Oldalak: 1 ... 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 [447] 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148302 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6690 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 06:43:16 »



Ez az ami nalam leloki a lancot “TAL szerint” ki az a TAL ? Talan O hozza a torvenyeket? Ha nem, akkor miert nem lehet pl. egy torvenyrendeletre, vagy annak a modositasara ivatkozni. Vagy nincs ilyen? Es akkor TAL honnan tudja?  Vállat von
Gongolod ha birosagra kerul a dolog akkor is azt veszik alapul hogy, “TAL szerint ez maskeppen tudott”.  Mosolyog
Ok: TAL egy jo szakember, talan a legjobbnak mondott orszagszerte, de azert O sem mindenhato! Jolehet hogy cask O ertelmezi a torvenyeket ugy ahogy leirjak, vagy cask O az egyeduli irastudo?  Figyelmes olvasás Mar volt eziranyu kerdesem maskor is, mas forumokon, nem kaptam valaszt. Viszont kaptam lebaszast, es nem voltam a tovabbiakban jogyerek a forummotorban. Remelem itt nem lessz felreertes, es TAL is ugy fogja ezt a kerdest is fol mint egy professional, vegul is nem a hirnevet akarom alaasni  inkabb a hirnevet akarom vedeni avval hogy minden hulyeseg kedeseben nem az O vemenyere hivatkozzunk hanem, jarjun utanna! A torvenyekkel kapcsolatos (verbal kozony) gondolom meg mindig nyontatasban kiadott, ertem alatta mindenki szamara elerheto…… Hat akkor miert kell ilyen temakban szemelyekre hivatkozni , hogy O szerinte ….. az esz megall!  KAP

Alapjában véve igazad van,de itt inkább arról van szó,hogy TAL jár azokba a boltokba és neki ez a tapasztalata.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
forester73
Vendég
« Új üzenet #6691 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 07:30:29 »

Miklós sok egyébb mellet a cask az legyen már csak , a betük stimmelnek csak a sorrend sz@r . Én nem vagyok egy nyelvész professzor de nekem is csípi a szememet  amellett , hogy külön értelmező program kell hozzád . Elég régóta írsz ezen a fórumon is , tiszteljmeg minket , hogy egy kicsit jobban odafigyelsz . Figyelmes olvasás Wave
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6692 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 08:47:21 »

Miklós sok egyébb mellet a cask az legyen már csak , a betük stimmelnek csak a sorrend sz@r . Én nem vagyok egy nyelvész professzor de nekem is csípi a szememet  amellett , hogy külön értelmező program kell hozzád . Elég régóta írsz ezen a fórumon is , tiszteljmeg minket , hogy egy kicsit jobban odafigyelsz . Figyelmes olvasás Wave


 OGRE !   Ne légy már ilyen szőrösszívű !  Volt ennél már sokkal nagyobb baki is ( pl. én is baxtam el ) Örüljünk és én örülök is hogy vannak külföldön élő olyan " magyarjaink " akik színesítik a fórumot még ha kicsit vagy néha nagyot hibáznak is . Az elszakított területeken élők egy része sajnos nem kap igazi nyelvoktatást sokszor a billentyűzettel is gondjuk akad az ennél távolabb kerülteknél ezek a dolgok még hatványozottabbak. Én szívesem olvasom mindannyiuk írását . Lehet azokkal nem egyetérteni de formai okok miatt nem kéne senkit baxtatni . Ha szőrösszívüsködünk már a Te fenti írásodban is találunk hibát de ugye nem ez a cél. Tiszteld meg Őket hogy nem baxtatod !     Mosolyog Wave                        Emelem
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


Koma


« Új üzenet #6693 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 08:48:19 »

Egyébként itthon mikor kellett vásárlási a lőszervásárláshoz??... Vállat von


Mondom én hogy nem tudom. Abból indultam ki hogy a külföldi fegyvervasarlashoz kell.

De akkor ezek szerint a kék könyv kell.

Köszi,
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #6694 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 08:49:52 »

Emelem

Valaki meg tudná mondani hogy magyarként lőszervásárlás külföldön hogy megy? pl. Frankonia.
Betoppanok, mondom mit szeretnék és akkor utána mi történik?
Ugyan úgy kell vásárlásit kérni hozzá vagy?
Tudatlan vagyok ebben a témában -is-...


 Vállat von

köszönettel,
 

A  slovákoknál kérik  a lőszerbehozatali papírt   ( Főleg mióta a franciáknál , volt az a balhé, onnan és a csehektől származtak a fegyverek amiket használtak !   Az osztrákok , azt nem tudom !     szerintem ők is szigorítottak  
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #6695 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 08:52:40 »

 

A  slovákoknál kérik  a lőszerbehozatali papírt   ( Főleg mióta a franciáknál , volt az a balhé, onnan és a csehektől származtak a fegyverek amiket használtak !   Az osztrákok , azt nem tudom !     szerintem ők is szigorítottak  
   

mármint a Slovákok-tól és a Csehek-től
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6696 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 09:09:43 »



Ez az ami nalam leloki a lancot “TAL szerint” ki az a TAL ? Talan O hozza a torvenyeket? Ha nem, akkor miert nem lehet pl. egy torvenyrendeletre, vagy annak a modositasara ivatkozni. Vagy nincs ilyen? Es akkor TAL honnan tudja?  Vállat von
Gongolod ha birosagra kerul a dolog akkor is azt veszik alapul hogy, “TAL szerint ez maskeppen tudott”.  Mosolyog
Ok: TAL egy jo szakember, talan a legjobbnak mondott orszagszerte, de azert O sem mindenhato! Jolehet hogy cask O ertelmezi a torvenyeket ugy ahogy leirjak, vagy cask O az egyeduli irastudo?  Figyelmes olvasás Mar volt eziranyu kerdesem maskor is, mas forumokon, nem kaptam valaszt. Viszont kaptam lebaszast, es nem voltam a tovabbiakban jogyerek a forummotorban. Remelem itt nem lessz felreertes, es TAL is ugy fogja ezt a kerdest is fol mint egy professional, vegul is nem a hirnevet akarom alaasni  inkabb a hirnevet akarom vedeni avval hogy minden hulyeseg kedeseben nem az O vemenyere hivatkozzunk hanem, jarjun utanna! A torvenyekkel kapcsolatos (verbal kozony) gondolom meg mindig nyontatasban kiadott, ertem alatta mindenki szamara elerheto…… Hat akkor miert kell ilyen temakban szemelyekre hivatkozni , hogy O szerinte ….. az esz megall!  KAP


Tisztelt Ingerelt !

Vissza az agarakkal, mert megrántom az egeret és pofára fogsz esni ! Tasli

Ha nem vagy tisztában sem a hazai, sem a pld. Osztrák fegyverjogszabályokkal, (tudjuk, hogy hot fogalmad sincs erről, sem) akkor jobb lenne kussolni !

Én napi jelleggel vagyok Ausztriában, dolgozok és sok vadászboltossal vagyok szakmai kapcsolatban.

Sörétes és golyós lőszerhez a legtöbb Burgerlandi vadászboltban nem kérnek fegyverútlevelet, legfeljebb, ha ismeretlen a vásárló, akkor elegendő a hazai sima fegyvertartási engedély bemutatása.

Mivel náluk nincs lőszer nyilvántartási könyv, ezért nincs is hova regisztrálni az eladást és vásárlást Osztrák fegyverjogi szempontból.

Hazai jogszabályt meg azért kell ismernem, mert a szakmám megköveteli, mi több sokáig vizsgabizottság elnöke voltam a rendőrhatóságnál.


Tehát, ha valamivel nem vagy tisztában, akkor ne emlegesd fel a nevemet méltatlan, és baromságokat ne írjál a messzeségből ! Nem

Remélem érthető voltam, és ha még sem számodra, akkor kérném a folyadék és a gyorsító mérséklését a billentyűzet használata előtt ! FuckOff
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3150



« Új üzenet #6697 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 10:59:26 »

Ez az ami nalam leloki a lancot “TAL szerint” ki az a TAL ? Talan O hozza a torvenyeket? Ha nem, akkor miert nem lehet pl. egy torvenyrendeletre, vagy annak a modositasara ivatkozni. Vagy nincs ilyen? Es akkor TAL honnan tudja?  Vállat von
Gongolod ha birosagra kerul a dolog akkor is azt veszik alapul hogy, “TAL szerint ez maskeppen tudott”.  Mosolyog
Ok: TAL egy jo szakember, talan a legjobbnak mondott orszagszerte, de azert O sem mindenhato! Jolehet hogy cask O ertelmezi a torvenyeket ugy ahogy leirjak, vagy cask O az egyeduli irastudo?  Figyelmes olvasás Mar volt eziranyu kerdesem maskor is, mas forumokon, nem kaptam valaszt. Viszont kaptam lebaszast, es nem voltam a tovabbiakban jogyerek a forummotorban. Remelem itt nem lessz felreertes, es TAL is ugy fogja ezt a kerdest is fol mint egy professional, vegul is nem a hirnevet akarom alaasni  inkabb a hirnevet akarom vedeni avval hogy minden hulyeseg kedeseben nem az O vemenyere hivatkozzunk hanem, jarjun utanna! A torvenyekkel kapcsolatos (verbal kozony) gondolom meg mindig nyontatasban kiadott, ertem alatta mindenki szamara elerheto…… Hat akkor miert kell ilyen temakban szemelyekre hivatkozni , hogy O szerinte ….. az esz megall!  KAP

"Louie, I think this is the beginning of a beautiful friendship!"
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3150



« Új üzenet #6698 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 11:43:01 »

Az elszakított területeken élők egy része sajnos nem kap igazi nyelvoktatást sokszor a billentyűzettel is gondjuk akad az ennél távolabb kerülteknél ezek a dolgok még hatványozottabbak.

Legjobb tudomásom szerint ő még bőven "itthon" volt akkor, amikor a magyar nyelvtant tanították neki (ha tévedek, majd kijavít), nem is értem, hogy jönnek ide ebben az összefüggésben egyáltalán az "elszakított területek"??  Vállat von
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #6699 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 12:10:33 »

Legjobb tudomásom szerint ő még bőven "itthon" volt akkor, amikor a magyar nyelvtant tanították neki (ha tévedek, majd kijavít), nem is értem, hogy jönnek ide ebben az összefüggésben egyáltalán az "elszakított területek"??  Vállat von

Én azzal is kiegyeznék, ha már valaki megtöri hallgatását, legalább egyszer átolvasná levelét, megtisztelve az olvasókat.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6700 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 12:51:24 »

Legjobb tudomásom szerint ő még bőven "itthon" volt akkor, amikor a magyar nyelvtant tanították neki (ha tévedek, majd kijavít), nem is értem, hogy jönnek ide ebben az összefüggésben egyáltalán az "elszakított területek"??  Vállat von

Ha figyelsz észreveheted hogy a szomszédos országokból íróknak is van néha gondjuk ( nyelvtani és technikai ) ami nem elsősorban az Ő hibájuk.
Nem tudom és nem is érdekel ki első - vagy második stb. generációs külhoni én a szándékot értékelem . Na de adott a lehetőség , meg kell próbálni egy -egy német ,angol, orosz stb . fegyveres vagy vadász honlapon nyelvtanilag is és szakmailag is tündökölni. Akinek megy az előtt -        Emelem  ,    Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3150



« Új üzenet #6701 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 13:16:01 »

Ha figyelsz észreveheted hogy a szomszédos országokból íróknak is van néha gondjuk ( nyelvtani és technikai ) ami nem elsősorban az Ő hibájuk.

Könyörgöm, aki itthon tanulhatta az anyanyelvet, mert itt született és itt járt magyar iskolába, az mitől volna hasonlítható a külföldön születettek és ott talán kicsit gyengébb színvonalon magyar nyelvet tanultak esetleg picit gyengébb nyelvtudásához és helyesírásához? Nem külföldi honlapokról és idegen nyelvről beszélünk, Magyarországon tanult magyar nyelv és helyesírás magyar honlapon történő használatáról, és még csak nem is a szakmai kifejezésekkel van baj. Alsó tagozatos mondatokról, sőt szavakról beszélünk. Vagy nem egy posztot olvasunk?...
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6702 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 13:44:05 »

Könyörgöm, aki itthon tanulhatta az anyanyelvet, mert itt született és itt járt magyar iskolába, az mitől volna hasonlítható a külföldön születettek és ott talán kicsit gyengébb színvonalon magyar nyelvet tanultak esetleg picit gyengébb nyelvtudásához és helyesírásához? Nem külföldi honlapokról és idegen nyelvről beszélünk, Magyarországon tanult magyar nyelv és helyesírás magyar honlapon történő használatáról, és még csak nem is a szakmai kifejezésekkel van baj. Alsó tagozatos mondatokról, sőt szavakról beszélünk. Vagy nem egy posztot olvasunk?...

 Fejvakarás   A faxom tudja ki hol és mikor tanulta a magyart ! Te ezeket honnét tudod ?  Én csak feltételezem hogy már elég régen de aki Erdélyből vagy a felvidékről emigrált esetleg nem is tanulhatta iskolában . Az után ott van a felejtés a gyakorlatlanság és a technikai problémák .     Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #6703 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 14:19:27 »

Az után ott van a felejtés a gyakorlatlanság és a technikai problémák .   

Meg a beleszarás! Szomorú
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3150



« Új üzenet #6704 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 14:23:47 »

Fejvakarás   A faxom tudja ki hol és mikor tanulta a magyart ! Te ezeket honnét tudod ?  Én csak feltételezem hogy már elég régen de aki Erdélyből vagy a felvidékről emigrált esetleg nem is tanulhatta iskolában . Az után ott van a felejtés a gyakorlatlanság és a technikai problémák .     Emelem

Jó 10 évet eltöltöttem a Punk féle fórumon, míg aztán egyszer össze nem akadtam Kornéllal keresőtávcső üzletpolitika és a konkurencia rossz hír keltése témában, mire aztán Punk az üzleti kapcsolatukat védendő, "korrekt" módon és abszolut nonszensz indoklással kiciánozott onnan. Ha van hozzá türelmed, nézz be oda (olvasni lehet már reg nélkül is), találhatsz ott is brilliáns gyöngyszemeket kedvenc íród tollából. Jelzem a kint élő magyarok is rendszeresen elküldték a sunyiba a hülyeségek miatt, amiket összehordott, mikor valamitől ihletett kapott...

Mottó: "A feles a gyengék decije!"
Naplózva
Oldalak: 1 ... 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 [447] 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: