Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 196133 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #840 Dátum: 2013. Október 25. - 11:57:56 »

Jobbára a vadászhatókét. Elölről, hátulról oda-vissza. Ha nem megy, el se indulj vizsgázni.  Emelem
Hát ja.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #841 Dátum: 2013. Október 25. - 12:26:06 »

Mely vadak vadászidényét szokták inkább vizsgán kérdezni? Gondolom a nagyvadfajokét, és az ismertebb fajokat. Mert ~200-at fejben tartani elég nehézkes, vagyis a számomra az.
Sok az átfedés, nekem úgy ment a megtanulásuk, hogy próbáltam csoportosítani a vadakat és azon belül az eltéréseket megjegyezni. Rá kell szánni az időt. A képek is ilyenek, rá kell feküdni keményen. Bíztasson az, hogy ha nekünk ment nem lehet annyira nehéz Mosolyog
Naplózva
Tomsawier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Új üzenet #842 Dátum: 2013. Október 25. - 12:50:42 »

Jobbára a vadászhatókét. Elölről, hátulról oda-vissza. Ha nem megy, el se indulj vizsgázni.  Emelem

Köszönöm a gyors választ!
Naplózva

Ha kell, még ezerszer, úgy mondom el, van még vadász, és nem adja fel!
Ha kell, még ezerszer, úgy mondom el, hogy mindenki hallja, nem adja fel!
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #843 Dátum: 2013. Október 25. - 14:13:40 »

Mert ~200-at fejben tartani elég nehézkes, vagyis a számomra az.

Írd le azt a 200-at, aztán megmondom, melyik az a 30, amelyiket kérdezhetik.  Ördög
Naplózva
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #844 Dátum: 2013. Október 25. - 14:14:48 »

Amikor én vizsgáztam, akkor egy lapon,  5 vad fotója volt, mellé kellett írni a vadászidényt, és az állat faját és nemét. Ezt 2 percen belül kellett leadni, akinek nem ment, elköszöntek tőle.
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Grus grus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #845 Dátum: 2013. Október 25. - 15:35:36 »

Mely vadak vadászidényét szokták inkább vizsgán kérdezni? Gondolom a nagyvadfajokét, és az ismertebb fajokat. Mert ~200-at fejben tartani elég nehézkes, vagyis a számomra az.

Szia Tomsawier!

A legjobb az ha betéve tudod minden vadászható faj aktuális vadászidényét,akkor meglepetés nem érhet,mellesleg ezt nem csak vadászvizsgára kell tudni hanem már gyakorló vadászként is naprakészen így illik szerintem,legalábbis én így vagyok vele!

 Emelem
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #846 Dátum: 2013. Október 25. - 18:31:34 »

Mely vadak vadászidényét szokták inkább vizsgán kérdezni? Gondolom a nagyvadfajokét, és az ismertebb fajokat. Mert ~200-at fejben tartani elég nehézkes, vagyis a számomra az.
Hát hallod... Ha ez a pár dátum gondot jelent, sok jóra ne számíts az életben... Fejvakarás
Egyébként meg, ha jól tudom ez egy politika mentes fórum (lsd. avatar)...

 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
alengyel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


« Új üzenet #847 Dátum: 2013. Október 25. - 19:24:54 »

Mely vadak vadászidényét szokták inkább vizsgán kérdezni? Gondolom a nagyvadfajokét, és az ismertebb fajokat. Mert ~200-at fejben tartani elég nehézkes, vagyis a számomra az.

200db kép van de nem 200 vadászidény...
Ha képfelismerésen hibázol akkor kapásból bukás... (ha meg most nem tanulod meg melyik a tőkésréce, meg a kis lilik... akkor később, hogy ismered fel, hogy mire  Vadász ?
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #848 Dátum: 2013. Október 25. - 19:37:14 »

... ha meg most nem tanulod meg melyik a tőkésréce, meg a kis lilik... akkor később, hogy ismered fel, hogy mire  Vadász ?

Monjuk úgy, ahogy a "jelenlegi" vadászok jelentős része.  Kacsint

Kiváncsi lennék, ha a vadfaj felismerésnél beletennének egy kis csavart a vizsgába, azaz olyan képen kéne felismerni amelyik nem szerepel a 200 között, mennyivel nőne meg a sikertelen vizsgák száma, mert ugye nem a képet, hanem a vadfajt kéne felismerni.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
gabi243
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 76


« Új üzenet #849 Dátum: 2013. Október 25. - 20:01:28 »

Mely vadak vadászidényét szokták inkább vizsgán kérdezni? Gondolom a nagyvadfajokét, és az ismertebb fajokat. Mert ~200-at fejben tartani elég nehézkes, vagyis a számomra az.

Van még mit tanulni vizsgára.  Meglepődött
Összetenném a kezem, ha 50 vadászidényt kellene tudni (nem hogy 200-at) Röhög
Naplózva
Tomsawier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Új üzenet #850 Dátum: 2013. Október 25. - 22:57:16 »

Ma pontosítottunk azért a dolgokon.
Kaptunk egy naptárat, amin rajta vannak a vadászati idények amiket tudni kell (31 faj). Azt a 200db-os számot egy laikus találta ki, többet nem adok a szavára. Így már emészthető a dolog. A képeket meg lehet tanulni, azzal nincs gond. Köszönöm a rengeteg hasznos választ!
Naplózva

Ha kell, még ezerszer, úgy mondom el, van még vadász, és nem adja fel!
Ha kell, még ezerszer, úgy mondom el, hogy mindenki hallja, nem adja fel!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #851 Dátum: 2013. Október 30. - 12:03:24 »

http://huntingpress.eu/hu/magazin/ilyen_lehet_a_jovoben_a_vadaszvizsga
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #852 Dátum: 2013. Október 31. - 12:05:50 »

Jobbára a vadászhatókét. Elölről, hátulról oda-vissza. Ha nem megy, el se indulj vizsgázni.  Emelem

Szégyen nem szégyen, amikor én vizsgáztam, reggel még nem tudtam pontosan az idényeket. Az írásbeli után a folyosón tanultam meg.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #853 Dátum: 2013. Október 31. - 12:29:47 »

Szégyen nem szégyen, amikor én vizsgáztam, reggel még nem tudtam pontosan az idényeket. Az írásbeli után a folyosón tanultam meg.

Nem arcolásból mondtam, tényleg fújni kellett, ahogy emlékszem, szépen végig is kérdezték.  Mosolyog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #854 Dátum: 2013. Október 31. - 21:33:58 »

Nem arcolásból mondtam, tényleg fújni kellett, ahogy emlékszem, szépen végig is kérdezték.  Mosolyog


Nálunk is. Enyém lett a legjobb írásbeli és engem hívtak be elsőnek. azon buktam el majdnem, hogy nem jutott eszembe a képfelismerésnél, hogy az őznek villás az aganycsa. De segített a vizsgáztat, mondta, hogy gondoljak valamilyen konyhai eszközre. Gondoltam én lábosra meg mindenre, de nemértettem, hogy jön ez ide. aztán leesett.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: