Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A borz és vadászata  (Megtekintve 186215 alkalommal)
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #60 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 13:00:42 »

Csak csodálni lehet a kitartásotokat!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #61 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 21:28:55 »

Mani! Igen Igen Igen
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #62 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 21:52:08 »

Sziasztok!

A mai nap folyamán egy meghívásnak tettünk eleget Pisti barátommal egy borz kotorékozásra. Örömmel tettünk eleget neki mert nagyon kíváncsi voltam már a borzozásra.

Gratulálok hozzá!-szép eredmény!
Dabas melyik részén voltatok?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #63 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 10:15:50 »

Köszönjük Mindenkinek a gratulációkat.

Girgi! Dabas-Sári-i vadászháztól indultunk és valahol a pusztában egy temető és templomrom mellett volt a vár. Folyamatosan dézsmálta a gyertyákat. Nagyon hájas is volt.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #64 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 10:45:31 »

Köszönjük Mindenkinek a gratulációkat.

Girgi! Dabas-Sári-i vadászháztól indultunk és valahol a pusztában egy temető és templomrom mellett volt a vár. Folyamatosan dézsmálta a gyertyákat. Nagyon hájas is volt.

Üdv: Csaba
Akkor Sáriból Bugyi felé mentetek és az un. Borzasnál voltatok. Szólhattál volna!-én kb. fél órára lakom innét. Legalább egy teára beugorhattunk volna valahova itt Dabason.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #65 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 10:50:48 »

Köszönjük Mindenkinek a gratulációkat.

Girgi! Dabas-Sári-i vadászháztól indultunk és valahol a pusztában egy temető és templomrom mellett volt a vár. Folyamatosan dézsmálta a gyertyákat. Nagyon hájas is volt.

Üdv: Csaba
Akkor Sáriból Bugyi felé mentetek és az un. Borzasnál voltatok. Szólhattál volna!-én kb. fél órára lakom innét. Legalább egy teára beugorhattunk volna valahova itt Dabason.

Jó lett volna, mert 3 körül végeztünk és rengeteg időnk volt. Szerintem megyünk még oda nemsokára.
Akkor nem felejtem el.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #66 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 11:10:10 »

Köszönjük Mindenkinek a gratulációkat.

Girgi! Dabas-Sári-i vadászháztól indultunk és valahol a pusztában egy temető és templomrom mellett volt a vár. Folyamatosan dézsmálta a gyertyákat. Nagyon hájas is volt.

Üdv: Csaba
Akkor Sáriból Bugyi felé mentetek és az un. Borzasnál voltatok. Szólhattál volna!-én kb. fél órára lakom innét. Legalább egy teára beugorhattunk volna valahova itt Dabason.

Jó lett volna, mert 3 körül végeztünk és rengeteg időnk volt. Szerintem megyünk még oda nemsokára.
Akkor nem felejtem el.

Üdv: Csaba
Rendben!-hátha ráérek és át tudok ugrani.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #67 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 10:28:10 »

Tegnap majdnem borzvadásszá lettem avatva... este kiültünk lesre, és kijött elém egy. Olyan közel volt(20-30m), hogy gondoltam sörétessel odasózok neki. Az meg borult is szépen. Letettem magam mellé a puskát, mire visszanézek, akkor látom, hogy  a borz feláll és elindul az erdő felé. Rálőttem még egyet, mire vágott egy kanyart, majd beugrott a sűrűbe. Fél óráig kerestük, de se egy vérnyomot, se egy szőrszálat nem találtunk, így felhagytunk a kutatással. Hejjj, pedig milyen boldog lennék ma, ha meglenne! :-\
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #68 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 10:37:00 »

Tegnap majdnem borzvadásszá lettem avatva...

Nagyon szívós a borz méretéhez képest.
Valószinű, hogy elment meghalni szegény, bár lehet, hogy kiheveri ezt a sörétezést. Most már jó vastag zsírréteget is felszedett, a szőrzete is kezd átváltani a téli bundára, lehet hogy felfogták a sörétet, így nem hatolt mélyre és talán túléli. Vállat von

Milyen söréttel voltál? Méretére lennék kíváncsi.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #69 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 10:45:02 »

Sajnos ilyen lőtávről a 8as vagy 6os sörét még akár át is megy a túloldali bőrig rajta, ha ennél kisebbel lőttél, esélyes, hogy kiheveri.
Sajnálom, hogy így alakult, majd legközelebb sikerül Kacsint
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #70 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 11:00:33 »

Az első csőben 4,5mm-es átmérőjű RC kacsára/libára való sörét volt, a másodikban 8as Nike Extra. Szóval a mérettel nem lehetett gond. Az a gond, hogy láttam, amint eldobta magát. aztán pedig a második csőből is kapott, mert azt is jelezte. Na, de ha minden igaz,akkor vasárnap is megyünk ki, hátha akkor összejön. Amúgy a tegnapi nap végig ilyen volt, ezen már meg sem kellene lepődnöm.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #71 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 11:19:47 »

"Az első csőben 4,5mm-es átmérőjű RC kacsára..".??????????????????

Girgesz!  Milyen kacsa az, amire 4,5 mm sörétet haszhálsz? Vállat von Vállat von Vállat von
Én még télen sem használok 10 -es sörétnél nagyobbat, és egy pár ezer kacsát már lőttem!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #72 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 11:22:52 »

Lehet, hogy az olasz lőszer jelzése téveszti meg a pógárt! Bion
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #73 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 12:38:48 »

"Az első csőben 4,5mm-es átmérőjű RC kacsára..".??????????????????

Girgesz!  Milyen kacsa az, amire 4,5 mm sörétet haszhálsz? Vállat von Vállat von Vállat von
Én még télen sem használok 10 -es sörétnél nagyobbat, és egy pár ezer kacsát már lőttem!

Tavaly, ahova mentem libázni, ott mondták, hogy vigyek nagy szemű(4-4,5mm-es) sörétet, mert olyan magasan vannak, hogy aprót elviszi a szél. Na, ezért vettem én ilyen RC-t, aminek a dobozán is kacsa+liba van feltüntetve. De hát ha arra jó,akkor dúvadra miért ne lenne? Mosolyog
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #74 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 12:39:13 »

Lehet, hogy az olasz lőszer jelzése téveszti meg a pógárt! Bion

Ha vadászni nem is,de olvasni még csak tudok...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: