Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 196095 alkalommal)
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #720 Dátum: 2013. Március 07. - 11:23:11 »

Egy hiba 0.22-vel csak dúvadazni lehet  Táncol

Egyébként viccesnek tünhet, de amikor azt mondja vizsgán pl.:
- őz párzás, nem üzekedés
- őznek szarva van, nem agancsa
- nem tudja, hogy mi a rudli, koslatás, mikor vannak az idények és még sorolhatnám. Nagyon felboszantja a vizsgásztatót.

Egy előttem vizsgázó nem tudta elmondani a sörétes puskacső belső részeit. A "töltényűr" kifejezést olyan 5 percig próbálták belőle kihúzni, aztán megmondták neki. Meglepődött
A srác szó szerint azt mondta; "Nem hüvely ugye!? ...akkor, őőőő... inkább nem akarok találgatni."

Ha mesélnék bizony nem hinném el!


 Emelem
Naplózva
ThomasDenke
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


élményvadász


« Új üzenet #721 Dátum: 2013. április 09. - 19:03:40 »

Ma végre sikerült az Állami Vadászvizsga, ezzel kezdetét veszi egy álom beteljesülése!!!
Naplózva

Hiszen nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - az áhítat." Gr. Széchenyi Zsigmond
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #722 Dátum: 2013. április 09. - 19:16:37 »

Ma végre sikerült az Állami Vadászvizsga, ezzel kezdetét veszi egy álom beteljesülése!!!
ThomasDenke! Wave
Gratulálok! És sok vadászati lehetőséget és sok vadat kívánok! Igen Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #723 Dátum: 2013. április 09. - 20:13:47 »

Ma végre sikerült az Állami Vadászvizsga, ezzel kezdetét veszi egy álom beteljesülése!!!

 Emelem Taps Koccint Koccint Koccint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #724 Dátum: 2013. április 09. - 20:19:16 »

Ma végre sikerült az Állami Vadászvizsga, ezzel kezdetét veszi egy álom beteljesülése!!!

 Kézfogás   Sok szép élményt és jó vadászcimborákat kívánok.
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #725 Dátum: 2013. április 09. - 21:07:03 »

Ma végre sikerült az Állami Vadászvizsga, ezzel kezdetét veszi egy álom beteljesülése!!!

 Taps Piál


 Emelem
Naplózva
kelsza
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #726 Dátum: 2013. április 28. - 13:45:22 »

Sziasztok!
Már nagyon rég érlelődik benne az elhatározás, a családban több vadász is volt. Sajnos őket már nem tudom megkérdezni.
Most azt hiszem megérett bennem az elhatározás és elég természet és vad tisztelet gyűlt fel bennem az évek során.
Köszönöm ezt azoknak akik megszerettették velem és tiszteletre tanítottak a vad és természet iránt.
Több kérdésem is volna.
Hol érdemes vadászvizsga tanfolyamot elvégezni, tapasztalataitok szerint?
Igaz e, hogy a vizsgán a kamara által ajánlott tanfolyamosokat kevésbé feszítik keresztre?  Mosolyog
Egyenlőre ennyi. Persze még több is lesz...  Mosolyog
Köszönettel.  Emelem
Kelemen Szabolcs
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #727 Dátum: 2013. április 28. - 13:52:20 »

Ha rám hallgatsz,itt ebben a topikban: Olvass  Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #728 Dátum: 2013. április 28. - 14:25:27 »

Sziasztok!
Már nagyon rég érlelődik benne az elhatározás, a családban több vadász is volt. Sajnos őket már nem tudom megkérdezni.
Most azt hiszem megérett bennem az elhatározás és elég természet és vad tisztelet gyűlt fel bennem az évek során.
Köszönöm ezt azoknak akik megszerettették velem és tiszteletre tanítottak a vad és természet iránt.
Több kérdésem is volna.
Hol érdemes vadászvizsga tanfolyamot elvégezni, tapasztalataitok szerint?
Igaz e, hogy a vizsgán a kamara által ajánlott tanfolyamosokat kevésbé feszítik keresztre?  Mosolyog
Egyenlőre ennyi. Persze még több is lesz...  Mosolyog
Köszönettel.  Emelem
Kelemen Szabolcs

Tanfolyamra nem csak az ismeretek miatt célszerű eljárni, nem is csak a "látták már a pofám" című protekció miatt, hanem a megyei kamara által szervezett tanfolyamon is megismerkedhetsz egy rakat hozzád hasonló érdeklődésű, a sportot épp kezdő vadászjelölttel. A hegynyi, emberélet alatt meg nem tanulható tudásanyagból pedig azt szűrik le, ami a vizsgán is előjön.
Én szerettem anno tanfolyamra járni, igen tapasztalt vadászok meséltek, tanítottak. Még azt is megbocsátom nekik, hogy a ragadozó madarakhoz olyan buták, mint a tököm, ennek ellenére tanították (a hülyeséget).  Okos  Ezt leszámítva full pozitív, megérte az időt és a pénzt. Békés megyében aránylag szigorú a vizsga, ahhoz képest, amiket több helyről hallottam, de ezt sem rosszallóan írom, sőt...  Emelem
Naplózva
kelsza
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #729 Dátum: 2013. április 28. - 14:33:28 »

balkóbátya : igen, igen a visszaolvasást megkezdtem... Kacsint nem akartam butaságot kérdezni. Mosolyog
pali85 : a tanfolyamon való részvételt mindenképpen megejtem volna, az általad is mondott okokból kiindulva.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #730 Dátum: 2013. április 28. - 15:54:27 »

balkóbátya : igen, igen a visszaolvasást megkezdtem... Kacsint nem akartam butaságot kérdezni. Mosolyog
pali85 : a tanfolyamon való részvételt mindenképpen megejtem volna, az általad is mondott okokból kiindulva.
Nem butaság amit kérdezel,csak előtted már megtették vagy negyvenen... Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #731 Dátum: 2013. április 28. - 20:34:21 »

Nem butaság amit kérdezel,csak előtted már megtették vagy negyvenen... Kacsint

És a Larsen csaBdáról esetleg tudna valaki értekezni??  Röhög

 Effendi Nyihi Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #732 Dátum: 2013. április 28. - 21:11:36 »

És a Larsen csaBdáról esetleg tudna valaki értekezni??  Röhög

 Effendi Nyihi Emelem

Mi a konkrét kérdésed? Rajz kell vagy műuhus csapda?
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #733 Dátum: 2013. április 28. - 23:18:24 »

Mi a konkrét kérdésed? Rajz kell vagy műuhus csapda?
Mindenkinek,mindenféle:
http://www.google.hu/search?q=larsen+trap&client=firefox-a&hs=82u&rls=org.mozilla:hu:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=hZF9UdD5Bsqs4ASGzIGwCQ&ved=0CAoQ_AUoAQ&biw=1525&bih=721
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Gergusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #734 Dátum: 2013. Május 09. - 12:25:37 »

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, kedden csináltam meg a vadászvizsgát, és gondoltam aktualizálom az infokat, illetve leírom a tapasztalataimat.
A felkészülés alatt végig olvastam ezt a topicot, és jó volt mazsolázni az általatok leírtakból, talán én is egy kicsit hozzá tudok tenni.

Egyedül készültem fel, nem jártam tanfolyamra. Ez egy nagy dilemma volt, a környezetemben lévő vadász ismerősök/barátok azt mondták, hogy akkor járjak, ha nem értem az anyagaot. Szerintük tanuljak sokat, járjak ki velük, ahogy lehetőségem van, kérdezzek, figyeljek, és a tanfolyam árából inkább vegyek lőszert, és gyakoroljak sokat, hogy magabiztos, jó lőkészséggel rendelkezzek.
Korábban is többször voltam vadászaton kísérőként az ország több területén, mezőgazdasági suliba jártam anno, így az volt az érzésem, hogy nem idegen a téma, fel tudok egyedül is készülni.

A felkészülés részemről, úgy zajlott, hogy a könyvet elolvastam többször, a képeket kivágtam belőle, mert egy idő után arra jöttem rá, hogy a felismerésnél a kötött sorrend kezd mankót adni, viszont a vizsgán nem így fog menni. A gondolat jó volt, hiszen a keveredéssel, hirtelen a biztosnak hitt dolgok elbizonytalanodtak, és sorozatos tévesztések jöttek elő. A teszt könyvet megoldottam az elejétől a végéig, majd a párom összeállított több 50 kérdéses tesztet. Megkaptam kidolgozva a szóbeli tételeket, amihez a könyv alapján még írtam kiegészítéseket.

A vizsga helyszínét tekintve Pest megyéhez tartozom. Eljött a nagy nap, beültünk a vizsgára, kb 15-en lehettünk. A kamara részéről Nagy István volt jelen, az FVM részéről Szabó Zoltán. A vizsga rendjének ismertetéskor elmondták, hogy mi az a téma, amiben nincs pardon, és csak hibátlan tudás mellett sikeres a vizsga. Ez a vadászati módok, a képek felismerése, ami tartalmazza a hibátlan trófea bírálatot és minden vad vadászati idényét!

A teszt nekem 4 hibapontos lett, ezért szóbeli tételt nem kellett húznom. A kép felismerése combosabb volt, mint vártam. A vad felismerésehez el kellett mondani, hogy vadászható-e, mikor vadászható, meg kellett állapítani a korát, kifejteni, hoyg a kor miből állapítható meg. Trófeás vad esetében ezek mellett még el kellett mondani, hogy milyen kaliberrel lehet meglőni a jgszabály szerint, és a vadász etika szerint! Nekem még el eklleett mondani a nemzetközi egyezményeket is, mint Washingtoni, Ramsari és a többi.

Összességében jól sikerült, kaptam dícséretet a felkészülésre, valamint beszélgettünk a tanfolyam/egyéni felkészülés dologról, ahol az a válasz jött, hogy a felkészültség a lényeg, nem a módszer.

A viszga elsső harmadában már végeztem, ezért nem tudtam mi lett a végeredmény. Ami bukás volt, az egy főnél a teszt volt, másnál a képfelismerésnél, mert nem tudta a vadászidényeket. A szóbelisek eredményéről nincs sajnos infom.

Összességében azt tudom mondani, hogy nagyon fel kell készülni, rengeteget kell tanulni. Ha van lehetőség, minél többet kell menni gyakorlati dolgokat szemlélni, ha erre nincs lehetőség, akkor tanfolyamra járni. Valamint sokat lőni, mert a lövészeten sokan buktak a korong lövésnél.

Remélem a vizsgára készülőknek tudtam egy kis segítséget adni.

Szép napot!

Naplózva

"Mert a békét nem lehet csinálni. Az van, s azt csupán megtalálni lehet."
Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: