Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magaslesek, ülőkék, les székek...  (Megtekintve 224225 alkalommal)
troger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154



« Új üzenet #465 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 13:53:04 »

Nagyon jó kinézetű les, Csabus!  Igen

Más:

Azon törtem már a fejem (bár ezt épp nekem illene tudnom), hogy ha az andráskeresztet nem a szomszédos, hanem az átlós lábakhoz tennénk, nem lenne stabilabb? És kevesebb rúd is kéne. Középen pedig megcsavarni egy drótbandázzsal.
???

Nálunk minden tagnak kötelező volt egy lest csinálni. Tavaly csináltam a sajátomat és hozzáteszem első lesemet úgymond kevés segítséggel. Mikor felállítottuk nem tetszett nem volt stabil pedig volt benne menetes szár rendesen! Nevet  Úgyhogy átlósan is raktam bele andrást 3 db-ot!  Nevet  Kivittem egy elég szeles helyre, ahol azt javasolták ássam le mert el fog dőlni. 1 éve van kint és úgy áll, mint Katiban a gyerek. Nevet Ördög  Stabilitás szempontjából a legjobb megoldás szerintem! Mosolyog
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #466 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 14:51:33 »

Főként utak mentén azért ássuk le inkább a lábakat (60-80 cm mélyre!), hogy ha valami gép egy kicsit meghúzza, netán nekimenne, akkor sem mozdul el a beállított helyéről.
Nagyon kellemetlen meglepetés, ha egy figyelmetlen traktoros miatt a hajnali cserkelés közben nem tud a vadász felmenni a lesre, mert odébb van egy méterrel, a létrája meg leszakadva fekszik a földön.
A vendégvadász meg értetlenül néz, hogy most akkor miért is jöttünk ide??? Nyihi
Németkéri területünkön kicsit vékonyabb anyagból dolgozunk és az akác-sarjasok miatt hordozható lesek készülnek.
Azokat alul, talajszint felett fél méterrel (hogy maradjon egy kis hely ha igazítani kell a talajegyenletlenség miatt) körbe erősítjük és átlósan is összekötjük a szemközti lábakat.
Így több éven át kibírják az évenként akár kétszeri áttelepítést is.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #467 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 17:52:38 »

 Születésnapomra megleptem magam egy un. bojlis székkel Peca ( horgászom is de bojlizni sose voltam még ) . 15.000-20.000 Ft között már egész jót lehet kapni.
 Mivel a bojlisok is néha napokat vannak egyhelyben és nyomják éjjel nappal ezért nagyon kényelmesre csinálják ezeket az ülőalkalmatosságokat. Minden lába tappancsokkal van ellátva hogy ne sűlyedjen a talajba. Külön külön állítható a lábak magassága így nem billeg a talajegyenletlenség miatt. A jobbak háttámlája dönthető egészen az alvó pozicióig. Nyihi   Stoel
Az egész éjszakát ki lehet bírni rajta. Egy háromlábú lőbottal kombinálva már egy les kényelmét és biztos támaszát adja természetesen az alacsonyan (földön) való elhelyezkedés hátrányaival. Mivel nálunk körzeteket lehet beírni és ott mozogni- kombinálni szoktam a dolgot - esti leskelődés  Vadász kicsi pihenés  Pihi  hajnali cserkelés  Eb a vadász... és az esti mozgás lenyomozása. 4,5 kg kicsit macerás a felállítása inkább oda való ahova nem kell messzire cipekedni.  Ilyen konpromissszumokkal mindenkinek ajánlani tudom.  Emelem
Naplózva
fokaaa
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #468 Dátum: 2011. Október 26. - 20:35:10 »

Mifelénk (zala megye) még sehol sem láttam így lest építeni, hogy leássák a lábakat, létráról az átkötőket ill. az andrásokat Mosolyog
A végeredményt ami illeti szép kis les lett belőle. Mi még az andrások alsó felénél a lábakat átlósan is összefogatjuk, igaz nem is ássuk le a lábakat. Most még jó stabi így a les de tizen x év után mikor kirohad akkor lehet okoz valakinek meglepetést Mosolyog
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #469 Dátum: 2011. November 30. - 14:54:05 »

Az egyik kedvenc helyem fűz és olajfűz valamint feketedió az uralkodó fa faj .

A szóró irányából.  Elaludni nem lehet és nem is ajánlott rajta.


Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #470 Dátum: 2011. November 30. - 14:58:20 »

Van hangulata.
 Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Grus grus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #471 Dátum: 2011. November 30. - 18:16:48 »

Az egyik kedvenc helyem fűz és olajfűz valamint feketedió az uralkodó fa faj .


Stefi irigyellek nagyon szép hely, bizonyosan sok sertevad ravatala volt már a helyszínen!

 Emelem

« Utoljára szerkesztve: 2011. November 30. - 19:37:57 írta Pyrus » Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Steve
Vendég
« Új üzenet #472 Dátum: 2011. November 30. - 22:31:40 »

Az egyik kedvenc helyem fűz és olajfűz valamint feketedió az uralkodó fa faj .

A szóró irányából.  Elaludni nem lehet és nem is ajánlott rajta.



Ejjjj a fekete dió...
Somogyban hányszor hallgattam én végig a kondákat(!) egy éjszaka amint fekete dióztak tőlem kb. 15m-re az erdőben...... Igen Mosolyog
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #473 Dátum: 2011. December 01. - 07:22:20 »

Ejjjj a fekete dió...
Somogyban hányszor hallgattam én végig a kondákat(!) egy éjszaka amint fekete dióztak tőlem kb. 15m-re az erdőben...... Igen Mosolyog
Stefi irigyellek nagyon szép hely, bizonyosan sok sertevad ravatala volt már a helyszínen!

 Emelem



Ültetett fekete dió van jobbra és balra . Néha nem is jönnek rá a szóróra mert dióznak. Főleg tavasszal eredményes ez a les .Most semmi mozgást nem láttam Évi 2 - 6  disznó esik ezen a helyen .      Emelem
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #474 Dátum: 2011. December 01. - 07:27:19 »

Ültetett fekete dió van jobbra és balra . Néha nem is jönnek rá a szóróra mert dióznak. Főleg tavasszal eredményes ez a les .Most semmi mozgást nem láttam Évi 2 - 6  disznó esik ezen a helyen .      Emelem

Az én tapasztalatom, hogy ameddig dió, vagy fekete dió van az avarban, addig nem is igazán érdekli sem a csiga, sem a giliszta se a makk a disznót. Éppen ezért az ilyen helyeken felvonultunk, és összeszedtük amennyire tudtuk a diót és átvittük a szórókra.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #475 Dátum: 2011. December 01. - 07:41:40 »

Az én tapasztalatom, hogy ameddig dió, vagy fekete dió van az avarban, addig nem is igazán érdekli sem a csiga, sem a giliszta se a makk a disznót. Éppen ezért az ilyen helyeken felvonultunk, és összeszedtük amennyire tudtuk a diót és átvittük a szórókra.

Jó ötlet de itt van vagy 1,5-2 hektár dió.  Fejvakarás KAP  Igaz az idei termés gyenge !
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #476 Dátum: 2011. December 01. - 08:13:59 »

Az én tapasztalatom, hogy ameddig dió, vagy fekete dió van az avarban, addig nem is igazán érdekli sem a csiga, sem a giliszta se a makk a disznót. Éppen ezért az ilyen helyeken felvonultunk, és összeszedtük amennyire tudtuk a diót és átvittük a szórókra.

Nálunk onnan ismerni meg messziről a fekete dió fát, hogy szét van túrva az alja  Ördög
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #477 Dátum: 2011. December 01. - 08:28:34 »

Az én tapasztalatom, hogy ameddig dió, vagy fekete dió van az avarban, addig nem is igazán érdekli sem a csiga, sem a giliszta se a makk a disznót. Éppen ezért az ilyen helyeken felvonultunk, és összeszedtük amennyire tudtuk a diót és átvittük a szórókra.

Pedig igencsak meg kell dolgoznia érte!
Olyan kemény a héja mint a páncél, bele meg alig.
Egyik ismerős vetett, amiből persze semmi nem kelt, mert kitúrták az utolsó szemig. Kettéroppantotta, aztán valahogy kiszopogatta a belet a labirintusból, mert a gyümölcs belső kamrája is eléggé összetett. Hevertek sorban a fél dióhéjak a sor mellett.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #478 Dátum: 2011. December 01. - 10:38:32 »

Pedig igencsak meg kell dolgoznia érte!
Olyan kemény a héja mint a páncél, bele meg alig.
Egyik ismerős vetett, amiből persze semmi nem kelt, mert kitúrták az utolsó szemig. Kettéroppantotta, aztán valahogy kiszopogatta a belet a labirintusból, mert a gyümölcs belső kamrája is eléggé összetett. Hevertek sorban a fél dióhéjak a sor mellett.
Úgy tudom valami élettanilag fontos anyag van benne ezért bizonyos időszakokban ösztönösen eszik a disznók. Egyszer megkóstóltam  Nem szól szám Meglepődött  . Hogy mit esznek rajta ? Fejvakarás Vállat von
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #479 Dátum: 2011. December 01. - 10:54:33 »

Úgy tudom valami élettanilag fontos anyag van benne ezért bizonyos időszakokban ösztönösen eszik a disznók. Egyszer megkóstóltam  Nem szól szám Meglepődött  . Hogy mit esznek rajta ? Fejvakarás Vállat von

 Röhög

K.rva szar íze van az tény.... Röhög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: