Oldalak: 1 ... 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 [460] 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148373 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3150



« Új üzenet #6885 Dátum: 2015. Október 28. - 22:06:38 »

Ja, és jó tudni, a hangtompító megszerzése lőfegyverre nem tiltott már, ha nem ENGEDÉLYHEZ KÖTÖTT.

pld. lőtéri használatra lehetne engedélyt kérni rá, mivel a Vtv úgy is tiltja.

Egyik megrendelőm most volt  a Finneknél, a fényképeken majd mindenkinek hangtompító volt a fegyveren. Emelem

Ott annyival jobban megbíznak a törvényhozók a vadászokban, hogy nem azt feltételezik kapásból, hogy "hangtompító = rabsic !". Mert azok egyébként meg pont akkor is használják, ha a törvény tiltja. Amennyire tudom, a skandinávoknál eléggé elterjedt, ami egyébként teljesen érthető is. Szerintem ha nálunk sem tiltanák, nálunk is népszerű lenne. Én biztos kipróbálnám, ha a kialakítása nem volna annyira bürokratikus...  Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #6886 Dátum: 2015. Október 28. - 22:16:28 »

Ott annyival jobban megbíznak a törvényhozók a vadászokban, hogy nem azt feltételezik kapásból, hogy "hangtompító = rabsic !". Mert azok egyébként meg pont akkor is használják, ha a törvény tiltja. Amennyire tudom, a skandinávoknál eléggé elterjedt, ami egyébként teljesen érthető is. Szerintem ha nálunk sem tiltanák, nálunk is népszerű lenne. Én biztos kipróbálnám, ha a kialakítása nem volna annyira bürokratikus...  Emelem

A britek is használják.
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #6887 Dátum: 2015. Október 28. - 22:41:48 »

Ja, és jó tudni, a hangtompító megszerzése lőfegyverre nem tiltott már, ha nem ENGEDÉLYHEZ KÖTÖTT.

pld. lőtéri használatra lehetne engedélyt kérni rá, mivel a Vtv úgy is tiltja.

Egyik megrendelőm most volt  a Finneknél, a fényképeken majd mindenkinek hangtompító volt a fegyveren. Emelem


A Fineknel az egy club lehetett ahol a szabalyzat eloirja a hasznalatat.
Nalunk ezt nagyon nehez lenne bevezetni mert a maradi vadasz (mint en is) inkabb engedne a micsodajat megmetszeni mintsem hogy havaki is menetet vagjon a puskacsovere!
A hangtalan lovesnek egyepkent is gyakorlatilag negativ erzeseket kelto hatasa van a lovore, pszihikailag nem erzi a loves elvezetet annyira. Olyasmi ez mint az ovszer hasznalata, van-van valami de nem az igazi  Ördög
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #6888 Dátum: 2015. Október 28. - 23:46:00 »



A Fineknel az egy club lehetett ahol a szabalyzat eloirja a hasznalatat.
Nalunk ezt nagyon nehez lenne bevezetni mert a maradi vadasz (mint en is) inkabb engedne a micsodajat megmetszeni mintsem hogy havaki is menetet vagjon a puskacsovere!
A hangtalan lovesnek egyepkent is gyakorlatilag negativ erzeseket kelto hatasa van a lovore, pszihikailag nem erzi a loves elvezetet annyira. Olyasmi ez mint az ovszer hasznalata, van-van valami de nem az igazi  Ördög
 
 

A hangtalan lovesnek egyepkent is gyakorlatilag negativ erzeseket kelto hatasa van a lovore[/i

 szerintem meg annak jobban, (akire) lőnek Stoel

pszihikailag nem erzi a loves elvezetet annyira

ha több ezret lőnél, fülvédő nélkül , már nem élveznéd annyira


Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #6889 Dátum: 2015. Október 29. - 01:44:00 »

 
 

A hangtalan lovesnek egyepkent is gyakorlatilag negativ erzeseket kelto hatasa van a lovore[/i

 szerintem meg annak jobban, (akire) lőnek Stoel

pszihikailag nem erzi a loves elvezetet annyira

ha több ezret lőnél, fülvédő nélkül , már nem élveznéd annyira



Szia bull!

"szerintem meg annak jobban, (akire) lőnek Stoel "

Allitolag akire lonek az nem is halja a durranast cask egy utest  Angyal - mondjuk ez magyarazhato, mivel a lovedek gyorsabban megy  (altalaban) a hangnail -. Nade, vissza a temahoz:
Ja ha tobb ezret lonek   Csodalk ..... Biztos ezert van az hogy, fizetos lotereken (itt) a fulvedo es a szemvedo szemuveg kotelezoen hasznalatos. Hogy nem a hangtompito azthiszem arra az en magyarazatom ul. Dondolom otthon is van olyan vadasz aki tobbre becsuli a puskajat mintsen hogy akarmilyen hangtompito miatt azt hagyna kimiskarolni.  Emelem

Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #6890 Dátum: 2015. Október 29. - 02:10:08 »

 

Mert jobbára a sűrített levegősöknél van jelentősége, de a legtöbb esetben az nem hangtompító, ha nem szórásképjavító, csak annak néz ki.
Ami meg gyárilag az, arra 7,5 J van írva, és valóban még csillapít is azon, ami amúgy sem nagy.

Rugós légfegyverre sok értelme amúgy sincs, mert jobbára a dugattyú csapódását a léghenger falához hallani, azt meg nem tudják csillapítani nagyon.

Hangtompí ha nem gyári 7,5 J légfegyverre gyártott, akkor az már szabálysértés birtoklásilag is, de ugye ezt majd i.ü. fegyverszakértő fogja eldönteni, mert a hangtompító definicóját ha betölti, akkor akár egy flakon, vagy egy olajszűrő is lehet, lő-tűzfegyver dörejének csökkentésére alkalmas eszköz. Emelem


Ertem hogy, hogyan teszel kulombseget a rugos es a suritett levegos legfegyver kozott,De: Vegul is mindket kategoriat a suritett levego mukodteti. ....
Nemlehet hogy ez a nonszesz tudatlansag zavaroan csapodik le a torvenyhozas embereire?  Sam6
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
sab
Vendég
« Új üzenet #6891 Dátum: 2015. Október 29. - 08:43:46 »



Ertem hogy, hogyan teszel kulombseget a rugos es a suritett levegos legfegyver kozott,De: Vegul is mindket kategoriat a suritett levego mukodteti. ....
Nemlehet hogy ez a nonszesz tudatlansag zavaroan csapodik le a torvenyhozas embereire?  Sam6

Ez ebben a formában nem értelmezhető  ! "Nemlehet hogy ez a nonszesz tudatlansag zavaroan csapodik le a torvenyhozas embereire? "

Na, de talán :

Nálunk 7,5 J alatti sűrített levegővel üzemelő légfegyver,( mindegy , hogy rugós, avagy más) nem engedélyköteles, e felett lőfegyver, tehát engedélyköteles.

Flóbert is engedélyköteles.

Hangtompító birtoklása szabálysértés, pénzbünti és elkobzás.

Hangtompító lőfegyverre való megszerzése engedélyköteles, és NEM tiltott, ha nem engedélyhez kötött.

Vadászati törvény tiltja, tehát arra a célra nem használható.

Vannak már olyan hangtompítók melyeknél nem szükséges a fegyvercsőre menetet metszeni.

Tömören ez lett írva, ha visszaolvasunk. Meglepődött
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #6892 Dátum: 2015. Október 29. - 18:15:20 »



Szia bull!

"szerintem meg annak jobban, (akire) lőnek Stoel "

Allitolag akire lonek az nem is halja a durranast cask egy utest  Angyal - mondjuk ez magyarazhato, mivel a lovedek gyorsabban megy  (altalaban) a hangnail -. Nade, vissza a temahoz:
Ja ha tobb ezret lonek   Csodalk ..... Biztos ezert van az hogy, fizetos lotereken (itt) a fulvedo es a szemvedo szemuveg kotelezoen hasznalatos. Hogy nem a hangtompito azthiszem arra az en magyarazatom ul. Dondolom otthon is van olyan vadasz aki tobbre becsuli a puskajat mintsen hogy akarmilyen hangtompito miatt azt hagyna kimiskarolni.  Emelem


 
    Szervusz  Miklós!   
"Allitolag akire lonek az nem is halja a durranast cask egy utest  Angyal - mondjuk ez magyarazhato, mivel a lovedek gyorsabban megy  (altalaban) a hangnail " 

Én a hangtalan lövésre gondoltam ,        ha például egy katona mellöl kipiszkálják a társát, úgy hogy senki nem hall nem lát semmit 

   kérdem én hogy, mit csinálnál  Vállat von   

 de vissza témához
 Fizetős lőterek itt is vannak , a szemüveg és a fülvédő itt is kötelező , de nem is azzal van a probléma,   hanem a nyitott lőtereknél, az ott vagy a környéken lakóknak nem tetszik a zajhatás , és mindent elkövetnek azért hogy bezárassák a lőteret(ket) !
 
Ott igazán  lenne létjogosulsága a hangtompitónak, ....... de sajna inkább bezárják a lőteret!

biztos vannak sokan olyanok, aki nem vágatna menetet a puskájuk csövére , azt mindenki döntse el maga
 
 de sok baja nem  lesz egy puskának attól hogy menet van a csövén 

 

Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #6893 Dátum: 2015. Október 29. - 18:34:15 »

" de sok baja nem  lesz egy puskának attól hogy menet van a csövén"---Pláne, ha olyan hangtompítót használ, amihez nem kell!
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #6894 Dátum: 2015. Október 30. - 04:34:53 »

 
    Szervusz  Miklós!   
"Allitolag akire lonek az nem is halja a durranast cask egy utest  Angyal - mondjuk ez magyarazhato, mivel a lovedek gyorsabban megy  (altalaban) a hangnail " 

Én a hangtalan lövésre gondoltam ,        ha például egy katona mellöl kipiszkálják a társát, úgy hogy senki nem hall nem lát semmit 

   kérdem én hogy, mit csinálnál  Vállat von   

 de vissza témához
 Fizetős lőterek itt is vannak , a szemüveg és a fülvédő itt is kötelező , de nem is azzal van a probléma,   hanem a nyitott lőtereknél, az ott vagy a környéken lakóknak nem tetszik a zajhatás , és mindent elkövetnek azért hogy bezárassák a lőteret(ket) !
 
Ott igazán  lenne létjogosulsága a hangtompitónak, ....... de sajna inkább bezárják a lőteret!

biztos vannak sokan olyanok, aki nem vágatna menetet a puskájuk csövére , azt mindenki döntse el maga
 
 de sok baja nem  lesz egy puskának attól hogy menet van a csövén 

 

Szervusz Bul!
Meg az a szerencse hogy cask beszelgetunk rola. Hala Istennek meg nem volt olyan tapasztalatom hogy valakit kilojjenek mellolem. Talan emmiatt nem is mennek olyan messzire es melyre a temaban, de a temaval kapcsolatban egy megjegyzes ereeig talan azt mondhatom hogy, (de kimondottan ha a temarol beszelunk) hangtalan lovese van annak aki takargat valamit. A vadasz az odamegy es odadurrant ahova kell, es kiall az igaza mellett  ami a loves tisztasagat illeti.
“kérdem én hogy, mit csinálnál “ Tehat a kerdesedre a valaszom hogy,-  fogalmam sincs! 
Viszont vannak it olyan dolgok amik meg mindig a temahoz tartoznak de egesszen mas elbiralas ala esnek.
Pl; annak a kerdese hogy, a vadaszfegyvereket gyarto cegek altalaban hangtompito nelkul gyartjak a fegyvereiket, vis. – termeszetesen senkinek sem art az ha valaki menetet vag a puskajara -. Viszont, hogy elveszti a gyarto altal adott gyartoi garanciat arra mar merget is vehetsz.
-   Vancouver kornyeken, leginkabb a deli reszen rengeteg a “blue berry” ultetveny ami termeszetesen oriasi allami bevetelek  forrasa. Mindamellett a seregelyek, es kulombozo mas madarak eldoradoja amikor az erik. A Farmerek meg is tesznek mindent a vadkarelharitas erdekeben.  A leg hatasosabb fegyver a karbitagyu, de igen am annak hangja van………. A szomszedos miliomos meg aszondja hogy “O” nem azert fizeti az adot hogy, a nagy durrogasokat halgassa.
Na, mar cask a hasonlosag miatt! …….. Mondanom se kell hogy,  az “agyukat” le kell szerelni (minden egyes alkalommal) Viszont egy olyan orszagban ahol az egyenloseg  szabajai a felszinen vannak nagyon nehez ………egyaltalan kozel egyelo torvenyeket hozni. 
Summa –summarom a lotereket ki kell telepiteni hallastavolsagon kivulre vagy el kell latni hangtompitassal, de nem a fegyvereket!



Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #6895 Dátum: 2015. November 08. - 12:25:20 »

 Találós kérdés !   
A bal oldali hüvely egy .308Win,   a jobb oldali milyen ??

Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #6896 Dátum: 2015. November 08. - 12:29:00 »

357mag v 44mag
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #6897 Dátum: 2015. November 08. - 12:33:32 »

357mag v 44mag

Nem  , annál vastagabb , ( a 308-ashüvely simán belemegy )    ,   de maroklő-be való
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6898 Dátum: 2015. November 08. - 12:37:33 »

Nem  , annál vastagabb , ( a 308-ashüvely simán belemegy )    ,   de maroklő-be való

Ez valami .500-as kézi-ágyúba való szörnyeteg... .500 S&W, vagy valami hasonló rettenetesség....... Vállat von
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #6899 Dátum: 2015. November 08. - 12:43:35 »

Ez valami .500-as kézi-ágyúba való szörnyeteg... .500 S&W, vagy valami hasonló rettenetesség....... Vállat von
Talált  Taps
 .500-as S&W Magnum !  Ma volt alkalmam kipróbálni   ( ráadásul a rövid csövű verziót) ,  brutális  ,  beleremegett minden !
Naplózva
Oldalak: 1 ... 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 [460] 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: