Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 196165 alkalommal)
.357
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


WWW
« Új üzenet #1005 Dátum: 2015. Január 11. - 20:17:30 »

Üdv.  Emelem
Na valaki tud már valamit az új rendszer/tanfolyam szerint vizsgázottakról menyivel tér el az előzőektől jobban felkészítik az embert? Vagy tényleg csak lehúzás az egész és minden maradt ugyan úgy?

 Emelem
Gyakorlati vizsgáról tudok nyilatkozni mivel 13éve nem váltottam ki vadászjegyet ezért a kamara elküldött gyakorlati vizsgára
2013 évben voltam gyakorolni, de időhiány miatt nem mentem el vizsgázni és 2014-ben megtapasztaltam, hogy 2014 évre JELENTŐSEN szigorodott a sörétes vizsga (2014 évtől ez is változott) 15 lövésből 6 találat és 3 állás, van duplé, nyúl, ami 2013-as vizsgán nem is szerepelt. Rííí (A kamara honlapján pontosan le van írva érdemes tanulmányozni)
Összegezve igen jól kell tudni lőni, szinte már egy jó érzéknek kell kialakulnia ahhoz, hogy sikerüljön a 6 találat ami viszont megköveteli a sok gyakorlást ami szintén nem kevés pénzbe kerül.
Meg is említettem, hogy miért kell ilyen szigorú vizsga mert szerencsétlen vadnak nem lesz semmi esélye olyan jó lövők fognak kikerülni a vizsgáról.
Árakról kérdeztem friss vizsgázót aki éppen gyakorolt és 250-300eFt összeget említettek mire lement a gyakorlati is

 Emelem



   
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #1006 Dátum: 2015. Január 11. - 21:04:26 »

Üdv.  Emelem
Na valaki tud már valamit az új rendszer/tanfolyam szerint vizsgázottakról menyivel tér el az előzőektől jobban felkészítik az embert? Vagy tényleg csak lehúzás az egész és minden maradt ugyan úgy?

A tanfolyamok nagyon jók, ha érdekel is a dolog, akkor sokkal több dolgot fogsz tudni utánuk, mint amire szükséged lesz. A sörétes vizsga nehezebb, de megoldható. A legtöbb tanfolyam árban van lőtéri gyakorlat ami 1 sörétes és egy golyós rotte. A golyós vizsgarész távcsővel felszerelt nagygolyóssal történik, ez nem nehéz. Szóbeli részre, ha már sokat jártál vadászokkkal vadászni, akkor kicsit, ha nem, akkor elég sokat tanulni, de ez minden vizsgánál így van. Árban 150-200 ezer között van körülbelül  + üzemanyagköltségek, 20.000 a vizsgadíj, 15.000 az orvosi vizsgálatok.  Emelem
Naplózva

Üdv! Viko.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1007 Dátum: 2015. Január 17. - 17:10:55 »

Vadászvizsgatanfolyamra való jelentkezés előtt nem árt ide is benézni:

Nyilvántartott vadásztanfolyam szervezők
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
nils holgerson
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97



« Új üzenet #1008 Dátum: 2015. Január 27. - 10:15:39 »

Sziasztok! Kérdésem a következő: Hatósági fegyverismereti vizsgára honnan lehet beszerezni olyan tananyagot, ami már az új törvénymódosításokat is tartalmazza? Válaszaitokat előre is köszönöm!
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #1009 Dátum: 2015. Február 01. - 21:24:29 »

Üdv. Urak!

Van egy ismerősöm, aki most készül vadászvizsgát tenni.

A kérdés az lenne, ha most megcsinálja az orvosi alkalmassági vizsgálatot, akkor mikor vizsgázik (kb. 3-4 hónap múlva) akkor azt még elfogadják vagy a vizsga előtt kell közvetlenül csinálni? 20 éves, tehát 10 évre kapná.

Válaszokat előre is köszönöm!
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #1010 Dátum: 2015. Február 01. - 23:21:54 »

Üdv. Urak!

Van egy ismerősöm, aki most készül vadászvizsgát tenni.

A kérdés az lenne, ha most megcsinálja az orvosi alkalmassági vizsgálatot, akkor mikor vizsgázik (kb. 3-4 hónap múlva) akkor azt még elfogadják vagy a vizsga előtt kell közvetlenül csinálni? 20 éves, tehát 10 évre kapná.

Válaszokat előre is köszönöm!
Az orvosi alkalmassági Őnéki a pecsétes papírtól 10 évig érvényes.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 20. - 21:11:47 írta Boar » Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #1011 Dátum: 2015. Február 16. - 22:16:28 »

Köszönöm a válaszokat!

Kedves Fórumtársak!

Kérem írjo nekem egy privát üzenetet, aki tavaly márciusába vagy azután vadászvizsga előkészítőre járt vagy vadászvizsgát tett. Előre is köszönöm.  Wave
Naplózva
lövész
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7



« Új üzenet #1012 Dátum: 2015. Március 01. - 19:27:05 »

Üdv mindenkinek!

Lenne egy elég kacifántos kérdésem.

Történetesen 5 évig sportlövő voltam, nyertem 1-2 versenyt, most 3 éve "inaktív"

A vadászvizsgán agyaltam mostanság, viszont nem vadászati célból. Tudom a vadászok rögtön hozzám csapnak valamit  Stoel , egyébként a maga az erdő/természet, foglalkoztat, ráadásul olyan helyen nőttem fel ahol nem ritka a hajtás. Magát a vadászatot még nem próbáltam ki, így még nem tudok igazán állást foglalni. De ismerve a galamb lelkemet, semmilyen élő állatra nem tudnám ráemelni a fegyvert.

A lényegi kérdésem arra irányul, hogy mivel elérhető lövészegyesületet nem találok a közelben ahol hódolhatok a lövészet sportjának, így minősítést sem tudok szerezni, hogy fegyvert vásároljak. Szóval a vadászvizsgát látom járható útnak. (persze nem biztos hogy nem próbálnám ki milyen vadászni),

Fegyvervizsgám van, gondolom kell a 100 órás tanfolyam+vizsga. De ha én nem fogok vadászni mondjuk belátható időn belül, csak újíttatom az engedélyemet és csak lőtérre járok, az ütközik valamilyen szabályba?, esetleg "kötelező" évente valamit lőni?

A válaszokat előre is köszönöm!

ui: egyébként nem folyamodék ilyen kérdéshez, ha látnék más utat a magyar jogrendszerben. Elég szomorú, hogy manapság ilyet dologhoz kell folyamodni. Másrészt a sportlövészet, mint sport én úgy látom meghalt. Konkrétan 130km-s körben nincs egyesület sehol  Vállat von
Naplózva

Légy valaki és lőj, lőj és légy valaki.
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #1013 Dátum: 2015. Március 01. - 20:06:57 »

Üdv mindenkinek!

Lenne egy elég kacifántos kérdésem.

Történetesen 5 évig sportlövő voltam, nyertem 1-2 versenyt, most 3 éve "inaktív"

A vadászvizsgán agyaltam mostanság, viszont nem vadászati célból. Tudom a vadászok rögtön hozzám csapnak valamit  Stoel , egyébként a maga az erdő/természet, foglalkoztat, ráadásul olyan helyen nőttem fel ahol nem ritka a hajtás. Magát a vadászatot még nem próbáltam ki, így még nem tudok igazán állást foglalni. De ismerve a galamb lelkemet, semmilyen élő állatra nem tudnám ráemelni a fegyvert.

A lényegi kérdésem arra irányul, hogy mivel elérhető lövészegyesületet nem találok a közelben ahol hódolhatok a lövészet sportjának, így minősítést sem tudok szerezni, hogy fegyvert vásároljak. Szóval a vadászvizsgát látom járható útnak. (persze nem biztos hogy nem próbálnám ki milyen vadászni),

Fegyvervizsgám van, gondolom kell a 100 órás tanfolyam+vizsga. De ha én nem fogok vadászni mondjuk belátható időn belül, csak újíttatom az engedélyemet és csak lőtérre járok, az ütközik valamilyen szabályba?, esetleg "kötelező" évente valamit lőni?

A válaszokat előre is köszönöm!

ui: egyébként nem folyamodék ilyen kérdéshez, ha látnék más utat a magyar jogrendszerben. Elég szomorú, hogy manapság ilyet dologhoz kell folyamodni. Másrészt a sportlövészet, mint sport én úgy látom meghalt. Konkrétan 130km-s körben nincs egyesület sehol  Vállat von
Több hobbi-lövészt ismerek, aki így csinálja.
Vadászfegyverként tartja a puskáit, csak lőtérre jár, vadat életében nem ejtett el. Évente 15.000 forint a vadászjegy+kamarai+biztosítás a költség- és kötelezettségvonzat.
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #1014 Dátum: 2015. Március 01. - 20:16:43 »

Üdv mindenkinek!

Lenne egy elég kacifántos kérdésem.

Történetesen 5 évig sportlövő voltam, nyertem 1-2 versenyt, most 3 éve "inaktív"

A vadászvizsgán agyaltam mostanság, viszont nem vadászati célból. Tudom a vadászok rögtön hozzám csapnak valamit  Stoel , egyébként a maga az erdő/természet, foglalkoztat, ráadásul olyan helyen nőttem fel ahol nem ritka a hajtás. Magát a vadászatot még nem próbáltam ki, így még nem tudok igazán állást foglalni. De ismerve a galamb lelkemet, semmilyen élő állatra nem tudnám ráemelni a fegyvert.

A lényegi kérdésem arra irányul, hogy mivel elérhető lövészegyesületet nem találok a közelben ahol hódolhatok a lövészet sportjának, így minősítést sem tudok szerezni, hogy fegyvert vásároljak. Szóval a vadászvizsgát látom járható útnak. (persze nem biztos hogy nem próbálnám ki milyen vadászni),

Fegyvervizsgám van, gondolom kell a 100 órás tanfolyam+vizsga. De ha én nem fogok vadászni mondjuk belátható időn belül, csak újíttatom az engedélyemet és csak lőtérre járok, az ütközik valamilyen szabályba?, esetleg "kötelező" évente valamit lőni?

A válaszokat előre is köszönöm!

ui: egyébként nem folyamodék ilyen kérdéshez, ha látnék más utat a magyar jogrendszerben. Elég szomorú, hogy manapság ilyet dologhoz kell folyamodni. Másrészt a sportlövészet, mint sport én úgy látom meghalt. Konkrétan 130km-s körben nincs egyesület sehol  Vállat von
Légy üdvözölve a fórumon!
A kérdésedre röviden: vadászvizsgára felkészítő tanfolyam elvégzése majd vadászvizsga. A vadászvizsga bizonyítvány birtokában akkor váltod ki a vadászjegyet amikor akarod és megkezdheted a fegyvertartás procedúráját. Ha megkaptad a vadászfegyver tartási engedélyed akkor már nincs más teendőd, mint évente időben megújítani a vadászjegyet, illetve az orvosi lejártát figyelni és azt is időben meghosszabbítani. Vadászni nem kötelező. Nagyon sok olyan "vadász lövő" jár hozzánk lőni aki nem vadászik csak így egyszerűbb a fegyver tartása mint csak sport fegyveresként.
Amúgy merre laksz? Ugyanis (a versenyeinket Budapest nyugati szélén rendezzük általában) Kaposvárról, Csepregről,  Debrecenből néha Szegedről is jönnek edzésre illetve versenyekre.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #1015 Dátum: 2015. Március 01. - 21:00:43 »

Üdv mindenkinek!

Lenne egy elég kacifántos kérdésem.

Történetesen 5 évig sportlövő voltam, nyertem 1-2 versenyt, most 3 éve "inaktív"

A vadászvizsgán agyaltam mostanság, viszont nem vadászati célból. Tudom a vadászok rögtön hozzám csapnak valamit  Stoel , egyébként a maga az erdő/természet, foglalkoztat, ráadásul olyan helyen nőttem fel ahol nem ritka a hajtás. Magát a vadászatot még nem próbáltam ki, így még nem tudok igazán állást foglalni. De ismerve a galamb lelkemet, semmilyen élő állatra nem tudnám ráemelni a fegyvert.

A lényegi kérdésem arra irányul, hogy mivel elérhető lövészegyesületet nem találok a közelben ahol hódolhatok a lövészet sportjának, így minősítést sem tudok szerezni, hogy fegyvert vásároljak. Szóval a vadászvizsgát látom járható útnak. (persze nem biztos hogy nem próbálnám ki milyen vadászni),

Fegyvervizsgám van, gondolom kell a 100 órás tanfolyam+vizsga. De ha én nem fogok vadászni mondjuk belátható időn belül, csak újíttatom az engedélyemet és csak lőtérre járok, az ütközik valamilyen szabályba?, esetleg "kötelező" évente valamit lőni?

A válaszokat előre is köszönöm!

ui: egyébként nem folyamodék ilyen kérdéshez, ha látnék más utat a magyar jogrendszerben. Elég szomorú, hogy manapság ilyet dologhoz kell folyamodni. Másrészt a sportlövészet, mint sport én úgy látom meghalt. Konkrétan 130km-s körben nincs egyesület sehol  Vállat von
Álságos a kérdésed!
Ha vadász szeretnél lenni tegyél vadászvizgát, és legyél vadász, tiszta szívvel lelkesedéssel és teljes odaadással.
Ha sportlövő, ne sajnáld a pénz, időt és legyél sportlövő.
Ne használj ki egy törvény adta kiskaput, mert ez nekem q..vára nem tetszik!
vegeza
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #1016 Dátum: 2015. Március 01. - 21:23:40 »

Álságos a kérdésed!
Ha vadász szeretnél lenni tegyél vadászvizgát, és legyél vadász, tiszta szívvel lelkesedéssel és teljes odaadással.
Ha sportlövő, ne sajnáld a pénz, időt és legyél sportlövő.
Ne használj ki egy törvény adta kiskaput, mert ez nekem q..vára nem tetszik!
vegeza


Pont ilyen hozzászólásra nem volt szüksége újdonsült  fórumtársunknak.
Nem azt kérdezte kinek mi tetszik, a kérdése benne van a hozzászólásba arra várna választ.

Tisztelt vegeza!
Előre szeretném leszögezni nem kötekedni akarok, sem megsérteni téged, de ne rohanjuk már ilyen hozzászólásokkal a kérdezőt. Nem az érzelmeidre volt kíváncsi, hanem segítséget kért hogyan hódolhatna számára elérhetőbb módon a lövészetnek.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #1017 Dátum: 2015. Március 01. - 22:09:57 »

Pont ilyen hozzászólásra nem volt szüksége újdonsült  fórumtársunknak.
Nem azt kérdezte kinek mi tetszik, a kérdése benne van a hozzászólásba arra várna választ.

Tisztelt vegeza!
Előre szeretném leszögezni nem kötekedni akarok, sem megsérteni téged, de ne rohanjuk már ilyen hozzászólásokkal a kérdezőt. Nem az érzelmeidre volt kíváncsi, hanem segítséget kért hogyan hódolhatna számára elérhetőbb módon a lövészetnek.
Megadtam a választ!
Legyen sportlövő és ne higítsa az egyébként is híg vadásztársadalmat!
Lehet hogy elgurult a gyógyszerem, az is lehet nem értek hozzá.
Azt viszont tudom, hogy a 60 ezres vadásztársadalom költségeit 30-40 ezer aktív vadász viseli.
A költségek meg 60 ezerre vannak leosztva.
Az a véleményem hogy a sportlövő szerezzen minősítés, akinek önvédelemre kell szerezze meg önvédelemre.
Védjük meg magunkat, vadászpuskája vadász embernek legyen!
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1018 Dátum: 2015. Március 01. - 22:18:59 »

Megadtam a választ!
Legyen sportlövő és ne higítsa az egyébként is híg vadásztársadalmat!
 akinek önvédelemre kell szerezze meg önvédelemre.
Védjük meg magunkat


Hali!
1. Amilyen őszinte, nem hígítja, inkább erősíti a "vadásztársadalmat"!
2. A fegyverosztályon a kis ablakon keresztül bemondtad már egyszer is, hogy önvédelmi fegyvert akarsz venni?
3. Te nem itt élsz az biztos!
sanyooo
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1019 Dátum: 2015. Március 01. - 22:24:06 »

Azt viszont tudom, hogy a 60 ezres vadásztársadalom költségeit 30-40 ezer aktív vadász viseli.

Azt megmagyaráznád, hogy itt mire gondolsz?  Vállat von
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: