Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1754905 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #525 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 17:57:26 »

Üdv Mindenkinek!

Még egyszer szeretném megköszönni mindenkinek a tanácsát. Teljesen igazatok van, nekem kell eldöntenem a dolgot.
Steve üzenetére annyit szeretnék reagálni, hogy részben egyetértek azzal, hogy ha mindenkit kérdezek, akkor semmit sem kapok, de úgy azért nehéz valakit konkrétan megkérdezni egy általam nem (vagy alig) ismert társaságban, ha senkit nem ismerek személyesen. Kacsint.

Szóval senkit nem volt szándékomban felidegesíteni és még egyszer köszönöm a segítséget.  Igen

Apróvadas területen voltam tag, a 7X57-es kartonos fegyver mellett jellemzően az őzlövő fegyverek voltak a barátoknál, középkaliberben nem sok használható infót kaptam.
Mivel tíz évig vadásztam, így természetesen személyes ismeretségi körömben is érdeklődtem és egy érdekes tapasztalattal azért gazdagabb lettem. Jellemzően mindenki azt a fegyvert és kalibert ajánlja, amit használ.  Bibíí

Ez egyrészt érthető, mivel valószínűleg azért használja, mert szereti és jónak tartja, de úgy vélem, sokan maguknak sem merik bevallani, hogy picit mellényúltak a választás során. Volt pl. aki, a 9,3x62-re akart rábeszélni, holott ő sem használta saját fegyverét azóta három alkalomnál többször, hogy kórházban varrták össze a fejét, mert szétcsapta a belövésnél a távcső. Dühös

Abban is teljesen igazatok van, hogy a fegyvert az alapján kell választani, hogy mire fogok vele vadászni. Eddigi hozzászólásaim alapján talán nehezen hihető, de  ez nem volt teljesen ismeretlen előttem  Kacsint
Évente 15-20 meghívást mondok le (mivel fegyver híján fényképezőgéppel és távcsővel "vadásztam" gyerekeim születését követően, immár 8 éve) a legkülönfélébb területeken, így még a vadászandó vadfajok meghatározása sem volt egyszerű. Ezért gondoltam egy olyan, viszonylag használható, de a 30-06-nál békésebb középkeliberre, mint a 7x57, vagy 308 W.
A kérésem e mellett elsősorban a fegyver márkájára vonatkozott volna és ezúton is szeretném megköszönni Viktor e téren nyújtott segítségét.

Szóval senkit nem akarok tovább feltartani , vadász üdvözlettel

Jani





Szia Janika!

Nem hinném, hogy bárkit feltartqanál, akinek nincs kedve, az nem válaszol, itt ez a szokás... nem hinném, hogy pl. Wetzlarnak nehézséget okozna a kaliberekről való diskurzus.. Kacsint

Való igaz, a Gazsi a maga lovát dícséri, én is így teszek valahol a 308-assal, amiben még sosem csalódtam, bár igen sokan vannak, akin nálam sokkal gyakorlottabbak itt. Szerintem ezzel a kaliberrel mindent szépen és vadásziasan meg lehet lőni idehaza. Mindenes puskaként is használható, főként ha jól viszi a 9,7 g-os magot, ezzel a távoli lövés sem ördöngősség vadászias kereteken belül. De egy jó 11,7 g-ossal is bátran el lehet lőni 200-ig, bár nekem ez már nem igazán kenyerem és asztalom.

Ha többet lő az ember messzire, akkor jobban jön mondjuk Steve 270-ese, ha pedig közelre lő sokat, akkor egy 8x57-es, mondjuk Wetzlar goisererje. A 308-as valahol a kettő közt van, kicsit közelebb a 8x57-eshez.

Én nagyon szeretem.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #526 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 18:51:57 »

Szia!

"A maga lovát dicséri" nem a fórumtagokra vonatkozott, hanem az ismerőseim egy részére. Nem egészen érthető előttem, hogy mi a tarka f..sznak ajánl valaki olyan fegyvert másnak megvételre, amit ő maga sem szeret használni. >Nevet
Volt aki 375 H&H magnumot ajánlott, mondván ő azt használja Mo-on.  Meglepődött
Azt hittem szívat, de kiderült, hogy igazat mondott. Láttam egy süldő fényképét, amit lőtt. Hát biztos, hogy szegénynek gyors halála volt.

Egyébként döntöttem: CZ 550 FS 308W, rajta 8x56 SB Klassik.

Üdv

Jani



Jani, egy biztos, nem hoztál rossz döntést  Igen A fegyver új lesz?
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #527 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 20:11:25 »

Janika!

Én magam megrögzött német kaliber párti vagyok, 8x57-est használok, de nagyvadra a 9,3x62-es tartom ideálisnak.
Látod mindezek ellenére a derék 30-06-ost ajánlottam tehát a hazabeszélés nem kenyerem, mert ami jó, az jó...és a 30-06-os jó kaliber ezt be kell vallani. (szerintem a 7x64-es is, de ezért biztosan kapok a fejemre.)
A 308-as meg vadászias távon ugyanaz, nekem is van egy ilyan kaliberű puskám, amolyan - Telek kedvenc kifejezése  Bion - "melós" puskának kerül bevetésre idéntől.

Jól döntöttél egy 308-as CZ stucni, rajta egy 8x56-os SB-vel kiváló választás.
Ha szabad javasolnom a CZ-t vétel után azonnal vidd el egy jó mesterhez és csiszoltasd ki az előágyat, hogy a cső valóban lengő cső legyen.

Viktornak meg igaza van, sosem volt ellenemre egy töltényes-puskás diskurzus, csak a vezérfonalat kell kellően megadni és már megy is a beszéd.  Kacsint
...éshogy szaporítsam a szót egy új 7x57-esre, hozzá RWS munícióval ugyanúgy helyeslően rábólintanék...mert az is jó...de mindenesnek jobb döntés a remek 308-as.

üdv. w.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #528 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 20:58:10 »


Viktornak meg igaza van, sosem volt ellenemre egy töltényes-puskás diskurzus, csak a vezérfonalat kell kellően megadni és már megy is a beszéd.  Kacsint

üdv. w.

Ismerlek émmá, mint a rossz pízt! Igen Igen Igen Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #529 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 21:05:36 »

Még én is beleszólnék a nagyok dolgába: én is 7x57 -es ZKK-val kezdtem vadászni. Lőttem vele néhány nagyvadat, de ettől függetlenül (vagy pont ezért) én nem ajánlom mindenes puskának. Jelenleg van egy 9,3x62-es puskám is, azt szintén nem ajánlom általános célokra. 308-assal lőttem az elmúlt években a vadjaim zömét, megfelelő lőszert választva teljességgel megfelel minden itthoni nagyvadra. 30-06 , 8x57IS úgyszintén. Ezeknek a kalibereknek számos előnye van akár a 7x57 akár a 9,3x62-vel szemben. Hosszasan lehetne sorolni, ennek ellenére kevés esélyt látok arra hogy a 9,3-ast lecseréljem bármire is, egyszerűen azért mert szeretem. Mégsem ajánlom egyetlen fegyvernek, hacsak valaki nem lőhet évente több bikát bőgésben, és nem vesz részt  számos hajtásban. Mert akkor viszont ez a tökéletes választás.

Egyszerűen: apró vagy vegyesvadas területre 7,62-ig, nagyvadasra 7,62-től. Ha csak évente egy alkalmad is lesz gímbikára vadászni, akkor máris felejtsd el a 7mm-eseket, csak afölött válassz. Szerintem.

Ami magát a fegyvert illeti, 100% -ban pénzkérdés. Olvasom hogy CZ stucnit szeretnél, egyik kollégám most szeretné eladni az övét, 30-06-os SB variábel távcsővel. Ha érdekel keress magánban.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #530 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 21:09:17 »

Szia!

"A maga lovát dicséri" nem a fórumtagokra vonatkozott, hanem az ismerőseim egy részére. Nem egészen érthető előttem, hogy mi a tarka f..sznak ajánl valaki olyan fegyvert másnak megvételre, amit ő maga sem szeret használni. >Nevet
Volt aki 375 H&H magnumot ajánlott, mondván ő azt használja Mo-on.  Meglepődött
Azt hittem szívat, de kiderült, hogy igazat mondott. Láttam egy süldő fényképét, amit lőtt. Hát biztos, hogy szegénynek gyors halála volt.

Egyébként döntöttem: CZ 550 FS 308W, rajta 8x56 SB Klassik.

Üdv

Jani



Szia Jani!

Énszerintem nem döntöttél rosszul, Wetzlar tanácsát pedig igencsak fogadd meg! A CZ-knek sokszor baja az, hogy az előagy elhúzza a csövet a nem megfelelő gyári kidolgozás miatt. De ezt szakember fillérekért tudja orvosolni.

Én  inkább egy 6x42-es, vagy 7x50-es SB Hungáriát javasolnék távcsőnek, mert egy 8x56-os hurkatöltő szerintem igen idétlenül mutat egy stucnin... a többit inkább a Céltávcsövek topicban!
Naplózva
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #531 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 22:25:53 »

Szia!

"A maga lovát dicséri" nem a fórumtagokra vonatkozott, hanem az ismerőseim egy részére. Nem egészen érthető előttem, hogy mi a tarka f..sznak ajánl valaki olyan fegyvert másnak megvételre, amit ő maga sem szeret használni. >Nevet
Volt aki 375 H&H magnumot ajánlott, mondván ő azt használja Mo-on.  Meglepődött
Azt hittem szívat, de kiderült, hogy igazat mondott. Láttam egy süldő fényképét, amit lőtt. Hát biztos, hogy szegénynek gyors halála volt.

Egyébként döntöttem: CZ 550 FS 308W, rajta 8x56 SB Klassik.

Üdv

Jani




Hidd el, nem túlzás a 375 H&H. Én is nagy megelégedéssel használom, pedig a vasárnapi nagyebéd után se nyomok többet 75 kilónál Bion  Sose ütött még szemen.
Ettől függetlenül, jól döntöttél a 308 mellett Igen


Naplózva

Donkó Ádám
Viktor
Vendég
« Új üzenet #532 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 22:33:14 »

Szia!

"A maga lovát dicséri" nem a fórumtagokra vonatkozott, hanem az ismerőseim egy részére. Nem egészen érthető előttem, hogy mi a tarka f..sznak ajánl valaki olyan fegyvert másnak megvételre, amit ő maga sem szeret használni. >Nevet
Volt aki 375 H&H magnumot ajánlott, mondván ő azt használja Mo-on.  Meglepődött
Azt hittem szívat, de kiderült, hogy igazat mondott. Láttam egy süldő fényképét, amit lőtt. Hát biztos, hogy szegénynek gyors halála volt.

Egyébként döntöttem: CZ 550 FS 308W, rajta 8x56 SB Klassik.

Üdv

Jani




Hidd el, nem túlzás a 375 H&H. Én is nagy megelégedéssel használom, pedig a vasárnapi nagyebéd után se nyomok többet 75 kilónál Bion  Sose ütött még szemen.
Ettől függetlenül, jól döntöttél a 308 mellett Igen




Szevasz Ádám!

Egy biztos: ha a 375-ösről hallok, akkor mindig Te jutsz az eszembe! Világ röheje ehhez képest, ahogyan én a 122 kilómmal a 308-as visszarúgásáról beszélek... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #533 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 05:50:19 »

Szia!

"A maga lovát dicséri" nem a fórumtagokra vonatkozott, hanem az ismerőseim egy részére. Nem egészen érthető előttem, hogy mi a tarka f..sznak ajánl valaki olyan fegyvert másnak megvételre, amit ő maga sem szeret használni. >Nevet
Volt aki 375 H&H magnumot ajánlott, mondván ő azt használja Mo-on.  Meglepődött
Azt hittem szívat, de kiderült, hogy igazat mondott. Láttam egy süldő fényképét, amit lőtt. Hát biztos, hogy szegénynek gyors halála volt.

Egyébként döntöttem: CZ 550 FS 308W, rajta 8x56 SB Klassik.

Üdv

Jani




Hidd el, nem túlzás a 375 H&H. Én is nagy megelégedéssel használom, pedig a vasárnapi nagyebéd után se nyomok többet 75 kilónál Bion  Sose ütött még szemen.
Ettől függetlenül, jól döntöttél a 308 mellett Igen




Szevasz Ádám!

Egy biztos: ha a 375-ösről hallok, akkor mindig Te jutsz az eszembe! Világ röheje ehhez képest, ahogyan én a 122 kilómmal a 308-as visszarúgásáról beszélek... Vigyorog Vigyorog Vigyorog


Jóröggelt!
Matula bácsi is megmondta, hogy a jót is szokni kell Bion na ja, mindenki kicsit máshogy éli meg a visszarúgást, más a küszöb. Nagyon kacérkodom egy 45-70-essel(Marlin), nyílt irányzékkal, nappali puskának. Az aztán tényleg nem rúg, pedig komoly Ördög


Naplózva

Donkó Ádám
Viktor
Vendég
« Új üzenet #534 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 10:36:54 »

Szia!

"A maga lovát dicséri" nem a fórumtagokra vonatkozott, hanem az ismerőseim egy részére. Nem egészen érthető előttem, hogy mi a tarka f..sznak ajánl valaki olyan fegyvert másnak megvételre, amit ő maga sem szeret használni. >Nevet
Volt aki 375 H&H magnumot ajánlott, mondván ő azt használja Mo-on.  Meglepődött
Azt hittem szívat, de kiderült, hogy igazat mondott. Láttam egy süldő fényképét, amit lőtt. Hát biztos, hogy szegénynek gyors halála volt.

Egyébként döntöttem: CZ 550 FS 308W, rajta 8x56 SB Klassik.

Üdv

Jani




Hidd el, nem túlzás a 375 H&H. Én is nagy megelégedéssel használom, pedig a vasárnapi nagyebéd után se nyomok többet 75 kilónál Bion  Sose ütött még szemen.
Ettől függetlenül, jól döntöttél a 308 mellett Igen




Szevasz Ádám!

Egy biztos: ha a 375-ösről hallok, akkor mindig Te jutsz az eszembe! Világ röheje ehhez képest, ahogyan én a 122 kilómmal a 308-as visszarúgásáról beszélek... Vigyorog Vigyorog Vigyorog


Jóröggelt!
Matula bácsi is megmondta, hogy a jót is szokni kell Bion na ja, mindenki kicsit máshogy éli meg a visszarúgást, más a küszöb. Nagyon kacérkodom egy 45-70-essel(Marlin), nyílt irányzékkal, nappali puskának. Az aztán tényleg nem rúg, pedig komoly Ördög




Má megen a Matók Feriékné' vótá! Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Egyébént remek döntés lenne. Nekem jó egy hónapja alkalmam nyílt üzem közben összehasonlítani egy 45/70-es rövid csövű "muscle gun"-t és egy 444-es Marlint. Természetesen mindkettő Marlin alsókulcsos.

A 45/70-es sokkal barátságosabb kaliber, annak ellenére, hogy rövidebb csövű és könnyebb is volt, kisebb volt a rúgása. Impozánsan jó fegyver volt. A 444-es sem volt rossz éppenséggel, de ha tehetném, akkor a kettő közül az előbbit választanám.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #535 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 10:43:53 »


Má megen a Matók Feriékné' vótá! Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Egyébént remek döntés lenne. Nekem jó egy hónapja alkalmam nyílt üzem közben összehasonlítani egy 45/70-es rövid csövű "muscle gun"-t és egy 444-es Marlint. Természetesen mindkettő Marlin alsókulcsos.

A 45/70-es sokkal barátságosabb kaliber, annak ellenére, hogy rövidebb csövű és könnyebb is volt, kisebb volt a rúgása. Impozánsan jó fegyver volt. A 444-es sem volt rossz éppenséggel, de ha tehetném, akkor a kettő közül az előbbit választanám.

Gondolom a 45/70 a csőszájfékes modell volt, ezért rúgott kisebbet. A rövid csövű Marlinok (guide gun) mind ilyenek.
Egyébként a 444M papíron is és valóságban is jóval kisebbet tol mnt a 9,3-as, hatása viszont nagyon hasonló. (nem a gyári Rem lövedékkel)
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #536 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 11:10:25 »


Má megen a Matók Feriékné' vótá! Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Egyébént remek döntés lenne. Nekem jó egy hónapja alkalmam nyílt üzem közben összehasonlítani egy 45/70-es rövid csövű "muscle gun"-t és egy 444-es Marlint. Természetesen mindkettő Marlin alsókulcsos.

A 45/70-es sokkal barátságosabb kaliber, annak ellenére, hogy rövidebb csövű és könnyebb is volt, kisebb volt a rúgása. Impozánsan jó fegyver volt. A 444-es sem volt rossz éppenséggel, de ha tehetném, akkor a kettő közül az előbbit választanám.

Gondolom a 45/70 a csőszájfékes modell volt, ezért rúgott kisebbet. A rövid csövű Marlinok (guide gun) mind ilyenek.
Egyébként a 444M papíron is és valóságban is jóval kisebbet tol mnt a 9,3-as, hatása viszont nagyon hasonló. (nem a gyári Rem lövedékkel)

Vannak benne perforált lyukak, de nincs az a nagy hang-és fényjelenség mint az igazi csőszájféknél, nekem a normál 444-es még hangosabbnak is tűnt (mindkettővel löttem ötöt-ötöt). Szerintem nem is tompít annyit mint egy normál csőszájfék. Elméletileg hatásra ugyanott kéne lennie, mint a normál, hosszú csövű verziónak.

A 45/70-es nekem mindenképpen szimpatikusabb, a gáznyomása sokkal kisebb (2000 bar!), a lövedéke is sokkal nehezebb... no meg a legenda!  Mosolyog
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #537 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 12:37:50 »

"A 45/70-es nekem mindenképpen szimpatikusabb, a gáznyomása sokkal kisebb (2000 bar!), a lövedéke is sokkal nehezebb... no meg a legenda!"

Akkor mégiscsak meg kéne várni egy ilyen Artemidát.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #538 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 12:46:14 »

"A 45/70-es nekem mindenképpen szimpatikusabb, a gáznyomása sokkal kisebb (2000 bar!), a lövedéke is sokkal nehezebb... no meg a legenda!"

Akkor mégiscsak meg kéne várni egy ilyen Artemidát.

Az elérhető árú vadászfegyverálmom. Ha lehetne kapni, már összekuporgattam volna egyre, az hétszentség.

Na de megvárni... sose lesz olyan.. vagy hallottál valamit?
Naplózva
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #539 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 14:41:02 »


Viktor!

Olvasom, hogy lőttél ilyen bozótirtókkal Táncol érezhetően nagyobbat rúg vissza a 444?
Még kissé hezitálok, a 444 mellett szól, hogy 1000J-al tud többet; nomeg 17,2-es Hornadyval jókat hallani felőle.
Viszont, a 45-höz szélesebb a lőszerválaszték, biztos nem fog kihalni a kaliber, nem rúg nagyot (youtube-on van néhány videó, elég meggyőzőek)
A 45 felé hajlok, de kíváncsi vagyok, milyennek élted meg a 444-est!?

csaó!
Naplózva

Donkó Ádám
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: