Oldalak: 1 ... 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 [342] 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1138596 alkalommal)
Janó 2
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #5115 Dátum: 2013. Március 14. - 12:18:41 »

Véleményeket szeretnék, remington express care lokt típusú lőszerről 243 win kaliberben.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5116 Dátum: 2013. Március 16. - 10:36:35 »

Üdv!
Ebben a nagybüdös itthonülősdiben az embernek egy kicsit több ideje is van tallózni a neten. És ennek apropóján találtam valamit, ami érdekes lehet a standard .30-as kalibert használóknak (is).
Akik „keménynek” találják az Accubondot, azoknak lehet, hogy az új Accubond Long Range megoldás lehet. Igaz, hogy valószínűleg a hegyi vadászok számára fejleszthették ki (még mielőtt megdicsérne valaki, hogy milyen éles elmém van, merthogy a nevéből is következik…) mert ezt a piaci szegmenst más cég uralta, ugyan is az ilyen messze lövő magnum puskák számára már a legjobban repülő karcsú vadász célú lövedékeket használják, ami most valószínűleg a Berger. Még az Accubond is elkezd nagyobb távon imbolyogni, és azzal hogy kihozták az AB Long Range lövedéket – szerintem hallgatólagosan - elismerték, hogy azon a nagy távon nem volt kielégítő a teljesítménye, de az expanziója aztán biztosan nem! A Nosler honlapján fenn van az új ABLR, teljesen átkonstruált belső szerkezettel.  Szerintem ez valószínűleg megoldhatja a hazai AB használók problémáját is, ti. hogy túl "kemény" a lövedék. A régi lövedék 1800 láb/másodperces (kb. 550 méter/sec) expanziós ablak alsó értéke helyett 1300 láb/másodperces (kb. 400 méter/sec) expanziós alsó értéke van, ami számomra azt is sugallja, hogy 30-06-hoz is sokkal alkalmasabb, azzal, hogy megtartja „bonded” technológia által nyújtott előnyöket.  És az egyik legfontosabb, hogy azt írja, hogy a standard twist rate-hez (drall, huzag emelkedés..) tervezték. A .30-asban a 190 graines jó lehet a 30-06-hoz, a „csúnya, gonosz  Nem” magnumokhoz pedig a 210 graines. Van még egyébként 6,5-hez, .270-eshez, 7 mm-hez is. További különbség, hogy 100-as csomagolásban van az AB 50-es kiszerelésével szemben. Az ára USA forgalmazónál kb. annyi, mint a „régi” AB.
Természetesen csak hatósági engedéllyel rendelkező házi lőszer újratöltőknek!
 Emelem
Naplózva
vadász84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131


« Új üzenet #5117 Dátum: 2013. Március 16. - 13:29:40 »

Üdözletem. Emelem
Véleményeket szeretnék kérni norma vulkán 9,3*62-ben.Bármilyen vélemény érdekel.
Válaszokat előre is köszönöm.Üdv Emelem
Naplózva
József888
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89



« Új üzenet #5118 Dátum: 2013. Március 16. - 13:38:05 »

Üdözletem. Emelem
Véleményeket szeretnék kérni norma vulkán 9,3*62-ben.Bármilyen vélemény érdekel.
Válaszokat előre is köszönöm.Üdv Emelem

A drágább lőszerekhez tartozik,de meg éri az árát. Jó szórásképet produkál bármely kaliberben !
a norma lőszer típussal kapcsolatban,hogy tudjak véleményt mondani kellene mondanod...
-milyen messzire kell lőnöd?
-milyen vadra?
-mennyire fedett a terület?
 Emelem
Naplózva
vadász84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131


« Új üzenet #5119 Dátum: 2013. Március 16. - 14:15:48 »

Szia.
Nem vagyok a távlővészet híve,szerelmese!
Max.150 méter,főleg Disznóra meg szarvasra használom.
Terepről annyit,hogy részben: fedett sásos-nádas,bokros részen tudjuk a disznót megfogni.
Szarvasra ez abszolult nem érvényes,dehát 90%-ba disznóra megyünk.
Az áráva nagyjából tisztába vagyok most alaszkát használok nagy megelégedéssel de e fegyver sokadik tárazás után rendszerint elnyomja a hegyét.
Ezért szeretném a vulkánt kipróbálni annak elég csapott a hegye meg szerintem rövidebb is.Leginkább vadban való viselkedése érdekelne.
Naplózva
József888
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89



« Új üzenet #5120 Dátum: 2013. Március 16. - 14:20:38 »

Szia.
Nem vagyok a távlővészet híve,szerelmese!
Max.150 méter,főleg Disznóra meg szarvasra használom.
Terepről annyit,hogy részben: fedett sásos-nádas,bokros részen tudjuk a disznót megfogni.
Szarvasra ez abszolult nem érvényes,dehát 90%-ba disznóra megyünk.
Az áráva nagyjából tisztába vagyok most alaszkát használok nagy megelégedéssel de e fegyver sokadik tárazás után rendszerint elnyomja a hegyét.
Ezért szeretném a vulkánt kipróbálni annak elég csapott a hegye meg szerintem rövidebb is.Leginkább vadban való viselkedése érdekelne.

Tökéletes. Nem fröcsögős,jól expandáló lőszer. Keményebb mint az oryx azért jóval húskímélőbb.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5121 Dátum: 2013. Március 16. - 14:40:51 »

Tökéletes. Nem fröcsögős,jól expandáló lőszer. Keményebb mint az oryx azért jóval húskímélőbb.

 Fejvakarás  Keményebb mint a oryx ?  Vállat von Ezt még soha nem hallottam a vulkánról.
Nem tudom hogy van e 9,3 -as fegyvered ? Ezeknek a csövét a nehezebb 18-19 grammos lövedékekhez tervezték a vulkán sajnos csak 15 grammos lövedékkel kapható és nem dicsérték a pontosságát. Arra a sásos gazos terepre pont a nehéz lövedékek valók és arra az Alaszka tökéletes lett volna de nekem is elverte a CZ puska a betárazott lövedéket ezért tértem át a Lapua Megára . Ezt neked is csak ajánlani tudom.  Óvnálak viszonz a  18,5 grammos Norma Oryxtol is mert én azt tapasztaltam hogy csak nagytestű disznóban expandál rendesen és akkor is csak ha jó csontot fog.         
                                                                                      Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #5122 Dátum: 2013. Március 16. - 15:50:28 »

Tökéletes. Nem fröcsögős,jól expandáló lőszer. Keményebb mint az oryx azért jóval húskímélőbb.
Szvsz. az oryx a keményebb...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #5123 Dátum: 2013. Március 16. - 16:21:49 »

...... Még az Accubond is elkezd nagyobb távon imbolyogni...

.. Fejvakarás ..  ..Írhatnál pár gondolatot erről, az "imbolyogni"-ról.. Mihez hasonlítható az a imbolygó mozgás? ..Gyakorlati jelentősége?!..
Mennyi az a nagyobb táv.., ahol imbolyogni kezd, és  mennyiben befolyásolja a használhatóságát, a vadászias lőtávot figyelembe véve?!..  ..  Vállat von ..  Emelem  
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #5124 Dátum: 2013. Március 16. - 17:04:27 »

.. Fejvakarás ..  ..Írhatnál pár gondolatot erről, az "imbolyogni"-ról.. Mihez hasonlítható az a imbolygó mozgás? ..Gyakorlati jelentősége?!..
Mennyi az a nagyobb táv.., ahol imbolyogni kezd, és  mennyiben befolyásolja a használhatóságát, a vadászias lőtávot figyelembe véve?!..  ..  Vállat von ..  Emelem  

Ha szabad hozzászólnom akkor én megjegyezném, hogy semmilyen "imbolygást" nem tapasztaltam a Federal Premium Nosler Accubond-al szerelt Lőszere esetében (.270 Win. 140gr) Képeket is találni róla #3813 kommentnél, azokat én követtem el könnyebb vadból nem került elő maradványtest. Én nagyobb távon sem tapasztaltam az említett jelenséget. A lőszert csak a nehéz beszerezhetősége miatt nem használom jelenleg.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5125 Dátum: 2013. Március 16. - 17:18:37 »

Szvsz. az oryx a keményebb...
Ne legyél már ilyen nagytudású...azt mondta, hogy a Vulkán keményebb... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #5126 Dátum: 2013. Március 16. - 18:04:03 »

Ha szabad hozzászólnom akkor én megjegyezném, hogy semmilyen "imbolygást" nem tapasztaltam a Federal Premium Nosler Accubond-al szerelt Lőszere esetében (.270 Win. 140gr) Képeket is találni róla #3813 kommentnél, azokat én követtem el könnyebb vadból nem került elő maradványtest. Én nagyobb távon sem tapasztaltam az említett jelenséget. A lőszert csak a nehéz beszerezhetősége miatt nem használom jelenleg.

Nem, hogy nem szabad hozzászólni.., hanem egyenesen kötelező!..  Vigyorog
Senki ne rejtse véka alá az ez irányú tudását, tapasztalatát!  Köszönöm.  Emelem

..Az imbolygás egyébként nem tartozik a könnyen megfigyelhető jelenségek közé..  ezzel tisztában vagyok..  :Mosolyog ..   Emelem   
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5127 Dátum: 2013. Március 16. - 18:56:02 »

Ábend!
A lövedék imbolygásának a csalhatatlan jele, ha a lőlapon nem szabályos kör alakú a szakítás.
Ezzel együtt a szóráskép is kitágul.
Az hozzátartozik, hogy erre általában (extrém eseteket kivéve) már csak nagy lőtáv esetében van példa.
Nagy lőtáv alatt azt értem, amilyen távolra egy átlagos vadászember már távcsővel sem néz el Ördög
Az extrém (konkrét) eset pedig egy olyan mértékben kilőtt 30-06-os ZKK600-as cső volt, amiből a lövedék már úgy repült ki, mint az éterben keringő gólyafos és képes volt 100 méteren is oldalt becsapódni a vadba.
Illetve egy utánkereső kolléga Nagantja ugyan ezt produkálta, de már akár 50-60 méteren is.

A 9,3x62-es Frankonia Favoritom a 15 grammos Vulkánt igen pocsékul rakosgatta.
Sokkal jobban szerette a 18,5-ös Alaszkát és a cseh SP-t, illetve a 19-es TUG-ot.
De a Vulkán nekem sem tűnt keménynek, persze utoljára kb. 10 éve lőttem, azóta akár meg is változtathatták a felépítését.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5128 Dátum: 2013. Március 16. - 19:32:51 »

.. Fejvakarás ..  ..Írhatnál pár gondolatot erről, az "imbolyogni"-ról.. Mihez hasonlítható az a imbolygó mozgás? ..Gyakorlati jelentősége?!..
Mennyi az a nagyobb táv.., ahol imbolyogni kezd, és  mennyiben befolyásolja a használhatóságát, a vadászias lőtávot figyelembe véve?!..  ..  Vállat von ..  Emelem  


"..Írhatnál pár gondolatot erről, az "imbolyogni"-ról.. Mihez hasonlítható az a imbolygó mozgás?"

Egy pár gondolat erejéig az imbolygásról……… ahhoz tudom hasonlítani, mint amikor valaki atomrészegen kijön a kocsmából, vagy kirugdossák onnan, és elindul hazafelé, tudva, hogy otthon az asszony várja egy sodrófával… Na, ez a pasi imbolyog ahhoz a szerencséshez képest, aki színjózanul, sietős léptekkel - mint akit zsinóron húznak -  elsétál ugyanazon kocsma előtt, és arra gondol, hogy három perc múlva iszonyatosan megrépázza vagy négyszer a frissen felszedett bombanőjét a következő utcában levő kecóban, ahol a csaj várja….

 "..Gyakorlati jelentősége?!.."
 
Számomra semmi, mert 300 méternél messzebbre nem löttem, még rókára sem, mostanság még annyira sem, mert nem szeretem a kudarcokat…..

"Mennyi az a nagyobb táv.., ahol imbolyogni kezd, és  mennyiben befolyásolja a használhatóságát, a vadászias lőtávot figyelembe véve?!.. "

Mint az előbb írtam, számomra semmi, de annak a vadásznak, - beszélgetésünk során elmondása alapján - aki egy fél világot átutazik azért, hogy 30 000 ejróért (plusz egyéb költségek) lőjön egy nagyon nagy birkát, nagyon nagy csavart trófeával, és ha 700, vagy 900 méteren van az a birka, 300, vagy 400 méteres szintkülönbséggel, és vadászunknak mindössze EGYETLEN lövésre van lehetősége, akkor a jó és a kevésbé jó lövedék közötti különbség a SIKERT, illetve a KUDARCOT  jelenti, annak bizony nagyon befolyásolja a használhatóságot!
Nem tudom, hogy ebben az esetben hány méterben lehet a vadászias lőtávolságot meghatározni.

Habár megfogadtam, hogy feladom, hogy veled megpróbáljak értelmesen beszélni, még egy UTOLSÓ próbálkozás….
Az előzőekben már javarészt leírtam, hogy mivel az ABLR lövedékre azon okból hívtam fel a figyelmet, hogy a Nosler azon két meghatározó szempont miatt fejlesztette ki a LR-t, amiben a Berger mögött el volt maradva. Nevezetesen az 5-600 méter utáni nem kielégítő pontosság, és a nem elég torzulási képesség a nagy táv miatti jelentős lassulás miatt, a 30-06-oshoz való esetlegesen jobb alkalmassága nyilván a kisebb sebességnél is meglevő expandálódási képessége miatt került általam kihangsúlyozásra.
A másik tényezőről - nekem sem volt eddig fogalmam az Accubond esetében, de mint érdekességet írtam le, amit egy olyan embertől hallottam, aki ezt mind a gyakorlatban tapasztalta.
Azért gondolom, hogy ez teljesen igaz, mert ha megnézed az első modern kori rekord éles leküzdést Hathcock által tartott rekord óta – kanadai egység, 50-es BMG-vel – egy demo videoban szépen elmagyarázza, hogy ez miként sikerülhetett. Egyik okként hozza fel, hogy az egység USA gyártmányú 750 graines Hornady A-Max lövedékkel szerelt lőszerrel volt felszerelve, szemben a kanadai rendszeresített lőszerrel szemben, ami nagy távolságon lelassulva el kezd veszteni a stabilitásából és imbolyogni kezd. (Longest Sniper Kill Ever 1.5 miles 3:40-nél)
És itt tesz említést az általad többször is kinevetett és kigúnyolt fizikai jelenség gyakorlatban történő alkalmazásáról (5:20), amennyiben a nap felmelegíti a lőszert, és az befolyásolja a lövedék röppályát.

És itt kérem nagy tisztelettel a moderátorokat, hogy amennyiben jó szokásod szerint ezt is gyökér és paraszt módon reagálod le, ezek után bármilyen alkalommal, amikor írok neked bármit is, legalább egy hétre tiltsanak el engem a Fórumtól, hogy a jövőben még véletlenül se felejtsem el, hogy kivel is nem szabad szóba állnom semmilyen körülmények között!

 Emelem
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #5129 Dátum: 2013. Március 16. - 19:41:44 »

Ábend!
A lövedék imbolygásának a csalhatatlan jele, ha a lőlapon nem szabályos kör alakú a szakítás.
Ezzel együtt a szóráskép is kitágul.
Az hozzátartozik, hogy erre általában (extrém eseteket kivéve) már csak nagy lőtáv esetében van példa.
Nagy lőtáv alatt azt értem, amilyen távolra egy átlagos vadászember már távcsővel sem néz el Ördög
Az extrém (konkrét) eset pedig egy olyan mértékben kilőtt 30-06-os ZKK600-as cső volt, amiből a lövedék már úgy repült ki, mint az éterben keringő gólyafos és képes volt 100 méteren is oldalt becsapódni a vadba.
Illetve egy utánkereső kolléga Nagantja ugyan ezt produkálta, de már akár 50-60 méteren is.

A 9,3x62-es Frankonia Favoritom a 15 grammos Vulkánt igen pocsékul rakosgatta.
Sokkal jobban szerette a 18,5-ös Alaszkát és a cseh SP-t, illetve a 19-es TUG-ot.
De a Vulkán nekem sem tűnt keménynek, persze utoljára kb. 10 éve lőttem, azóta akár meg is változtathatták a felépítését.
 Emelem

Csabus!

..Amiről írtál, az nem a lövedék, hanem a cső problémája.. 
Az elméleti szakemberünk, szerintem, teljesen másra gondolt.., amikor az imbolygásról, mint jelenségről írt.

Ami tulajdonképpen abból adódik, hogy a göbecs, NEM  mértani henger..,(mert,ha az lenne,akkor nem tudnánk beszélni imbolygásról) hanem akármilyen parabola, meg a henger ötvözéséből kialakított forgástest..

Na,de nem bonyolítom tovább..   Várjuk meg, hátha megtisztel a válaszával. Amit kíváncsian várok..  Ördög ..   Emelem


Naplózva
Oldalak: 1 ... 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 [342] 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: