Oldalak: 1 ... 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 [443] 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148233 alkalommal)
kero84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 152


« Új üzenet #6630 Dátum: 2015. Július 29. - 11:30:43 »

Rendben, megbocsátok.  Kacsint

Nem is értem, hogy az ember miért készít ilyenről fotót. De készít is, minek kell felrakni a netre.

Csak azért hogy lássák a többiek is mit művel egy lőszer. Másért hidd el, hogy nem raktam volna fel. Mosolyog
Naplózva
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #6631 Dátum: 2015. Július 29. - 11:37:22 »

Szervusz kero84!

Nem is szándékkal van gond, szerintem. A Célballisztika topik talán helyén valóbb lett volna. Én 308winnel még nem lőttem rókát, ami ne ehhez hasonlóan nézett volna ki, találati helytől és lőszertől függetlenül. Nincs ebben semmi különös.

 Emelem Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #6632 Dátum: 2015. Július 29. - 21:14:14 »

Csak azért hogy lássák a többiek is mit művel egy lőszer. Másért hidd el, hogy nem raktam volna fel. Mosolyog

Kérlek hidd el, itt a fórumozók java része (a sokadik meglőtt rókája után) látott már hasonlót, sőt, még jóval csúnyábbakat is.

A többiek, pusztán erre próbáltak célozni.

Most ismét sikerült szépen fogalmaznom...   Vigyorog Ördög
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #6633 Dátum: 2015. Július 30. - 18:31:38 »

Üdv a Vadásznak!

Kérdezném, találkozott-e valaki Prvi Partizán 7x65R lőszerrel, lehet-e kapni nálunk és hol?

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #6634 Dátum: 2015. Július 30. - 19:50:33 »

Üdv a Vadásznak!

Kérdezném, találkozott-e valaki Prvi Partizán 7x65R lőszerrel, lehet-e kapni nálunk és hol?

 Emelem
Diana Szövetkezet a nagykere, Bp Thököly utca (utca, nem út... elég furán néztek rám, amikor nagykerbe akartam lőszert venni az ügyvédi irodánál, ami a címen volt...  Röhög )
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #6635 Dátum: 2015. Augusztus 01. - 14:46:27 »

Sziasztok,

aprilisban vettem egy hasznalt Zastava golyost 30.06-os kaliberben az egyik baratomtol (szinte ajandek volt,nem lehetett nem elhozni)
Rakerult a vegyescsovurol a Leica celtavcso,es ugy gondoltam,a Sako Super Hammerhead 11,7-es loszere jo valasztas lesz.
TAL szerelte es lotte be a puskat. Az elso ket lovesem 50 meterrol -padbol- lyukba lyuk. Na,gondoltam,jo a kezdes,vartam a folytatast.
Meg azon a heten sikerult 2 suldot es egy rokat elejteni (les 100meter,szabadkez 20 meter ,lobot 150 meter),aztan junius kozepeig a munkam miatt nem tudtam vadaszni,de jott a nyari szunet.

Julius vegeig sikerult 4 suldot teritekre hozni (lobot 30 meter,les 70 meter,szabadkezbol 15 meter es 30 meter) es 7 suldo rokat+ 1 borzot lucernan/tarlokon leginkabb lobotrol,balarol 50-200 meter tavolsagok kozott.

Nagyon elegedett vagyok a loszerrel,a disznok fele helyben maradt,a tobbi kb.20 meteren belul meglett boseges vernyomot hagyva maguk utan. Altalaban lapocka mogotti lovesek voltak,egyik (szabadkezbol) csuszott hatra es sajnos vesen talaltam el a disznot,de az is elfekudt hamar,es ver is volt utana. Termeszetesen mindegyiket atutotte a lovedek.

A rokakat nem kellett keresni... Hala Isten,sebzes/hibazas nem tortent.

Osszegezve,15 elejtett vad utan,szerintem egy nagyon jo teljesitmenyu loszer,ar/ertek aranyban is jo,es orulok hogy a Zastava csove szereti. 50 meteren a nehez 14,3-as Hammerhead lovedeket csak fuggolegesen teszi mashova (kb.5 cm lejjebb),az oldalirany teljesen jo,igy szoron vadaszva eltudom majd loni azokat a nehez maggal szerelt loszereket is,van kb.2 doboz meg beloluk...

Kivancsi leszek,szarvasnal/nagyobb disznonal hogyan fog 'muzsikalni majd ez a Superhammerhead.

Udv,  Emelem
Naplózva
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #6636 Dátum: 2015. Augusztus 02. - 10:13:02 »

Peti!

Szarvas tehénnél is locsolta a vért. Rendkívül jó ár/érték arányú lőszer. Igen
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #6637 Dátum: 2015. Augusztus 02. - 18:51:29 »

Peti!

Szarvas tehénnél is locsolta a vért. Rendkívül jó ár/érték arányú lőszer. Igen

Koszonom az infot!  Igen  Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6638 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 11:29:33 »

Most d.e voltam a lőtéren egy Krieghoff Semprio fegyvert ellenőrizni, belőni, mert a tulajdonos nem volt megelégedve a szórásképpel amit produkáltak.
Elsőként a S-B Germany céltávcsőre gyanakodtak, azt megküldték a gyártó céghez, de hibát nem véltek felfedezni, ekkor kerültem én a képbe.

Említettem neki a lőszer-cső, szeret-nem szeret effektust, ezért 3 féle lőszerrel felvértezve találkoztunk a lőtéren.

Geco TM lőszerrel volt a gondjuk előzőleg, mert 50m-en 4-5 cm-es szórásképet tudott.( 30-06 kaliber)

Ezt most én is leellenőriztem és valóban annyi volt.
Másik lőszer a Sako SHH volt ami már csak 3-4 cm tudott, de hát ez is még sok.
Harmadik meglepetésre a S_B Sierra 11,7 gr-os volt amely tudta már a gyári előírt és elvárható szórásképet. 1-1,5cm.

Tulajdonos nem gondolta volna, hogy ennyire lényeges a lőszer-cső, szeret, nem szeret effektus.

Ja, a fegyver marha jó találmány, élvezet vele az ismétlés, és mivel öntöltő, félautomata golyós Mo-on nem használható vadászati célra, szerintem ez gyakorlással kitöltheti az űrt. ( lehet, hogy ezért is találták ki, nem tudom)

 Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #6639 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 13:15:00 »

Barátomnak is van ilyen fegyvere, teljesen hasonló a tapasztalat, neki a S&B HPC 11.7 gr lett favorit. Nagyon eltalált konstrukció az a puska lenne helye a szekrényben  Vigyorog. Más kérdés, hogy kihasználnám e az előnyeit. Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #6640 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 13:44:00 »

Most d.e voltam a lőtéren egy Krieghoff Semprio fegyvert ellenőrizni, belőni, mert a tulajdonos nem volt megelégedve a szórásképpel amit produkáltak.
Elsőként a S-B Germany céltávcsőre gyanakodtak, azt megküldték a gyártó céghez, de hibát nem véltek felfedezni, ekkor kerültem én a képbe.

Említettem neki a lőszer-cső, szeret-nem szeret effektust, ezért 3 féle lőszerrel felvértezve találkoztunk a lőtéren.

Geco TM lőszerrel volt a gondjuk előzőleg, mert 50m-en 4-5 cm-es szórásképet tudott.( 30-06 kaliber)

Ezt most én is leellenőriztem és valóban annyi volt.
Másik lőszer a Sako SHH volt ami már csak 3-4 cm tudott, de hát ez is még sok.
Harmadik meglepetésre a S_B Sierra 11,7 gr-os volt amely tudta már a gyári előírt és elvárható szórásképet. 1-1,5cm.

Tulajdonos nem gondolta volna, hogy ennyire lényeges a lőszer-cső, szeret, nem szeret effektus.

Ja, a fegyver marha jó találmány, élvezet vele az ismétlés, és mivel öntöltő, félautomata golyós Mo-on nem használható vadászati célra, szerintem ez gyakorlással kitöltheti az űrt. ( lehet, hogy ezért is találták ki, nem tudom)

 Emelem
Nem egészen értem!Én olyant láttam,amit "szét kell húzni" majd ismét össze tolni a töltéshez.Tehát van öntöltős és "pumpálós" változata?
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3150



« Új üzenet #6641 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 14:05:03 »

Nem egészen értem!Én olyant láttam,amit "szét kell húzni" majd ismét össze tolni a töltéshez.Tehát van öntöltős és "pumpálós" változata?

Nem, TAL mester üzeneteit néha kétféleképp is lehet hangsúlyozni és értelmezni, mint Bánk bán levelét Melindához.  Ördög

Ő úgy értette, hogy lévén maga a Semprio "csak pumpás", ÉS Magyarországon alapból nem szabad használni (nem-pumpás, hanem) öntöltő rendszerű puskákat, ezért ezzel a pumpással (Semprio) is eléggé gyorsan lehet ismételni némi gyakorlással.

Ja, a fegyver marha jó találmány, élvezet vele az ismétlés. (ez a Semprio)
Mivel (a törvény szerint semmilyen) öntöltő, félautomata golyós Mo-on nem használható vadászati célra, szerintem ez (a Semprio) gyakorlással kitöltheti az űrt. ( lehet, hogy ezért is találták ki, nem tudom)
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #6642 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 14:59:50 »


Ja, a fegyver marha jó találmány, élvezet vele az ismétlés, és mivel öntöltő, félautomata golyós Mo-on nem használható vadászati célra, szerintem ez gyakorlással kitöltheti az űrt. ( lehet, hogy ezért is találták ki, nem tudom)

 Emelem
Igen
Biztos nem rossz a Semprio, de nekem jobban kézre állnak a "hagyományos" előágyszánosok (Remington, Browning stb.).
Egyrészt kicsit furcsa, hogy ismétléskor a céltávcső távolodik - közeledik. Másrészt én kissé elöl szoktam fogni az előagyat, így ismétléskor sokkal jobban kézre áll, ha először magam felé húzom, mintha fordítva, nyújtózkodással kellene indítani.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #6643 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 15:14:14 »

Igen
Biztos nem rossz a Semprio, de nekem jobban kézre állnak a "hagyományos" előágyszánosok (Remington, Browning stb.).
Egyrészt kicsit furcsa, hogy ismétléskor a céltávcső távolodik - közeledik. Másrészt én kissé elöl szoktam fogni az előagyat, így ismétléskor sokkal jobban kézre áll, ha először magam felé húzom, mintha fordítva, nyújtózkodással kellene indítani.

 Wave

Ezen én is megdöbbentem, mikor néztem video-n! Mintha szétesne a puska!  Vigyorog A céltávcső meg szánkózik előre-hátra! És ugye egy csupaszon millió feletti puskáról beszélünk. Szomorú
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6644 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 16:26:07 »

Nem egészen értem!Én olyant láttam,amit "szét kell húzni" majd ismét össze tolni a töltéshez.Tehát van öntöltős és "pumpálós" változata?

Ajaj, :Mosolyog

Olvasd el újból. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 03. - 17:12:35 írta Sakac » Naplózva
Oldalak: 1 ... 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 [443] 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: