Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gím tarvad  (Megtekintve 257839 alkalommal)
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #780 Dátum: 2013. Október 20. - 20:01:53 »

Szia!
Ez egy speciális réz lövedék (Kupfer Jagd Geschoss) töréspontokkal és garantált kilövéssel. Ebben a kaliberben, ilyen lövedéktömegben a leghatékonyabb. Egyébként nagyon elégedett vagyok vele.

Üdv!  Emelem

Fedettebb terepen hogyan viselkedik a kis méreg?
Gondolok itt búzára, vagy akár átláthatóbb kökényre (mondjuk hajtásban)...
 S.Peti
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #781 Dátum: 2013. Október 20. - 20:06:34 »

Üdv!  Emelem

Fedettebb terepen hogyan viselkedik a kis méreg?
Gondolok itt búzára, vagy akár átláthatóbb kökényre (mondjuk hajtásban)...
 S.Peti
Hajtásbaaan??? Meglepődött
Szerintem Hansi sosem vinné hajtásba a KJG-t...
Valóban, hajtásba nem viszünk ilyet. Oda a 9,3x74. Való, vagy a jó öreg 7x57 -es TIG. Bár biztos kézben inkább a duplagolyós KJG mint bármi más....
« Utoljára szerkesztve: 2013. November 10. - 19:06:20 írta Horrido » Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #782 Dátum: 2013. November 08. - 09:02:15 »

                            Verőfényes délután

Sárga nyárfalevél hullik az ágakhoz verődve, hogy csatlakozhasson ő is az erdő téli takarójához. Ülök a fedett magaslesen és élvezem a késődélutáni napsütést, igazán kellemes idő van. Az erdőkkel övezett olajretek csírán egy fekvő őzbak hunyorogva napozik, ő is nagyon élvezi ezt a remek időt és a háttérben is kisebb nagyobb őzcsaládok vonulnak. Szarvasokat várok. Tegnap is a közelben várakoztam rájuk, de akkor egy öblös árok partján támasztottam a lő botot, éppen ott a váltójuk közelében. Rigók és szajkók jelezték a fenyves mélyén nagyvad mozog, de a deréknyi nyárfatörzsek között bujkáló vérszínű alkonyat nem csalta időben elő a rejtekadó sűrűből a szarvas népet. Most viszont agancskoppant a nyarasban. Tölcsért formálok a kezeimből és fülelek tátott szájjal. Á igen, ők azok! Előrehajolva éppen elcsípem a pillanatot, ahogy a fahordó nyiladékba kitorlódik a rudli vagy 150 méterre. Tarvadat látok a gukkerban és egy kisbika is motoszkál a félhomályban. Mögöttük átlép még valami, majd elnyeli a túloldali akácos nyaras őket, távolodnak a hangok. Jó 20 perc eltelt, remélem, a csírára jönnek, csak feljebb kerülnek! Újra tölcséreket formázva kagylózok, tényleg ott jönnek – állapítom meg, na és azt is, hogy egyre süketebb vagyok. Aztán megjelenik a karaván a fák közt, elején vagy 120 kilós vezértehén jön nyomában borjúval, nyomukban csapos bika ballag. Feje hosszánál valamicskével rövidebb talán a két pudvás nyárs a homlokán. Utána is csapos bika jön erősebb gyöngyös nyársakkal, böködi az előtte menőt, a hereföldre kiérve játékosan összefordulnak, öklelik egymást. Közben jön a hátvéd, olyan 120-130 méterre vannak. Na, ez is egy csapos bika. Méregetem a fejdíszét, 40 cm alatt lőhető felénk. Úgy nézem ez a leggyengébb a három közül, amint megáll, a szálkereszt fonala is megállapodik rajta. Átfordul a biztosító is és a bika felém fordítja a fejét. Csak az egyik agancsszára rövidebb, olyan féloldalas. Minek centizgetek én itt most – kérdezem hirtelen magamtól? Amint tisztán keresztben megáll a csapat legifjabbja az olajretek-hereföld mezsgyéjén, huppanva veri át a lövés. A rudli visszairamodik az erdőbe, csak a gímborjú szalad tovább a tarlóra. Követem még a távcsőben a megváltoztathatatlan elől menekülő vad 25-30 méteres vágtáját, végül rendben elfekszik és kisvártatva én is mellette álltam kalappal a kézben. Ez a második gím borjú, amit eddig lőttem. Valahogy engem a disznóváltók mentén ér hamarabb utol az égi patrónusom tekintete, a szarvasokat inkább csak messziről csodálom.

Vadászüdvözlettel: Robi
   
 Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #783 Dátum: 2013. November 08. - 09:09:22 »

 Igen Emelem
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #784 Dátum: 2013. November 08. - 15:08:42 »

Robi!  Emelem  Wave
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #785 Dátum: 2013. November 08. - 15:15:29 »

 Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #786 Dátum: 2013. November 08. - 19:12:34 »

                            Verőfényes délután

Sárga nyárfalevél hullik az ágakhoz verődve, hogy csatlakozhasson ő is az erdő téli takarójához. Ülök a fedett magaslesen és élvezem a késődélutáni napsütést, igazán kellemes idő van. Az erdőkkel övezett olajretek csírán egy fekvő őzbak hunyorogva napozik, ő is nagyon élvezi ezt a remek időt és a háttérben is kisebb nagyobb őzcsaládok vonulnak. Szarvasokat várok. Tegnap is a közelben várakoztam rájuk, de akkor egy öblös árok partján támasztottam a lő botot, éppen ott a váltójuk közelében. Rigók és szajkók jelezték a fenyves mélyén nagyvad mozog, de a deréknyi nyárfatörzsek között bujkáló vérszínű alkonyat nem csalta időben elő a rejtekadó sűrűből a szarvas népet. Most viszont agancskoppant a nyarasban. Tölcsért formálok a kezeimből és fülelek tátott szájjal. Á igen, ők azok! Előrehajolva éppen elcsípem a pillanatot, ahogy a fahordó nyiladékba kitorlódik a rudli vagy 150 méterre. Tarvadat látok a gukkerban és egy kisbika is motoszkál a félhomályban. Mögöttük átlép még valami, majd elnyeli a túloldali akácos nyaras őket, távolodnak a hangok. Jó 20 perc eltelt, remélem, a csírára jönnek, csak feljebb kerülnek! Újra tölcséreket formázva kagylózok, tényleg ott jönnek – állapítom meg, na és azt is, hogy egyre süketebb vagyok. Aztán megjelenik a karaván a fák közt, elején vagy 120 kilós vezértehén jön nyomában borjúval, nyomukban csapos bika ballag. Feje hosszánál valamicskével rövidebb talán a két pudvás nyárs a homlokán. Utána is csapos bika jön erősebb gyöngyös nyársakkal, böködi az előtte menőt, a hereföldre kiérve játékosan összefordulnak, öklelik egymást. Közben jön a hátvéd, olyan 120-130 méterre vannak. Na, ez is egy csapos bika. Méregetem a fejdíszét, 40 cm alatt lőhető felénk. Úgy nézem ez a leggyengébb a három közül, amint megáll, a szálkereszt fonala is megállapodik rajta. Átfordul a biztosító is és a bika felém fordítja a fejét. Csak az egyik agancsszára rövidebb, olyan féloldalas. Minek centizgetek én itt most – kérdezem hirtelen magamtól? Amint tisztán keresztben megáll a csapat legifjabbja az olajretek-hereföld mezsgyéjén, huppanva veri át a lövés. A rudli visszairamodik az erdőbe, csak a gímborjú szalad tovább a tarlóra. Követem még a távcsőben a megváltoztathatatlan elől menekülő vad 25-30 méteres vágtáját, végül rendben elfekszik és kisvártatva én is mellette álltam kalappal a kézben. Ez a második gím borjú, amit eddig lőttem. Valahogy engem a disznóváltók mentén ér hamarabb utol az égi patrónusom tekintete, a szarvasokat inkább csak messziről csodálom.

Vadászüdvözlettel: Robi
   
 Wave
Elvesztettem a fonalat!
Most borjút lőttél,vagy spiessert?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #787 Dátum: 2013. November 08. - 19:19:06 »

Elvesztettem a fonalat!
Most borjút lőttél,vagy spiessert?

 "Minek centizgetek én itt most – kérdezem hirtelen magamtól? Amint tisztán keresztben megáll a csapat legifjabbja az olajretek-hereföld mezsgyéjén, huppanva veri át a lövés."
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #788 Dátum: 2013. November 08. - 20:22:03 »

Gratulálok Robi! Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #789 Dátum: 2013. November 08. - 22:46:17 »

Gratulálok Robi! Emelem
Én akkor gratulálok,ha mindkét száron van rózsa!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #790 Dátum: 2013. November 09. - 19:33:11 »

Szervusz Barátom.
Ezek szerint fellett avatva az új vas .
Gratulálok hozzá  Emelem

üdv:HSanyi
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #791 Dátum: 2013. November 09. - 22:43:28 »

 Wave Emelem Kösz!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #792 Dátum: 2013. November 10. - 10:35:46 »

Én akkor gratulálok,ha mindkét száron van rózsa!

Akkor és úgy gratulálsz, ahogy Neked tetszik, mert szuverén jogod. Igen
Viszont szépen megkérnélek, hogy legközelebb ne az én hozzászólásomat idézd a véleményedhez!
Köszönöm!
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #793 Dátum: 2013. November 10. - 13:16:50 »

Akkor és úgy gratulálsz, ahogy Neked tetszik, mert szuverén jogod. Igen
Viszont szépen megkérnélek, hogy legközelebb ne az én hozzászólásomat idézd a véleményedhez!
Köszönöm!
 Emelem

Fogalmam sincs,hogy neked milyen hozzászólásaid vannak,nemhogy idézném!
Szakmailag bíráltam.Nincs olyan terület Európában,ahol a közel 40 cm-es első agancs nem kívánatos az állományban.
Ha utánanézel,akkor a második agancs majdnem mindenkor rózsával rendelkezik,tehát én a szakmaisághoz akkor tudok csak gratulálni!
Szakmánk forrásánál(Vaterland) megkülönböztetik az első agancsú a schmalspiesser,a rózsás pedig "csak" spiesser.
Egyébként,ha nem kívánod,hogy a hozzászólásodból idézzenek,akkor védd le!
Még egyszer!Én nem a Te szövegedet idéztem!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #794 Dátum: 2013. November 10. - 13:30:19 »

"   .........nyomukban csapos bika ballag. Feje hosszánál valamicskével rövidebb talán a két pudvás nyárs a homlokán. Utána is csapos bika jön erősebb gyöngyös nyársakkal,.....Közben jön a hátvéd, olyan 120-130 méterre vannak. Na, ez is egy csapos bika....... Úgy nézem ez a leggyengébb a három közül,....."



Tehát: 1.) feje hosszánál rövidebb,
            2.) erősen gyöngyös csapos,
            3.) a leggyengébb a három közül.

Akkor az vajon hány cm is lehet?  Azt hiszem, messze a negyventől.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: