Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148266 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #585 Dátum: 2008. November 14. - 15:35:50 »

Szia Taser!
 Üdv újra közöttünk!


Ezekről a műa. hüvelyekről jut eszembe.
Van egy vegyész mérnök vadászbarátom, aki vagy 30 éve kikisérletezett egy lebomló műanyagból, beragadás mentes golyós lőszer hüvelyt. (7,62 x 54 R)   A saját próbák alatt ragyogóan működött, több száz lövést adott le vele lőtéren.
Itthon a kutyát sem érdekelte, még ki sem próbálták! Külföldi érdeklődés volt, de Ő szerette volna itt gyártatni! Okos
Az igaz, hogy kértek tőle egy gyártási leírást, és egy csomó mintát, de mivel nem írtak alá semmi nemű kötelezvényt nem adta oda. Aztán szép lassan ellaposodott a dolog! Szomorú
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #586 Dátum: 2008. November 14. - 18:37:31 »

Szia Attila

Sajnos meg csak virtualisan vagyok koztetek.

Hat igen tipikus magyar "sikertortenet" Pedig Lenne ra igeny a multkoraban a norvegok vagy 2000 db vakloszert nyomtak el gyakorlas kozben.
Bokaig jartunk a huvelyekben ( keretik  nem lecsapni a magas labdat, toltenyhuvelyrol van szo  Ördög)
Azert nem semmi lehet egy olyan muanyag  toltenyhuvely ami alakvaltozas nelkul  kibirja a loves kozben fellepo ho es erohatast majd gondol egyet es lebomlik.  Igen

Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #587 Dátum: 2008. November 14. - 18:45:12 »

És amelyiknek elég a hüvelye? Nyihi




Volt ilyen vadászfegyverben is, a Voere VEC91... a kutyának nem kellett...

http://www.voere.com/modell_vec91.htm
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #588 Dátum: 2008. November 14. - 19:02:59 »

"Volt ilyen vadászfegyverben is, a Voere VEC91... a kutyának nem kellett..."---pedig zseniális fejlesztés volt, csak NAGYON megelőzte korát. Szomorú
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #589 Dátum: 2008. November 14. - 19:06:43 »

"Volt ilyen vadászfegyverben is, a Voere VEC91... a kutyának nem kellett..."---pedig zseniális fejlesztés volt, csak NAGYON megelőzte korát. Szomorú

No igen... kérdés viszont hogy volt-e értelme a fejlesztésnek, reális piackutatás előzte-e meg...
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #590 Dátum: 2008. November 14. - 19:25:49 »



Na itt norvegok keszulodnek egy kisebb vakloszeres szorakozasra
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #591 Dátum: 2008. November 14. - 19:35:04 »

No igen... kérdés viszont hogy volt-e értelme a fejlesztésnek, reális piackutatás előzte-e meg...

Természetesen nem előzte meg "piackutatás"! Mosolyog Ha a tudomány így működne, még a fán ülnénk!  Bion
Az OH lőszer nagyszerű fejlesztés volt! A politikusok értetlensége nem a fejlesztők szégyene! Szomorú
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #592 Dátum: 2008. November 14. - 19:40:07 »

Természetesen nem előzte meg "piackutatás"! Mosolyog Ha a tudomány így működne, még a fán ülnénk!  Bion


Szerintem tévedsz, a technikai fejlesztéseknél ez így megy manapság. Volt gyártó amelyik belehalt egy műszakilag előremutató, de közérdeklődésre számot nem tartó fejlesztésbe.

Másrészt meg szerintem semmi értelme nem volt a hüvely nélküli lőszert lövő vadászfegyvernek. Semmilyen kézzelfogható előnnyel sem rendelkezik a hagyományos lőszerekhez képest.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #593 Dátum: 2008. November 14. - 19:55:18 »

Szerintem tévedsz, a technikai fejlesztéseknél ez így megy manapság. Volt gyártó amelyik belehalt egy műszakilag előremutató, de közérdeklődésre számot nem tartó fejlesztésbe.

Másrészt meg szerintem semmi értelme nem volt a hüvely nélküli lőszert lövő vadászfegyvernek. Semmilyen kézzelfogható előnnyel sem rendelkezik a hagyományos lőszerekhez képest.

Lehet, hogy tévedek, de csodálkozom azon, hogy nem érted a hüvely nélküli lőszer zsenialitását! Gondolj csak a géppuskákra!
Egy lőszernek nem csak vadászati jelentősége van. Sőt, talán ez a legkisebb szegmens, nézd csak a sirokiak "rugalmasságát"! Szomorú

"Semmilyen kézzelfogható előnnyel sem rendelkezik a hagyományos lőszerekhez képest." Már hogyne lenne??? SOKKAL kevesebb réz kell hozzá!

A "közérdeklődés"-re én nem hivatkoznék, azt a média vasmarka irányítja. OFF-ON Mosolyog
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #594 Dátum: 2008. November 14. - 20:18:14 »

A huvely nelkuli loszer es fegyver kifejlesztesebe olyan nagy ceg is belebukott mint a heckler und koch ( G11)
Pedig az jo kis szecskavago volt. Egyetlen követelmenynek nem felelt meg nem tudta 100 % -ban tulszarnyalni a 5.56 -s loszer hatasfokat Pedig ez volt az egyik  fo kriterium.
Egyebkent ez lesz a jovo utja mert ma meg a loves eleg gazdsagtalan folyamat. Tobb a kidobott, elegett resz mint ami tenyleg mukodik.Plane ha elterjednek a metal storm tipusu fegyverek akkor lesz szukseg igazan ilyesmire.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #595 Dátum: 2008. November 14. - 21:01:19 »

Lehet, hogy tévedek, de csodálkozom azon, hogy nem érted a hüvely nélküli lőszer zsenialitását! Gondolj csak a géppuskákra!
Egy lőszernek nem csak vadászati jelentősége van. Sőt, talán ez a legkisebb szegmens, nézd csak a sirokiak "rugalmasságát"! Szomorú

"Semmilyen kézzelfogható előnnyel sem rendelkezik a hagyományos lőszerekhez képest." Már hogyne lenne??? SOKKAL kevesebb réz kell hozzá!

A "közérdeklődés"-re én nem hivatkoznék, azt a média vasmarka irányítja. OFF-ON Mosolyog

Nem értem honnan veszed, hogy "nem értem a hüvely nélküli lőszer zsenialitását!" Értem. " Gondolj csak a géppuskákra!" Gondolok. Vállat von És?

Az én szempontomból egy lőszernek CSAK vadászati jelentősége van, a többi nem igazán érdekel, legyek bár maradi. Ha választanom kéne egy G11-es és egy ferlachi duplagolyós közt, ne legyenek kétségeid melyiket választanám, ezeket pedig nem igazán tudom elképzelni ezekhez a lőszerekhez. Nehezen tudom elképzelni, hogy a vadászfegyvergyártásban a közeljövőben sikeres lenne egy ilyen konstrukció. Ha maradi vagyok, ám legyek. A média pedig hidd el, hogy a legkevésbé sem befolyásol, főleg ezen a téren nem. Szerintem kettőnknek amúgy is egy TV-nk van összesen és az nem az enyém... Mosolyog

Igenis a hüvely nélküli lőszernek nincs egyetlen vadászati előnye, sőt még hátrányai is vannak. A csomagolásból kivett hüvely nélküli lőszernél még nem volt olyan eljárás, amivel biztosítani lehetett volna hogy a sajtolt lőpor ne "fáradjon el" egy idő után, a G11-esnél is el kellett lőni egy bizonyos idő után a betárazott lőszert (gyakorlás címén). Persze lehet, hogy ez a jövőben megváltozik. A másik hogy így nem lehet utántölteni, ez sajnos idehaza persze nem szempont.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #596 Dátum: 2008. November 14. - 21:15:30 »

Nem értem honnan veszed, hogy "nem értem a hüvely nélküli lőszer zsenialitását!" Értem. " Gondolj csak a géppuskákra!" Gondolok. Vállat von És?

Az én szempontomból egy lőszernek CSAK vadászati jelentősége van, a többi nem igazán érdekel, legyek bár maradi. Ha választanom kéne egy G11-es és egy ferlachi duplagolyós közt, ne legyenek kétségeid melyiket választanám, ezeket pedig nem igazán tudom elképzelni ezekhez a lőszerekhez. Nehezen tudom elképzelni, hogy a vadászfegyvergyártásban a közeljövőben sikeres lenne egy ilyen konstrukció. Ha maradi vagyok, ám legyek. A média pedig hidd el, hogy a legkevésbé sem befolyásol, főleg ezen a téren nem. Szerintem kettőnknek amúgy is egy TV-nk van összesen és az nem az enyém... Mosolyog

Igenis a hüvely nélküli lőszernek nincs egyetlen vadászati előnye, sőt még hátrányai is vannak. A csomagolásból kivett hüvely nélküli lőszernél még nem volt olyan eljárás, amivel biztosítani lehetett volna hogy a sajtolt lőpor ne "fáradjon el" egy idő után, a G11-esnél is el kellett lőni egy bizonyos idő után a betárazott lőszert (gyakorlás címén). Persze lehet, hogy ez a jövőben megváltozik. A másik hogy így nem lehet utántölteni, ez sajnos idehaza persze nem szempont.

Hogy jön ide a ferlachi duplagolyós? ???
Nekem egy lőszer nem csak vadászatot jelent, még mindíg tagja vagyok a "Magyar Néphadsereg"-nek! Mosolyog
Mutatok majd neked "elfáradt" hüvelyű vadászlőszert, soha sem tölteném be, olyan grűnspános! Szomorú
Ha a "törvény" tiltja az utántöltést, akkor ez végképp nem szempont! Mosolyog
"(gyakorlás címén)." Ez egyáltalán nem baj, sőt! Ha többet gyakorolna az ötvenezres vadász"társadalom", nem zárták volna be a műegyetemi és a Kövér Lajos utcai lőteret! Szomorú
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #597 Dátum: 2008. November 14. - 21:23:29 »

Hogy jön ide a ferlachi duplagolyós? ???
Nekem egy lőszer nem csak vadászatot jelent, még mindíg tagja vagyok a "Magyar Néphadsereg"-nek! Mosolyog
Mutatok majd neked "elfáradt" hüvelyű vadászlőszert, soha sem tölteném be, olyan grűnspános! Szomorú
Ha a "törvény" tiltja az utántöltést, akkor ez végképp nem szempont! Mosolyog
"(gyakorlás címén)." Ez egyáltalán nem baj, sőt! Ha többet gyakorolna az ötvenezres vadász"társadalom", nem zárták volna be a műegyetemi és a Kövér Lajos utcai lőteret! Szomorú

Én csak vadászként nézem a kérdést, az én szemüvegem sajnos csak zöld, nem terepszínű. Nem tudom elképzelni hogy a 308-asomat lecseréljem egy elégő hüvelyes csodára. Csak egy 8x57-es, vagy 9,3-as kurtályra, vagy duplagolyósra...
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #598 Dátum: 2008. November 14. - 21:27:37 »

Marksman, kaptam .338 Win. Mag. hüvelyt. Van olyanod? Próbáljak Neked még szerezni?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #599 Dátum: 2008. November 14. - 21:31:49 »

Én csak vadászként nézem a kérdést, az én szemüvegem sajnos csak zöld, nem terepszínű. Nem tudom elképzelni hogy a 308-asomat lecseréljem egy elégő hüvelyes csodára. Csak egy 8x57-es, vagy 9,3-as kurtályra, vagy duplagolyósra...

Sántít az érvelésed, a .308W hadikaliber is! Mosolyog
Az OH nem elégő hüvelyes!
De köszönöm, hogy, bár burkoltan, de kizártál a vadászok köréből!  :RII
Naplózva
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: