Oldalak: 1 ... 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 [455] 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148374 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #6810 Dátum: 2015. Október 12. - 22:10:09 »

A keresőbe már beirtam hogy h mantel.Nem sok mindent adott.Azért köszönöm.Eddig vulkant löttem de változtatnék.Hogy miért? Nem tudom Mosolyog

párat találtam:

Lacika - Vagy a SHH ami nagyon nagy eséllyel mindent átüt,és van vér is.
Vagy a H mantel,ami tényleg "unalomig" 50 méteres ,vagy kevesebb menekülési távolságot "engedélyez"..270 win H mantellal még ez az 50 méter volt a max. megtett menekülési távolság mind bika,mind disznó esetében(az őzről ne beszéljünk inkább ,milyen állapotba leledzik).

A H mantellal lőtt kisebb vad,róka,borz,őz... cefetül néz ki,a nagyobbakra jó választás.Annyi baja van,hogy drága.
Nagyobb távolságból majdnem jobb,mint közelről lőve.

Szia!
Mikor valakinek mondom,hogy  mennyire hatásos kis fürge 8.4 g maggal is nagy testű vadra,hát kétkedve fogadja az állításom.
Párszor láttam Kegelspitzét"munka"közben ,meg sem közelíti a H mantel hatásfokát,legalábbis az a pár alkalom nem győzött meg.
Jó még az RWS Sp-je,de drágábbb,mint a H mantel,mégsem éri fel.
A H mantellal meglőtt vadak fikarcnyi kétséget sem támasztanak azzal szemben,hogy talált-e a lövedék,vagy sem,a találatjelzés nem marad el.
Kisebb vadnál gyakori a tűzberogyás,nagyobbnál meg azonnal látszik,hogy van baj rendesen.
Legtöbbször van vér a rálövés helyén ,és már a bemenet is gyakran vérzik.
Mikor megáll a lövedék a testben,és benne hagyja az energiát,előfordul,hogy csak 8-10-15 méter után van vér,szájból,bemeneti nyílásból,de a jószág meg a megtalált vértől nincs messze,mert amikor már szájon ,bemenetin is vérzik,akkor vödör vér van már belül.
Cirka 200 méterről meglőtt szarvasbika a rálövés helyétől 15 méterre összeesett,szédelegve leírt egy kis kört.
A rálövés helyén kukoricaszemek (átvitte a vadat picit sréen,csontot fogva is),vér,és a vér kitartott bőven a jószágig.
100 méterről lőtt nagy testű bika menekülési távolsága olyan 50 méter volt,az erdő szélén a lestől balra mellettem kilépett a  nyílt placcra.
Rálövés után a zárt lesből kihajolva próbáltam hallgatózni,hallom,még mindig tör,még mindig tör,úristen még mindig megy ,még mindig,mit csináltam,kimegy a világból.
Mikor odamentem láttam,hogy hol ment be,majd elindultam mélységileg egy váltón az erdőben,feltételezve,hogy azon menekült,sokat mentem,nem lett meg.
Visszamegyek a rálövés helye felé,belebotlottam a vérbe.
Kiderült ,hogy a bika nem volt messzebb  a rálövés helyétől 50 méterre,csak a fák törése zavart meg,szinte helyben kóvályogva törte össze a bokrokat,bedőlt elszáradt fákat,2 akácfának nekiment 20 méter után,tiszta szőr,meg vér volt,tehát volt baj rendesen.
A lapockát összetörte ,belül mindent megtett a sikerért,de a kimeneti nyílás elmaradt.
Viszont ott volt helyben a szarvas.
Erre mondom,hogy unalomig ugyanazt produkálja,nem viselkedik szélsőségesen,kiszámítható mi fog történni,ha a gépházba becsap.
Szerintem azért sokan tudják,hogy jó ez a konstrukció,csak elriasztó az ára,valahol láttam már 20.000.- felett is egy dobozt .270-esbe.
Drágább,mint a kegelspitze.

Csaba  - A H-Mantell lövedékkel hasonló taoasztalataim vannak.
Péntek éjjel lőttem vele egy rókát (elsőre sajnos csak az elejét érte, kellett meg egy löves neki), hat terítékfotóhoz nehéz lett volna beállítani, annyira szétdobta a kugli.
Esett meg futtában egy malac, arról kicsit lemaradtam, derékon kapta a lövést, ami kizsigerelte és a vesepecsenye a combok elejevel együtt ment a kukába.
Ettől függetlenül nagyon kedvelem

Fedett terepen és gabonában viszont el kell felejteni.
Akkor kerül elő a Mega a szekrényből Vigyorog

A HMK ára valóban nem kevés, de mivel magamnak sütöm, így lényegesen kedvezőbb az anyagi oldala.
A bogyó kb. 1,3€/db
A kapszli és a púder, valamint a kenőanyag, szerszám amortizáció együtt nem tesz ki 0,5€-t.
Hüvelyt nem számolok, mert mindig van belőle annyi 1x használt, amennyi kell.
Így 1 db H-Mantell lőszer a 308-ashoz 1,8 €, ami kb. 550,- Ft .... nem is sajnálom, ha egy rókára el kell pattintani belőle akár 2-3 darabot
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #6811 Dátum: 2015. Október 12. - 22:44:43 »

A keresőbe már beirtam hogy h mantel.Nem sok mindent adott.Azért köszönöm.Eddig vulkant löttem de változtatnék.Hogy miért? Nem tudom Mosolyog
Hát, akkor ne tedd!
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #6812 Dátum: 2015. Október 16. - 11:18:20 »

 Emelem

Norma Tipstrike kuglit lövi valaki? Főleg 30-06 érdekelne (nem engem, közvetítem csak a kérdéseket, igaz érdekel engem is).
Beszerezhető ez idehaza könnyedén?
Tapasztalatok vele?
Az SST-hez hasonló mag ez?

Köszönet!
 Wave
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #6813 Dátum: 2015. Október 16. - 11:45:02 »

Emelem

Norma Tipstrike kuglit lövi valaki? Főleg 30-06 érdekelne (nem engem, közvetítem csak a kérdéseket, igaz érdekel engem is).
Beszerezhető ez idehaza könnyedén?
Tapasztalatok vele?
Az SST-hez hasonló mag ez?

Köszönet!
 Wave

Azt írják, akik már láttak olyan embert ,aki hallott róla, hogy a Nosler Ballistic Tip kópiája, ebből következik vélelmezhetően, hogy annak hatásmechanizmusával megegyezően működik.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #6814 Dátum: 2015. Október 16. - 11:55:25 »


 Emelem

Kétlem, hogy kicsiny országunkban már forgalomban lenne. Csak nem olyan, mint az SST!


http://www.lechasseurfrancais.com/2015/videos/les-nouvelles-balles-norma-2449
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #6815 Dátum: 2015. Október 16. - 12:20:05 »

Emelem

Norma Tipstrike kuglit lövi valaki? Főleg 30-06 érdekelne (nem engem, közvetítem csak a kérdéseket, igaz érdekel engem is).
Beszerezhető ez idehaza könnyedén?
Tapasztalatok vele?
Az SST-hez hasonló mag ez?

Köszönet!
 Wave

Üdv. Szerintem kötött az a mag, mint az accubond......
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6816 Dátum: 2015. Október 16. - 12:44:35 »

Üdv. Szerintem kötött az a mag, mint az accubond......

........és kis hazánkban elég felesleges is foglalkozni velük . Kár a több pénzt kiadni mert a sima SP is igen jó ha "lik iránt" van a vad.  Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6817 Dátum: 2015. Október 16. - 13:32:14 »

Üdv. Szerintem kötött az a mag, mint az accubond......
...vagy lehet, hogy csak el kéne olvasni a honlapot, mielőtt leírunk valamit?
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #6818 Dátum: 2015. Október 16. - 13:36:31 »

Emelem

Kétlem, hogy kicsiny országunkban már forgalomban lenne. Csak nem olyan, mint az SST!

http://www.lechasseurfrancais.com/2015/videos/les-nouvelles-balles-norma-2449

Frissen végzett kollega ma hozz el a fegyverét. Azt mondja ehhez lőtték be, és a maradékot megkapja... Fejvakarás
Ha kötött a mag, azt ki szokták hangsúlyozni:
http://www.norma.cc/en/Products/Our-Brands/norma-strike/tipstrike---instant-stop/
Itt nem találtam, de lehet vak vagyok.

Köszi a videot, nézem.  Emelem

Van az aprón 80 db Hirtenberger NP, hiába pofázok neki, hogy csapjon le rá  Röhög
Naplózva
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #6819 Dátum: 2015. Október 16. - 13:48:55 »

 Emelem

Ezeknek a lőszereknek egyetlen célja van/lehet. Előállni valami újjal, amiről aztán újra lehet beszélni (főleg marketing). Aztán, hogy az Oryx,Vulkan, Alaska trio után mennyi értelme van (gyanítom semmi)..........majd az idő eldönti.
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #6820 Dátum: 2015. Október 16. - 13:58:17 »

Emelem

Ezeknek a lőszereknek egyetlen célja van/lehet. Előállni valami újjal, amiről aztán újra lehet beszélni (főleg marketing). Aztán, hogy az Oryx,Vulkan, Alaska trio után mennyi értelme van (gyanítom semmi)..........majd az idő eldönti.

Nem vitatom. De ha már - nemtom mennyi ráhatása volt - ezzel lövik be, meg kapja hozzá a tizenpár darabot akkor csak jobb, ha érdeklődik kicsit utána. Most abba ne menjünk bele, hogy milyen már az, hogy belövik neked a fegyvert úgy hogy ott sem vagy, stb.  Röhög
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #6821 Dátum: 2015. Október 16. - 14:09:48 »

Üdv. Szerintem kötött az a mag, mint az accubond......

Nem kell összekeverni a szentszart a máriafinggal Ördög

Két novum van a Normának a Tripstike és az Ecostrike könnyen megnézhető mindkettő felépítése és az eddigi publikációk róla az egyik egy expanzív lőszer(Tripstike) a másik egy plattirozott monolit.  Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #6822 Dátum: 2015. Október 16. - 14:18:20 »

Nem kell összekeverni a szentszart a máriafinggal Ördög

Két novum van a Normának a Tripstike és az Ecostrike könnyen megnézhető mindkettő felépítése és az eddigi publikációk róla az egyik egy expanzív lőszer(Tripstike) a másik egy plattirozott monolit.  Emelem

Egy kis kiegészítés:

http://www.norma.cc/globalassets/produkter/varumarken/strike/tipinfographic_svart_eng_820x320.jpg
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6823 Dátum: 2015. Október 16. - 17:21:46 »

Emelem

Ezeknek a lőszereknek egyetlen célja van/lehet. Előállni valami újjal, amiről aztán újra lehet beszélni (főleg marketing). Aztán, hogy az Oryx,Vulkan, Alaska trio után mennyi értelme van (gyanítom semmi)..........majd az idő eldönti.

Ezzel csak egyetérteni tudok ! Megint kiadtak egy "új lövedéktípust" lehet reklámozni , árat emelni , cikkezni , stb. Most hogy már a felépítését is látom elgondolkodtató hogy miben különbözik a plastspitz- től.  Fejvakarás Talán a fenék rész közelében  lévő gyűrűvel  Vállat von . Leginkább marketing fogás az egész . Annyival biztos nem jobb az egyszerű SP lövedékeknél mint amivel drágább .      Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6824 Dátum: 2015. Október 16. - 20:34:48 »

Annyi mindent irhattak volna még, hogy mire kivàló.... De nem tudom miért kellett pont a hajtóvadàszatot kiemelni. Vagy a svédeknél a jávorhajtãs nem erdőben szokott lenni? 11grammal harmincas kaliberben?  Háát...

Naplózva
Oldalak: 1 ... 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 [455] 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: