy a rákövetkező , vagy az azutáni nyáron egyre gorombább lett, végül a "nevelőanyját" brutálisan megszurkálta. Csak a gyors beavatkozás mentette meg az elvérzéstől. Menstruált.
A második ilyen eset 1-2 évre rá volt. Egy reggel nagyapámék konyhájában egy kis bakgidát találtam. A történet innentől ugyanaz, mint az előzőben. Egy reggel nagyanyám enni vitt neki. Azonnal nekitámadt. Szerencsére a kezében tartott kosarat maga elé tudta tartani védekezésképpen és a még nyitott kiskapun ki tudott hátrálni. Éppen menstruált...
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #224 Dátum: 2013. Március 08. - 14:34:34 »

Ez nagyon izgalmas történet, de ugye nem akarod azt mondani, hogy valaha is hallottál szabad területen igazán "vad" szarvasról ilyet?
Egy utánkereső kollégát összeszurkált egy bika a '70-es években, egy hivatásos vadászt kivitt a bika az agancsán a nádasból úgy '80 körül, sebzett csapos fordult nekem még tanuló vadász koromban, mikor vérebbel, puska nélkül mentem a nyomán (aki sebezte, azt mondta, hogy már 100%-osan kimúlt, ezért nem adtak fegyvert)....
Ezek sem tipikus gímszarvas viselkedési formák, mégis megtörténtek.

Én nem vagyok ennyire elvetemült materialista, attól még elképzelhető valami (ami amúgy nem lehetetlen), mert még nem hallottam róla Vigyorog
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: