Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7X64  (Megtekintve 159789 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #390 Dátum: 2015. Augusztus 05. - 14:23:27 »

Mondhatni eGun os ár alatti...
SZÉP!

Habár azért alatti nem. 6-700 eur + mire behozod...mindenesetre az itthoni "gyakorlathoz" képest megsüvegelendően korrekt.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #391 Dátum: 2015. Augusztus 05. - 14:27:36 »

Habár azért alatti nem. 6-700 eur + mire behozod...mindenesetre az itthoni "gyakorlathoz" képest megsüvegelendően korrekt.

Úgy látom ezen én követtem el a bevonatolást. Ha annak az árát is hozzávesszük, vagy nagyon olcsón vette Laci, vagy  Vállat von
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Phasant001
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69


vadász


« Új üzenet #392 Dátum: 2015. Augusztus 15. - 12:12:15 »

 :Sam
Üdv: jó kaliber a 7x64. Mindent visz. Mint a nagykönyvben.
Sako hammerhead 11g (216B) 50-re,100-ra,140-re.rókára gímbikára,disznora,őzre.
Nyakra,blattra.
Vagy amit akartok. Emelem
Naplózva

Mértékkel fiam, csak mértékkel.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #393 Dátum: 2015. Augusztus 17. - 12:35:40 »

:Sam
Üdv: jó kaliber a 7x64. Mindent visz. Mint a nagykönyvben.
Sako hammerhead 11g (216B) 50-re,100-ra,140-re.rókára gímbikára,disznora,őzre.
Nyakra,blattra.
Vagy amit akartok. Emelem
Nyakra csak nagyon indokoltan, blattra ok, blatt mögé az ideális. Mást nem akarunk a 7x64 től. Emelem
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #394 Dátum: 2015. Augusztus 17. - 14:33:21 »

Nyakra csak nagyon indokoltan, blattra ok, blatt mögé az ideális. Mást nem akarunk a 7x64 től. Emelem

 Ördög Ördög Ördög
 Igen Emelem

Nyakra... még akkor sem lövök ha kicsi távolság miatt 100% a találat.
Akkor természetesen más a leányzó fekvése ha félségen szemben áll a vad és nagy eséllyel ha a nyakon nem viszi a gerincet akkor megy tovább a gépházba, de ezt ne is nevezzük nyak lövésnek.

 Emelem
Naplózva

Üdv End
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #395 Dátum: 2015. Augusztus 17. - 15:35:07 »

Ördög Ördög Ördög
 Igen Emelem

Nyakra... még akkor sem lövök ha kicsi távolság miatt 100% a találat.
Akkor természetesen más a leányzó fekvése ha félségen szemben áll a vad és nagy eséllyel ha a nyakon nem viszi a gerincet akkor megy tovább a gépházba, de ezt ne is nevezzük nyak lövésnek.

 Emelem

Igen, igen. Magam is arra gondoltam, hogy nyakra csak kegyelemlövést,merthogy, ha normál esetben annyira "nyakra" áll, akkor mutatja az elejét is. Abba meg könnyebb beletalálni.... Igen Igen Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #396 Dátum: 2015. Augusztus 17. - 16:58:05 »

Igen, igen. Magam is arra gondoltam, hogy nyakra csak kegyelemlövést,merthogy, ha normál esetben annyira "nyakra" áll, akkor mutatja az elejét is. Abba meg könnyebb beletalálni.... Igen Igen Igen
"Csak az ódalát gyerekem, ott az élet" szokta mondani néhai Béla bátyánk, aki nem mellesleg igen szerényen élte meg, hogy jóval 10 ezer nagyvad felett lőhetett életében Igen
 Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9920



« Új üzenet #397 Dátum: 2015. Augusztus 17. - 17:12:38 »

"Csak az ódalát gyerekem, ott az élet" szokta mondani néhai Béla bátyánk, aki nem mellesleg igen szerényen élte meg, hogy jóval 10 ezer nagyvad felett lőhetett életében Igen
 Vigyorog
Errefelé:
A blatt mögé picit, a többi stimmel. Kacsint
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Phasant001
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69


vadász


« Új üzenet #398 Dátum: 2015. Augusztus 17. - 21:14:46 »

Ki mint veti ágyát úgy alussza álmát  Ördög S.Peti
Naplózva

Mértékkel fiam, csak mértékkel.
Vadász20
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4



« Új üzenet #399 Dátum: 2015. Szeptember 30. - 21:02:01 »

Sziasztok én 1 7X64-es Voere Mauserrel vadászom és most keztem el kipróbálni a Geco Plus lőszert ha valakinek volt vele tapasztalata (nagyobb) megköszönném .. Sajnos még csak rókát tudtam vele tökéleetesen blaton lőni.. Disznók mindig roszz pozícióban áltak ..:S
Naplózva
SteyrGabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #400 Dátum: 2015. Szeptember 30. - 21:27:05 »

Sziasztok én 1 7X64-es Voere Mauserrel vadászom és most keztem el kipróbálni a Geco Plus lőszert ha valakinek volt vele tapasztalata (nagyobb) megköszönném .. Sajnos még csak rókát tudtam vele tökéleetesen blaton lőni.. Disznók mindig roszz pozícióban áltak ..:S
Szia!
Túl kemény lövedék, süldőket csak lyukasztani fogja, javarészt.
Ha már Geco, akkor inkább az Express.
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #401 Dátum: 2015. Október 01. - 10:55:35 »

Sziasztok én 1 7X64-es Voere Mauserrel vadászom és most keztem el kipróbálni a Geco Plus lőszert ha valakinek volt vele tapasztalata (nagyobb) megköszönném .. Sajnos még csak rókát tudtam vele tökéleetesen blaton lőni.. Disznók mindig roszz pozícióban áltak ..:S

Igaza van SteyrGabi-nak, jó kemény lövedék.
Bár szvsz. inkább legyen biztos a kimenet, hogy mondjuk egy jó tüdőlövéssel legyen vérnyom, amit követni lehet.
Ha befelé vérzik, akkor is ott lesz 50-70 méteren belül, csak ugye kérdés, hogy megtalálod-e.
Naplózva
cujoe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233


« Új üzenet #402 Dátum: 2015. Október 01. - 11:11:01 »

Igaza van SteyrGabi-nak, jó kemény lövedék.
Bár szvsz. inkább legyen biztos a kimenet, hogy mondjuk egy jó tüdőlövéssel legyen vérnyom, amit követni lehet.
Ha befelé vérzik, akkor is ott lesz 50-70 méteren belül, csak ugye kérdés, hogy megtalálod-e.


Akkor megírom rossz tapasztalataimat ezzel a lőszerrel kapcsolatban. Kaliber 8X57JS, lőszer: Geco Plus 12,7 gr.  Néhány süldőt és egy bikát sikerült vele eddig terítékre hozni. Az utóbbi pár alkalommal annyira megszívtam ezzel a lőszerrel, hogy váltanom is kellett. Süldők esetén vér nem sok volt, vele sohasem, szinte semmi, viszont akkora szerencsém volt, hogy szinte mindig csontot ért a lövedék és így tört-zúzott. Aztán volt alkalmam rálőni vele nagy disznóra: Irtózatosan nagy becsapódási hang - disznó sehol, vér semmi. Három napig kerestük és nem lett meg (lőtáv: kb 150 méter).  Majd bikára tettem vele lövést. A lőtáv mindössze 60 méter, blattlövés. A vad jelzi a találatot, de a rálövés helyén semmi vér. Majd szerencsével megtaláltuk kb. 200 méter után. Addig egy csepp vér sem volt. Ahol összeesett, majd átfordítottuk a vadat, ott egy tenyérnyi vérfolt a földön. Ezután ismét volt alkalmam disznóra lőni - 130 méteres lőtáv, jó becsapódási hang és disznó valamint vér ismét csak sehol sincs. Meguntam elegem lett belőle.. Ja és sohasem volt nagy kimeneti nyílás, a bikán is csak egy "szúrásnyom".
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #403 Dátum: 2015. Október 01. - 11:24:29 »

Akkor megírom rossz tapasztalataimat ezzel a lőszerrel kapcsolatban. Kaliber 8X57JS, lőszer: Geco Plus 12,7 gr.  Néhány süldőt és egy bikát sikerült vele eddig terítékre hozni. Az utóbbi pár alkalommal annyira megszívtam ezzel a lőszerrel, hogy váltanom is kellett. Süldők esetén vér nem sok volt, vele sohasem, szinte semmi, viszont akkora szerencsém volt, hogy szinte mindig csontot ért a lövedék és így tört-zúzott. Aztán volt alkalmam rálőni vele nagy disznóra: Irtózatosan nagy becsapódási hang - disznó sehol, vér semmi. Három napig kerestük és nem lett meg (lőtáv: kb 150 méter).  Majd bikára tettem vele lövést. A lőtáv mindössze 60 méter, blattlövés. A vad jelzi a találatot, de a rálövés helyén semmi vér. Majd szerencsével megtaláltuk kb. 200 méter után. Addig egy csepp vér sem volt. Ahol összeesett, majd átfordítottuk a vadat, ott egy tenyérnyi vérfolt a földön. Ezután ismét volt alkalmam disznóra lőni - 130 méteres lőtáv, jó becsapódási hang és disznó valamint vér ismét csak sehol sincs. Meguntam elegem lett belőle.. Ja és sohasem volt nagy kimeneti nyílás, a bikán is csak egy "szúrásnyom".

Sajnos előfordul az ilyesmi. Ha velem fordult volna elő, és is hasonlóan járnék el. Valószínűleg lágy részeken ment keresztül így nem tudott jól dolgozni a mag. Mire váltottál róla?
Naplózva
cujoe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233


« Új üzenet #404 Dátum: 2015. Október 01. - 11:35:52 »

Sajnos előfordul az ilyesmi. Ha velem fordult volna elő, és is hasonlóan járnék el. Valószínűleg lágy részeken ment keresztül így nem tudott jól dolgozni a mag. Mire váltottál róla?

Geco Teilmantel - nagyon jól hordja a puska. Remélem, hogy expandál is majd rendesen a lövedék.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: