Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148300 alkalommal)
Bandi
Vendég
« Új üzenet #840 Dátum: 2009. Február 15. - 13:44:55 »

Igen én a sima sp lőszert lövöm, de 7x64-ben láttam a sima végűt dolgozni! Hát eléggé meggyőző volt az is, annak a kiképzése olyan, mint a vulkáné. Szerintem először próbáld ki a sima sp-t, nem fogsz csalódni. A tapasztalataidat majd írd meg!
Kösz szépen!
Bocs a sok kérdezősködésért,csak még annyit kérdeznék hogy mintha említetted volna valamikor hogy a Fehován lehet kapni kedvezményesen MFS-t.Jól emlékszem?
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #841 Dátum: 2009. Február 15. - 13:52:02 »

Kösz szépen!
Bocs a sok kérdezősködésért,csak még annyit kérdeznék hogy mintha említetted volna valamikor hogy a Fehován lehet kapni kedvezményesen MFS-t.Jól emlékszem?
Nem én említettem de ott közvetlen a gyártól tudod megvásárolni a lőszert, így lehet, hogy olcsóbb is valamivel.
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #842 Dátum: 2009. Február 15. - 13:57:55 »

Szia Bandi!

A tavalyi, vagy tavalyelőtti Fehován volt olcsón! Engem is rábeszélt az egyik haverom és vettem egy dobozzal. 30-06-os ZKK-m van, de nekem egy picit szórta az MFS-t. Olyant vettem, aminek a Norma vulkánhoz hasonló a lövedéke! Néhány szarvast lőttem vele, de engem nem győzött meg! (Nincs mindig kilövés, nagy menekülési táv.)
 Inkább maradok a kicsit drágább Silvertipnél! Meg az eddigi próbák alapján a Cody sem rossz!
A döntés úgyis a tiéd!

Melyik megyében laksz, hogy a Silvertipet nem tudod beszerezni?
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #843 Dátum: 2009. Február 15. - 14:00:53 »

Szia Bandi!

A tavalyi, vagy tavalyelőtti Fehován volt olcsón! Engem is rábeszélt az egyik haverom és vettem egy dobozzal. 30-06-os ZKK-m van, de nekem egy picit szórta az MFS-t. Olyant vettem, aminek a Norma vulkánhoz hasonló a lövedéke! Néhány szarvast lőttem vele, de engem nem győzött meg! (Nincs mindig kilövés, nagy menekülési táv.)
 Inkább maradok a kicsit drágább Silvertipnél! Meg az eddigi próbák alapján a Cody sem rossz!
A döntés úgyis a tiéd!

Melyik megyében laksz, hogy a Silvertipet nem tudod beszerezni?
A cseh puskáknál nem jellemző az, hogy szórja, de mit jelent a „kicsit szórta”?
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #844 Dátum: 2009. Február 15. - 14:08:53 »

Egon!
 Emelem

Fegbock!
Köszi!Kom.Esztergom megyei vagyok.Amúgy amelyiket te vetted az melyik?Az az FMJ?
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #845 Dátum: 2009. Február 15. - 14:15:15 »

Egon!
 Emelem

Fegbock!
Köszi!Kom.Esztergom megyei vagyok.Amúgy amelyiket te vetted az melyik?Az az FMJ?
A sima végű az az FPJ M!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #846 Dátum: 2009. Február 15. - 18:31:10 »

Bandi!

Én minden évben a Jehován szereztem be a szükságes készletet.
A síma 11,7-es SP-t vedd meg és azt próbáld ki.

Az FPJ-M olyasmi kiképzésű mint a Vulkan, de természetesen nem ugyanaz.
Ez egy igen hevesen expandáló lövedék és nagyobb távon már nem biztos, hogy van kimenet, de bent rendet vág az biztos.
Volt egy Börzsönyben vadászó ismerősöm, aki már majdnem eladta a 7x64-est, mondván kicsi a kaliber, elmegy a disznó, nincs vér...stb. (SB SPCE)

Egyik Fehován találkoztam vele és sikerült rábeszélni MFS-re.
No kérlek alássan azóta is ezzel az öreg Zastival vadászik - pedig anyagilag megtehetné, hogy akár R93-asa legyen - de nagyon bejött neki.
Sőt, mivel nem lő messzire - jellemzően, ideje miatt - szórón vadászik, így kipróbálta az FPJ-M-et is és azóta azt lövi nagy megelégedéssel.

Próbáld ki és meglátod, ha jól viszi a puskád szerintem elégedett leszel a hatásával.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #847 Dátum: 2009. Február 15. - 18:41:28 »

Bandi!

Én minden évben a Jehován szereztem be a szükságes készletet.
A síma 11,7-es SP-t vedd meg és azt próbáld ki.

Az FPJ-M olyasmi kiképzésű mint a Vulkan, de természetesen nem ugyanaz.
Ez egy igen hevesen expandáló lövedék és nagyobb távon már nem biztos, hogy van kimenet, de bent rendet vág az biztos.
Volt egy Börzsönyben vadászó ismerősöm, aki már majdnem eladta a 7x64-est, mondván kicsi a kaliber, elmegy a disznó, nincs vér...stb. (SB SPCE)

Egyik Fehován találkoztam vele és sikerült rábeszélni MFS-re.
No kérlek alássan azóta is ezzel az öreg Zastival vadászik - pedig anyagilag megtehetné, hogy akár R93-asa legyen - de nagyon bejött neki.
Sőt, mivel nem lő messzire - jellemzően, ideje miatt - szórón vadászik, így kipróbálta az FPJ-M-et is és azóta azt lövi nagy megelégedéssel.

Próbáld ki és meglátod, ha jól viszi a puskád szerintem elégedett leszel a hatásával.

"Jehován "  Bion
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #848 Dátum: 2009. Február 15. - 20:21:35 »

Bandi!

Én minden évben a Jehován szereztem be a szükságes készletet.
A síma 11,7-es SP-t vedd meg és azt próbáld ki.

Az FPJ-M olyasmi kiképzésű mint a Vulkan, de természetesen nem ugyanaz.
Ez egy igen hevesen expandáló lövedék és nagyobb távon már nem biztos, hogy van kimenet, de bent rendet vág az biztos.
Volt egy Börzsönyben vadászó ismerősöm, aki már majdnem eladta a 7x64-est, mondván kicsi a kaliber, elmegy a disznó, nincs vér...stb. (SB SPCE)

Egyik Fehován találkoztam vele és sikerült rábeszélni MFS-re.
No kérlek alássan azóta is ezzel az öreg Zastival vadászik - pedig anyagilag megtehetné, hogy akár R93-asa legyen - de nagyon bejött neki.
Sőt, mivel nem lő messzire - jellemzően, ideje miatt - szórón vadászik, így kipróbálta az FPJ-M-et is és azóta azt lövi nagy megelégedéssel.

Próbáld ki és meglátod, ha jól viszi a puskád szerintem elégedett leszel a hatásával.
Köszi Roland!Az hiszem akkor a Jehován megveszem.
Te hogyhogy nem ezt használod?
Amúgy a 9,7g-os SP-ről mi a véleményed?Azért gondoltam rá mert feltételezem annak laposabb a röppályája,ha ne adj 'Isten egyszer-kétszer messzebbre kellene nyúlkálni.Célballisztikában szerinted van köztük észrevehető különbség?
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #849 Dátum: 2009. Február 15. - 20:53:42 »

Köszi Roland!Az hiszem akkor a Jehován megveszem.
Te hogyhogy nem ezt használod?
Amúgy a 9,7g-os SP-ről mi a véleményed?Azért gondoltam rá mert feltételezem annak laposabb a röppályája,ha ne adj 'Isten egyszer-kétszer messzebbre kellene nyúlkálni.Célballisztikában szerinted van köztük észrevehető különbség?
Milyen messzire akarsz elnyúlni?
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #850 Dátum: 2009. Február 15. - 21:27:03 »

Milyen messzire akarsz elnyúlni?
Bent a hegyekben vadászom,úgyhogy annyira nem jellemző,nekem a 200 az már messzire.
Ez jellemzően akkor ha rókát,vagy őzet lehet lőni a tarlón,vetésen.De nem szeretek ilyen távra lőni,csak mindenképp szeretnék majd bakot is elejteni a nyáron vagy tavasszal,és az miatt kérdezem.
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #851 Dátum: 2009. Február 15. - 21:32:17 »

Bent a hegyekben vadászom,úgyhogy annyira nem jellemző,nekem a 200 az már messzire.
Ez jellemzően akkor ha rókát,vagy őzet lehet lőni a tarlón,vetésen.De nem szeretek ilyen távra lőni,csak mindenképp szeretnék majd bakot is elejteni a nyáron vagy tavasszal,és az miatt kérdezem.
Nyugodtan használd a 11,7g-os sp-t, ezen a távon nem lesz vele gondod az tuti!
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #852 Dátum: 2009. Február 15. - 21:35:23 »

Nyugodtan használd a 11,7g-os sp-t, ezen a távon nem lesz vele gondod az tuti!
Rendben,akkor az lesz,köszi!
Üdv.B.
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #853 Dátum: 2009. Február 15. - 21:44:14 »

Rendben,akkor az lesz,köszi!
Üdv.B.
Igen
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #854 Dátum: 2009. Február 16. - 09:09:17 »

Szevasz Bandi!

Izs-18-asom van és akármennyire is jó a sütése én nem lődözök vele messzire, arra meg a lassabb, de nehezebb 11,7-es jobb.
Őzet sem roncsolja annyira, de nagyvadban azért jobban dolgozik...meghát én a lassabb muníciókat szeretem, azokkal szereztem jó tapasztalatot.
Kaptam 2 doboz Codyt próbára és mivel jól viszi a puskám, így ezt lövöm.
A speer itt sem okozott csalódást, mert őznél 5-10 ft-os nagyságú volt eddig a kimenet, pedig csontokat is lőttem.

üdv.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: