Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 196061 alkalommal)
Somefire
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71


« Új üzenet #765 Dátum: 2013. Május 21. - 16:49:43 »

Köszönöm mindenkinek a gratulációkat!

Rézgróf
Gratulálok a sikeres vizsgához!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #766 Dátum: 2013. Május 21. - 19:29:56 »


Mai napon engem is rászabadítottak a hazai vadakra. Minden felelősség a Venator Vadásztanfolyamot és a Fejér Megyei Vadászkamarát terhel. Mosolyog


A sikeres vizsgához gratulálok.  Igen
Sok szép vadászélményben legyen részed!
De a vadakra  :Mosolyog ne vadásszál, csak a Vadra!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #767 Dátum: 2013. Május 21. - 19:33:16 »

Szintén gratulálok! Igen
Kívánok sok vadászélményt! Igen Emelem
A vadakat lőheted mert százan vannak, de csak a csili-vili nyeregtáskát célozd ott nagy a dirr-durr. Vigyorog
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
kero84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 152


« Új üzenet #768 Dátum: 2013. Július 25. - 11:49:19 »

Vadászvizsga Pest Megye!

Sikeres vadászvizsgát tettem Július 11.-én a Pest megyei Vadászvizsga Bizottságnál. Gondoltam leírom mi volt és mire számíthat az aki itt vág neki:

Hubertus Vadásziskolába jártam felkészítő tanfolyamra. Tanfolyamot kezdtük kb 40 fővel a vizsgára 23 fő jött el.
Gyakorlati részen 12 ember buktattak meg főként a sörétlövésből de volt akit biztonságos fegyverkezelés miatt.

Írásbeli vizsgán mindenki átment és aki 5 hibapont alatt töltötte ki a tesztet annak nem kellett szóbelizni hanem kép felismerés volt. Én is közéjük tartoztam(0 hiba pont). Szóbelin 3 ember vérzett el de ők tényleg semmit nem tudtak.
Nagy István titkár úrnál vizsgáztam képfelismerésből de meg kell mondani, hogy amennyire beharangozták mennyire kemény annyira normális és segítőkész volt! Az biztos hogy megkövetelte a vadászati idényeket és a trófeabírálatot na meg a képen szereplő vadat is. De ha valaki elakadt próbálta rávezetni az embert!
Egyszóval tanulás kérdése az egész, ha jól felkészülsz nem lehet bajod!
Naplózva
Amras
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24



« Új üzenet #769 Dátum: 2013. Augusztus 28. - 08:49:16 »

Szervusztok,

Kis segítséget szeretnék kérni. Szeptember 3.-án lesz a vadászvizsgám, én egyénileg készülök fel.
A vadásziskola könyvem 1995-ös kiadású. Azt szeretném kérdezni, hogy a vadászidényeket az aktuális megállapított idények alapján kérik vissza?
Másik kérdésem, hogy a vizsgára a megfelelő öltözék mit takar? Gyanítom, hogy nem farmer meg póló.

Segítséget előre is köszönöm.
Naplózva

A vadászat életforma, amely kötelez.
Régi igazság: vadászok nélkül nem lenne vad sem.
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #770 Dátum: 2013. Augusztus 28. - 09:26:29 »

Szervusz Amras!
Minden képen az aktuális idényeket tanuld meg de azt nagyon  Kacsint ( az aktuális idényeket a honlapon megtalálod),de ugye nem most kezdesz tanulni a vizsgára???
Ruházat?
A VADÁSZ-t nem csak a területen lehet felismerni, hanem az elegáns ünnepi alkalmakon is.  Angyal
Sok sikert a felkészüléshez!
Laci  Emelem
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Amras
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24



« Új üzenet #771 Dátum: 2013. Augusztus 28. - 10:19:59 »

Nagyon köszönöm a választ.
Tanulni már másfél-két hónapja elkezdtem, így már csak az utolsó simítások vannak hátra.
Remélem, hogy sikeres lesz a vizsga.

Szervusz Amras!
Minden képen az aktuális idényeket tanuld meg de azt nagyon  Kacsint ( az aktuális idényeket a honlapon megtalálod),de ugye nem most kezdesz tanulni a vizsgára???
Ruházat?
A VADÁSZ-t nem csak a területen lehet felismerni, hanem az elegáns ünnepi alkalmakon is.  Angyal
Sok sikert a felkészüléshez!
Laci  Emelem
Naplózva

A vadászat életforma, amely kötelez.
Régi igazság: vadászok nélkül nem lenne vad sem.
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #772 Dátum: 2013. Augusztus 28. - 10:28:23 »

Üdv!  Emelem

Kalappal a vizsgához, ha tényleg komolyan veszed akkor nem lehet gond.
Viszont a miheztartás végett egy kis szösszenet amikor én vizsgáztam. Voltunk vagy 20-an és ebből csak 2 ember nem járt tanfolyamra akiknek nem is sikerült.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nincs esélyed, de biztos nehezebb a felkészülés egyénileg.
Majd tájékoztass róla, hogy milyen volt, és remélhetőleg a sikerről is beszámolhatsz.  Wave
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #773 Dátum: 2013. Augusztus 28. - 10:54:53 »

CID: Ne vedd el a kedvét így vizsga előtt! Mosolyog Nálunk pont fordítva volt. Sokan kiválóan végeztek, akik egyénileg készültek fel, viszont sokan kibuktak a tanfolyamosok közül.

Amras: Sok sikert a vizsgához!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #774 Dátum: 2013. Augusztus 28. - 11:01:18 »

Isten ments!
Persze van pro és kontra is minden mennyiségben, nem általánosítottam, csak próbáltam érzékeltetni az egyéni felkészülés nehézségeit.
Valszeg őket nem tájékoztatta senki, mert akkor lehet komolyabban vették volna a vizsgát.
 Wave
Naplózva
Amras
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24



« Új üzenet #775 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 09:20:13 »

Szervusztok,

Tegnapi napon sikerült túlesnem a vizsgán a Pest megyei FVM Lehel úti épületében, sajnos csak fél sikerrel Szomorú
A 20 jelentkezett emberke helyett csak 11-en voltunk, köztünk egy fiatal hölggyel.
A teszt sikerült mindenkinek, sok esetben hibátlanul.
Akinek hibátlan vagy öt hibaponton belül volt annak csak a vad és trófeaismeretet kérték.
Tétel rendben volt, sajnos a vadfelismerésnél véreztem el, így majd egy hónap múlva a szóbelit újra meg kell csinálnom.
A vizsgabizottság nagyon rendes volt, nem nagyon kínoztak meg senkit  Mosolyog
Naplózva

A vadászat életforma, amely kötelez.
Régi igazság: vadászok nélkül nem lenne vad sem.
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #776 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 09:52:58 »

Szervusztok,


A teszt sikerült mindenkinek, sok esetben hibátlanul.
Akinek hibátlan vagy öt hibaponton belül volt annak csak a vad és trófeaismeretet kérték.
Tétel rendben volt, sajnos a vadfelismerésnél véreztem el, így majd egy hónap múlva a szóbelit újra meg kell csinálnom.
A vizsgabizottság nagyon rendes volt, nem nagyon kínoztak meg senkit  Mosolyog
Szia !
A vad felismerése márpedig a vadászat alappilére ! Anélkül mire akarsz vadászni ? Fejvakarás
A vizsgabizottság pedig igazán megkínozhatott volna egy kicsit ! Ördög
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #777 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 10:17:59 »

Gondolom nem a disznót nem tudta megkülönböztetni az Egerészölyv-től!  Ördög
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #778 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 10:21:15 »

Gondolom nem a disznót nem tudta megkülönböztetni az Egerészölyv-től!  Ördög
Hát a szarvas meg az őz között is nagy a külömbség ! Ördög
Naplózva
Amras
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24



« Új üzenet #779 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 10:22:43 »

Szia !
A vad felismerése márpedig a vadászat alappilére ! Anélkül mire akarsz vadászni ? Fejvakarás
A vizsgabizottság pedig igazán megkínozhatott volna egy kicsit ! Ördög


A vad felismeréssel és trófeabírálattal nem is lett volna gond, csak bekerült a szórásba egy két szárnyas dög Mosolyog  
Naplózva

A vadászat életforma, amely kötelez.
Régi igazság: vadászok nélkül nem lenne vad sem.
Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: