Oldalak: 1 ... 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 [240] 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148264 alkalommal)
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #3585 Dátum: 2011. Október 13. - 10:32:45 »

Sziasztok!

Miért van az, hogy talán még egy fórumozótól sem hallottam, hogy kiállt volna a S&B mellett?
Én az új CZ 550 - ből a S&B 9,7 g-os SPCE maggal szerelt lőszerét próbálgatom, az elnökünk javaslatából. Ő 20 éve vadászik vele, panasza nem sok van rá, ami van az is inkább a "puska mögötti" gondból ered.
Az az igazi olomfröcsögős lőszer, semmi extra... Még is mindenki áthúz a Hornady-ra, Sako-ra...stb
Miért?

Üdv
 Emelem
Üdv!
Én kettő dobozzal lőttem el belőle, nekem is tetszett. Ezzel a lőszerrel ami megvan lőve (jó helyen) azzal nincs gond, bő vérzés, rövid menekülési távolság. Hanem olvasgattam kicsit utána én is. Mert ugye ha hibázunk belerántottunk,stb. De nem minden esetben, olvastam és beszéltem idősebb vadászokkal akik azt mondták, nem biztos hogy mi hibázunk minden esetben, lehet hogy 50db lőszert jól egy helyre hord a puskánk, de az 51.et nem oda fogja rakni. Miután elhibáztam egy jó kant totál jó lőpozícioból   kipróbáltam a maradék harmadik dobozzal. Lő táv 50m, térdelve autónak nekidőlve, teljes hosszában a puska pléddel feltámasztva elkezdtem lőni, szépen egy magasságban, oldalirányban mind 2-3 cm en belül voltak, aztán a 8.lővést elrakta 22cm-el balra lefelé. Azóta csak kegyelemlövésre használom, kettő van belőle már.
Egy barátom most is ezt használja és napokban mesélte, hogy lőtt egy ünőt, és amikor a lőszer elhagyta a csövet furcsa búgó hangon ment egészen a becsapódásig, ő sem hallott még ilyet. Egyébként én 11.7-est használtam.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #3586 Dátum: 2011. Október 13. - 11:47:37 »

Én is használtam évekig  a 7,62x54R -hez  Általában nem volt vele gond, de akadt olyan is amelyik úgy mászott ki a csőből mint egy beteg egér. Volt amelyik az őzön sem ment keresztül, és olyan is amelyik (Lőtéren állványról lőve) 40 centit ment alá! Igazából nem bízok benne, mert az utolsó dobozban volt olyan amelyik 1-2,5 mm-el volt rövidebb mint a normális hosszméret! El is lövöldöztem lőtéren.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #3587 Dátum: 2011. Október 13. - 12:00:03 »

Lassan kezdek örülni, hogy vissza álltam a Sakora.
Igaz, egy doboznyit lőttem csak el az S-B-ből, de gondom csak annyi volt vele, hogy lövés után beszorult a hüvely és nagyon nehezen lehetett felnyitni a zárdugattyút.
Na meg, a csőben igen nagy lerakódást hagyott. Mielőtt "átlőttem a puskát" a Sakohoz, Brunox-szal befújtam a csövet és jó 30 percet állni hagytam, majd kihúztam papírtörlővel. Még ilyen színt nem láttam fegyverápolás közben! Meglepődött  Olyan sötétbarnás, szinte fekete lett a papírdugó, hogy csak pislogtam!
A szórásával meg voltam elégedve. Célballisztikája is nagyon jó volt egyébként, csak az előbb említettek ne lettek volna.
Naplózva
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #3588 Dátum: 2011. Október 13. - 12:18:32 »

Sziasztok!

Köszönöm, hogy ennyien hozzászóltatok érdemekben a kérdésemhez.
Tegnap este elejtettem ezzel a munícióval egy borjút..... A lövést kb 50 méteres távolságból tettem a vadra, lövés után 20-30 méter halálvágta és kész, mozdulatlanra esett össze. Első ránézésre luk, kicsit nagyobb luk. Meglepődve tapasztaltam, hogy kb 10 centiméterrel lejjebb érte a találat, mint ahova céloztam  Fejvakarás (50m) Na aztán a zsigerelésnél volt ám meglepetés. Hát gyerekek a bemenet után csöves csontot ért a lőszer, a kimeneti oldalon 40 cm átmérőjű véreláfutás a bőr alatt és minden izom tele alvadt vérrel. Bocsánat ha egy kicsit már OFF de az a 10 centi bosszant és nyugtalanít.

Üdvözlettel
 Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #3589 Dátum: 2011. Október 13. - 13:03:46 »

Sziasztok!

Köszönöm, hogy ennyien hozzászóltatok érdemekben a kérdésemhez.
Tegnap este elejtettem ezzel a munícióval egy borjút..... A lövést kb 50 méteres távolságból tettem a vadra, lövés után 20-30 méter halálvágta és kész, mozdulatlanra esett össze. Első ránézésre luk, kicsit nagyobb luk. Meglepődve tapasztaltam, hogy kb 10 centiméterrel lejjebb érte a találat, mint ahova céloztam  Fejvakarás (50m) Na aztán a zsigerelésnél volt ám meglepetés. Hát gyerekek a bemenet után csöves csontot ért a lőszer, a kimeneti oldalon 40 cm átmérőjű véreláfutás a bőr alatt és minden izom tele alvadt vérrel. Bocsánat ha egy kicsit már OFF de az a 10 centi bosszant és nyugtalanít.

Üdvözlettel
 Emelem
Erre jó megoldás a lőszerváltás.  Wave
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #3590 Dátum: 2011. Október 13. - 13:54:02 »

Erre jó megoldás a lőszerváltás.  Wave

Szerintem egy lövésből lőszerváltást kikövetkeztetni még nem evidens.  Mosolyog
10 centi magaslövés lehet sok mindentől, leginkább az emberi tényezőtől.  Kacsint
Én például őznél nagyobb vad esetén nem nagyon tudom megmondani, hogy pontosan oda céloztam-e, mint ahová csapódott a lövedék, pár centi eltérés bőven észrevehetetlen. Persze biztos van olyan, aki megismeri, hogy melyik szőrszálat célozta.  Ördög
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #3591 Dátum: 2011. Október 13. - 16:51:09 »

Szerintem egy lövésből lőszerváltást kikövetkeztetni még nem evidens.  Mosolyog
10 centi magaslövés lehet sok mindentől, leginkább az emberi tényezőtől.  Kacsint
Én például őznél nagyobb vad esetén nem nagyon tudom megmondani, hogy pontosan oda céloztam-e, mint ahová csapódott a lövedék, pár centi eltérés bőven észrevehetetlen. Persze biztos van olyan, aki megismeri, hogy melyik szőrszálat célozta.  Ördög

Full!!!  Igen
Naplózva
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #3592 Dátum: 2011. Október 13. - 20:39:38 »

Szerintem egy lövésből lőszerváltást kikövetkeztetni még nem evidens.  Mosolyog
10 centi magaslövés lehet sok mindentől, leginkább az emberi tényezőtől.  Kacsint
Én például őznél nagyobb vad esetén nem nagyon tudom megmondani, hogy pontosan oda céloztam-e, mint ahová csapódott a lövedék, pár centi eltérés bőven észrevehetetlen. Persze biztos van olyan, aki megismeri, hogy melyik szőrszálat célozta.  Ördög
Én nem a 10cm-re mondtam, hanem az egész leírtakra, meg amit eddig irtunk. De én tudtam tenni megfelelő lépéseket az ügyben, és nagyon is bevált, és nem sokkal drágább. Ha valaki nem tudja ezt elfogadni azt sajnálom, meg a vadakat főként.  Emelem
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #3593 Dátum: 2011. Október 13. - 21:39:36 »

Én nem a 10cm-re mondtam, hanem az egész leírtakra, meg amit eddig irtunk. De én tudtam tenni megfelelő lépéseket az ügyben, és nagyon is bevált, és nem sokkal drágább. Ha valaki nem tudja ezt elfogadni azt sajnálom, meg a vadakat főként.  Emelem

Nyugalom, én meg a 10 centire írtam.
És pont a vad miatt.
A lőtéren arra tanítottak, hogy egy bizonyos gyakorlottsági szint felett érdemes csak rögtön a technikában keresni a hibát. Gyakorolni, alázattal...
 Emelem
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #3594 Dátum: 2011. Október 14. - 16:47:46 »


A lőtéren arra tanítottak, hogy egy bizonyos gyakorlottsági szint felett érdemes csak rögtön a technikában keresni a hibát. Gyakorolni, alázattal...
 Emelem

Zoli, ezt ki kéne tenni a lőszerekkel foglalkozó topikok mindegyikének elejére...pirossal!!!
Naplózva
magesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215



« Új üzenet #3595 Dátum: 2011. Október 14. - 18:43:18 »

Zoli, ezt ki kéne tenni a lőszerekkel foglalkozó topikok mindegyikének elejére...pirossal!!!
Wetzlar!
 Igen Igen Igen Igen Igen Emelem
Naplózva

-"Nagyon bölcs az emberi természetnek az a tulajdonsága, hogy a kínzó emlékeket idővel elhalványítja, de a kedves élményeket megőrzi, sőt esetleg még meg is színesíti."-Kittenberger
magesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215



« Új üzenet #3596 Dátum: 2011. Október 14. - 19:10:53 »

Nekem meg van a véleményem bizonyos emberekről,akik nem tudják a fokozatosság elvét betartani.Mindjárt egy példa:18 éves "srác",bőgésben Gímbikát lőtt,mert azt kapta ajándékba.Egyébként második elejtett vadja,az első egy őzbak.Kérdem én hol itt a realitás?
Hogy lőszer is legyen benne,300wsm első golyósnak!A fegyverből 11 lövés ment ki belövéssel együtt.Engem meg "hülyének" néztek mikor 40db-ot ellőttem a lőtéren,hogy megismerjem a puskám.
Ezeket az embereket nem tudom és nem is fogom tisztelni soha!

Bocsánat az esetleges off-ért. Stoel
Naplózva

-"Nagyon bölcs az emberi természetnek az a tulajdonsága, hogy a kínzó emlékeket idővel elhalványítja, de a kedves élményeket megőrzi, sőt esetleg még meg is színesíti."-Kittenberger
mdani
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53


« Új üzenet #3597 Dátum: 2011. Október 15. - 09:14:36 »

Tisztelt fórumtársak.

Nem tudom lehet csak én nem tudtam róla de a Geco fejlesztéseket végzett és kiadott egy pár új lövedéktípust (express és plus fantázia néven), ja és dizájnt is váltott.
Kíváncsi lennék hogy mit hallottatok ezekről az új lőszerekről és van e valakinek esetleg tapasztalata. Vállat von
http://www.geco-ammunition.com/
A leírtak meggyőzőnek tűnnek és talán megfizethető is lesz.
Magyarországon már kapható állítólag.
Köszönöm
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #3598 Dátum: 2011. Október 15. - 12:36:39 »

Üdvözlet!
45/70-es lőszerekkel kapcsolatban szeretnék több infóhoz jutni.
Amikor még használtam, akkor itthon leginkább a Federal által gyártottat lehetett beszerezni.
Azt olvastam, hogy több féle gáznyomással is készítik, nem tudom az Artemida esetén ennek van-e jelentősége?
A csőtáras fegyverekhez csapott hegyű lövedék kellett, sőt nem is emlékszem másikra.
A duplapuskához lehet-e más felépítésűt vásárolni?









Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
magesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215



« Új üzenet #3599 Dátum: 2011. Október 15. - 14:19:46 »

Tisztelt fórumtársak.

Nem tudom lehet csak én nem tudtam róla de a Geco fejlesztéseket végzett és kiadott egy pár új lövedéktípust (express és plus fantázia néven), ja és dizájnt is váltott.
Kíváncsi lennék hogy mit hallottatok ezekről az új lőszerekről és van e valakinek esetleg tapasztalata. Vállat von
http://www.geco-ammunition.com/
A leírtak meggyőzőnek tűnnek és talán megfizethető is lesz.
Magyarországon már kapható állítólag.
Köszönöm
Szia!
RWS 3578.-számú hozzászólása !!

Üdv:magesz Emelem
Naplózva

-"Nagyon bölcs az emberi természetnek az a tulajdonsága, hogy a kínzó emlékeket idővel elhalványítja, de a kedves élményeket megőrzi, sőt esetleg még meg is színesíti."-Kittenberger
Oldalak: 1 ... 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 [240] 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: