Oldalak: 1 ... 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 [242] 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148263 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #3615 Dátum: 2011. Október 26. - 11:29:57 »

Hát azért óvatosan azzal a gyöngygolyóval! Fejvakarás
.........Ezért a gyöngygolyóval az említett nem kivánatos mellékhatásai miatt sok esetben megfontoltabban és körültekintőbben kell bánni, mint egy hagyományos golyóval!"

Gyakorlati tapasztalatok és személyes élmények hatására teljesen egyetértek.
Sörétes fegyverből kilőhető bármilyen nagytömegű lövedék használatakor ugyan olyan, de sok esetben talán még fokozottabb óvatossággal kell eljárni, mint golyós fegyver esetében.
Szinte hihetetlen, hogy hány irányváltással és milyen akadályokon képes a "gyöngygolyó" eltalálni oda, ahová nagyon nem szeretnénk.
Ezért hajtásban nálunk már szinte alig használja valaki, szinte csak a sebzett disznó keresésben kap szerepet.
Ott viszont én is szívesen használom, mert kellő hidegvér mellett, nagyon eredményesen használható. Ez konkrétan azt jelenti, hogy nem kell elkezdeni bepánikolva lődözni ahogyan megpillantjuk a keresett vadat, hanem vagy rendesen rá kell menni, vagy ha szembefordul velünk, ki kell várni Türelmetlenül a legvégső, de a terepi viszonyokhoz mérten legalkalmasabb pillanatot, ami sok esetben csak 2-3 méter lőtávot jelent OOO.
Hajdanán egy nyílt irányzékos golyólövő csővel felszerelt pumpálós Moosberg segítségével vetettem magam a sebzett disznók után (volt rá alkalmam bőven, évente 15-20 nap hajtást tartottunk és amíg a legfiatalabbak között voltam, addig nem is volt kérdés, hogy ki kapja eme megtisztelő feladatot  Nyihi), akkoriban az volt a módi, hogy felváltva táraztuk a Rotweil-Brenneckét és a Federal 9 szemes, rendkívül erős (ám teljesen törvénytelen Fejvakarás Vállat von) lőszerét. Nagyrészt ennek is köszönhetem, hogy az alatt a több száz keresés alatt nem lett belőlem sem kórházi adat, sem pedig vaddisznósz@r Ördög!!
Pedig volt pár csiklandós helyzet OOO
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3616 Dátum: 2011. Október 26. - 14:12:51 »

Csaba , Attila ! Egyetértek veletek abban hogy meg vannak a gyöngygolyó hátrányai is. Én is hallotam ám már a " nagy búgást" egyszer kétszer .  Azt azért gondoljátok el hogy mint vadászatvezető kezdjük kiértesíteni a vadászokat ( nálunk nem ütemterv szerint van hajtás) . Mindenkinek külön külön elmagyarázni hogy " Nyílt irányzékkal . mekkora kaliberrel milyen lövedéksúlyú lőszerel stb. jöhet mivel nem. Aztán jönne a sok értetlen kérdés hogy "Azzal meg miért nem?  stb.stb." Lenne telefonszámla rendesen. Amit a tacskós topikban írtam az valós. A hivatásos vadász sajnos tényleg 222 -es Izs 18 al jött vaddisznót utánkeresni.  OOO   Rííí  Akkor mit kéne magyarázni néhány másik vadásztársnak . Vadászatvezető tamfolyamot végeztem így maradt rám a vadászatvezetés  de most hála istennek megoldódott , mivel nekem nincs középfokú vadgazdálkodási végzetségem vállalhatja más a kockázatot, mert sajnos már csak ez jut az ember eszébe meg az hogy hoznak e netán narancsot a börtönbe a sajnálkozó kollégák ha történne valami a hajtás során.    Nyihi Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #3617 Dátum: 2011. Október 26. - 15:29:28 »

Szia Stefi!

Nem azért írtam, hogy ne használjátok, csak figyelemfelhívónak, mert sokan azt hiszik róla, hogy pár száz méter után egy ártalmatlan lövedék.

Ne örülj korán! Ha megvan a vadászatvezetőid és van öt éves gyakorlatod valószínűleg a jövőben is vezethetsz vadászatokat! Benne van a tervezetben! Narancsot nem ígérek, de karácsonyra töltött káposztát, meg bejglit az  viszünk! Na jó, talán egy narancsot is! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3618 Dátum: 2011. Október 26. - 15:54:45 »

Szia Stefi!

Nem azért írtam, hogy ne használjátok, csak figyelemfelhívónak, mert sokan azt hiszik róla, hogy pár száz méter után egy ártalmatlan lövedék.

Ne örülj korán! Ha megvan a vadászatvezetőid és van öt éves gyakorlatod valószínűleg a jövőben is vezethetsz vadászatokat! Benne van a tervezetben! Narancsot nem ígérek, de karácsonyra töltött káposztát, meg bejglit az  viszünk! Na jó, talán egy narancsot is! Vigyorog

Szoktatom magam a kocsonyához mert az a rácsok előtt oldalrafordított tányérból sem potyan ki.  Röhög     
A narancsot szerettem !  :Mosolyog De az idő valahogy változtatja az ember ízlését is.  Stoel
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #3619 Dátum: 2011. Október 26. - 15:59:48 »

Szoktatom magam a kocsonyához mert az a rácsok előtt oldalrafordított tányérból sem potyan ki.  Röhög    
A narancsot szerettem !  :Mosolyog De az idő valahogy változtatja az ember ízlését is.  Stoel

Most főzök éppen kocsonyát   Igen  , de gondolom még nem aktuális! Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
magesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215



« Új üzenet #3620 Dátum: 2011. Október 26. - 17:49:58 »

Szoktatom magam a kocsonyához mert az a rácsok előtt oldalrafordított tányérból sem potyan ki.  Röhög     
A narancsot szerettem !  :Mosolyog De az idő valahogy változtatja az ember ízlését is.  Stoel
Stefi!
A jó Csülkösbableves,"csipetkével" sem csúszik le a tányérról és magányos sem lennél! Vigyorog  Wave
Üdv:magesz Emelem
Naplózva

-"Nagyon bölcs az emberi természetnek az a tulajdonsága, hogy a kínzó emlékeket idővel elhalványítja, de a kedves élményeket megőrzi, sőt esetleg még meg is színesíti."-Kittenberger
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3621 Dátum: 2011. Október 26. - 20:26:44 »

Stefi!
A jó Csülkösbableves,"csipetkével" sem csúszik le a tányérról és magányos sem lennél! Vigyorog  Wave
Üdv:magesz Emelem

A csipetkét nem tudnám megenni !   OOO  
Nagyon úgy vagyok vele hogy nem csinálom a vadászatvezetést . Mindenki verje a saját farkaskutyájával a csalánt. Tudom nem ez a megoldás mert ha mindenki így gondolkodik akkor nincs hajtás de nekem elég volt sokmindenből.   Wave
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 26. - 20:33:31 írta Pyrus » Naplózva
magesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215



« Új üzenet #3622 Dátum: 2011. Október 26. - 21:45:52 »

A csipetkét nem tudnám megenni !   OOO  
Nagyon úgy vagyok vele hogy nem csinálom a vadászatvezetést . Mindenki verje a saját farkaskutyájával a csalánt. Tudom nem ez a megoldás mert ha mindenki így gondolkodik akkor nincs hajtás de nekem elég volt sokmindenből.   Wave
Szia Stefi!
Remélem a vicc részét olvastad ki belőle! Wave
A hajtásvezetői egy hálátlan és indokolatlanul nagy felelősséggel terhelt beosztás.
De nem off-olok tovább. Stoel
Szép estét neked! Emelem
Üdv:magesz
Naplózva

-"Nagyon bölcs az emberi természetnek az a tulajdonsága, hogy a kínzó emlékeket idővel elhalványítja, de a kedves élményeket megőrzi, sőt esetleg még meg is színesíti."-Kittenberger
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #3623 Dátum: 2011. Október 27. - 13:14:26 »

A csipetkét nem tudnám megenni !   OOO  
Nagyon úgy vagyok vele hogy nem csinálom a vadászatvezetést . Mindenki verje a saját farkaskutyájával a csalánt. Tudom nem ez a megoldás mert ha mindenki így gondolkodik akkor nincs hajtás de nekem elég volt sokmindenből.   Wave

Maximálisan  megértelek!! (nem a csipetkére gondolok)
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 27. - 21:24:31 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3624 Dátum: 2011. Október 27. - 13:22:19 »

Szia Stefi!
Remélem a vicc részét olvastad ki belőle! Wave
A hajtásvezetői egy hálátlan és indokolatlanul nagy felelősséggel terhelt beosztás.
De nem off-olok tovább. Stoel
Szép estét neked! Emelem
Üdv:magesz

Értem én a viccet !   Wave A többi csak hangos golkodás volt.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #3625 Dátum: 2011. Október 27. - 14:20:37 »

Maximálisan  megértelek!!

Te sem szereted a csipetkét?
 Stoel
 Ördög
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
magesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215



« Új üzenet #3626 Dátum: 2011. Október 27. - 20:37:10 »

Értem én a viccet !   Wave A többi csak hangos golkodás volt.
Stefi!
 Wave Wave Wave Igen Emelem
Üdv:magesz
Naplózva

-"Nagyon bölcs az emberi természetnek az a tulajdonsága, hogy a kínzó emlékeket idővel elhalványítja, de a kedves élményeket megőrzi, sőt esetleg még meg is színesíti."-Kittenberger
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #3627 Dátum: 2011. November 23. - 17:30:07 »




11,7g-os MFS SP maradványtest.
Tavalyi süldőből, alacsony,szegycsont lövés, másik oldal: bordacsont törés, felkarcsont mellett elment,bőrben megállt.
A múltkori teljesen szétforgácsolódott, az keményebb csontokat fogott.
Eddig jól muzsikál,minden OK,bár elmondások alapján keményebbnek hittem.
Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #3628 Dátum: 2011. December 09. - 12:21:06 »

Üdv néktek! Szép napot minden egyes hallgatónak.

Szeretném ha megosztanátok velem tapasztalataitokat a Brenneke Torpedo-Optimal-Geschoss/TOG/lőszerről, 9,3X62 es kaliberben.

Segítségeteket előre is köszönöm.
Naplózva
andrás24
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #3629 Dátum: 2011. December 16. - 17:45:20 »

sziasztok! Valaki tudna nekem véleményt mondani a Hornady stt ről.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 [242] 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: