Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 196153 alkalommal)
csszoradi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Új üzenet #705 Dátum: 2013. Február 20. - 21:25:02 »


Vicces Mosolyog. Tanulság: aki nem tud vadászul, az ne legyen vadász!  Emelem  Röhög
Naplózva
csszoradi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Új üzenet #706 Dátum: 2013. Február 20. - 21:47:31 »

Üdvözlet a Vadász(társak)nak!

Felvetődött bennem egy kérdés... Konkrétan, hogy jelenleg mi kell ahhoz, hogy valaki Vadászvizsgára felkészítő tanfolyamot szervezzen és tartson. Nyilván kell valami cég, tematika, tapasztalat, szaktudás, de ezeken kívül szükséges e valamiféle akkreditáció (felnőttképzési), kamarai jóváhagyás és/vagy támogatás. Stb.

Köszönöm az esetleges válaszokat!

 Emelem

Csszoradi.
Naplózva
Somefire
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71


« Új üzenet #707 Dátum: 2013. Február 23. - 11:19:00 »

Úgy döntöttem jobban járok, ha elvégzek egy tanfolyamat és nem csak az egyéni felkészülésben bízom. Így jövő héten ilyenkor már a Veszprémi Kamara oktatásán fogom magamba szívni a tudást. Biztos vagyok benne, hogy csak előnyömre válik majd.

Mielőtt valaki rákérdezne: Nem, nem az indexes cikk miatt döntöttem így Mosolyog, a megjelenés előtti napon iratkoztam be Mosolyog
Naplózva
robotos
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #708 Dátum: 2013. Március 06. - 19:30:08 »

Kedves OceanWave!

Csak azért írok, mert láttam érdeklődésed és sajnos láttam egy pár másik írást is amik nem biztos, hogy segítenek neked. Nos én szerintem hiteles infót tudok neked róluk. A tanfolyam végén vagyok, bár még vizsga előtt. Nekem is a már említett "nem telt be a létszám" levéllel kezdődött, de azonnal ki is derült, hogy ez sajnos így van és azonnal kaptam is egy lehetőséget, hogy a hosszú délutános tanfolyam helyett vegyek részt (ha van kedvem és vállalom) egy "intenzívebb" hétvégéken tartott verzión. Átgondoltam, vállaltam. Nyilván rövidebb az effektív felkészülési idő, de ez nem a minőség hátrányára ment!! minden szombaton járunk/tunk egy nagyon hangulatos vadászházba ahol reggeltől estig színvonalas oktatást kaptunk. Gyakorlatias, jól összeállított anyag, érthető, egyenes és barátságos előadók! Tematikusan mindenen végig vezettek, tényleg csak rajtunk múlik a sikeres vizsga, ők mindent megtettek. És ahogy páran írták rövidebb így a dolog, de sokkal velősebb és nekem sokkal többet kell készülnöm. Persze ezt vállaltam, mert a munka is nagy úr, így nekem sokkal rugalmasabb. Az anyag természetesen a "nagy könyv", de nagyon sok hasznos, gyakorlatias magyarázattal és példával egészítik ki. A tanfolyamon a hangulat is jó, nem mondom, hogy életre szóló, de barátságok is alakulnak még így fegyver nélkül is Mosolyog szóval én csak ajánlani tudom és szerintem ne hallgass a "találgatós" írogatókra. Ha gondolod bármikor személyesen is beszélhetünk róla, én meg vagyok elégedve. (bár nagy kekec vagyok Mosolyog) és szerintem őket is minden gond nélkül felhívhatod.
Ha meg buta leszek és nem tanulok eleget talán még találkozunk is: a Te tanfolyamodon, az én pótvizsgámon Mosolyog

robotos
Naplózva
gabi243
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 76


« Új üzenet #709 Dátum: 2013. Március 06. - 21:57:38 »

az én pótvizsgámon Mosolyog

robotos

Pótvizsga Mosolyog Nem kell annyira félni a vizsgától. Legtöbb esetbe (sajna van sok) azok buknak akik flegmán viselkednek.
Jó tanácsként mondom, hogy aki odafigyelve "vadásziasan" beszél (szakszavakat használ) és viselekedik átengedik. Lássák, hogy te vadász ember akarsz lenni és nem puskás ember!
Naplózva
robotos
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #710 Dátum: 2013. Március 07. - 07:30:54 »

hmm. ma .30-06-kor ébredtem. Éhes voltam így felszúrtam egy darab szalonnát a spíszerre és megsütüttem reggelire. Azután egyből indultam spektívvel a kezemben, hogy minél előbb kilábaljak a tularémiából. A garázs elől a havat hasadó lapáttal dobtam félre és máris a csapán voltam. Kajtattam szorgalmasan, hogy még a dürrögés előtt le tudjam törölni a tükröt. Persze kötény volt rajtam, nehogy a pamacsot is összekenjem. Ekkor hozzám lépett egy vendég, ágat kért. Nem volt nálam így gurulatot adtam csak neki. Kicsit megsértődött és léniázva elvonult. Nem volt mit tennem, zsebre vágtam a töretet és schnellerve el is iszkoltam.

valami ilyesmire gondolsz??? Mosolyog

viccet félre téve én sajnos nem származom vadász családból. 34 éves koromra értem el odáig, hogy anyagilag meg tudjam teremteni magamnak a lehetőséget, hogy lassan de biztosan fel tudjak nőni hozzá. imádom a természetet és rendszeresen járok, két éve pedig vadász barátaimmal rendszeresen ki is járok vadászni. Megtetszett minden ahogy Ők élnek ebben és a felfogás. Ettől eltekintve én magam ha le is vizsgázom puskás embernek fogom tartani, biztosan kell 1 pár hónap/év mire teljesen "átalakulok". De ez a célom. Sok sok időt kell ahhoz szerintem eltölteni a legjobb vadászok között, hogy én is azzá válhassak. ennek tükrében az első évben biztos, hogy nem is lesz, csak egy 0.22-esem amivel meg lehet tanulni lőni, erdőt járni, vadászni.

szép napot mindenkinek!

robotos
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #711 Dátum: 2013. Március 07. - 07:38:33 »

Nemrég hallottam a történetet:

Vendégvadász érkezik, indulnak a kísérővel a területre.
A kísérő megkérdezi, hogy milyen kaliberű a fegyver? (én is meg szoktam kérdezni, nem mindegy adott esetben)
A válasz a következőképpen hangzott:
 -"Ez kérlek 3006-os." (olvasd: háromezerhatos)

Na ez például egy olyan momentum, ami már az első pillanatban lehetetlenné teszi (vagy legalábbis nagyon megnehezíti) a vendég és a kísérő közti sporttársi/vadásztársi jó viszony, benyomás kialakulását.
Pedig azon sok múlik.

 Wave
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #712 Dátum: 2013. Március 07. - 08:10:08 »


A válasz a következőképpen hangzott:
 -"Ez kérlek 3006-os." (olvasd: háromezerhatos)

Kama, új idők,új szelei...a köbcentire gondolt Nyihi Nyihi Nyihi : Angyal Wave

Naplózva
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #713 Dátum: 2013. Március 07. - 08:13:50 »

hmm. ma .30-06-kor ébredtem. Éhes voltam így felszúrtam egy darab szalonnát a spíszerre és megsütüttem reggelire. Azután egyből indultam spektívvel a kezemben, hogy minél előbb kilábaljak a tularémiából. A garázs elől a havat hasadó lapáttal dobtam félre és máris a csapán voltam. Kajtattam szorgalmasan, hogy még a dürrögés előtt le tudjam törölni a tükröt. Persze kötény volt rajtam, nehogy a pamacsot is összekenjem. Ekkor hozzám lépett egy vendég, ágat kért. Nem volt nálam így gurulatot adtam csak neki. Kicsit megsértődött és léniázva elvonult. Nem volt mit tennem, zsebre vágtam a töretet és schnellerve el is iszkoltam.

valami ilyesmire gondolsz??? Mosolyog

viccet félre téve én sajnos nem származom vadász családból. 34 éves koromra értem el odáig, hogy anyagilag meg tudjam teremteni magamnak a lehetőséget, hogy lassan de biztosan fel tudjak nőni hozzá. imádom a természetet és rendszeresen járok, két éve pedig vadász barátaimmal rendszeresen ki is járok vadászni. Megtetszett minden ahogy Ők élnek ebben és a felfogás. Ettől eltekintve én magam ha le is vizsgázom puskás embernek fogom tartani, biztosan kell 1 pár hónap/év mire teljesen "átalakulok". De ez a célom. Sok sok időt kell ahhoz szerintem eltölteni a legjobb vadászok között, hogy én is azzá válhassak. ennek tükrében az első évben biztos, hogy nem is lesz, csak egy 0.22-esem amivel meg lehet tanulni lőni, erdőt járni, vadászni.

szép napot mindenkinek!

robotos

Úgy legyen Igen
Sok sok igazi élményekben gazdag vadász évet neked. Wave
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #714 Dátum: 2013. Március 07. - 09:42:56 »

Kama, új idők,új szelei...

Rosseb megeszi ezeket az új időket, ha ilyen szeleik vannak!
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #715 Dátum: 2013. Március 07. - 09:46:58 »

Nemrég hallottam a történetet:

Vendégvadász érkezik, indulnak a kísérővel a területre.
A kísérő megkérdezi, hogy milyen kaliberű a fegyver? (én is meg szoktam kérdezni, nem mindegy adott esetben)
A válasz a következőképpen hangzott:
 -"Ez kérlek 3006-os." (olvasd: háromezerhatos)

Na ez például egy olyan momentum, ami már az első pillanatban lehetetlenné teszi (vagy legalábbis nagyon megnehezíti) a vendég és a kísérő közti sporttársi/vadásztársi jó viszony, benyomás kialakulását.
Pedig azon sok múlik.

 Wave


Lehetett volna nulla-hat-harminc is... Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #716 Dátum: 2013. Március 07. - 09:55:17 »

Rosseb megeszi ezeket az új időket, ha ilyen szeleik vannak!


Már megette sajnos OOO
Kama, mi sem az anyatejjel együtt szereztünk ismereteket,tapasztalatot s ezzel együtt tudást.Pedig akkor hol volt az az információ áradat mint mai napság.......? Mentünk utána,kutakodtunk.Ha megjelent egy szakirodalomnak nevezhető iromány,mindent elkövettünk hogy meg szerezzük,stb stb
Ma? pár klikk az egérrel és.........és elkezdődik egy olyan ámokfutás amit rossz még csak olvasni is.......Példa erre a 7.62x54R topik....... S.Peti
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #717 Dátum: 2013. Március 07. - 10:07:42 »


Már megette sajnos OOO
Kama, mi sem az anyatejjel együtt szereztünk ismereteket,tapasztalatot s ezzel együtt tudást.Pedig akkor hol volt az az információ áradat mint mai napság.......? Mentünk utána,kutakodtunk.Ha megjelent egy szakirodalomnak nevezhető iromány,mindent elkövettünk hogy meg szerezzük,stb stb
Ma? pár klikk az egérrel és.........és elkezdődik egy olyan ámokfutás amit rossz még csak olvasni is.......Példa erre a 7.62x54R topik....... S.Peti
Vállat von Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
gabi243
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 76


« Új üzenet #718 Dátum: 2013. Március 07. - 10:13:24 »

hmm. ma .30-06-kor ébredtem. Éhes voltam így felszúrtam egy darab szalonnát a spíszerre és megsütüttem reggelire. Azután egyből indultam spektívvel a kezemben, hogy minél előbb kilábaljak a tularémiából. A garázs elől a havat hasadó lapáttal dobtam félre és máris a csapán voltam. Kajtattam szorgalmasan, hogy még a dürrögés előtt le tudjam törölni a tükröt. Persze kötény volt rajtam, nehogy a pamacsot is összekenjem. Ekkor hozzám lépett egy vendég, ágat kért. Nem volt nálam így gurulatot adtam csak neki. Kicsit megsértődött és léniázva elvonult. Nem volt mit tennem, zsebre vágtam a töretet és schnellerve el is iszkoltam.

valami ilyesmire gondolsz??? Mosolyog

viccet félre téve én sajnos nem származom vadász családból. 34 éves koromra értem el odáig, hogy anyagilag meg tudjam teremteni magamnak a lehetőséget, hogy lassan de biztosan fel tudjak nőni hozzá. imádom a természetet és rendszeresen járok, két éve pedig vadász barátaimmal rendszeresen ki is járok vadászni. Megtetszett minden ahogy Ők élnek ebben és a felfogás. Ettől eltekintve én magam ha le is vizsgázom puskás embernek fogom tartani, biztosan kell 1 pár hónap/év mire teljesen "átalakulok". De ez a célom. Sok sok időt kell ahhoz szerintem eltölteni a legjobb vadászok között, hogy én is azzá válhassak. ennek tükrében az első évben biztos, hogy nem is lesz, csak egy 0.22-esem amivel meg lehet tanulni lőni, erdőt járni, vadászni.

szép napot mindenkinek!

robotos

Egy hiba 0.22-vel csak dúvadazni lehet  Táncol

Egyébként viccesnek tünhet, de amikor azt mondja vizsgán pl.:
- őz párzás, nem üzekedés
- őznek szarva van, nem agancsa
- nem tudja, hogy mi a rudli, koslatás, mikor vannak az idények és még sorolhatnám. Nagyon felboszantja a vizsgásztatót.
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #719 Dátum: 2013. Március 07. - 10:19:39 »

Kedves OceanWave!

Csak azért írok, mert láttam érdeklődésed és sajnos láttam egy pár másik írást is amik nem biztos, hogy segítenek neked. Nos én szerintem hiteles infót tudok neked róluk. A tanfolyam végén vagyok, bár még vizsga előtt. Nekem is a már említett "nem telt be a létszám" levéllel kezdődött, de azonnal ki is derült, hogy ez sajnos így van és azonnal kaptam is egy lehetőséget, hogy a hosszú délutános tanfolyam helyett vegyek részt (ha van kedvem és vállalom) egy "intenzívebb" hétvégéken tartott verzión. Átgondoltam, vállaltam. Nyilván rövidebb az effektív felkészülési idő, de ez nem a minőség hátrányára ment!! minden szombaton járunk/tunk egy nagyon hangulatos vadászházba ahol reggeltől estig színvonalas oktatást kaptunk. Gyakorlatias, jól összeállított anyag, érthető, egyenes és barátságos előadók! Tematikusan mindenen végig vezettek, tényleg csak rajtunk múlik a sikeres vizsga, ők mindent megtettek. És ahogy páran írták rövidebb így a dolog, de sokkal velősebb és nekem sokkal többet kell készülnöm. Persze ezt vállaltam, mert a munka is nagy úr, így nekem sokkal rugalmasabb. Az anyag természetesen a "nagy könyv", de nagyon sok hasznos, gyakorlatias magyarázattal és példával egészítik ki. A tanfolyamon a hangulat is jó, nem mondom, hogy életre szóló, de barátságok is alakulnak még így fegyver nélkül is Mosolyog szóval én csak ajánlani tudom és szerintem ne hallgass a "találgatós" írogatókra. Ha gondolod bármikor személyesen is beszélhetünk róla, én meg vagyok elégedve. (bár nagy kekec vagyok Mosolyog) és szerintem őket is minden gond nélkül felhívhatod.
Ha meg buta leszek és nem tanulok eleget talán még találkozunk is: a Te tanfolyamodon, az én pótvizsgámon Mosolyog

robotos

Köszönöm!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: