Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7X64  (Megtekintve 159847 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #420 Dátum: 2015. Október 07. - 15:03:21 »

Tegnap reggel sikerült elejtenem 2 gím borjút mind a 2-ő gyönyörü blatt lővéssel 30-30 métert ment el 3-4 cm átmérőjü kimenettel  ... Vért nem sokat találtunk igaz szántáson volt nemis nagyon néztük mert láttam holfeküdtek el... Nemtudom már hogy hova tegyem ezt a Plust....:S


Borjút megblattolni !   Rííí                              Dühhh                          Foez    Röhög
Naplózva
Vadász20
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4



« Új üzenet #421 Dátum: 2015. Október 08. - 16:55:10 »

Neharagudj tévedésben éltem a "blatt" lövés fogalmával...Ezt tanultam nagybátyámtól unokatestvéreimtől...Helyesbítek tüdő és bordaköz lövéssel. Táncol Okos
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #422 Dátum: 2015. Október 08. - 19:45:03 »

Neharagudj tévedésben éltem a "blatt" lövés fogalmával...Ezt tanultam nagybátyámtól unokatestvéreimtől...Helyesbítek tüdő és bordaköz lövéssel. Táncol Okos
Nagyon simulékony vagy .
Naplózva
sipkaa
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #423 Dátum: 2015. November 01. - 10:09:00 »

Üdvözlet mindenkinek tanácsot szeretnék kérni lőszer ügyben még kezdő vagyok vadászként és szarvas tarvad kilövésre készülök 7x64.es kaliberem van gecco 10.7g löszerrel szerintetek megfelel? vagy váltsak erősebbre ha igen újra kell-e lőnöm a puskát az új lőszerhez?Előre is köszönöm a segítséget.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #424 Dátum: 2015. November 01. - 10:31:35 »

Üdvözlet mindenkinek tanácsot szeretnék kérni lőszer ügyben még kezdő vagyok vadászként és szarvas tarvad kilövésre készülök 7x64.es kaliberem van gecco 10.7g löszerrel szerintetek megfelel? vagy váltsak erősebbre ha igen újra kell-e lőnöm a puskát az új lőszerhez?Előre is köszönöm a segítséget.


Üdv.

......megfelel, ha váltasz, akkor igen. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
catfish01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #425 Dátum: 2015. November 01. - 11:07:17 »

Üdv mindenkinek!
Tanácsot szeretnék kérni hogy az adott kaliberben Sako hh 11g löszert 100 méteren milyen magaslövéssel kell beállitani?
Vagy amugy  milyen optimális távolságra kell belöni?
Les vadászat szórón ill. vadkárban es tarvad vadászatok max 150 méterig amire lehetöségem van.
Mivel kezdö löfegyveres vadász  vagyok (ijjász) ezért 150 méternél nem szivessen lönék messzebre (utána sem mondjuk)

Elöre is köszi!
(a keresöben nem találtam bár emlékszem hogy volt már szó róla)

 Emelem
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #426 Dátum: 2015. November 01. - 11:31:17 »

Üdvözlet mindenkinek tanácsot szeretnék kérni lőszer ügyben még kezdő vagyok vadászként és szarvas tarvad kilövésre készülök 7x64.es kaliberem van gecco 10.7g löszerrel szerintetek megfelel? vagy váltsak erősebbre ha igen újra kell-e lőnöm a puskát az új lőszerhez?Előre is köszönöm a segítséget.
Én 10,7g-os Geco TM-et lövök 7x64-ből, a lőszer még nem hibázott, én már igen.......

A 80 kilós zsigerelt súlyú tehenet simán átütötte vagy 120 méterről, volt vér is bőven. Hozzá kell tennem, nincs időm sokat vadászni, nem is régen csinálom, de nekem ez a Geco nagyon bevált.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #427 Dátum: 2015. November 01. - 11:41:52 »

7x64 kaliberben, gímszarvas tarvad vadászatra az összes vadászatra tervezett lövedék megfelelő, 9 grammtól felfelé.
Belövésnél 100 méteren szinte bármilyen lövedék tömeg mellett a +4 cm magaslövés jó lehet.
Papírforma szerint a különféle lövedékek esetében lehet +/- pár centi varia, de az a gyakorlatban semmit nem fog számítani.
A "tiszta fejjel, tiszta szándékkal, tiszta helyre" sokkal többet befolyásol Angyal.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
catfish01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #428 Dátum: 2015. November 01. - 12:09:41 »

7x64 kaliberben, gímszarvas tarvad vadászatra az összes vadászatra tervezett lövedék megfelelő, 9 grammtól felfelé.
Belövésnél 100 méteren szinte bármilyen lövedék tömeg mellett a +4 cm magaslövés jó lehet.
Papírforma szerint a különféle lövedékek esetében lehet +/- pár centi varia, de az a gyakorlatban semmit nem fog számítani.
A "tiszta fejjel, tiszta szándékkal, tiszta helyre" sokkal többet befolyásol Angyal.
 Wave
Köszönöm!
Természetesen az utolsó mondat szerint fogok cselekedni !
 :Emelm
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #429 Dátum: 2015. November 01. - 17:40:52 »

Üdv mindenkinek!
Tanácsot szeretnék kérni hogy az adott kaliberben Sako hh 11g löszert 100 méteren milyen magaslövéssel kell beállitani?
Vagy amugy  milyen optimális távolságra kell belöni?
Les vadászat szórón ill. vadkárban es tarvad vadászatok max 150 méterig amire lehetöségem van.
Mivel kezdö löfegyveres vadász  vagyok (ijjász) ezért 150 méternél nem szivessen lönék messzebre (utána sem mondjuk)

Elöre is köszi!
(a keresöben nem találtam bár emlékszem hogy volt már szó róla)

 Emelem

 Emelem
Gálos olvasótársnak tökéletesen igaza van! Igen
Ezt a "párosítást" használom hosszú évek óta.
100 méteren +4 centis magaslövéssel van belőve a puskám.
Ez a beállítás az általad írt 150 méterig tökéletesen megfelel.
Maga a HH töltény - véleményem szerint - nagyon jó, nálam eddig mindig tökéletes munkát
végzett.
 Emelem




Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
catfish01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #430 Dátum: 2015. November 01. - 18:55:41 »

 Emelem
Naplózva
kuti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #431 Dátum: 2015. November 07. - 23:30:29 »

Sziasztok!
Jut eszembe ,ha valakinekvan rws hantel 7x64-ben eladó,jelezze.
Naplózva
Phasant001
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69


vadász


« Új üzenet #432 Dátum: 2016. Január 15. - 18:37:50 »

Üdv.kipróbáltam az rws id classic 115 lőszert nagyon jó 7 ből 7 vad.
Codálatosz. Emelem
Naplózva

Mértékkel fiam, csak mértékkel.
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #433 Dátum: 2016. Január 15. - 20:59:15 »

Üdv.kipróbáltam az rws id classic 115 lőszert nagyon jó 7 ből 7 vad.
Codálatosz. Emelem

Gratulálok  Emelem

Én anno cseh bombával vadásztam kezdő vadász koromba.
Úgy örültem a saját fizumból vett zastava 30-06-osnak Meoptával,mint majom a farkincájának.
Na azzal a csebombával,és egy teljesen átlagos puskával óccó lőszerrel nem emlékszem,hogy lett volna elveszett vadam.
Ellőhettem abból a csehbombából nem kevés dobozzal,a vadászboltban ez volt a legolcsóbb  munició,akkor ez még szempont volt.
Azóta megfordult pár kaliber nálam,mindegyikből ellőttem pár fajta töltényt,csak ezért bátorkodom megjegyezni,hogy ez az eredmény más lőszer esetében is kijöhetett volna.
.308-asból ezt próbálgatom jelenleg én is,egyenlőre egy őzet lőttem,jó volt,de nem volt jobb,mint egy sako SHH ,vagy Geco Tm ,vagy sorolhatnám,de kétségkívül sokkal drágább volt,azonban őzhöz mi nem jó?Nem egy jó "alany"összehasonlításhoz.
Majd remélem lesz szerencsém nagyobb jószággal is összefutni,amikor ez az Id classic lesz betárazva.Ránézésre is szimpi munició.
Jobban örülnék ,ha nem tudna a próbákon többet ,mint más szintén kiváló munició,mert akkor nem lennék kénytelen ennyi pénzt kiadni érte.
Egyenlőre olyan elfogult lehetsz vele szemben,mint én a .270-esbe a H mantellal. Kacsint
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #434 Dátum: 2016. Január 15. - 21:29:23 »

Gratulálok  Emelem

Én anno cseh bombával vadásztam kezdő vadász koromba.
Úgy örültem a saját fizumból vett zastava 30-06-osnak Meoptával,mint majom a farkincájának.
Na azzal a csebombával,és egy teljesen átlagos puskával óccó lőszerrel nem emlékszem,hogy lett volna elveszett vadam.
Ellőhettem abból a csehbombából nem kevés dobozzal,a vadászboltban ez volt a legolcsóbb  munició,akkor ez még szempont volt.
Azóta megfordult pár kaliber nálam,mindegyikből ellőttem pár fajta töltényt,csak ezért bátorkodom megjegyezni,hogy ez az eredmény más lőszer esetében is kijöhetett volna.
.308-asból ezt próbálgatom jelenleg én is,egyenlőre egy őzet lőttem,jó volt,de nem volt jobb,mint egy sako SHH ,vagy Geco Tm ,vagy sorolhatnám,de kétségkívül sokkal drágább volt,azonban őzhöz mi nem jó?Nem egy jó "alany"összehasonlításhoz.
Majd remélem lesz szerencsém nagyobb jószággal is összefutni,amikor ez az Id classic lesz betárazva.Ránézésre is szimpi munició.
Jobban örülnék ,ha nem tudna a próbákon többet ,mint más szintén kiváló munició,mert akkor nem lennék kénytelen ennyi pénzt kiadni érte.
Egyenlőre olyan elfogult lehetsz vele szemben,mint én a .270-esbe a H mantellal. Kacsint

Szívemből szóltál ! Bár nem rég még te is a másik(utolsó mondatod) ligában fociztál ! Röhög Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: