Oldalak: 1 ... 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 [230] 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148322 alkalommal)
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #3435 Dátum: 2011. Augusztus 29. - 21:53:38 »

Én is egyetértek veletek, nálam a lövés visszarúgásától való félelem zéró. A visszarúgás ereje lenne a legutolsó szempont, mely szerint döntenék.
Engem csak a két kaliber vadra gyakorolt hatása foglalkoztat.
Az igazat megvallva húzok a 8x68-as felé, de a 9,3-as is szimpatikus, az én szemszögemből nehéz a döntés. A 8x68-assal kapcsolatban csak az nyugtalanít, hogy egy esetleges közeli lövésnél mit produkál, mivel több esetben hallottam már, hogy szinte vér hátrahagyása nélkül távozott az áhított vad, és azt szeretném a legkevésbé, hogy ebből fakadóan értelmetlenül pusztuljon el a vad.
A 9,3-asról viszont ilyen jellegű negatív tapasztalatokkal nem találkoztam.

Labs Land !
Azzal a kérdéssel fordulnék hozzád, hogy a te esetedben a szóró távolság mit takar ill. a legközelebbi lövések esetében mit tapasztaltál, milyen testű vad esetében, mennyit ment el a legtöbb esetben. További kérdésem még, hogy az EVO-n kívül mely lőszereket próbáltad még ebben a kaliberben.

Nagyon jók az eddigi hozzászólások, nagyon köszönöm, csak így tovább mindenre kíváncsi vagyok.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3436 Dátum: 2011. Augusztus 29. - 22:02:33 »

Én is egyetértek veletek, nálam a lövés visszarúgásától való félelem zéró. A visszarúgás ereje lenne a legutolsó szempont, mely szerint döntenék.
Engem csak a két kaliber vadra gyakorolt hatása foglalkoztat.
Az igazat megvallva húzok a 8x68-as felé, de a 9,3-as is szimpatikus, az én szemszögemből nehéz a döntés. A 8x68-assal kapcsolatban csak az nyugtalanít, hogy egy esetleges közeli lövésnél mit produkál, mivel több esetben hallottam már, hogy szinte vér hátrahagyása nélkül távozott az áhított vad, és azt szeretném a legkevésbé, hogy ebből fakadóan értelmetlenül pusztuljon el a vad.
A 9,3-asról viszont ilyen jellegű negatív tapasztalatokkal nem találkoztam.

Labs Land !
Azzal a kérdéssel fordulnék hozzád, hogy a te esetedben a szóró távolság mit takar ill. a legközelebbi lövések esetében mit tapasztaltál, milyen testű vad esetében, mennyit ment el a legtöbb esetben. További kérdésem még, hogy az EVO-n kívül mely lőszereket próbáltad még ebben a kaliberben.

Nagyon jók az eddigi hozzászólások, nagyon köszönöm, csak így tovább mindenre kíváncsi vagyok.

Milyen területen vadászol?
Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #3437 Dátum: 2011. Augusztus 30. - 08:39:34 »

Nagyvadas területen!!!
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #3438 Dátum: 2011. Augusztus 30. - 08:43:04 »

Ha ennyire esélyes a közeli lövés, akkor 8x57, és minden gondod megoldódik. 8-as is, lőszerválaszték is relatíve van, és a kaliber sok rajongója nem véletlen!  Wave
Naplózva
Hunor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



« Új üzenet #3439 Dátum: 2011. Augusztus 30. - 09:31:40 »

Sziasztok! Emelem

Vadásztársak nagy segítségemre lennétek, ha megosztanátok velem személyes véleményeiteket, tapasztalataitokat a következő kérdésben.

Két, általam még nem próbált, 9,3x62 ill. 8x68 S kaliber közül melyiket válasszam.
Olvasni már rengeteget olvastam róluk, jót rosszat egyaránt, de a papírforma nem mindig feltétlen a teljes valóságot tükrözni.
Többek közt kíváncsi vagyok arra, hogy mely gyártók lőszerei hatékonyabbak. A különböző lőszerkonstrukcióik, hogyan dolgoznak a vad testébe a becsapódást követően. Régóta hezitálok a választáson de nem sikerül dűlőre jutni, ezért minden személyes tapasztalatot  nagy örömmel fogadok.

Segítségeteket előre is köszönöm
Szia!

Igazából mindegyik kiváló kaliber,bármelyiket is választod nem jársz rosszul.Ha ész érvek alapján szeretnél dönteni,akkor azt kell meghatározni,hogy többségében milyen területen fogod használni.Ha fedett területen,ahol a látótávolság nem túl nagy,akkor a 9,3-as előnyösebb.Ha pedig egy nyíltabb területen,ahol lehetőséged van messzebbre is "nyújtózkodni" akkor a 8x68 S.Én igazából érzelmi alapon döntöttem a 8x68-as mellett,mert nálunk szinte semmi nem indokolná a használatát!Sőt talán egy standard kaliber(mondjuk a kistestvér a 8x57)előnyösebb is lenne a közeli lövéseknél(+ még árban is).De hát ilyen a szerelem!!!Azért jó érzés,abban a tudatban lenni,hogy ha a helyzet úgy hozza távolabbra is elérsz.Persze ez a kaliber se csodaszer,és nem pótolja használója hiányosságait!Sokat kell ahhoz lőtérre járni,hogy valaki nyugodt szívvel bevállaljon egy 250 m,vagy a feletti lövést.Én is az EVO-t használom,bár még túl sok vadászati tapasztalatom nincs vele.Összesen 3 süldőt lőttem,a legtávolabbi se volt messzebb 50 m-nél,de ezek mind helyben maradtak.

Üdv:Hunor
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #3440 Dátum: 2011. Augusztus 30. - 11:25:41 »

Valóban, szerintem is nálunk vadászoknál sok minden érzelmi alapon dől el, így gyakran a kaliberválasztás is. Semmi bajom a magnum kaliberekkel vadászókkal, bár legtöbb utánkeresésem egy régebben  375 HH Mag.-al vadászó barátom után volt, akinéli mióta 308 W -el vadászik töredéke lett! Mosolyog  Nekem speciel talán szintén érzelmi alapon sosem kéne magnum. Nekem abszolút kedvencem a 8x57IS.  Azért őszintén meg kell mondjam,- talán többen láttátok azt a videót melyben 8x68 S kaliberrel vadásznak Csukotkában jávorra, közben minden lövés előtt távolságmérőt használnak, nahát ott megemelem a kalapom egy-két 300m en jóval felüli lövés után!!
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #3441 Dátum: 2011. Augusztus 30. - 11:31:09 »

Mind a két kaliber nagyon jó ami az egyiknek hátránya az a másiknak előnye, és fordítva. Az esetemet nézve a terület az változatos.
A két kaliber iránti vonzalmam többé kevésbé azonos. Ezért is van szükségem a hozzászólásaitokra.
Ha tehetném mind a kettőt beszerezném, de sajnos azt nem engedhetem meg magamnak, viszont nem szeretnék elhamarkodottan dönteni.
  
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #3442 Dátum: 2011. Augusztus 30. - 12:40:18 »

Mind a két kaliber nagyon jó ami az egyiknek hátránya az a másiknak előnye, és fordítva. Az esetemet nézve a terület az változatos.
A két kaliber iránti vonzalmam többé kevésbé azonos. Ezért is van szükségem a hozzászólásaitokra.
Ha tehetném mind a kettőt beszerezném, de sajnos azt nem engedhetem meg magamnak, viszont nem szeretnék elhamarkodottan dönteni.
  

Arany középút, válassz harmadik kalibert, mondjuk 9.3X64, hamár "nagyot" akarsz.

Bőgő bikában van eléggé sok tapasztalatom 8X68-al, a legkönnyebb Kegelspitz maggal, hát mit mondjak, nem esek tőle hanyatt, sokat kell keresnem vér nélkül is, viszont ismerem a vendég lőtudását, ezért az, hogy nem találok vért semmit nem jelent, mert 99.9 %, hogy eltalálta, s az is, hogy oda ment a lövedék, ahova gondolta, ez, ha nincs zavaró körülmény, akkor mértani blatt közép. Elveszett vad eddig nem volt, s a több mint nyolcvan lövésből háromhoz kellett kutya, mert nem boldogultunk nélküle.

Amúgy szerintem fölöslegesek ezek az "ágyuk" (pedig nekem is áll egy a szekrényben), de a szerelem az szerelem.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #3443 Dátum: 2011. Augusztus 30. - 12:43:58 »

Valóban, szerintem is nálunk vadászoknál sok minden érzelmi alapon dől el, így gyakran a kaliberválasztás is. Semmi bajom a magnum kaliberekkel vadászókkal, bár legtöbb utánkeresésem egy régebben  375 HH Mag.-al vadászó barátom után volt, akinéli mióta 308 W -el vadászik töredéke lett! Mosolyog  Nekem speciel talán szintén érzelmi alapon sosem kéne magnum. Nekem abszolút kedvencem a 8x57IS.  Azért őszintén meg kell mondjam,- talán többen láttátok azt a videót melyben 8x68 S kaliberrel vadásznak Csukotkában jávorra, közben minden lövés előtt távolságmérőt használnak, nahát ott megemelem a kalapom egy-két 300m en jóval felüli lövés után!!

Szia!

Belinkelnéd a videót, még nem láttam?
Köszönöm!
BP
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #3444 Dátum: 2011. Augusztus 30. - 14:28:06 »

Szia!

Belinkelnéd a videót, még nem láttam?
Köszönöm!
BP

Szia!
Pár éve műsoros kazettáról láttam, nem tudom a pontos címét, de ha akarod utánajárok.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #3445 Dátum: 2011. Augusztus 31. - 07:11:30 »

Szia Ruger!

Köszönöm, annyira nem fontos. Azt hittem valami net-es videó!
BP
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #3446 Dátum: 2011. Augusztus 31. - 09:39:54 »

Mind a két kaliber nagyon jó ami az egyiknek hátránya az a másiknak előnye, és fordítva. Az esetemet nézve a terület az változatos.
A két kaliber iránti vonzalmam többé kevésbé azonos. Ezért is van szükségem a hozzászólásaitokra.
Ha tehetném mind a kettőt beszerezném, de sajnos azt nem engedhetem meg magamnak, viszont nem szeretnék elhamarkodottan dönteni.
  

Úgy gondolom, hogy hozzászólásaid alapján érzelmi alapon közelebb állsz a 8x68S-hez, úgy gondolom ezt is fogod választani, vadászol vele majd egy darabig utána, meg ha ész érvekhez közelebb kerülsz, akkor majd veszel egy 9,3 vagy 8x57-est és majd az unokád megörökli tőled... Ördög OOO Ördög

8x68S: kicsi a lőszerválasztéka, (nem minden boltban kapni, főleg a kiválasztott lőszert) a gyári töltények nem igazán a legjobban eltalált konstrukciók, kell hozzá egy kis megalkuvás (tölteni nem lehet). Drága a lőszer. Sokk esetben nem túl jó vérnyomot produkál, de több esetben tűzbe rogyik a vad. Hosszabb cső cserkelésnél kicsit hátrány jelenthet.
A fegyvernél nagyon jól eltaláltnak kell lenni az agyazásnak, több esetben kell egy kis testreszabás.
9,3x62: Igen jó a lőszer ellátottsága, nagyvadas területen szinte biztos kapható. Könnyeben meg lehet találni a fegyverhez és vadászati módhoz a legideálisabbat. Ölég nagy lukat csinál, ami sokkal több esetben produkál olyan vérnyomot, hogy végig lehet gyalogolni rajt. Olcsóbb a lőszer hozzá mint a nagy nyolcashoz.

 Bow



Naplózva

Üdv End
Hunor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



« Új üzenet #3447 Dátum: 2011. Augusztus 31. - 11:14:34 »

Igen,az utántöltés nagyszerű lenne!És ha belátható időn belül lenne rá esély,hogy legálisan lehetne újratölteni,akkor én mindenképpen 8x68-ast ajánlanám.És nem csak azért,mert így olcsóbb lenne a lőszer,és több lövedéket lehetne használni.Leginkább azért,mert így lehetne gyártani olyan 8x68-as lőszert amely egy kicsit "le van butítva" és mondjuk hasonló ballisztikai tulajdonságokkal bír,mint egy 8x57 !!!Ezt a lőszert lehetne használni fedett terepen,hajtásban,szórón,az "igazit" meg nagyobb távolságra.És akkor máris 2 fegyvered van 1-ben!!!De ugyanezt a felállást egy standard kaliberrel nem tudod megcsinálni,hogy olyan lőszert töltesz,ami a 8x68-as ballisztikai értékeit elérik.
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #3448 Dátum: 2011. Augusztus 31. - 11:18:20 »

Igen,az utántöltés nagyszerű lenne!És ha belátható időn belül lenne rá esély,hogy legálisan lehetne újratölteni,akkor én mindenképpen 8x68-ast ajánlanám.És nem csak azért,mert így olcsóbb lenne a lőszer,és több lövedéket lehetne használni.Leginkább azért,mert így lehetne gyártani olyan 8x68-as lőszert amely egy kicsit "le van butítva" és mondjuk hasonló ballisztikai tulajdonságokkal bír,mint egy 8x57 !!!Ezt a lőszert lehetne használni fedett terepen,hajtásban,szórón,az "igazit" meg nagyobb távolságra.És akkor máris 2 fegyvered van 1-ben!!!De ugyanezt a felállást egy standard kaliberrel nem tudod megcsinálni,hogy olyan lőszert töltesz,ami a 8x68-as ballisztikai értékeit elérik.

És miért kellene a standard kalibert tuningolni? Nem elég Magyarországon egy 8x57-es vagy egy 308-as, 9,3x62/74?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3449 Dátum: 2011. Augusztus 31. - 11:53:32 »

És miért kellene a standard kalibert tuningolni? Nem elég Magyarországon egy 8x57-es vagy egy 308-as, 9,3x62/74?

Talán nem csak Magyarországon akar vadászni.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 [230] 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: