Oldalak: 1 ... 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 [435] 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148234 alkalommal)
forester73
Vendég
« Új üzenet #6510 Dátum: 2015. április 24. - 21:17:18 »

Tömegét mérted? Milyen kaliber?

Te kis kíváncsi !  Egy kép ezer szóval felér ! Ez két kép .
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #6511 Dátum: 2015. április 24. - 22:03:55 »

Te kis kíváncsi !  Egy kép ezer szóval felér ! Ez két kép .
 Tiszteleg
Való igaz, ezeken a képeken egyértelműen látszik a klasszikus softpoint mag viselkedése, amely miatt szeretik, vagy épp utálják.  Igen
A kíváncsiságom csak a tömegvesztés %-mértékére vonatkozik...  Mosolyog
Naplózva
Baglyos
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #6512 Dátum: 2015. április 26. - 08:07:49 »

Meg mèrtem 8 g ott mutat a mèrleg de nem igazan èrzèkeny a mèrleg. A kaliber az 30-06  .Cz 550 böl löve
Naplózva
barosbalint
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20



« Új üzenet #6513 Dátum: 2015. Május 02. - 13:11:34 »

Mint 22 éve 300-as Winchester Magnummal vadászó, kicsit feljogosítva érzem magam arra a pontosításra, hogy a 300-as Winmaggal vadászók akkor tapasztalnak több tűzberogyást, amennyiben arra alkalmas lövedékkel vadásznak belőle, a megfelelő vadfajra választanak megfelelő lőszert és természetesen a találat is jó. A 300-as Winmag – és a többi 300-as magnum - sokkal érzékenyebb a jó lövedékválasztásra, mint az egyéb standard kaliberek.
Kérdezd azokat a vadászkísérőket, akik sok vadászt kísértek……
Egyébként ma direkt megkérdeztem egy jó vadászcimborámat, hogy mondaná el a tapasztalatát a Norma Kalahari-val a 300-as Winmagból......
Már 13 grammos Oryx-al vadászik a 300-asból. Mosolyog
A Kalahari rettenetesen roncsol, ledarál mindent, lapocka találatnál a vad egész eleje ment a lecsóba, nem csak a lapocka….de elsődlegesen nem a sebesség miatt, hanem a szerkezete miatt. Ugyanis leszakadnak a kis szirmok róla tovább roncsolva az egész mindenséget….. akárcsak egy ólom elejű lövedék. Lásd még KJG és társai. Ugye, a Barnes nem így működik. Ez a nagy különbség, nem elsődlegesen a sebesség.
 Emelem
Ezzel teljes mértékig egyetértek. A magnumok-nál nagyon fontos a lövedék. jómagam is sokat kipróbáltam, miután észrevettem, hogy az RWS UNI nem működött kellően nálam, és nem hozta az elvárt hatást.
- majd meghallgattam a sok mende-mondát a magnumos sebzésekről és arról a teóriáról, hogy közelre nem adja le az energiát, meg tipikus sebző kaliber és társai ... én ebben nem hiszek.
- közben lőttem egy Muflon kost, 120m-ről, az RWS UNI a muflon kosban maradt a maradványtest tejesen szétesett és a 11,7g-ból maradt 1,8g ..... a jószág helyben maradt, lapocka-lapocka lövéssel, de nekem nem tetszett, hogy nincsen kimenet.
- majd mérnök révén elkezdtem gondolkodni a dolgon, hogy mitől lehet jó, egy mag a nagy sebesség és a nagy energia miatt. Arra a következtetése jutottam, hogy a nagy sebességhez gyors expanzió kell, de nem szabad, hogy a mag apró darabokra essen, tehát kell, hogy maradjon legalább 70% maradványtest. Hiszen a fizikát nem lehet meghazuttolni.
- két út maradt ami járható, szerintem: 1.) polimer hegyű mag használata, kémiailag kötött köpennyel (Swift Scirocco II, vagy Nosler Accubond stb.) 2.) nagyobb tömegű soft-point szintén kötött maggal. (Norma Oryx 13g vagy Sako Hammerhead 14,3g)
(Nem mellékesen a nagyobb tömegű és ezáltal lassabb magnak valóban csekélyebb a hús roncsolása)

Én a Swift mellett döntöttem, mert el szoktam lőni ~300m-re is, és nem bántam meg, ugyanakkor azt sem szabad elfelejteni, hogy hiába van magnum kaliberű fegyverünk, ezzel is ugyan oda kell lőni, mint bármelyik másikkal. A magnum sem mindenható!


van pár maradványtestem, ha valakit érdekel




Naplózva
kuti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #6514 Dátum: 2015. Május 23. - 09:09:48 »

Hallihó!

Érdeklődni szeretnék,hogy a keleti csöveket milyen hamar eheti meg a vasköpenyes töltény. Vadász
Most H mantel megy belőle,amiben van vas. Sam6
Vettem RWS Id classicot horror +áfa,azt írják róla:
Nikkelezett acél burkolat a nagyobb cső élettartamért. Mosolyog
Lőtt huzamosabb ideig valaki ilyen lőszert cz,vagy zastava puskából.
 Emelem
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #6515 Dátum: 2015. Május 23. - 11:03:14 »

Hallihó!

Érdeklődni szeretnék,hogy a keleti csöveket milyen hamar eheti meg a vasköpenyes töltény. Vadász
Most H mantel megy belőle,amiben van vas. Sam6
Vettem RWS Id classicot horror +áfa,azt írják róla:
Nikkelezett acél burkolat a nagyobb cső élettartamért. Mosolyog
Lőtt huzamosabb ideig valaki ilyen lőszert cz,vagy zastava puskából.
 Emelem
Földi halandó nem lő tönkre csövet csak a lövedék keménységének hibájából.
Aki meg annyit vadászik, hogy mégis, annak nem gond a puskacsere (mármint anyagilag)
Az meg hogy vas, vagy nem vas, nem jelenti egyértelműen a lövedék keménységét. Vannak a vasnál keményebb komponensek is, amit nem fog a mágnes, és a mágnesezhető fémek is többfajta "állagban" lehetnek jelen.
Ez igazán ne legyen szempont a döntésben, ha egyébként jól dolgozik a mag és a szórással is elégedett vagy...
Naplózva
kuti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #6516 Dátum: 2015. Május 23. - 11:47:28 »

Földi halandó nem lő tönkre csövet csak a lövedék keménységének hibájából.
Aki meg annyit vadászik, hogy mégis, annak nem gond a puskacsere (mármint anyagilag)
Az meg hogy vas, vagy nem vas, nem jelenti egyértelműen a lövedék keménységét. Vannak a vasnál keményebb komponensek is, amit nem fog a mágnes, és a mágnesezhető fémek is többfajta "állagban" lehetnek jelen.
Ez igazán ne legyen szempont a döntésben, ha egyébként jól dolgozik a mag és a szórással is elégedett vagy...
0
Köszönöm.
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #6517 Dátum: 2015. Május 24. - 10:45:54 »

Hallihó!

Érdeklődni szeretnék,hogy a keleti csöveket milyen hamar eheti meg a vasköpenyes töltény. Vadász
Most H mantel megy belőle,amiben van vas. Sam6
Vettem RWS Id classicot horror +áfa,azt írják róla:
Nikkelezett acél burkolat a nagyobb cső élettartamért. Mosolyog
Lőtt huzamosabb ideig valaki ilyen lőszert cz,vagy zastava puskából.
 Emelem
Üdv!
Nem hiszem hogy , a lövedék gyártók  a csőnél  keményebb anyagból csinálnák a lövedéket ( bár szerintem az RWS-é az átlagnál keményebb) !
Ami tönkreteszi(teheti) a csövet ( akár egy hét alatt is)  az a csappantyú anyaga  a Higany fulminát , de csak a hadilőszereknél használták(ják) ezt az anyagot ( pl a 7,62x54R-nél)  !
Csakis szalmiákos oldattal lehet eltávolítani !   
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


Koma


« Új üzenet #6518 Dátum: 2015. Május 24. - 10:53:57 »

Tudtommal a higany fulminátot már nem használják régen.

Helyette a tetrazén, ólom-azid, ddnp, meg ólom t rezorcinát megy a csappantyúkba illetve ezek közől.
Na nem mintha ezekből parfüm keletkezne.
Emellett dextrin, illetve sio2 megy bele.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #6519 Dátum: 2015. Május 24. - 18:02:00 »

Tudtommal a higany fulminátot már nem használják régen.

Helyette a tetrazén, ólom-azid, ddnp, meg ólom t rezorcinát megy a csappantyúkba illetve ezek közől.
Na nem mintha ezekből parfüm keletkezne.
Emellett dextrin, illetve sio2 megy bele.

Szia!

Ez egy magyar nyelvű fórum! Röhög

Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


Koma


« Új üzenet #6520 Dátum: 2015. Május 24. - 21:27:29 »

Bocsesz, szakmai ártalom.  Kacsint

A lényeg hogy a durhigany már nem játszik Kacsint
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
kero84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 152


« Új üzenet #6521 Dátum: 2015. Május 25. - 21:57:07 »

Sziasztok.

Gondoltam leírom, hogy mi is történt velem.

Lőszer: Sako Hammerhead 11,7 30-06

3 éve használom ezt a típust eddig nagyon nagy megelégedéssel. Hozzáteszem eddig.
Sok vadat elejtettem vele róka, borz, őz szarvas,disznó. Nagyon szép munkát végzett sok vér és sok helyben maradás.
Elfogyott a lőszer elmentem vásároltam egy dobozzal. Kimentem vadászni egy kukorica táblából 16 sertés váltott ki a dagonyához. Kettő lövést leadtam, egyik disznó sok vérrel elment a másik vér nélkül. Gondoltam magamban én hibáztam elcsesztem. Egy héttel később 13 disznó 1 lövés rengeteg vér, disznó sehol. Megint magamra fogtam én hibáztam. 3 hete 1 róka kb 50 méter 3 lövés mindháromnál olyan volt mintha a lövedék ahogy kijött csőből egyből bepukkanna, megint ráfogtam, hogy pancser vagyok. Aztán jött a tegnap este, autózok a lesem irányába amikor megpillantok egy rókát. Kiszállok puska elő pont a rókán húzom a ravaszt csak kattan, töltök kidobja húzom kattan, akkor már ideges lettem nagyon, húzom a harmadikra egy gyenge szisszenés és más semmi. Gondolom magamba na ez vajon mi volt? A jó Isten velem volt mert ha ráhúzom a negyediket is lehet hogy most nem írok itt nektek. A mag a csőbe szorult kb félúton. Nem találok rá magyarázatot de meleg volt a pite. A fegyver fegyvermesternél mert meg sem lehetett a magot mozdítani,lehet,hogy csőcsere lesz belőle.
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


Koma


« Új üzenet #6522 Dátum: 2015. Május 25. - 22:04:43 »

Aztaqva...  Csodalk

Ez nagyon nem vicces

Ez azért rendesen dokumentáljátok le fotókkal s mehet a SAKOnak a panasz.

Azt hiszem TAl nak volt valami panaszos baja szintén, ár az Lapua volt ha jól/rosszul emlékszem.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
vadász84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131


« Új üzenet #6523 Dátum: 2015. Május 25. - 22:58:21 »

Üdv.Nekem is volt hasonló tapasztalatom le is írtam ide pár hónapja.Nekem a SHH-el volt érdekes észrevételem.Én az új dobozossal szívtam meg.Akkor ez már gyanús,lehet lőszert kell váltani. Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #6524 Dátum: 2015. Május 25. - 23:25:14 »

Sziasztok.

Gondoltam leírom, hogy mi is történt velem.

Lőszer: Sako Hammerhead 11,7 30-06

3 éve használom ezt a típust eddig nagyon nagy megelégedéssel. Hozzáteszem eddig.
Sok vadat elejtettem vele róka, borz, őz szarvas,disznó. Nagyon szép munkát végzett sok vér és sok helyben maradás.
Elfogyott a lőszer elmentem vásároltam egy dobozzal. Kimentem vadászni egy kukorica táblából 16 sertés váltott ki a dagonyához. Kettő lövést leadtam, egyik disznó sok vérrel elment a másik vér nélkül. Gondoltam magamban én hibáztam elcsesztem. Egy héttel később 13 disznó 1 lövés rengeteg vér, disznó sehol. Megint magamra fogtam én hibáztam. 3 hete 1 róka kb 50 méter 3 lövs mindháromnál olyan volt mintha a lövedék ahogy kijött csőből egyből bepukkanna, megint ráfogtam, hogy pancser vagyok. Aztán jött a tegnap este, autózok a lesem irányába amikor megpillantok egy rókát. Kiszállok puska elő pont a rókán húzom a ravaszt csak kattan, töltök kidobja húzom kattan, akkor már ideges lettem nagyon, húzom a harmadikra egy gyenge szisszenés és más semmi. Gondolom magamba na ez vajon mi volt? A jó Isten velem volt mert ha ráhúzom a negyediket is lehet hogy most nem írok itt nektek. A mag a csőbe szorult kb félúton. Nem találok rá magyarázatot de meleg volt a pite. A fegyver fegyvermesternél mert meg sem lehetett a magot mozdítani,lehet,hogy csőcsere lesz belőle.
 

Mérmi kell (hivatalosan) TAL, vagy ha nem Huszlavika (esetleg TAL. alairasaval, vagy valaki mas) megtudja csinalni  Igen
Oszt visszakuldeni a gyartonak hogy dugjak fel  FuckOff sajat maguknak  Emelem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Oldalak: 1 ... 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 [435] 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: