Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magaslesek, ülőkék, les székek...  (Megtekintve 224167 alkalommal)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #675 Dátum: 2014. Május 12. - 21:27:46 »

Alapelv: *5 Igen
Kukorica: negatív....
Egyszer hagyd ott valahol az erdőben véletlenül, az egerek tuti lakodalmat tartanak a puska-alátétből Vigyorog
Egy elszakadt laptop-táskámat kezdtem új fényben látni,de egy turkálós német munkásnadrágnál valóban nincs praktikusabb e célra. Kacsint Csak az okoz fejtörést,hogy a magasságnövelő tényezője is praktikusan működjön,mert nekem elsősorban nem lőzsákként, hanem emelvényként szolgálna.
Lazára töltesz egy hátizsákot kukoricával ( nekem eliszpek van kb 30 kg fér bele) babzsákként használod ,aztán a les végén rá öntöd a szóróra ...(2 km után, térdig érő hóban ) Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #676 Dátum: 2014. Május 12. - 21:32:21 »

Volt anno egy "szemmagasság alatti" vadászmesterünk, na ő csinált mindig olyan leseket, hogy ha felültem rá, nem láttam mást, csak a felső összekötő deszkát, pedig én sem vagyok sokkal több 170-nél.
Ha alacsony a "célzódeszka" én az öklömmel szoktam megtoldani, ökölbe szorítom a kezemet, a tenyérélet ráteszem a deszkára, a kisagyat a mutatóujjam tövére, hüvelykujjal meg fogom a csövet valahol a töltényűr körül.
Biztosan jó a babzsák is, de a bal kezemet még sosem felejtettem otthon.  Vigyorog
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #677 Dátum: 2014. Május 12. - 21:39:47 »

Volt anno egy "szemmagasság alatti" vadászmesterünk, na ő csinált mindig olyan leseket, hogy ha felültem rá, nem láttam mást, csak a felső összekötő deszkát, pedig én sem vagyok sokkal több 170-nél.
Ha alacsony a "célzódeszka" én az öklömmel szoktam megtoldani, ökölbe szorítom a kezemet, a tenyérélet ráteszem a deszkára, a kisagyat a mutatóujjam tövére, hüvelykujjal meg fogom a csövet valahol a töltényűr körül.
Biztosan jó a babzsák is, de a bal kezemet még sosem felejtettem otthon.  Vigyorog
Lengő csőnél a cső megfogása nem Ördögnek a szenteltvíz ?? Ördög
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #678 Dátum: 2014. Május 12. - 22:14:47 »

Nem tudom, de többnyire meg szokott lenni, amit befog a radar.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #679 Dátum: 2014. Május 12. - 22:27:25 »

Nem tudom, de többnyire meg szokott lenni, amit befog a radar.
Jellemzően a szórós lesek kényelmesek,magas karimával.A vadkáros lesek,szűkek düledezőek,alacsony karimával.Olyan pozíciót kell felvennem néha,mintha egy dragster motor nyergében próbálnék megülni,csak a lábaimnak nincs elég hely. Vállat von Készítek egy hibridet,és aláteszem kis lapátkezem is.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #680 Dátum: 2014. Május 12. - 22:33:00 »

Lengő csőnél a cső megfogása nem Ördögnek a szenteltvíz ?? Ördög
Nem szorongatni kell. Vállat von
Én ritkán fogom bal kézzel...sőt.
Általában csak ráteszem a kézfejemre az agyat.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #681 Dátum: 2014. Május 12. - 23:16:29 »

Nem tudom, de többnyire meg szokott lenni, amit befog a radar.
Némi fricska a nagyon pontosan lövők számára (a lámpa szerelék miatt hibáztam......)..Nagyobb távon van némi létjog a dologban. Wave Angyal
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #682 Dátum: 2014. Május 13. - 06:49:56 »

(a lámpa szerelék miatt hibáztam......)

    ..Jahhh.   Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #683 Dátum: 2014. Május 13. - 10:14:51 »

a lámpa szerelék miatt hibáztam......
Lőtéri próbán 100 méteren, a tökéletesen jól belőtt és 2-3 centis szórású 30.06-os ZKK, az előagy előtt csőre szerelt Led Lenser 7-tel bő 30 centit lőtt mellé és a szórása a duplájára nőtt.
A Blaser R93-as a gumibetétes fali csőbilinccsel  Ördög , nyílt irányzék mögött a csővégre fogatott ugyan ilyen lámpával nem mutatott érzékelhető különbséget.
A Sauer próbája még visszavan, addig nem is teszek rá lámpát, csak esetleg ha keresni kell valamit a bozótosban.

Magaslesről általában majdnem úgy szoktam lőni, ahogy Lajos is írta.
A bal kezemet ráfektetem a deszka élére, a cső az előagy előtt a hüvelykujjam tövén fekszik fel és a mutató ujjamat ráteszem a csőre.
Ha szűkebb a hely, vagy messze kel lőni, vagy kis célpontra (vagy ezek kombinációja) akkor valami puhára fektetem a puskát kb. a céltávcső eleje alatt, a bal kezemet pedig ráteszem a céltávcsőre.
Nem szorítom lefelé, csak amit a karom súlya húz rajta, annyit hagyok neki.
Általában valahová a közelbe szokott menni a kugli.... Kacsint

Ja és sajnos régebben nem olvastam Sájen mélyenszántó bölcsességét a cső olajozásáról, ezért úgy lőttem meg "pár vagonnyi" vadat, hogy nem tudtam róla, hogy a puskám abban az állapotában alkalmatlan a vadászatra......még szerencse, mert mi lett volna, ha tisztában vagyok eme hiányossággal Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #684 Dátum: 2014. Május 13. - 12:39:51 »



Ja és sajnos régebben nem olvastam Sájen mélyenszántó bölcsességét a cső olajozásáról, ezért úgy lőttem meg "pár vagonnyi" vadat, hogy nem tudtam róla, hogy a puskám abban az állapotában alkalmatlan a vadászatra......még szerencse, mert mi lett volna, ha tisztában vagyok eme hiányossággal Ördög

Amennyiben tisztában lettél volna vele.., kevesebbet hibáztál volna.  S.Peti
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #685 Dátum: 2014. Május 13. - 12:42:17 »

Amennyiben tisztában lettél volna vele.., kevesebbet hibáztál volna.  S.Peti

Csak szólok, ezen a flame-en pont egy hete lettünk túl, ne kezdjük újra!   
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #686 Dátum: 2014. Május 13. - 12:45:24 »

Csak szólok, ezen a flame-en pont egy hete lettünk túl, ne kezdjük újra!   

     Tiszteleg ..    Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #687 Dátum: 2014. Május 13. - 14:14:41 »

Valami ilyesmi klónozva,fentről kb a szarvasfej magasságáig műanyaggal,onnan lefelé meg valami nehezebbel töltve...
http://www.browning.com/products/catalog/imagepreview.asp?mid=12976860

Egy ilyesmit kaptam egy afrikai! vadászvendégünktől. Bőrből készült. Azt mondta, töltsük meg száraz homokkal, az a legjobb. Sajnos a varrásnak erről más volt a véleménye és a homok szépen szóródott a hátizsákba ahol minden egyéb felszerelési tárgy nagyon örült neki... Rííí
Úgyhogy meggy eltevés táján kiadtam a parancsot az asszonynépnek, hogy magokat félretenni, kiszárítani... Azóta nem szóródik, legfőképp azért, mert elvétve vadászom lesről amúgy meg mindig itthon marad... Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #688 Dátum: 2014. Május 13. - 18:40:51 »

Amennyiben tisztában lettél volna vele.., kevesebbet hibáztál volna.  S.Peti

Nem akarok veszekedést generálni, de jó lenne ebben a témában a felesleges beszólogatásokat abbahagyni már végre. Ráadásul még csak igazad sincs. Tudod ki Ansch? Ha nem, akkor nézz utána, és hamar meglátod, sőt, talán be is látod, hogy ért ahhoz, amiről beszél, és az eredményei őt igazolják. A lényeget kiemeltem:


Azt hiszem irnom kel.
 Először pár megállapítás:
- a műanyag kefe annyit ér mint halottnak a csók. ( de tényleg.)
- a rézkefe 2 ok miatt hullajtja a szőrét - pl ha nagyon szar minőségű, vagy ha nem tolod végig a csövön hanem ahogy fogalmaztad "cucálod" , azaz irányt váltasz a csövön bellül.
   
Tapasztalataim és tanulnányaim szerint én a következőképpen csinálom.

1. lépés- Rézkefe a töltényűr felől természetessen és a cső teljes hosszában végigtolva, ki a cső elején, majd vissza. ezt egyenletes sebességgel kb 10-15 ször.
2. lépés- Szalmiák tartalmú tisztítószer használata. puskavesszőre egy rongyrögzítő toldat (kiválló egy kopott0,22-es rézkefe) amire finom lepedővászonből rátekerek a kalibernek megfelelőt, és jól bemártom a tisztítószerbe. Ezt egymás után 2-3 szor elvégzem amig nem csucsug a cső belseje. (én robola solot használok leggyakrabban, de van chopper cutter és karbon killer nevű tisztítószerem is ami ugyanolyan jó)
3. lépés-10-15 perc várakozás minimum, max 12-20 óra (ez idő alatt a töltényürt és a csővéget nagyszerüen meg lehet pucolni:) )
4. lépés a csövet a már ismertetett rátekert ronygyal szárazra húzom, kb 3-4 rongycsere.
5. lépés -ismételt rézkefézés a fenti módon, lehetőleg egy 2. rézkefével , én két különbözőt használok mert ez nem lesz annyira koszos.
6. lépés a csőbe olajat juttatok rongyon ugy ahogy a szalmiákos szert is, de ezt csak vékonyan (olajnak én a ballistolt használom, de minden adalékmentes olaj használható. Teflonos és egyéb olajok lerakódásokat segítik elő én nem javallom)
7. lépés - a csövet 1-2 száraz rongyal áthuzom hogy maradjon benne olajfilm.
8. lépés Tárolás....MosolyogMosolyog
9. lépés Használat előtt 2-3 ronygyal szárazra kihuzom a csövet

A rézkefe és a szalmiák azért fontos hogy a lerakodások ne rongálják a sövet, mert maradandó károsodást tud okozni.
Az hogy minden lövészet után takarít az emben azért kell hogy a cső kémhatását hejreállítsd, és ha pl bevonatos magokat lősz akkor a bevinatrol a molibdénduszulfid győnyörü kis lepedéket képez ami addig jo is amig nem kezd el a lepedék levállni ......

Bocsi a helyesírási bakikért kicsit kapkodtam

Üdvi mindenkinek  Ansch



 Emelem



Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #689 Dátum: 2014. Május 13. - 18:57:00 »

 Emelem
Ha már szó esett a fegyver feltámasztásról lövés előtt,megosztanám az én egyszerű de nagyszerű ötletemet!
A múltkor láttam az egyik kedves vadaszbaratomnál kb.4-5000 forintba kerülő kis zsákocskát!
Talán homok,vagy valami apró gyöngy lehetett bennne!Azt mondta ez a tuti,ezt viheti bárhova,mindenhol biztosan ül rajta a puska!
Jobban megnéztem,és gondoltam hááat ilyen nekem is kell,na de nem ENNYIÉRT!!!
Aztán jött a Fejvakarás Fejvakarás Taps
Fogtam egy hosszú szárú vastag Vadász zoknit!
Vettem két csomag közepes szemű zacskós lencsét,ami kb.1 kg.(max.600 forint)
Beleöntöttem a zokniban,majd kb.5 centire a" tartalom" felett,kötöttem egy csomót,hogy egy kicsit mozoghasson a "töltelék"!!!
A zokni töltetlen felét meg szépen visszafordítva rahúztam,így nem látszik a csomó!
Tökéletesen használható,én nagyon szeretem,mert űgy ül rajta a puska mint a cövek!
Olcsó,praktikus,hasznos,bár nem annyira" csicsás"mint a bolti drágább társai,de a célnak tökéletesen megfelel!

Próbáljátok ki! Igen
 Emelem

Naplózva
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: