Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148370 alkalommal)
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #510 Dátum: 2008. November 01. - 05:37:58 »


Szia Viktor,
szép dolog a meghajlás ( magam is rendszeresen meghajolok )   Bion de utána célszerű ismét fölegyenesedni.
Üdv : Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #511 Dátum: 2008. November 01. - 11:30:52 »

Szia Viktor,
szép dolog a meghajlás ( magam is rendszeresen meghajolok )   Bion de utána célszerű ismét fölegyenesedni.
Üdv : Juszuph  Wave
Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #512 Dátum: 2008. November 01. - 12:13:40 »

Szia Viktor,
szép dolog a meghajlás ( magam is rendszeresen meghajolok )   Bion de utána célszerű ismét fölegyenesedni.
Üdv : Juszuph  Wave

Nem feltétlenül. Ha pl. lumbágója van az embernek, akkor kifejezetten célszerűtlen.... Vállat von Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #513 Dátum: 2008. November 01. - 12:16:21 »

Nem feltétlenül. Ha pl. lumbágója van az embernek, akkor kifejezetten célszerűtlen.... Vállat von Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Vigyorog Vigyorog Vigyorog  és igen nehezen véghezvihető!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #514 Dátum: 2008. November 01. - 18:58:27 »

Olvasom én ezt a KJG prezentációt a Cody honlapján, ahol azt írják:

"Az ólomlövedék a célközeget csak 550m/s alatt üti át!"

Mindehhez a fotókon SP lövedékek vannak bemutatva.
No kérem szépen akkor az hogy a fenében van, hogy az általam kilőtt Speer Hot-cor ezt megteszi még bőven 700 m/s-nál is?
Ugyanis eddig maradványtestet nem találtam és 100 m fölé ezzel a tölténnyel még egyszer sem lőttem nagyvadra...és ebből az egyik az ominózus, rendes páncéllal bíró kan volt.

Szóval akkor ez mennyire hiteles prezentáció, mert meg ne haragudjon senki, de azt ilyen határozottan és kijelentő módban leírni, hogy az ólomlövedék CSAK 550m/s alatt üti át a célközeget...hát erős túlzás! (ha a szerző a fotókon mellékelt SP lövedékekre gondol.)

Felmerül bennem két dolog.

1. Ha ólomlövedékről van szó, miért SP lövedékek vannak mellékelve a fotón? (mert az bizony teljesen hiteltelen megállapítás, hogy a mellékelt fotón szerepló SP típusú lövedékek CSAK 550m/s alatt ütik át a "célközeget" - amihez következő kérdésem kapcsolódik.)

2. Mi az a célközeg? (beton, fa, cementes zsák, ball. gél...vagy micsoda?

Szóval ezt csak az eszi meg így ebben a formában, aki most lett vadász, meg aki cseppet sem ért ehhez a dologhoz, mert aki ért hozzá egy kicsit "majomfogó"-nak érzi ezt a kijelentést.
Természetesen ez nem von le semmit a KJG értékéből...csak a megállapítás - vagy legalábbis a szöveghez mellékelt fotó - fals benyomást kelt a jól bevált SP töltényekről.
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #515 Dátum: 2008. November 01. - 20:31:41 »

Szia Wetzlar,
nagyon örülök, hogy ezeket leírtad, mert nem árt az emberek szemét egy kicsit fölnyitni, és evvel késztetni őket egy kis gondolkodásra.
Manapság mindenhonnan a bugyuta életszerűtlen, irreális reklámok folynak, ahol nem éppen a gondolkodás a cél, hanem az erőn fölüli költekezés. Nincs ez másként a minket érintő területeken sem, habár a negatív kampány egyáltalán nem korrekt, kifejezetten gusztustalan.
Arról már nem is beszélve, hogy hamis információt közvetít és ez rossz dolog. A KJG lövedéket lehet úgy is hirdetni, hogy a másikat nem mocskolja. A KJG-ről sokat olvastam, magam nem próbáltam, az Impaláról egy kicsivel több információm van, egy barátom több mint 40 nagyvadat lőtt vele, amit eltalált az mind  terítékre került, mindenen átment, kb fele tűzben maradt, a másik fele elment valamennyit, de feküdt. Ezt egy ember lőtte nagy tapasztalattal, jóval 1000 fölötti terítékkel a háta mögött. Idézem őt." evvel is jól kell meglőni " és itt a lényeg. Lehet ágyúval is mellé lőni, legfeljebb jobban megijed tőle. Kíváncsian várom, mit gondoltok minderről.
Üdv : Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #516 Dátum: 2008. November 01. - 20:37:09 »

Szia Wetzlar,
nagyon örülök, hogy ezeket leírtad, mert nem árt az emberek szemét egy kicsit fölnyitni, és evvel késztetni őket egy kis gondolkodásra.
Manapság mindenhonnan a bugyuta életszerűtlen, irreális reklámok folynak, ahol nem éppen a gondolkodás a cél, hanem az erőn fölüli költekezés. Nincs ez másként a minket érintő területeken sem, habár a negatív kampány egyáltalán nem korrekt, kifejezetten gusztustalan.
Arról már nem is beszélve, hogy hamis információt közvetít és ez rossz dolog. A KJG lövedéket lehet úgy is hirdetni, hogy a másikat nem mocskolja. A KJG-ről sokat olvastam, magam nem próbáltam, az Impaláról egy kicsivel több információm van, egy barátom több mint 40 nagyvadat lőtt vele, amit eltalált az mind  terítékre került, mindenen átment, kb fele tűzben maradt, a másik fele elment valamennyit, de feküdt. Ezt egy ember lőtte nagy tapasztalattal, jóval 1000 fölötti terítékkel a háta mögött. Idézem őt." evvel is jól kell meglőni " és itt a lényeg. Lehet ágyúval is mellé lőni, legfeljebb jobban megijed tőle. Kíváncsian várom, mit gondoltok minderről.
Üdv : Juszuph  Wave

Röviden? Neked is, és a barátodnak is tökéletesen igaza van!  Wave

Voldi
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #517 Dátum: 2008. November 01. - 20:48:50 »

Üdv wetzlar!

Szerintem ez valami elírás lehet. Nem hinném hogy szándékosan ilyet állitottak volna, hiszen teljesen nyilvánvaló hogy ez így az SP lövedékre vonatkoztatva nem igaz.

Mivel múlt télen a legtöbb vd-t 40-50m-en belül lőttem, most megnéztem a 18,5g-os Mega és a 17,5g-os Cody sebesség-értékeit erre a távolsára. Mindkettő 650m/s felett van, és mégis kivétel nélkül mind átütötte a vadat.

Hogy a tényleges ólomlövedékkel mi a helyzet azt nem tudom, de szerintem vadászati szempontból teljesen mindegy hogy az milyen sebességnél hogyan viselkedik, hiszen tiszta ólomlövedéket senki sem használ. Brennekét kivéve, de azzal meg miért hasonlitanák össze a KJG-t?
Szerintem itt nem szándékos megtévesztésről lehet szó, hanem valami elírásról, nem?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #518 Dátum: 2008. November 01. - 21:17:16 »



"Szerintem ez valami elírás lehet. " --- Hát lehet, de nehezen tudom elképzelni, hogy közzététel előtt 40-szer nem olvasták át a szöveget! De ha nem, és ilyen hiba bennemaradt, az még rosszabb fényt vet a közzétevőre! Szomorú
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #519 Dátum: 2008. November 01. - 21:25:35 »

Juszuph!

Ez így igaz ahogy állítjátok. A jó lövésen múlik minden. A kaliber szinte "csak" másodrendű dolog /természetesen ésszerű határok között maradva/. Az tökmindegy hogy milyen kaliberrel lőnek mellé, illetve az is mindegy hogy egy disznót mivel suhintanak fültövön. Lehet disznóra .470 NE-vel is vadászni. Attól se lesz "halottabb" a disznó mintha egy 8x57JS-el hozták volna terítékre. A kaliber jelentősége igazából az elcsúszott lövéseknél jelentkezik. Szerintem a legjobb lövésszel is előfordulhat az hogy elcsúszik a lövés egy picit. Nem feltétlenül az ő hibájából, pl. lehet olyan is hogy a vad belemozdul egy kicsit a lövésbe. Vagy ott van például a disznóhajtás. Ott gyakrabban előfordulhat elcsúszás. Persze van olyan is aki teljesen biztosan lövi a futó vadat. Szerintem az ilyen elcsúszott lövéseknél fontos a picivel több energia. Túlzásba viszont nem szabad esni. Inkább lőjön valaki egy 7x64-essel biztosan mint pl egy 8x68-assal amitől fél a visszarúgás miatt. És megint oda lyukadok ki ahonnan elindultam: a legfontosabb a jól elhelyezett első lövés!
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #520 Dátum: 2008. November 01. - 22:17:19 »

Szia Erik,
azt, hogy a vadat átüsse a lövedék nem csak az energián múlik, hanem a keresztmetszeti terhelésen. Régebben végeztek kisérletet a 375 HH magnummal különböző tömegű lövedékekkel melyek hasonló energiájúak voltak. A könnyebbek gyorsabbak, a nehezebbek lassabbak voltak.
Az energia egyenlő sebesség négyzete megszorozva a tömeg felével. A következő eredményre jutottak. A jelzett kaliberben a 300 grains, azaz a 19,5 gramm tömegű lövedék működött jól, a könnyebb de gyorsabb lövedékkel nem volt kielégítő a mélységi hatás, nem hatolt elég mélyre a vadtestbe a lövedék. Afrikai vadakról volt szó. Ezért aztán kisérletekkel meghatározták az ideális tömeget kaliberenként. A 375-ös kaliberű cső keresztmetszete 70,16 négyzetmilliméter, 19,5 grammnál 0,278 gramm esik négyzetmilliméterenként, ez jól működött. ugyanebben a kaliberben a 17,5 grammos lövedéknél ez az érték csak 0,25 gramm / négyzetmilliméter. Ez már nem eredményezett kielégítő mélységi hatást. Ennek megértéséhez legegyszerűbben egy könnyű nagy sebességű úgynevezett varmint lövedékkel meglövünk egy nagyobb testű állatot, és meglepetéssel tapasztaljuk, hogy az állat bőrén felrobben a lövedék nagy felületi sebet ejt, de nem hatol be a kamrába. Ezért vadászatra nem kielégítőek a kis tömegű, széteső nagy sebességű lövedékek. Mint már többször is leírtam magam a nehéz lassú lövedékek híve vagyok. Itt nagy a mechanikai roncsolás, és az állat hamarosan kimúlik a nagy vérveszteség és mexhanikai roncsolás következtében. A hús minősége is kiváló. Üdv : Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #521 Dátum: 2008. November 02. - 00:11:40 »

Olvasom én ezt a KJG prezentációt a Cody honlapján, ahol azt írják:

"Az ólomlövedék a célközeget csak 550m/s alatt üti át!"

Mindehhez a fotókon SP lövedékek vannak bemutatva.
No kérem szépen akkor az hogy a fenében van, hogy az általam kilőtt Speer Hot-cor ezt megteszi még bőven 700 m/s-nál is?
Ugyanis eddig maradványtestet nem találtam és 100 m fölé ezzel a tölténnyel még egyszer sem lőttem nagyvadra...és ebből az egyik az ominózus, rendes páncéllal bíró kan volt.

Szóval akkor ez mennyire hiteles prezentáció, mert meg ne haragudjon senki, de azt ilyen határozottan és kijelentő módban leírni, hogy az ólomlövedék CSAK 550m/s alatt üti át a célközeget...hát erős túlzás! (ha a szerző a fotókon mellékelt SP lövedékekre gondol.)

Felmerül bennem két dolog.

1. Ha ólomlövedékről van szó, miért SP lövedékek vannak mellékelve a fotón? (mert az bizony teljesen hiteltelen megállapítás, hogy a mellékelt fotón szerepló SP típusú lövedékek CSAK 550m/s alatt ütik át a "célközeget" - amihez következő kérdésem kapcsolódik.)

2. Mi az a célközeg? (beton, fa, cementes zsák, ball. gél...vagy micsoda?

Szóval ezt csak az eszi meg így ebben a formában, aki most lett vadász, meg aki cseppet sem ért ehhez a dologhoz, mert aki ért hozzá egy kicsit "majomfogó"-nak érzi ezt a kijelentést.
Természetesen ez nem von le semmit a KJG értékéből...csak a megállapítás - vagy legalábbis a szöveghez mellékelt fotó - fals benyomást kelt a jól bevált SP töltényekről.
Mindig van legújabb, legjobb mosópor...
Csak az a vicc az egészben, hogy amikor az ostoba  gyártó szánalmas féleredménynek titulálja az összes többi mosóporral való mosást, a saját addigi termékeit is sz.rnak degradálja...pedig nemrég még az volt a "legjobb"...
Ennyit erről...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #522 Dátum: 2008. November 02. - 00:33:04 »

Megnéztem azt a "prezentációt". Szánalmas. Lutz Möller-t nem ismerem, de Kondor Imrétől többet vártam.
Ez az egész nem arra van kihegyezve, hogy a kjg mitől és milyen jó, arról alig esik pár szó, hanem arra, hogy az összes többi milyen ócska...
Én személy szerint magasról lesz.rom, hogy mivel nyertek a nagy sniperek világbajnokságot, ott a leküzdendő cél papírból van. Azt is lesz.rom, hogy a 9.3x64 egy könnyű kjg-vel 300-on csak 15cm-t esik...a TUG meg 35-öt, de attól még "rendet vág" ha odaér...meg persze lövöldözzön a rosseb 300m-re...
Azokkal a "vacak, széteső" ólomlövedékekkel pár millió vadat elejtettek már, van mit felmutatni.
Másrészt a kjg fotók nem győztek meg. Nagyon kicsinek találom a keresztmetszeti változást, olyan mintha csak átbökné a vadat.
Az is szánalmas reklámfogás, hogy egy lövedékkel mindent...akinek nem okoz gondot a kjg megvásárlása(gondolom, pofátlanul túl lesz árazva), az azt is megteheti, hogy több fegyvert tart...ami valljuk be, egy külön öröm...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #523 Dátum: 2008. November 02. - 07:46:44 »

Szia Boar !
Evvel a nagy káosszal ami a lövedékeknél tapasztalható nem más a cél csak annyi, az enyémet vásárold ne a másét. Üzlet, erről szól ma a világ.
Ismerek olyan lövedéket gyártó kis céget pl. DELSING, ahol a tulajdonos Peter Delsing olyan hagyományos felépítésű lövedékeket készít főleg régi kieső kaliberekhez, ami a nagy gyártóknak nem éri meg. Őt kérdezgettem erről a témáról, ólom helyettesítéséről, kiváltásáról. Ő elmondta, a hiányzó tömeget technikai megoldásokkal nem lehet pótolni. Pl. a Barnes MRX lövedékénél wolframmal helyettesítik az ólmot.  A lövedék alakváltozását a köpeny vastagságával, az ólom keménységével, ezek kombinációjával lehet alakítani. A közismert Nosler Partition is két különböző keménységű ólomból készül, ahol  az elején van a puha ólom, majd ettől elválasztva hátul a kemény. Az eleje könnyen megnyílik, felülete megnő a hátsó rész egyben marad, gyakorlatilag alakváltozás nélkül tolja keresztül az első deformálódott felgombásodott részt. A NOSLER eme lövedékére még nem hallottam rosszat senkitől sem. Hasonló felépítésű a SWIFT A-Frame lövedéke, ahol a NOSLER-hez kképest erősebb az eleje. Ez a NORMA TXP lőszere. Az amerikai HAWK hasonló a DELSING-hez, csak lövedékeit 3-4 különböző vastagságú köpennyel készíti, evvel lehetővé teszi a megfelelő lövedék kiválasztását a sebesség és a vad tömegegének ismeretében.Pl. a 308 kalibercsoporton belül igen nagy sebességeltérés várható.A 30-30 Win. és a 30-378 Weatherby között több száz m/sec a sebességkülönbség, átmérőjük pedig azonos. Ahogy írtad, az eddigi mosóporok nem értek semmit sem, de a mi új termékünk az bezzeg. Mi otthon méghasználjuk a Flóra mosószappant, amit lehet most már másképpen neveznek, de én még evvel " mosom kezeim ". nekem bevált. Elnézést a poénért. Majd amikor már lesz elég lelövés IMPALA- val és KJG-vel, csak akkor lehet valamilyen megbízható eredményt, véleményt kialakítani. A mai BC mizériáról röviden csak annyit: minden lövedék leesik egyszer ( gravitáció ) és az öregek is ellőttek igen nagy távolságra,és nem volt még kompenzátor, szuper magnum, távolságmérő, stb, elég csak régi vadászkönyveket olvasni. Nem ártana ezeket a könyveket valóban elolvasni. " a figyelmes olvasás ..." mint tudjuk.
Üdv : Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #524 Dátum: 2008. November 02. - 10:38:07 »

Idézet
Mint már többször is leírtam magam a nehéz lassú lövedékek híve vagyok. Itt nagy a mechanikai roncsolás, és az állat hamarosan kimúlik a nagy vérveszteség és mexhanikai roncsolás következtében. A hús minősége is kiváló.

Én is ezeket a kalibereket részesítem előnyben. Ezért is vettem 9,3x62-est  gyozo
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: